Autor Wątek: Podwyżki 2013....  (Przeczytany 59714 razy)

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Podwyżki 2013....
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 09, 2013, 13:35:29 »
Super akcja w Belgii. U nas niestety niemożliwa. Tam nie było bolszewizmu. Natomiast u nas 20 lat po upadku komuny ideologia ta żyje w wielu ludziach. Wystarczy popatrzeć na naszych niektórych przełożonych.
Reformę PSP należałoby zacząć od dekomunizacji.

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki 2013....
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 29, 2013, 13:24:35 »
Zatrudnienie i zarobki poszybowały w górę

Zarabiamy o 1 tysiąc zł więcej
W latach 2007-2013 przeciętne zatrudnienie we wszystkich sekcjach gospodarki narodowej zwiększyło się o ponad z 7,800,8 mln do 8,489,9 mln osób. Wzrosły także średnie wynagrodzenia. W 2007 r. przeciętnie zarabiano 2691,03 zł, a w 2013 r. już 3675,10 zł brutto. Różnica wynosi więc prawie 1000 zł.

Oto jakie zmiany następowały w tym okresie w najważniejszych sekcjach gospodarki narodowej i która z nich aktualnie poszukuje najwięcej pracowników...........

Tylko jakoś u nas nie poszybowały w górę  :wall:

http://praca.wp.pl/gid,16119562,title,Zatrudnienie-i-zarobki-poszybowaly-w-gore,galeria.html

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podwyżki 2013....
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 31, 2013, 16:16:28 »
Pan Stanisław Rakoczy w najnowszym PP :
Cytuj
Róbmy więc swoje. Społeczeństwo z pewnością to doceni, potwierdzają to dotychczasowe sondaże. Ze swej strony chciałbym podziękować wszystkim strażakom za fantastyczną służbę, za wynik ponad 90 proc. w sondażach społecznego
zaufania. To się nie dzieje samo, nic nie spada z nieba. Na taką ocenę trzeba po prostu zapracować. Sam sposób podejścia do służby, który często wykracza poza zakres obowiązków, stawia strażaków za wzór. To ciężka służba, ale jakże przy tym wdzięczna, o czym strażacy przekonują się niemal każdego dnia, kiedy ratują czyjeś życie lub zdrowie. Trudno się dziwić, że są szanowani i lubiani, będąc uosobieniem kogoś, kto przychodzi z pomocą i wsparciem lub zwykłym pocieszeniem w trudnych życiowych momentach. Dlatego też nie ukrywam, że straż pożarna jest mi szczególnie bliska
to dlaczego k...a m.ć jesteśmy najgorzej zarabiającą służbą mundurową co? :wall:

tomcio998

  • Gość
Odp: Podwyżki 2013....
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 31, 2013, 19:16:48 »
Pan Stanisław Rakoczy w najnowszym PP :
Cytuj
Róbmy więc swoje. Społeczeństwo z pewnością to doceni, potwierdzają to dotychczasowe sondaże. Ze swej strony chciałbym podziękować wszystkim strażakom za fantastyczną służbę, za wynik ponad 90 proc. w sondażach społecznego
zaufania. To się nie dzieje samo, nic nie spada z nieba. Na taką ocenę trzeba po prostu zapracować. Sam sposób podejścia do służby, który często wykracza poza zakres obowiązków, stawia strażaków za wzór. To ciężka służba, ale jakże przy tym wdzięczna, o czym strażacy przekonują się niemal każdego dnia, kiedy ratują czyjeś życie lub zdrowie. Trudno się dziwić, że są szanowani i lubiani, będąc uosobieniem kogoś, kto przychodzi z pomocą i wsparciem lub zwykłym pocieszeniem w trudnych życiowych momentach. Dlatego też nie ukrywam, że straż pożarna jest mi szczególnie bliska
to dlaczego k...a m.ć jesteśmy najgorzej zarabiającą służbą mundurową co? :wall:

 i tu się troszkę mylisz, bo jak się przyjmowałem w 2007 to pierwsza pensję miałem na poziomie 1170zł (jak dobrze pamiętam) , natomiast teraz stażysta swoją pierwsza pensję ma na poziomie 1600-1700 zł więc jak nie wzrosły? chyba że się myle. pozdrawiam

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podwyżki 2013....
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 31, 2013, 19:35:28 »
Dobra, ale porównaj naszą kwotę bazową i na przykład Policji. Nie neguję podwyżek, ale dalej zarabiasz jakieś pięć stówek mniej niż policjant z takim samym stażem i podobnym stanowiskiem. O tym mówię.

