Autor Wątek: Junacy  (Przeczytany 13128 razy)

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Junacy
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 13, 2005, 14:41:02 »
Ireq
Cytuj
Co do roznic w czasie pracy to wynikaja z mozliwosci jakie daje kodeks pracy. To on wlasnie stanowi tygodniowy czas pracy w wymiarze 40 godz. Tyle maja pracowac, a w jakim systemie to inna sprawa.
Ale w wojsku chyba nie obowiązuje poborowych Kodeks Pracy, ale mają fajnie w tej straży no nie !!! :D
I co oni dobrego zrobia przez 8 godzin to wszystko załatwiali stażysci z biura pracy, a oni maja odrobić wojsko w straży bo chyba to tak się nazywa - zastępcza służba wojskowa !! :lol:
 
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Junacy
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 26, 2005, 13:35:39 »
Witam!!U mnie aktualnie jest 5 junaków.3 po kursach trzy stoniowym odbywa sie to tak: I st. tydzień czasu w ośrodku szkolenia PSP, II st. miesiąc czasu w JRG na 8 godzin, III st. miesiąc w ośrodku szkoelnie PSS. Ci chłopcy służą w systemie zmianowym mają wystarczającą wiedzę na temat pożarnictwa dodatkowo są członkami OSP. Jedyne czego nie mają na wyposażeniu to masek do apatatów powietrznych więc nie wchodzą w strefę zadymienie.Są oni po szczegółowych badania w klinice MSWiA oraz po badaniach psychologicznych. Podlegają pod dowódce zmiany i wykonują jegoi polecenia i innych dowódców.
Pozodstałych 2 junaków podlega pod Wydział Kwatermistrzowski i są głównie kierowcami i wykonują prace gospodarcze nie są po kursie i badaniach szczegółowych, wykonują oczywiście prace gospodarcze i służą po 8 godzin.
Uważam że jest to przydatne i uzupełnia stan w JRG choć jak pisali poprzednicy są w książce podziału bojowego jako "delegowany na zminę III Iksiński (służba zastępcza) a w SWD sie ich nie ujmuje do stanu.
Z tego co wiem mają oni mieć pierwszeństwo w przyszłości do podjęcia służby w PSP i ich kurs na szeregowego będzie skrócony o miesiąc!!!!Oczywiście Ci po kursie: mają tam przedmioty: BHP, służbę wewnętrzną, TDG, samoratowanie, sprzęt, spalanie itp oczywiście w stopniu podstawowym.Pozdrawiam :rolleyes:  

Offline furgot

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Junacy
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 27, 2005, 11:24:45 »
ttomipsp - u mnie też są poborowi - trzech - ale wszyscy na 8 godz. Obecnie jeden w JRG a dwóch w KP. Na jakiej podstawie u Was (przepis !!!) "junacy" po tych przeszkoleniach biora udział w akcjach? Przeciez nie mają skonczonego kursu KKS - wiem, że to wymysł z "góry" ale jak któremus coś sie stanie (wcale nie w strefie zadymienia ale w czasie zeskakiwania z pojazdu w miejscu akcji to kto i w jaki sposób poniesie konsekwencje?! Przcież w PSP nie mogą w akcjach brać udziału nawet strażacy, którzy choć są nowo przyjęci (bez kursu szeregowych PSP) to mają wszystkie kursy OSP (w cywilu) - a co dopiero junacy, którzy przeszli szkolenie miesiąc + tydzień!!!
Co Wy na to?

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Junacy
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 28, 2005, 13:29:58 »
Cytuj
Witam!!U mnie aktualnie jest 5 junaków.3 po kursach trzy stoniowym odbywa sie to tak: I st. tydzień czasu w ośrodku szkolenia PSP, II st. miesiąc czasu w JRG na 8 godzin, III st. miesiąc w ośrodku szkoelnie PSS.
 :P A na szkoleniu PSS (PSS Społem??) to czego ich uczą, podejścia do klienta ;)
Tricks are for kids.

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Junacy
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 28, 2005, 13:45:13 »
Pewnie tak!!!śmieszne nie.............:) ( Ty nigdy nie robisz błędów literowych!!!??? Maxx??)

