Autor Wątek: okulista  (Przeczytany 4922 razy)

załamany janek

  • Gość
okulista
« dnia: Marzec 20, 2012, 09:56:34 »
Witam mam pytanko pracuję na PB 7 lat  co jeśli na badaniach okulista określił mi wadę wzroku i wpisał niezdolny czy mogę udać się prywatnie do okulisty czy już koniec ze mną i jestem zwalniany proszę o konkretną odpowiedz na forum szukałem ale nic nie znalazłem z góry dziękuję

Rno

  • Gość
Odp: okulista
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2012, 12:50:35 »
Nie mówił Ci nic żebyś zrobił sobie korekcje laserową?

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: okulista
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2012, 13:07:40 »
Po pierwsze nie panikować , po drugie co to za wada (nie widzisz nic lub prawie nic czy też masz zeza ) piszesz bardzo ogólnikowo na ten temat .Ale jeżeli masz wadę która wyklucza cie tylko bycia kierowca to zawsze możesz przejść na inne stanowisko służbowe .(za zgodą 01) Znam ratowników którzy na PB walczyli w soczewkach .Jeżeli jest gorzej i nie możesz być już na podziale to spróbuj z innym lekarzem specjalistą okulistyki  i idź do innego lekarza ,który orzeka zdolność do służby... oczywiście nie jestem wszystko wiedzący i mogę się mylić a myślę ze w Polsce nie jeden strażak miał takie problemy jak ty i sobie jakoś z tym poradził .  Powodzenia

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

załamany janek

  • Gość
Odp: okulista
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2012, 15:10:59 »
wada jest nie wielka 0,5 z tym że mam problem z przeczytaniem literek na tablicy bo mi się zlewają a mijając tablicę widzę dobrze nie jestem kierowcą a kobieta Pani okulistka stwierdza że za mała wada by ją skorygować laserem a mimo że mała to i tak nie zdolny :gwiazdki: a przecież wzrok się psuje w czasie służby przez wpływ czynników w jakich pracujemy na PB

frfrfrf

  • Gość
Odp: okulista
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2012, 18:03:28 »
Zmień okulistę albo się odwołaj od orzeczenia. Ale raczej to pierwsze. -0,5 to nieistotna wada. Zazwyczaj zaczyna się od -1,0. Ja jestem "biurwem" i mam -2,0 i robiłem niedawno przedłużenie na uprzywilejowane i problemu nie ma. Co prawda w "brylach" do akcji kłopot z maską, ale można sobie poradzić. Poza tym soczewki są od jednodniowych po roczne, w których można  pływać, gasić i .... wiele innych rzeczy. Co za babsko ciebie badało?

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: okulista
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2012, 18:29:22 »
janek ja taką wadę to uzyskałem dzięki oświetleniu i długo godzinnym obsługiwaniu kompa na PSK.póki co to za poprawę wzroku płaci KP

Okularnik

  • Gość
Odp: okulista
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2012, 22:27:16 »
Masiun jak płaci KP? Też mam problem ze wzrokiem od czasu jak posadzili mnie przed kompem, okulary kupiłem za "swoje", wada -1,5 i -0,7. A do załamanego kolegi to zależy jaka wada, są soczewki ortokorekcyjne, które jak jesteś na wolnym to zakładasz na noc a w dzień śmigasz bez. Jeśli chodzi o laser to też pytałem ale dość znany i bardzo dobry okulista odradził ze względu, że jednak zawsze coś może być nie tak a po laserze zachodzą zmiany nie odwracalne dlatego też mi polecił te soczewki. Kolega wyżej pisze o pracy w soczewkach na PB, również odradzam i okuliści tak samo odradzają ze względy na warunki w jakich pracujemy (zapylenie, zadymienie itp.). Idź do dobrego okulisty i na pewno wszystkiego się dowiesz. A co do historii z Twoim badaniem to jak jeszcze parę lat temu dobrze widziałem to okulistka w szpitalu MSW kazała mi spojrzeć na tablice ale przed tym podając mi kartkę w celu zasłonięcia oka, tak mi ja podała że "dziabnęła" mnie tą kartką w oko, od razu zaczęło piec i łzawić więc mówię jej że nic nie widzę bo mnie boli to ta głupia baba stwierdziła że nie widzę na to oko i jestem niezdolny :D

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: okulista
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2012, 07:44:49 »
Zakład pracy o ile spełniasz wymogi dopłaca do zakupu okularów.są stosowane przepisy.o ile pamiętam jest to chyba 350 zł za fakturkę od optyka.raz na 3 lata przysługuje o ile dana komenda ma ochotę na dopłaty.fakt jest jeden,komp na psk dokłada się do powiększania wady mojego wzroku.

ortosoczewka

  • Gość
Odp: okulista
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 21, 2012, 10:09:26 »
korzystam z ortosoczewek wada -2 i -1 astygmatyzm na jednym oku po 3 nocach korzystania ostrość 100%. Koszt 1000zl + badania ok 150 zl

Offline Tomasz1001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: okulista
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2012, 14:00:30 »
Widze, że troche wiecie w tym temacie, mam nastepujące pytanie, mam wade -0,5 i -0,5  okulistka powiedziała mi, że ta wada do 21 roku życia będzie postepowała (a dopiero po 21 roku życia można zrobić zabieg) za rok czyli będę miał 19 lat chcę iśc do SA PSP lub SGSP, moje pytanie jest następujące: Czy wiecie może jaka jest dopuszczalna wada ? inaczej jest jak ktos pracuje w straży i pogorszy mu się wzrok niż jak ktoś "chory" chce się dostać do straży, zatem niezałamywac się nikt nie powinien nikogo zwalnać. Czy może ktos coś na ten temat mądrego napisać ?

