Autor Wątek: Równoczesne alarmowanie na telefon  (Przeczytany 50069 razy)

Offline pabl0o_998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 21, 2012, 12:07:11 »
Witam
od 1 Marca system działa już w OSP Iława ,i powiem ze działa bardzo fajnie....  nawet jeżeli dyspozytor narazie jeszcze zapomni o nowym systemie to prezes po otrzymaniu sygnału na pager od razu sam z własnego telefonu alarmuje całą jednostkę.. mamy podane ponad 35 numerów i wszystkie dzwonią w jednym momencie. Wiadomo ze na świecie nie ma rzeczy idealnych i każdy system ma prawo ulec awarii ale tak samo również może paść DSP łącznie z DTG , wiele przypadków jest ze sygnał wraca do dyspozytora z napisem error 0 , lub SWD się zwiesiło i trzeba z palucha wysyłać kod , ale jeżeli będziemy patrzeć kryteriami ze coś się może zepsuć to w sumie najlepiej nie działajmy na żadnych systemach , wybudujmy wieże obserwacyjną ustalmy dyżury i obserwujmy czy łuna się gdzieś nie unosi. Po to powstają takie systemy żeby ułatwiać życie nam strażakom, żebyśmy łatwiej i szybciej byli alarmowani, a dzięki czemu szybciej mogli zareagować na ludzkie nieszczęście (bo z tym się przecież wiąże nasza praca) Także jeżeli ktoś chce zobaczyć jak to działa to z tego co się orientuje można napisać na maila listę numerów i testować ten system ( tak jak zrobiłem to ja w mojej jednostce) z mojej strony mogę naprawdę polecić ten system jako system dodatkowy niezależny od (DSP, Terminali sms itd.)
Do tej pory nie mam żadnych uwag co do działania tego systemu.

Pozdrawiam z-ca naczelnika OSP Iława

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 21, 2012, 22:11:30 »
Moderator: Ok ale od ogłoszeń i reklamy to jest dział ogłoszeń tu oczekujemy konkretnej rozmowy i odpowiedzi na zadane pytania kolegów.

Offline zuzia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 26, 2012, 21:12:50 »
Hej ja mam w swojej jednostce terminalna sms i nie narzekamy, czas zbiórki jak wyje alarm jest teraz o wiele krótszy niż przed założeniem. Polecam bardzo ten system powiadamiania bo warto i koszt nie drogi.. Pozdrawiam -_-

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 27, 2012, 01:08:50 »
@zuzia... nie wiem co to wnosi do tematu więc lepiej przeczytaj dokładnie każdy post zanim coś napiszesz

@alarmowanie.pl, jestem z-ca naczelnika jednej z OSP powiatu Olsztyńskiego ( woj. Warmińsko-Maz oczywiście), skoro jesteś z Iławy to wcale daleko od siebie nie funkcjonujemy, wnikliwie starałem się to wszystko analizować co pisałeś sam i co pisali koledzy stąd wnioski i pytania :

mamy od ok 1,5 roku terminal sms ( oczywiście selektywne od lat tez), jeśli zmienię funkcję sms na CLIP czyli dzwonienie i na liście umieszczę jako pierwszy numer waszej centrali do cała reszta działa na zasadzie dzwonimy do każdego kto zechciał z członków być tak alarmowany. Jeśli tak to dla mnie bomba bo smsy obecnie znacznie skróciły czas alarmowania ale i tak koledzy z dalszych miejsc zamieszkania często ledwo zdążają lub lecą już prywatnymi autami do akcji. Obawa jest tylko o przeciążenie..czy jak do waszego ,,programu: przystąpią setki OSP z całej polski, to grozi nam paraliż ( nie wiem przeciążenia serwerów, linii itd)


Pytanie osobiste, czy podróżujesz czasem w okolicach Olsztyna, bo chętnie osobiście bym na ten temat pogadał, 7 zł netto to śmiech za taką funkcjonalność ale w moim przypadku wyklucza jednoczesne działanie sms, stad muszę mieć pewność systemu

Offline fire man

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 02, 2012, 20:36:31 »
Witam testowalismy system i nie mam zastrzezen do niego bo jednoczesnie dzwonia telefony do wszystkich, mam nadzieje ze alarmowanie.pl bedzie dazyc do udoskalenia systemu po przez wprowadzenie terminalu, ktory rozwiaze problem z wywolywaniem danej osp przez stanowisko kierowania w latwy sposob. Co do systemu to wlaczalismy sobie go sami i przydal sie przy trawach -_- . W naszej jednosce nie mamy niestety DSP tylko przycisk do syreny tak ze dobry i taki system jak na poczatek, i jak narazie nie ma szans zeby DSP bylo zalozone w przyszlosci wiec liczymy ze alarmowanie.pl udoskonali oferte po przez terminal i bedzie git.
Pozdrawia Osp Krzemienda.

Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 02, 2012, 22:10:51 »
Ja również mam bardzo pod górkę z urzędnikami w mojej gminie, aby założyć w moim OSP selektywne, albo kupić terminal. Z własnej kaski też tego nie kupimy, bo priorytet to sprzęt niestety. Jestem na etapie finalizacji umowy.
Testuję już dłuższy czas ten system, często były to próbne alarmy, ale też kilka razy zdarzyło się alarmować w ten sposób jednostkę do rzeczywistych zdarzeń. Nieporównywalna ilość osób przy tym sposobie podrywania do akcji. Zawsze miałem obsadę na 2 samochody. Normalnie mało ludzi słyszało wyjca. W dzień to jeszcze ekipa się zebrała, ale w nocy przy samej syrenie to garstka ratowników reagowała. Teraz diametralna zmiana. Każdy, kto miał telefon pod ręką zjawił się szybciutko. Wybawienie dla jednostek, gdzie jest problem z nowoczesnymi systemami alarmowania.
Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.

Offline OSP Smolęcin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 03, 2012, 15:12:28 »
Witam
Nasze OSP testuje ten system od dłuższego czasu i jesteśmy bardzo zadowoleni. Polecam.

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 03, 2012, 20:04:53 »
Od dziś zaczynamy testy. System u nas działa jako dodatek do DSP.
Jak na razie po wywołaniu kilku próbnych alarmów (prawdziwego jak na razie nie było) jesteśmy mega pozytywnie zaskoczeni, max 15 - 20 sekund i wszyscy powiadomieni. Jeżeli przez kilka najbliższych dni nie pojawią się jakieś problemy, będziemy podpisywać umowę :)
Jeżeli chodzi o sam kontakt z firmą to polecam e-mail bo telefony są zazwyczaj niedostępne. U mnie wyglądało to tak, że odezwałem się dziś rano a po południu system z naszymi numerami już był aktywny więc bardzo szybko. Jak na razie polecam nawet dla jednostek które już dysponują DSP i terminalem. Szybkość alarmowania bez porównania a i koszty nie za duże.  :straz:

Offline fire man

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 04, 2012, 10:26:58 »
Dodam jeszcze fakt taki ze jezeli nie ma zadnego powiadamiania to taki system jest dobry poniewaz PSK dzwoni do wybranej osoby i pyta czy wyjedziemy to nie musismy dzwonic po wszystkich czy jada na akcje tylko dzwonie i alarmuje wszystkich a wiadmo liczy sie kazda sekunda. By najmniej u nas sie to sprawdzilo. Smsy sa dobre ale przychodza po jakies chwili i tak nie ktore osoby maja krótki dzwiek to za zwyczaj nie slysza, a tutaj telefon dzwoni 2 razy jesli sie 1 nie odrzuci. Nasza jednosta bedzie podpisywala umowe bo naprawde nie sa to duze pieniadze a ulatwiala alarmowanie.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 04, 2012, 11:42:59 »
No fajnie ale u nas PSP nie alarmuje telefonicznie a przez DSP. Niestety ale dzwonienie to dla nich wyjątkowa sytuacja i to tylko w przypadku jednostek bez DSP.

Może jednak właściciele firmy się wypowiedzą czy i ewentualnie jak można to podpiąć niezależnie od PSP np udostępniając jakis numer pod który by było można wysłać pierwszego smsa alarmowego?

Myślę że pomimo potencjalnych kłopotów (kilka niepotrzebnych urządzeń po drodze) to by rozwiązało problem wielu jednostkom, które są w sytuacji jak nasza. No chyba, że ktoś ma siłę sprawczą pozwalającą zmusić PSP do alarmowania bez DSP :).  Zdecydowanie alarmowanie równoległe CLIP jest technicznie najlepsze (wszyscy dostają alarm jednocześnie, dzwonienie ma wyższy priorytet niż smsy więc jest pewniejsze).