Offline Maślak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Junacy
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 28, 2005, 16:50:45 »
Do ttomipsp.Jak ty to widzisz,albo jeszcze inaczej jak ci junacy mogą być kierowcami bez badań psychologicznych?Z tego co się orientuje każdy kierowca w straży takie badania musi mieć,więc oni na jakiej podstawie bez badań dostali pozwolenie od komendanta na prowadzenie pojazdów.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Junacy
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 01, 2006, 16:24:17 »
U mnie w KM nikt nawet niewie, że jest taka możliwość . Jak możecie przyślijcie mi podstwę prawną regulującą służbę takich ludków w PSP, a myślę że sie przydadzą w służbie .I wogóle jakie są regulacje związane z ich"pracą" w PSP.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2006, 16:24:54 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Ireq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Junacy
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 04, 2006, 08:42:23 »
Cytuj
Do ttomipsp.Jak ty to widzisz,albo jeszcze inaczej jak ci junacy mogą być kierowcami bez badań psychologicznych?Z tego co się orientuje każdy kierowca w straży takie badania musi mieć,więc oni na jakiej podstawie bez badań dostali pozwolenie od komendanta na prowadzenie pojazdów.
I tu sie mylisz. Nie kazdy musi miec takie badania. Do prowadzenia pojazdow nieuprzywilejowanych nie potrzeba. Mylisz pojecia ze swiadectwami kwalifikacji.

Offline Ireq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Junacy
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 04, 2006, 08:44:46 »
Cytuj
U mnie w KM nikt nawet niewie, że jest taka możliwość . Jak możecie przyślijcie mi podstwę prawną regulującą służbę takich ludków w PSP, a myślę że sie przydadzą w służbie .I wogóle jakie są regulacje związane z ich"pracą" w PSP.
Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r o słuzbie zastępczej (Dz.U.03.223.2217)

Młodzik

  • Gość
Junacy
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 18, 2006, 21:32:57 »
A czy bedac Junakiem, w jakies jednostce PSP mozna jednoczesnie uczeszczac na zaoczne studia?? mowia o tym jakies przepisy??

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Junacy
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 18, 2006, 21:46:20 »
przykład młodzika wskazuje aktualne myslenie.... po co iść do szkół pożarniczych? Najszybciej studia cywilne, później kursik oficerski, później podoficerski, aspirancki, a staż pracy leci. Nie nie pomyliłem się w bydgoszczy na kursy podoficerskie trafiaja oficerowie... Junacy nowa jakość w PSP, czy nowa grupa dyskusyjna? rozpadu zawodowej straży czas nastał - patrz system włączania OSP (kategoryzacje, specjalizacje i kto ma ich szkolić za pieniądze samorządowe ? (projekt Dela w CSP Częstochowa).
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Młodzik

  • Gość
Junacy
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 18, 2006, 21:58:59 »
Cytuj
przykład młodzika wskazuje aktualne myslenie.... po co iść do szkół pożarniczych? Najszybciej studia cywilne, później kursik oficerski, później podoficerski, aspirancki, a staż pracy leci. Nie nie pomyliłem się w bydgoszczy na kursy podoficerskie trafiaja oficerowie... Junacy nowa jakość w PSP, czy nowa grupa dyskusyjna? rozpadu zawodowej straży czas nastał - patrz system włączania OSP (kategoryzacje, specjalizacje i kto ma ich szkolić za pieniądze samorządowe ? (projekt Dela w CSP Częstochowa).
a moze mlodzik chce isc do szkol pozarniczych Panie wszystkowiedzacy? tylko zastanawia sie nam innymi ewentualnymi drogami??  tylko wiadomo jak jest w naszych szkolach pzoarniczych... a poza tym nawiazujac do Twojej wypowiedzi widze ze uwazasz ze osoba ktora pracuje a zarazem odbywa jakiekolwiek kursy i szkolenia, czy uczeszcza do szkoly nie powinna miec liczonego stazu pracy??
ja osobiscie doceniam takie osoby umiejace powiazac prace i szkole, chwala im za to i mysle ze to nie jest ujma kogos kto chce sie doksztalcac..

a poza tym, jasno zadalem pytanie i wydaje mi sie Twoja odpowiedz jest troszke nieadekwatna.. no ale tutaj panuje wolnosc slowa..