Offline Aquarius

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: okulista
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 15, 2012, 14:45:55 »
Czy może ktos coś na ten temat mądrego napisać ?

Tak, a nawet już zostało napisane.

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,899.0.html

Offline Tomasz1001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: okulista
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 15, 2012, 15:14:31 »
dzieki ;)

Offline desilva

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: okulista
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 04, 2012, 16:44:42 »
Witajcie!
Mam mały problem ze wzrokiem. Mianowicie okulista wybadał u mnie na jednym oku astygmatyzm tzw. mieszany czyli na + i - dlatego ortokorekcja odpada. Ostrość wzroku przez wadę wynosi 0,7, drugie oko w porządku. Okulista twierdzi że póki co to wzrok się nie pogorszy, ale w przyszłości wraz z wiekiem mogą być problemy. Jestem kierowcą i stereometr ustawiam, mieszczę się, ale na granicy błędu. Trochę się tym faktem wystraszyłem i byłem niedawno na badaniu kwalifikacyjnym do korekcji i lekarz zakwalifikował mnie na operację metodą LASIK. Operacja mogłaby odbyć się już w najbliższy piątek. Mam wątpliwości. Czy ktoś może służyć radą i opinią? Czy ktoś przechodził korekcję i może się podzielić uwagami i efektami? Pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: okulista
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 05, 2012, 10:30:05 »
Niestety nie dam ci jednoznacznej odpowiedzi ponieważ na 3 moich kolegów z PB robiło i dwóch ma idealne widzenie i bardzo sobie chwalą a 3 ma 0,7 tak jak przed zabiegiem
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: okulista
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 06, 2012, 11:02:02 »
Co prawda jestem ochotnikiem, ale jeśli chodzi o udział w akcjach w soczewkach kontaktowych, praca w aparacie itd. to z swojego doświadczenia powiem, że to żaden problem fakt po akcji takiej 8 godzin trzeba je zdjąć przemyć i zakładasz idealnie świeże. Ja akurat mam dużą wadę wzroku i soczewki mam twarde i 2 lata mogę nosić te same. U mnie laser oraz wszczepy fakijne nie wchodzą w grę. Przez, co zgodnie z głupim obowiązującym prawem nie mogę dostać się do PSP, a jak wiem jak ktoś się dostanie to już dalej przepchnąć na inne stanowisko można takiego człowieka lub w soczewkach też dają radę chłopaki z PB (jak sam ktoś pisał).
Czy wg Was możliwa jest ewentualna ściema że mam dobry wzrok i przejście przez sito weryfikacji?? Zaznaczę, że te soczewki widać dopiero przy badaniu okulistycznym.

Nie zakładając nowego postu
Mam aktualnie 26 lat więc na wszystkie "zabiegi" i "operacje" mógłbym iść niestety prof. Szaflik powiedział, że obecnie medycyna jest na wysokim poziomie jednak jest on troszkę za niski do naprawienia mi wzroku.
Szlag mnie trafia, bo jak już napisałem "regularnie" jeżdżę do akcji i soczewki mi w niczym nie przeszkadzają.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2012, 12:12:52 wysłana przez młody prezes »
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: okulista
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 06, 2012, 11:52:01 »
Myślę że nie przejdziesz okulisty bo będzie kazał ci to wyjąć i jeszcze raz przeprowadzi badaanie

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: okulista
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 06, 2012, 11:55:38 »
sam miałem wadę astegmatyzm lewe oko +4,5 i cylinder +3,5
w 2004 wybrałem się na operację właśnie taką metodą Lesik oka lewego
Zabieg trwał może z 15 min z przygotowaniem
Samopoczucie po zabiegu troszku dziwne zaklejone oko pod żadnym pozorem nic nie dźwigać wykonywać  dziwnych rzeczy uwaga na słońce itd
Sam troszkę przesadziłem . ale to inna para kaloszy
Po zabiegu kontrola w poradni i okazuje się że lewe oko to +1,5 i cylinder + 0,5
dalej noszę "rowery"Nie próbuję soczewek
Lekarz nie obiecywał że wada będzie zlikwidowana do 0
Bo oko przez lata odczytuje to czego się nauczyło
Moja Rada
lekarze podpowiedzą co mogą i mogą zachęcić - kasa
Sam musisz zdecydować co chcesz zrobić generalnie winieneś mieć ukończone 21 lat
Powodzenia


Offline desilva

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: okulista
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 07, 2012, 14:00:38 »
Z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, jakbyś trochę żałował, albo ni do końca był zadowolony z zabiegu. Ja najbardziej boję się badań na stereometrze, żeby nie ściągnęli mnie z kierowcy, a mimo, że mam widzenie obuoczne to astygmatyzm przeszkadza w tym badaniu. Jutro mam zabieg - jak tylko będę mógł to podzielę się z Wami wrażeniami...
Pozdrawiam