Offline alarmowanie.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • @larmowanie.pl
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 04, 2012, 13:10:37 »
Skoro już PSP dzwoni to dlaczego nie ma zadzwonić na numer przypisany dla OSP i zaalarmować cały stan osobowy, to chyba lepsze niż  oczekiwanie na odebranie telefonu przez Naczelnika lub Kierowcę który musi biec i załączyć syrenę oraz dzwonić po strażakach ( może tylko po tych co chce ).
SMS? kto go wyśle ?
Informuję, że nie tylko PSP może zlecać alarmowanie - uprawnieni członkowie OSP też. Przydaje się to gdy na alarm przybyło mało ludzi, wtedy można go ponowić bez proszenia i tłumaczenia się w PSP. Martwi nas problem, żeby tego nie nadużywać bo gdy PSP zaalarmuje to przyjdą 2 dzwonienia ma koma, do tego naczelnik z obawy że może nie wszyscy usłyszeli dzwonienie zlecone przez PSP zleci alarmowanie, kierowca tez sobie zaszaleje i w efekcie będzie 6 dzwonień do 1 alarmu :).
Pracujemy nad terminalem który przejmie sygnał z systemu DSP-15 i wtedy dyżurni będą używać tylko SWD a resztę zrobi terminal. Nie ukrywam, że szukamy najtańszego rozwiązania bo sami jesteśmy strażakami ochotnikami i wiemy jak z $$$$ ciężko w OSP.
W najbliższym czasie będzie uruchomiona usługa pod innym numerem powiadamiania na zbiórkę.
No fajnie ale u nas PSP nie alarmuje telefonicznie a przez DSP. Niestety ale dzwonienie to dla nich wyjątkowa sytuacja i to tylko w przypadku jednostek bez DSP.

Może jednak właściciele firmy się wypowiedzą czy i ewentualnie jak można to podpiąć niezależnie od PSP np udostępniając jakis numer pod który by było można wysłać pierwszego smsa alarmowego?

Myślę że pomimo potencjalnych kłopotów (kilka niepotrzebnych urządzeń po drodze) to by rozwiązało problem wielu jednostkom, które są w sytuacji jak nasza. No chyba, że ktoś ma siłę sprawczą pozwalającą zmusić PSP do alarmowania bez DSP :).  Zdecydowanie alarmowanie równoległe CLIP jest technicznie najlepsze (wszyscy dostają alarm jednocześnie, dzwonienie ma wyższy priorytet niż smsy więc jest pewniejsze).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2012, 13:22:20 wysłana przez alarmowanie.pl »
www.alarmowanie.pl ---- Zapraszam ----

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 04, 2012, 13:16:09 »
No fajnie ale u nas PSP nie alarmuje telefonicznie a przez DSP. Niestety ale dzwonienie to dla nich wyjątkowa sytuacja i to tylko w przypadku jednostek bez DSP.

Może jednak właściciele firmy się wypowiedzą czy i ewentualnie jak można to podpiąć niezależnie od PSP np udostępniając jakis numer pod który by było można wysłać pierwszego smsa alarmowego?

Myślę że pomimo potencjalnych kłopotów (kilka niepotrzebnych urządzeń po drodze) to by rozwiązało problem wielu jednostkom, które są w sytuacji jak nasza. No chyba, że ktoś ma siłę sprawczą pozwalającą zmusić PSP do alarmowania bez DSP :).  Zdecydowanie alarmowanie równoległe CLIP jest technicznie najlepsze (wszyscy dostają alarm jednocześnie, dzwonienie ma wyższy priorytet niż smsy więc jest pewniejsze).

My to zrobiliśmy tak. W remizie pod DSP podpinamy małą centralkę z telefonem (taką jak np. montują firmy ochroniarskie) i to ta centralka uruchamia cykl alarmowania jak tylko dostanie sygnał z DSP dzwoni na numer nam przydzielony przez alarmowanie.pl. Dodatkowo ja i naczelnik mamy możliwość wywołania alarmu z naszych prywatnych komórek.

Dowiedziałem się też, że np. w Olsztynie podobno trwają rozmowy aby MSK alarmowało jednostki wyposażone w ten system ze swojego poziomu równolegle z DSP i podobno jest na to duża szansa. Więc skoro podobno można w Olsztynie to w innych miejscach może też :) Moim zdaniem jednak jeżeli już ktoś ma DSP to wystarczy kupno centralki (200-300 zł) i samo się zaalarmuje :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2012, 13:19:28 wysłana przez kamil237 »

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 04, 2012, 14:10:10 »
No i o to mi chodziło. I nie złościć się na mnie - to że pytam wcale nie znaczy, że mi się nie podoba, po prostu chcę wiedzieć jak to działa i jakie ma możliwości :). Zapowiada się super.