pozdrawiam

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Junacy
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 19, 2006, 18:02:32 »
Szanowny Panie młodzik - pisze o tym jak ludzie idą na skróty w ochronie przeciwpożarowej. Pisząc podałem jak to wygląda na moim podwórku. Tak jestem przeciwny cwaniactwu w uzyskiwaniu uprawnień i wykształcenia. A 9 miesięczne kursy oficerskie po studiach zaocznych plus odstępstwo od MSWiA pozwalają na zajęcie stanowiska komendanta - przykład z życia . Ilu jest komendantów, zastępców komendanta bez tytułu naukowego ? A dla kontrastu podam, że na zmianie służbowej marnują sie oficerowie po dziennych SGSP - bo nie maja stażu!!!! kLany konekcyjne i rodzinne rządza naborem. Często tez związki zawodowe wykorzystują swą pozycje i załatwiają sobie zatrudnienie rodzinie w straży - a szef ma kupionych przewodniczących zz. Też z podwórka...mało ? Domyślam sie że nowi młodzi widza skróty i chcą tak samo. Uważa system za zły nie ludzi, bo ktoś te luki stworzył.  
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Junacy
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 19, 2006, 19:40:04 »
do Młodzik

aktualnie nie ma zanych zakazow zeby odbywac sluzbe zastepcza i jednoczesnie sie uczyc sam znam przyklad gdzie gosc odrabia wojsko w PSP i chodzi przy tym na cywilne studia zaoczne do SGSP

Co do skrutow Delete... widac ze w naszym panstwie jeszcze niewiele mozemy zmienic wiec pozostaje nam tylko biadolic :-)

A skoro temat sluzby zastepczej to jest w tej chwili maly konflikt urzedow panstwowych jakimi sa PSP i Urzad pracy nie wiem skad to wynika ale sprawa wyglada nastepujaco

Straż chce mlodych junakow do odrabiania wojska (moga sie przydac) pomyslow jest wiele od mopa na korytarzach KG po obsade stanow na JRG

Urząd Pracy nie chce dac chlopakow twierdzac ze tyle jest w strazy nie potrzebnych o ilu ci sie staraja wiec skoro straz chce 40 to my im damy 4 chlopcow i niech sie ciesza ze wogole cos dostaja--- takie jest podejscie urzedu pracy.
Podkresle jeszcze ze cyfry 40 i 4 to ogolna liczba w skali wojewodztwa
Wiec w tej chwili nie przychodza mi inne slowa na mysl jak WSTYD CHANBA GLUPOTA i pare innych *****

Ale caly czas monitorujemy sytuacje moze sie cos zmieni
 

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Junacy
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 19, 2006, 20:04:40 »
paciek napisano 19.01.2006 - 19:40
  do Młodzik

Co do skrutow Delete... widac ze w naszym panstwie jeszcze niewiele mozemy zmienic wiec pozostaje nam tylko biadolic :-)

 

PACIEK, apóźniej mamy takich oficerów co piszą "skruty" i "chańba" !!!!
pozdrawiam :)  
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2006, 20:45:27 wysłana przez delete »
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Młodzik

  • Gość
Junacy
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 19, 2006, 20:55:48 »
Cytuj
A dla kontrastu podam, że na zmianie służbowej marnują sie oficerowie po dziennych SGSP - bo nie maja stażu!!!!
hmm dlaczego oficer po SGSP ma miec mniejszy staz niz reszta? ;-) ;-]

A jeszcze co do mlodych szukajacych drogi na skroty to uwazam ze to nie sa skroty a jedynie chec pracy w strukturach i jednoczesne podnoszenie kwalifikacji..
SGSP to najwiekszy mozliwy skrot: lata pracy, stopien naukowy i stopien w pozarnictwie.., a pozatym bardzo dziwne te Twoje "podworko" bo ja od kilku lat interesuje sie pozarnictwem i osobiscie nie spotkalem sie z wieloma wymienionymi przez Ciebie przypadkami :]

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2006, 20:56:32 wysłana przez Młodzik »

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Junacy
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 19, 2006, 21:14:25 »
masz problemy zze wzrokiem, albo dobrze trafiłeś...wyjatki potwierdzaja tylko regułę  ;)  
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Junacy
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 20, 2006, 15:00:03 »
Delete twoje "skruty" to zlosliwosc czepialstwo czy jak to mam inaczej nazwac

rozczaruje cie nie jestem sklonny do glupich klutni kto jest dobry a kto zly

przepraszam wszystkich za bledy ortograficzne w popelniane przez moja osobe - bywa :-)

