Autor Wątek: Kierowca i dowódca naraz.  (Przeczytany 11943 razy)

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Kierowca i dowódca naraz.
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 17, 2012, 12:49:32 »
Pelna obsada? dobre ,nawet w PSP nie mamy pełnych obsad . Jezdzimy po trzech a w wyjątkowych sytułacjach czterech :-\   W OSP zdarzało mi się wyjeżdzać po dwóch , trzech . Taka rzeczywistość :kwit: Kierowca powinien być kierowcą(obsluga sprzętu) a dowódca powinien na bierząco oceniać sytułację i reagować. Jak jest w rzeczywistości - Sami wiecie :zamknij: Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2012, 16:11:21 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Kierowca i dowódca naraz.
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 18, 2012, 10:33:39 »
Pełna obsada, to myśle że wiel OSP by nie wyjechało w godzinach 7-15 z garażu jakby mieli czekać na pełną obsade, u mnie po południu zawsze 7-8 osób na GBA jest, chyba ani razu odkad jest GBA nie było ponizej 4 osób , podział zadań jest zawsze w zalezności kto jest.. realia jakie sa każdy wie

Offline adadud

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Kierowca i dowódca naraz.
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 20, 2012, 00:00:25 »
No u mnie było rozporządzenie tylko nie pamiętam z jakiego szczebla ale według niego pierwszy samochód wyjeżdżający do zdarzenia powinien być w pełnej obsadzie.... drugi może mieć nie pełny skład ale pierwszy samochód powinien wyjechać cały... względy załóżmy wypadku... jest 3 osoby i co? jedna stabilizuje głowę ok druga i trzecie rozcina auto a gdzie zabezpieczenia miejsca i resztę czynności? na kontroli ostatnio było to sprawdzane czy pierwszy wyjeżdżał w pełnym składzie czyli 6 osobowym.. Mowa tutaj o jednostce w KSRG
Straż to nie hobby to moje całe życie!

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Kierowca i dowódca naraz.
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 20, 2012, 08:38:35 »
Wszystko fajnie ale jak masz czekac np. 10 min na pełną obsadę to chyba już lepiej jechać w te 3-4 osoboy po 3-5 minutach i już działać..nie wiem jak jest u Was ale do wypadku u mnie rusza sie z  tzw. kopyta, kto nie da rady na szybki wyjazd ubiera się w remizie i dojeżdża w miare potrzeb...to samo dotyczy też pożarów... wiem, że to gdybanie ale w 3-4 osoby można opanowac nie jeden pożar ( oczywiście nie jakiś ogromny) a przez te kilka minut czekania na resztę moze on byc już nie tyle nie do opanowania ale i dokonać znacznie większych zniszczeń.

Sorry ale jak by u mnie ( nie KSRG) ktoś nakazał wyjeżdżać TYLKO pełną obsadą wozu ( de facto 8 osób) to bym mu jednoznacznie pokazał czego wymaga i jaki to jest pomysł...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2012, 09:38:31 wysłana przez Marcin1986 »

Offline adadud

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Kierowca i dowódca naraz.
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 20, 2012, 11:24:39 »
u nas na szczęście wyjazd trwa do 2 minut w pełnej obsadzie 6 osobowej i ludzie zazwyczaj czekają na drugi samochód i jeśli jest kierowca  to rusza z tyloma ile jest ... czasem jest ich 3 czasem 5 czasem wracamy z akcji nie w 12 jak miejsc w 2 autach ale w 15 bo dojeżdżają wiec z mobilnością jest  super ale z kierowcami... jak wszędzie... w godzinach 8-15 jest ciężko dobrze że mamy ludzi pracujących nockami i dni mają dni wolne to wyjadą;)

Moderator: fajno ale to co się dzieje u Ciebie w jednostce to już trochę nie ten temat - nie odbiegajmy za bardzo.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2012, 13:40:40 wysłana przez Sylwek »
Straż to nie hobby to moje całe życie!