Oczywiście z wydzwanianymi OSP, które nie mają DSP jest od razu super udogodnienie z małym "ale" - brak syreny ale to akurat nie jest jakiś wielki problem. Pewnie u nas jest to specyficzny problem - PSP alarmuje przez DSP. Często nawet o jednostkach z DSP zapominają. W mojej gminie nie słyszałem, żeby kogokolwiek kiedyś alarmowali telefonicznie (mają 4 jednostki z DSP i 2 bez DSP, może w gminach gdzie jest jedna jednostka z DSP im się zdarza - nie wiem tego) - jak ktoś w jednostce usłyszy syrenę w sąsiedniej miejscowości lub zobaczy łunę i się zgłosi to mu łaskawie pozwolą lub nie pojechać.

Koledzy którzy mają terminal DTG Digitexu mają problem z głowy - wystarczy, że sobie dodadzą numer systemu na pozycji 1 i ustawią alarmowanie na CLIP, my niestety mamy taki, że jak zmienię alarmowanie na CLIP to dla wszystkich. Gdyby system działał sprawnie i niezawodnie to by nie miało znaczenia ale eksperymentów "na żywym, działającym organizmie" się trochę boję.  Bo w razie jakiegoś kłopociku alarmowanie CLIP z terminala będzie szło 10 minut. Chciałbym zachować to co teraz + odpalić nowy system równolegle. Za jakiś czas jak będzie super zrezygnować ze starego. Pomysł z Dialerem telefonicznym bardzo mi się podoba - nawet ten koszt ok 300 PLN jest do udźwignięcia tylko, że naszą linię telefoniczną oddaliśmy wynajmującemu - muszę się zorientować jak się pod to podłączyć.

Jeszcze pytanko - jak się zmienia numery telefonu? Tworzone jest jakiś konto czy za każdym razem trzeba pisać do administratorów?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2012, 14:31:58 wysłana przez Sylwek »

Offline alarmowanie.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • @larmowanie.pl
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 04, 2012, 14:46:17 »
Nie ja się nie złoszczę :). Nie będę zadzierać z moderatorem :)
Starałem się wyjaśnić jak najlepiej, nie tylko dla ciebie ale innych też.
Daj koma to zadzwonię do ciebie i wszycho ci wyjaśnię  na adres  alarmowanie@op.pl
Problem terminala DGT - oki rozumiem obawy, spox,
Problem dialera to nie problem łączy - podpowiadam są  dialery na kartę SIM my szukamy taniego dialera aby zaproponować go jednostkom. Mamy już kilka ale cena nadal wydaje się nam za duża. A jak pisałem z $$$$ cienko :(

No i o to mi chodziło. I nie złościć się na mnie - to że pytam wcale nie znaczy, że mi się nie podoba, po prostu chcę wiedzieć jak to działa i jakie ma możliwości :). Zapowiada się super.

Oczywiście z wydzwanianymi OSP, które nie mają DSP jest od razu super udogodnienie z małym "ale" - brak syreny ale to akurat nie jest jakiś wielki problem. Pewnie u nas jest to specyficzny problem - PSP alarmuje przez DSP. Często nawet o jednostkach z DSP zapominają. W mojej gminie nie słyszałem, żeby kogokolwiek kiedyś alarmowali telefonicznie (mają 4 jednostki z DSP i 2 bez DSP, może w gminach gdzie jest jedna jednostka z DSP im się zdarza - nie wiem tego) - jak ktoś w jednostce usłyszy syrenę w sąsiedniej miejscowości lub zobaczy łunę i się zgłosi to mu łaskawie pozwolą lub nie pojechać.

Koledzy którzy mają terminal DTG Digitexu mają problem z głowy - wystarczy, że sobie dodadzą numer systemu na pozycji 1 i ustawią alarmowanie na CLIP, my niestety mamy taki, że jak zmienię alarmowanie na CLIP to dla wszystkich. Gdyby system działał sprawnie i niezawodnie to by nie miało znaczenia ale eksperymentów "na żywym, działającym organizmie" się trochę boję.  Bo w razie jakiegoś kłopociku alarmowanie CLIP z terminala będzie szło 10 minut. Chciałbym zachować to co teraz + odpalić nowy system równolegle. Za jakiś czas jak będzie super zrezygnować ze starego. Pomysł z Dialerem telefonicznym bardzo mi się podoba - nawet ten koszt ok 300 PLN jest do udźwignięcia tylko, że naszą linię telefoniczną oddaliśmy wynajmującemu - muszę się zorientować jak się pod to podłączyć.

