Autor Wątek: Awans do korpusu oficerskiego  (Przeczytany 5348 razy)

Offline cs_psp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Awans do korpusu oficerskiego
« dnia: Kwiecień 07, 2012, 19:18:00 »
Witam
W najbliższym czasie dostanę awans z korpusu aspiranckiego do oficerskiego i mam takie pytanie czy w tym przypadku zgodnie z rozporządzeniem o umundurowaniu komendant da mi czapkę i sznur nieodpłatnie czy potrąci z mundurówki? Jest do niejasno napisane.

Załącznik nr 12 ROZPORZĄDZENIA
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)
z dnia 31 marca 2003 r.
w sprawie umundurowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej

.
.
Uwagi:
1. Do każdego przedmiotu strażak otrzymuje dystynkcje, a mianowany na wyższy stopień służbowy otrzymuje dodatkowo komplet dystynkcji lub zwrot kosztów ich wykonania, a w przypadku zmiany korpusu - dodatkowo sznur galowy i czapkę wyjściową.

nieuprzejmy

  • Gość
Odp: Awans do korpusu oficerskiego
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2012, 23:04:44 »
Jeżeli dla Ciebie jest to niejasno napisane to ja nie wiem jakim cudem masz zostać oficerem. Czytanie ze zrozumieniem to element egzaminu po podstawówce. Moja odpowiedź brzmi TAK należy się za darmo.

Offline cs_psp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Awans do korpusu oficerskiego
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2012, 09:31:42 »
Dziękuję  za odpowiedz. I gratuluje nieuprzejmemu wszechstronności w rozumieniu polskiego prawa, bo nie wydaje mi się, że gdyby Tobie dano tekst kilku rozporządzeń po podstawówce i miałbyś coś z tego wywnioskować, zrozumiałbyś cokolwiek mimo jak domniemam skończyłeś osiem klas podstawówki a nie jak teraz takowy egzamin jest po sześciu.
Do moderatorów:
Poza tym to widzę na tym forum umieją się tylko wymądrzać o podwyżkach i nadgodzinach, a brak tu fachowej i prawnej pomocy i wsparcia dla tych którzy błądzą

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Awans do korpusu oficerskiego
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2012, 09:53:20 »
Co innego błądzić, a co innego wyłączyć myślenie i zadawać pytania na poziomie nastolatka.
A ocena forum na podobnym poziomie jak pytanie. Trochę samokrytyki.  :piwo:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Minister

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Awans do korpusu oficerskiego
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2012, 09:56:33 »
Po pierwsze to należy się powołać na Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie umundurowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej z dnia 30 listopada 2005 r. (Dz.U. 2006, Nr 4, poz. 25), bo to z 2003 r. już dawno nie obowiązuje!.  Po drugie w załączniku nr 13 pod  tabelą należności nr 1 jest uwaga b) o treści "w przypadku mianowania strażaka na wyższy stopień służbowy strażak dostaje dodatkowo komplet dystynkcji lub zwrot kosztów ich wykonania, a w przypadku zmiany korpusu sznur galowy i czapkę rogatywkę. W takim przypadku wydanie przedmiotów traktowane jest jako wydanie ich po raz pierwszy".  Nieuprzejmy ma racje, zapytanie napisałeś fatalnie stylistycznie i niewiadomo o co ci chodzi. Nie przystoi przyszłemu oficerowi.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Awans do korpusu oficerskiego
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2013, 22:42:11 »
Mam pytania CS_PSP a kiedy kończyłes aspirantke w CS PSP?