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Podwyżki 2013....
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 01, 2013, 13:07:24 »
Ale nie porównuj się do innych służb, czy zawodów bo to nijak się ma! Jeżeli już brniesz w takie porównania to trzeba porównywać wszystko, nie tylko zarobki.

Nie ma miodu, o tym każdy wie, ale czasami po prostu przeginamy.
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podwyżki 2013....
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 01, 2013, 14:04:23 »
Rozumiem, czyli ku chwale Ojczyzny i za dziękuje  :rofl: Sorki, ale za dziękuje i ku chwale Ojczyzny robię to samo w OSP. Uważasz że policjanci, strażnicy więzienni, czy straż graniczna pełni ważniejszą służbę lub bardziej niebezpieczną?

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Podwyżki 2013....
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 01, 2013, 18:35:24 »
A czy ja tak napisałem??? Skąd taki wniosek, po prostu napisałem, że bez sensu jest porównywanie się z innymi zawodami, pracą......

Jeżeli weźmiesz policjanta to każdy Ci powie, że wolałby robic w straży jak w policji bo ma 48h przerwy i może dorobić...... nie znamy specyfiki każdego innego zawodu, więc nie wiemy jak tam jest. Czy czasem po kilku dniach pracy np. strażaka jako policjant nie wróciłby z pocałowaniem ręki.....

madmax29 nie dostajesz wynagrodzenia?? Dowódca Ci mówi Bóg zapłać i idziesz do domu?? Nie wiem ile zarabiasz i nie chcę wiedzieć, ale nie pisz, że za dziękuję robisz bo to jest to przegięcie. Każdy z Nas chciałby co roku dostać 300 zł netto podwyżki, płatne wszystkie nadgodziny, no i jeszcze pracować w firmowym sprzęcie i takim, który się psuje. Ale żyjemy w Polsce, gdzie większość spraw o ile nie wszystkie są do góry nogami, albo od du...u strony się za to zabiera.
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podwyżki 2013....
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 01, 2013, 19:45:49 »
Czyli że twoje wymagania finansowe są zaspokojone? Pozazdrościć. Nie dorabiam bo mam 48 wolnego, tylko dlatego żeby zapewnić godne życie rodzinie, wolałbym wolny czas poświęcić rodzinie i samodoskonaleniu, a to że żyjemy w Polsce nie jest żadnym argumentem.  W ten sposób argumentując można dać nam rowery zamiast samochodów w służbie. Zresztą mówisz jak mój 01  :rofl: Siedźmy cicho a może coś dostaniemy  :wall: Wkurza mnie to jak różnej maści politycy robią sobie z nami zdjęcia i nas chwalą jacy to jesteśmy potrzebni, dzielni i w ogóle super. Pewnie doszli do wniosku że jesteśmy supermenami a supermen nie liczy na podwyżkę. Wracając do różnicy miedzy nami a innymi służbami. Dawno, dawno temu protestowaliśmy żądając wyrównania wskaźników z policją, były obiecanki i na tym się skończyło. Zresztą na początku PSP strażacy zarabiali naprawdę nędzne grosze (podejrzewam że znasz ludzi co to pamiętają, popytaj jak to było) chciałbyś do tego wrócić? Bo w tej chwili właśnie do tego to zmierzamy.