Jeszcze pytanko - jak się zmienia numery telefonu? Tworzone jest jakiś konto czy za każdym razem trzeba pisać do administratorów?
www.alarmowanie.pl ---- Zapraszam ----

Offline OSP Smolęcin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 04, 2012, 20:59:13 »
Witam wszystkich
Śledzę temat i wasze wypowiedzi,macie same wątpliwości. Najprostszy  sposób aby przekonać się jak system działa to wziąć go na próbę i przekonać się. Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony. Wchodzę w ten system. Na PSK i MSK też pracują ludzie z którymi należy rozmawiać a nie ich się bać. Ja z tym nie mam problemu. Wystarczy tylko ruszyć się z miejsca pojechać i porozmawiać o systemie i alarmowaniu, tak zrobiłem,działa. Polecam i pozdrawiam.

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 05, 2012, 00:59:35 »
@ kamil237, jutro będę w KM PSP w Olsztynie więc podpytam, może już coś więcej będzie wiadomo, kolega alarmowanie.pl jest z Iławy wiec tym bardziej taka współpraca na terenie powiatu Olsztyńskiego była by wskazana. U mnie po rozmowach z chłopakami z różnych OSP każdy jest na tak...dziwi mały koszt za taką jakość, no ale warunek to minimum DSP z terminalem SMS, co do centralki w stylu firm ochroniarskich...hmmm 200-300 zł to więcej mi wychodzi na SMS-y rocznie nawet kiedy doliczę koszt abonamentu.


Czy kolega Alarmowanie.pl wybiera się może do Olsztyna? ew podeślę nr tel to się jakoś zdzwonimy

Offline alarmowanie.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • @larmowanie.pl
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 05, 2012, 08:33:14 »
Witam. A bywam w Olsztynie, w KM i KW też :) Proszę daj  telefon na adres   alarmowanie@op.pl to zadzwonię. OSP nie musi mieć DSP wystarczy tylko dobra wola MSK/PSK do alarmowania ich przez nasz system. Owszem DSP jest wskazane posiadać, ale skoro jesteś z powiatu olsztyńskiego to wiesz sam ile OSP ma DSP na ok 100 jednostek w tym powiecie.


@ kamil237, jutro będę w KM PSP w Olsztynie więc podpytam, może już coś więcej będzie wiadomo, kolega alarmowanie.pl jest z Iławy wiec tym bardziej taka współpraca na terenie powiatu Olsztyńskiego była by wskazana. U mnie po rozmowach z chłopakami z różnych OSP każdy jest na tak...dziwi mały koszt za taką jakość, no ale warunek to minimum DSP z terminalem SMS, co do centralki w stylu firm ochroniarskich...hmmm 200-300 zł to więcej mi wychodzi na SMS-y rocznie nawet kiedy doliczę koszt abonamentu.


Czy kolega Alarmowanie.pl wybiera się może do Olsztyna? ew podeślę nr tel to się jakoś zdzwonimy
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2012, 14:36:32 wysłana przez alarmowanie.pl »
www.alarmowanie.pl ---- Zapraszam ----

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 11, 2012, 09:28:23 »
Jestem po testach 2 systemów.

Pierwszy system który testowałem to wspominany w tym wątku SMSserwer, do którego się początkowo mocno zapaliłem  - nie powiem, że totalna porażka ale przy wykorzystaniu sms forward trwa to trochę. Zrobiłem taki test, że w terminalu na poz. 1 wpisałem numer do serwera na pozycji 2 swój, potem resztę numerów. SMS z terminala dostałem po ok 10 sekundach, natomiast z serwera przyszedł równocześnie z wysyłaniem 20 numeru, czyli jakieś 1,5 minuty od inicjacji - podsumowując, to na czym mi zależało, czyli przyspieszenie nie nastąpiło.

Drugi system to alarmowanie.pl i tu zaskoczenie na plus. Testowałem wywołanie alarmu z mojego telefonu. Od wysłania sygnału telefony wszystkim kolegom się rozdzwoniły po ok. 10 sekundach, czyli porównywalnie z przyjściem 1 smsa i na pewno szybciej niż 2 (reszta smsów daleko później).

