Autor Wątek: Pismo KG PSP ws. uchylenia niektórych zapisów "Systemu szkolenia...OSP" z 2006 r  (Przeczytany 6709 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Pismo KG PSP ws. uchylenia niektórych zapisów "Systemu szkolenia...OSP" z 2006 r
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 05, 2012, 10:04:49 »
ja się podepnę pod temat ale z trochę innej strony...moja żona rozmawiała dzisiaj z zastępcą komendanta naszej PSP i powiedział on,że żadne kursy poza podstawowym oraz naczelników PSP nie interesują w myśl zmiany przepisów. Resztę trzeba we własnym zakresie tylko skąd brać środki? Macie jakieś podstawy prawne do tego co mowił?

Może z twoją żoną rozmawiał na temat przepisów kulinarnych :szalony:

Cytuj
Projekt z 2011
System szkolenia członków ochotniczych straży pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych

VII. PODMIOTY UPRAWNIONE DO PROWADZENIA SZKOLEŃ

1.Organizatorem szkolenia podstawowego strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych oraz szkoleń specjalistycznych: z zakresu ratownictwa technicznego strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych, kierowców konserwatorów sprzętu ratowniczego Ochotniczych Straży Pożarnych oraz szkolenia strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z zakresu działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa na wodach jest komenda powiatowa/miejska Państwowej Straży Pożarnej.

2.Dopuszcza się również realizację części zajęć szkolenia podstawowego dla strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych w Ochotniczej Straży Pożarnej, wyznaczonej przez organizatora szkolenia.

3.Szkolenia strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych organizowane
w oparciu o programy szkolenia specjalistycznego Państwowej Straży Pożarnej oraz szkolenia dowódców Ochotniczych Straży Pożarnych, Naczelników Ochotniczych Straży Pożarnych i Komendantów Gminnych ZOSP RP prowadzone są przez szkoły Państwowej Straży Pożarnej i komendy wojewódzkie Państwowej Straży Pożarnej.

Offline matti84

  • OSP Zduny
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
  • pokaż co potrafisz a potem oceniaj innych
Odp: Pismo KG PSP ws. uchylenia niektórych zapisów "Systemu szkolenia...OSP" z 2006 r
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 05, 2012, 11:25:20 »
Tak się sklada ze moja żona jest dziennikarzem i jednocześnie członkiem OSP. Oboje się zdziwiliśmy bo mieliśmy wziąć udział w szkoleniu z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy i....klops. Podobno nie mają już obowiązku bo weszły zmiany przepisów a ja nie mam z czego zapłacić 800 zł za kurs, a dodam że oprócz nas miało miało iść jeszcze 12osób.
Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Pismo KG PSP ws. uchylenia niektórych zapisów "Systemu szkolenia...OSP" z 2006 r
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 05, 2012, 12:08:08 »
Tak się sklada ze moja żona jest dziennikarzem i jednocześnie członkiem OSP. Oboje się zdziwiliśmy bo mieliśmy wziąć udział w szkoleniu z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy i....klops. Podobno nie mają już obowiązku bo weszły zmiany przepisów a ja nie mam z czego zapłacić 800 zł za kurs, a dodam że oprócz nas miało miało iść jeszcze 12osób.

Od kiedy to komenda organizowała zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a tym bardziej ze free?

Szkolenie z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy nie organizuje KM/P nawet dla swoich strażaków:

Program kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej

Cytuj
1. Organizacja kursu
a) Kurs organizowany jest w szkołach Państwowej Straży Pożarnej oraz w ośrodkach szkolenia w komendach wojewódzkich Państwowej Straży Pożarnej.
b) Zajęcia na kursie mogą prowadzić:
– lekarz systemu,
– pielęgniarka systemu,
– ratownik medyczny,
posiadający aktualną wiedzę i umiejętności z zakresu objętego ramowym programem kursu oraz co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe w wykonywaniu medycznych czynności ratunkowych.
c) Zajęcia teoretyczne i praktyczne w zakresie:
– psychologicznych aspektów wsparcia poszkodowanego prowadzi psycholog posiadający co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe;
– ratownictwa technicznego, chemicznego, ekologicznego, wodnego i wysokościowego prowadzi osoba posiadająca co najmniej trzyletnie doświadczenie w wykonywaniu czynności ratowniczych w danym rodzaju ratownictwa.
d) Kierownikiem merytorycznym kursu, odpowiedzialnym za realizację kursu może być osoba, o której mowa w ppkt. b.