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Podwyżki 2013....
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 01, 2013, 20:47:08 »
niestety w pełni zgadzam się z madmax29 i po prostu nie rozumiem (i chyba nie zrozumiem) ludzi, którzy mają odmienne zdanie,
jak można siebie samego okłamywać ... :gwiazdki:

glock33

  • Gość
Odp: Podwyżki 2013....
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 01, 2013, 23:13:28 »
bodzio 206 używasz  typowy język naszego związkowca "S" który już jest dowódcą JRG ( aspirant ) a chłopaki kapitanowie dalej walą kursy a są po studiach aby być z-ca dowódcy zmiany, on tez mówi że siedźmy cicho nic nie da się zrobić , bo nam zabiorą


Piotr72

  • Gość
Odp: Podwyżki 2013....
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 07, 2013, 01:15:30 »
No to podobnie jak i u nas,30%załogi nie kwalifikuje się jako strażak,ale też ma już wiek kiedy mógłby przejść na wcześniejszą emkę i dorabiać np.jako dróżnik czy sprzedawca w kiosku ruch,oczywiście nie ujmując nic tym zawodom czy innym profesjom.

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Podwyżki 2013....
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 08, 2013, 00:00:51 »
bodzio 206 używasz  typowy język naszego związkowca "S" który już jest dowódcą JRG ( aspirant ) a chłopaki kapitanowie dalej walą kursy a są po studiach aby być z-ca dowódcy zmiany, on tez mówi że siedźmy cicho nic nie da się zrobić , bo nam zabiorą

To już wiesz po co są Związki Zawodowe..... być może ja mam problem z pisownią, albo z argumentacją. Bo ja nigdzie nie napisałem, żeby siedzieć cicho i czekać, aż coś dostaniemy.....
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2013....
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 08, 2013, 22:08:26 »
bodzio 206 używasz  typowy język naszego związkowca "S" który już jest dowódcą JRG ( aspirant ) a chłopaki kapitanowie dalej walą kursy a są po studiach aby być z-ca dowódcy zmiany, on tez mówi że siedźmy cicho nic nie da się zrobić , bo nam zabiorą
Jak czytam posty takich strażaków to aż mi się chce mieć takiego na zmianie ... uwierz , odechciałoby Ci się zabawy w straż. A po drugie to jak dotąd chłopczyku podwyżki miałeś tylko dzięki związkom i tu nie rozróżniam jakim...poprostu związkom zawodowym strażakow...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki 2013....
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 09, 2013, 09:23:44 »
Tymczasem w Ministerstwach  :szalony:

Cytuj
Ministerstwa przeznaczyły ponad 47 mln zł na nagrody dla pracowników.

Ponad 4,6 mln zł po­wę­dru­je na pre­mie dla pra­cow­ni­ków Mi­ni­ster­stwa Spraw We­wnętrz­nych.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ministerstwa-przeznaczyly-ponad-47-mln-zl-na-nagrody-dla-pracownikow/j04h1

Piotr72

  • Gość
Odp: Podwyżki 2013....
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 10, 2013, 15:20:31 »
bodzio 206 używasz  typowy język naszego związkowca "S" który już jest dowódcą JRG ( aspirant ) a chłopaki kapitanowie dalej walą kursy a są po studiach aby być z-ca dowódcy zmiany, on tez mówi że siedźmy cicho nic nie da się zrobić , bo nam zabiorą
Jak czytam posty takich strażaków to aż mi się chce mieć takiego na zmianie ... uwierz , odechciałoby Ci się zabawy w straż. A po drugie to jak dotąd chłopczyku podwyżki miałeś tylko dzięki związkom i tu nie rozróżniam jakim...poprostu związkom zawodowym strażakow...


Pięknie to ująłeś kolego "zabawy w straż" bo nie jest to ani praca ani praktycznie służba,dlaczego?Bo w pracy można ponarzekać,postrajkować,ale w służbie niestety nie ma się nic do gadania i trzeba przyjąć na klatę to co dają niestety,albo po prostu zrezygnować,i żadne ZZ tu nie pomogą a i w ogóle w tej formacji jako służba nie powinno ich być bo ty się godzisz na służbę taką jaką oferują ci.Więc ZZ w służbach to praktycznie ściema i załatwianie sobie posadek.

Offline boloyung1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Podwyżki 2013....
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 28, 2015, 15:49:09 »
OK przeoczenie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2015, 15:04:45 wysłana przez boloyung1 »

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Podwyżki 2013....
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 28, 2015, 16:26:38 »
Kolego sprawdzaj posty na które piszesz bo odpisujesz na wątki z 2013 r.