PS: no i ładny PS mi doszedł - właśnie mieliśmy kontrole i DSP nie włączyło syreny i terminala smsów, szczęście, że to tylko kontrola ale już mam problem bo trzeba to naprawiać...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2012, 14:19:50 wysłana przez Sylwek »

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 11, 2012, 11:06:47 »
Po poście Sylwka jednak zdecyduję się na testy...  :straz:

Ciekawe czy z dotacji KSRG można, by tak napisać umowę, że będzie ona na okrągły rok i płatność z góry wówczas zakładając, że system będzie działał sprawnie chyba powinni się zgodzić żeby to opłacić z dotacji przecież to jest utrzymanie gotowości bojowej jednostki. Jeśli nie to trzeba by znaleźć kaskę.
Nawet myślę o jednym sponsorze :)
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 18, 2012, 09:26:35 »
Jesteśmy już po testach, system działa bardzo sprawnie i szybko.
Wszyscy byli bardzo (pozytywnie) zaskoczeni, bo telefony rozdzwaniają się momentalnie od wzbudzenia alarmu,
dużo szybciej niż smsy z terminala.

Ustawiliśmy sobie numer alarmowy jako pierwszy na liście w terminalu sms, więc do każdego idzie telefon i na razie idą także smsy, więc w nocy, nie można się nie obudzić.

Myślę, że za te pieniądze, spokojnie można mieć bardzo fajny system alarmowania, tym bardziej, że podpisujemy umowę więc
nie ma żadnych obaw. Dla jednostek które jeszcze nie posiadają selektywnego, to jest po prostu idealne rozwiązanie.


Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 18, 2012, 09:38:37 »
A ja mam takie pytanie:

Kosztem usług jest opłata abonamentowa i koszt ewentualnie odebranych połączeń.

Klient ma wyłączony telefon i "system" łapie poczta - jak długo wykonywane jest połączenie, po jakim czasie jest rozłanczane ?

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 19, 2012, 08:38:13 »
my również aktualnie go testujemy i powiem szczerze, że w moim odczuciu autorzy tego systemu są świetni. Kontakt z przedstawicielem firmy super, a sam system naprawdę sprawnie działa.

Terminal przestawiłem, żeby dzwonił a nie wysyłał sms-ów chociaż lepszą opcją było by gdyby terminal dzwonił do pierwszego (alarmowanie.pl), a reszcie wysyłał sms-y.

Jestem zwolennikiem takiego rozwiązania tzn. alarmowanie.pl + terminal sms, właśnie mi się zdarzyło ostatnio, że miałem wyciszony telefon, bo dziecko usypiałem i gdyby nie żona to bym nie wiedział, że jest akcja ale to już sprawa indywidualna i przypadkowa.

Ogólnie wielki PLUS dla tego systemu. Po niedzieli mam Zarząd i na 99% decyzja będzie, że wchodzimy w ten system :) Pozostanie tylko kwestia znalezienie 300 zł, ale nie powinno być z tym problemu.
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Bisiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 19, 2012, 19:14:05 »
Z umowy wynika, że każde odebrane połączenie kosztuje 1gr. Przy opłacie pierwszej faktury płaci się dodatkowe 10zł i z tych 10zł pobierany jest 1gr za każde odebrane połączenie. Czyli za 10zł można odebrać 1 000 połączeń. Poczta liczy się tak samo jako jedno połączenie.

Offline sobota94

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 20, 2012, 17:13:16 »
System działa świetnie, już po 3-4 sek dzwonią telefony, wszystkie prawie jednocześnie, uruchamiamy go u siebie :)

misiu8514@wp.pl

  • Gość
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 21, 2012, 11:20:04 »
Ja również podepnę się do tematu. Zalety tego systemu to bardzo szybkie powiadomienie wszystkich przypisanych numerów. Wady to: za szybka realizacja  ^_^ nawet nie zdąże odłożyć słuchawki wysyłając alarm a już mam powiadomienie że ktoś się dobijał a ja miałem zajęte.  ^_^ Tak naprawdę jedynym minusem jest jeśli nasz telefon jest poza zasiegiem sieci lub jest słaba siec (u mnie jeden operator tak ma niestety). Jesteśmy bardzo zadowolenie z tego systemu ponieważ poprzedni był dużo wolniejszy, i co najważniejsze jest niezależny od syreny(pada syrena lub nie ma prądu można zaalarmować bez problemu strażaków w bardzo krótkim czasie. Jeszcze czekamy tylko nieicerpliwie na jakiś program który z komputera odpalal by to alarmowanie na PSK/MSK,co jest dużo łatwiejsze dla dyżurnego operacyjnego,bo na nakładkę do swd to raczej ciężko by było. pozdrawiam i zachęcam do użytkowania systemu.