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Junacy
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 21, 2006, 18:16:06 »
nie z tego co czytam .... nie rozczarowałeś mnie.  
 ;)  
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Junacy
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 22, 2006, 22:12:43 »
Według mnie - odrabiający służbę zastępczą ,a chcący pozostać jako strażak po zakończeniu służby zastępczej, powinien zaczynać od stażysty / wszystkie kursy, czaso okresy itd./. Bo on wg mnie nie jest strażakiem podczas odbywania służby zastępczej- tylko cywilem na odpowiednim kontrakcie.Chba że takim zaczną organizować kursy szeregowych w ośrodkach szkolenia/ jak dawnym junakom zsp/ , to może wtedy na nich można by  spojżeć inaczej lub zaliczyć im ten kurs do przeszkolenia zawodowego- szeregowego i skrócić wówczas czas służby przygotowawczej. :huh:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2006, 22:14:35 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Junacy
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 24, 2006, 09:27:23 »
-dlaczego taki junak odrabiający wojsko 9 miechów jest na 8 godzin i do dyspozycji komendy (przeważnie kierowca albo "podoficer" siedzący przy stoliku)? :D
-niech idzie jak ma kat.A do woja tam mu nie będą liczyć godzin, będzie siedział cały czas w jednostce a nie pracował 8 godzin (bez sobót niedziel i świąt) a potem chata i wolne i to ma być służba ?? zastępcza ?? dla kogo to znowu było zrobione pewnie dla jakiegoś synalka z oficjeli !!! :D  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Junacy
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 24, 2006, 14:23:28 »
Stępień. Trafiłeś w sedno sprawy właśnie o to chodzi. chłopaki kombinują i jak się da idą na skróty „zero” wysiłku. a może i staż da się zaliczyć w PSP.
Chłopaki z jednostek mają trochę za złe, gdyż często służyli w woju po 2 lata , a teraz demokracja i wolność ?  :rolleyes:

Ps. może lekko zazdroszczą, że zbyt wczesnie się urodzili. Wcześniej każdy miał podobną drogę, a teraz aspiranta oficera można dostać od zaplecza i zyskuje się staż pracy. Dlatego ci co szli normalnym dziennym trybem (szkoła średnia, studia, szkoły pożarnicze) widzą pewną niesprawiedliwość. Przykłądów w praktyce karier po skrótach jest wiele - robi się wówczas tzw. odstępstwa. Owszem należy patrzeć na ludzi, ale jak się otworzy furtkę jednemu dobremu to reszta zazwyczaj "garbatych" przejdzie stadem, a ostatni garbus mówi NAGLE dość TERAZ BEDĄ ZASADY.    
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2006, 20:09:02 wysłana przez delete »
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Młodzik

  • Gość
Junacy
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 24, 2006, 18:51:47 »
wedlug mnie z tym zerowym wysilkiem to przesadzasz :) mam kumpla w wojsku ktory tam specjalnie sie nie przepracowuje.. traktuje to jako wakacje :) co 2 tygodnie jest w domu, pozatym wiadomo tam mu zapewniaja zywienie itd, i wojsko teraz tylko 9 miesiecy, a taki junak zapiepsza w jednostce przez 18 miesiecy i nie wiem czy to takie wesole jest, kumpel teraz ma na zmiane 3 junakow to powiedzial ze praktycznie roboty nie maja typu porzadki sprzatanie odsniezanie bo wszystko robia junacy, nie maja lekko, a na pozary jezdza tylko jako "pomocnicy" podaj weza przynies to podaj tamto.., takze delete nie powinienes tak krzywdzic tych chlopakow wydajac nieprawdziwe osady :)

pozdrawiam

Offline ARBUZ100

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • http://
Junacy
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 03, 2006, 16:12:24 »
U nas jest junak że aż żal na niego patrzeć, myje auta i szoruje klatke bo każdy sie boi żeby czegos nie spierniczył.  

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Junacy
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 03, 2006, 16:20:02 »
a co znaczy u nas ?? i co on ma spierniczyc ??