Autor Wątek: System GPS w naszych jednostkach  (Przeczytany 24457 razy)

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System GPS w naszych jednostkach
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 11, 2012, 10:11:07 »
Dlatego:

Cytuj
Mało profesjonalni pracownicy montujący urządzenia.

Cytuj
Jeśli chodzi o funkcjonalność i umiejętność obsługi to tam gdzie były organizowane 8 godzinne szkolenia problemy nie występują.
- nie wszędzie były takie szkolenia.

Cytuj
Słyszałem też że problemy z komunikacją pojawiają się tam gdzie na życzenia użytkowników a nie wg zaleceń pracowników firmy elte anteny montowane byly tam gdzie wygodniej a nie lepiej.
- u nas było odwrotnie, pseudo fachowcy montowali gdzie im wygodniej a nie tam gdzie by lepiej odbierało.

Cytuj
Niektóre jednostki montowały 17 calowe wyświetlacze a teraz płaczą że akumulatory siadają. gdyby wszystko było zrobione wg specyfikacji nie było by problemu.
- wydaje mi się że jak by się chciało to sam najważniejszy moduł czyli gps można by podpiąć pod zasilanie które jest na stałe a idzie to wykonać (ale nie bezpośrednio do akumulatora bo to wg. mnie złe rozwiązanie) a wszelkiej maści wyświetlacze itd. pod odpowiednie przyłącze w listwie bezpiecznikowej w samochodzie.

Chyba nikt nie neguje przydatności systemu GPS w Straży ale taki system musi działać dobrze i ludzie z niego korzystający powinni być doszkoleni i doinformowani to wtedy narzekania nie będzie.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: System GPS w naszych jednostkach
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 11, 2012, 11:19:14 »
Witam!
U nas w JRG też mamy AVL ( SMOK ), kolega wszystko skonfigorował ale jest problem tego typu że mapa na serwerze w KW nie jest kompatybilna z AUTOMAPA na pojezdzie. W dodatku mapa w KW jest bardzo uboga w adresy ( mniejsze miejscowości są bez nazw ulic oraz numeracji) mapa ta także ma przesunięcie, co powoduje że w niektórych przypadkach kieruje nas wogóle pod inny adres.
U nas zbierali informacje na temat problemów ale co z tego wyniknie to nie wiem. Osobiści każde błedne działanie systemu wpisuję w meldunki w rubryce "Zagrozenia"
Wyjsciem z tej sytuacji jest aby na serverze w KW dane były pobierane z AutoMapy.
Ale czy tak bedzie to czas pokażę.
Mam nadzieje że nikt do tego czasu na tym nie w....

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System GPS w naszych jednostkach
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 12, 2012, 09:58:00 »
Kolego napisz w końcu coś co nam pomoże w konfiguracji systemu Elte, wskaż gotowe pomysły jeśli masz taką wiedzę a przestań pisać o wszystkim tylko nie o tym systemie.
Nigdzie nie pisałem też że chcę wszystko robić, tylko chcę mieć profesjonalne narzędzia do pracy a to spora różnica więc nie bardzo rozumiem twój przytyk i nie jest to zbyt kulturalne.
Nie łap też za słowa jak w przypadku
Cytuj
A komendant to wrzód?
i nie przekręcaj znaczenia mojej wypowiedzi bo doskonale wiesz o co mi akurat w tym wypadku chodziło.
Napisz w końcu coś konkretnego o systemie Elte a na tematy CPR, SWD i innych są osobne wydzielone wątki i tam dyskutuje się o odpowiednich problemach.
Kolego - tłumaczysz braki SWD niesprawnym systemem gps. Problemy o których piszą inni - że się nie włącza, że automapa nie chodzi, że się zawiesza są jak najbardziej realne i wymagają naprawy.
Ale Ty, masz problem z brakiem realizacji Twoich potrzeb przez SWD, a że ktoś Ci wmówił, że system jest cacy to szukasz problemów gdzie indziej.
Napisałem już trzy razy, napiszę i czwarty - wszystko co jest potrzebne do obsługi tego systemu na SK, powinieneś znaleźć w SWD - za to zostały zapłacone bardzo ciężkie pieniądze.
Dla ambitniejszych i potrzebujących jako bonus jest rejestrGPS który jest archiwum całego systemu GPS.

Cytuj
U mnie PR korzysta z aplikacji Finderonline, dokładnie tego systemu nie znam ale obserwując samo okienko aplikacji jest ono dużo czytelniejsze i bardziej przyjazne dla użytkownika niż Elte.
Ośmieszasz się wskazując takie rozwiązania i jednocześnie w innych postach argumentując bezpieczeństwem i stabilnością systemu.

Cytuj
Przejrzałem stronę z informacjami o cyfrowym systemie łączności, a żeby nie było że coś przeoczyłem, ot i mamy takie kwiatki - no to jakoś mi nie wygląda na to że za chwilę już tuż tuż będziemy mieli łączność cyfrową.

Za chwilę może nie, ale niestety analog nie ma już żadnej przyszłości. Dlatego Twój pomysł z wykorzystaniem sieci analogowej radiowej jest co najmniej chybiony.
Dlatego proszę o krytykę konstruktywną rozwiązania GPRS a nie sypanie czymkolwiek co przyjdzie do głowy.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System GPS w naszych jednostkach
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 12, 2012, 10:12:50 »

I włąśnie m.in dlatego uważam że M/PSK w obecnym kształcie szybko nie znikną ;)
Niemniej jednak wcale bym się nie smucił tym gdyby numery alarmowe odbierane na SK przełączono w inne miejsce.
I nawet mogę Ci wysłac flaszkę pod dowolnie wskazany adres,  jesli do konca tego roku w naszej KP przestaną byc odbierane połaczenia z nr 112 . A jesli tez przełączą 998 to wysle drugą ;)  Tylko czy napewno to bedzie z korzyścią dla osoby oczekującej na przybycie ratowników w konkretne miejsce ?
Zadaniem systemu WCPRów nie jest bezpośrednie przyspieszenie zgłoszenia i zadysponowania, a odfiltrowanie zgłoszeń fałszywych i zgrupowanie dotyczących tego samego zdarzenia. WCPRy mają usprawnić działanie w przypadku naprawdę poważnych zdarzeń. Niestety przy okazji tego ucierpią "przysłowiowe palące się śmietniki i kotki na drzewach". System Powiadamiania Ratunkowego ma wrócić na swój właściwy tor - czyli ratowanie zdrowia i życia ludzkiego. Cała reszta ma i powinna mieć inny priorytet.


Cytuj
A wracając do głownego tematu tego wątku , zapytam czy system GPS działajacy tak jak to opisują tutaj jego użytkownicy z róznych miejsc ( pojazd, SK) oraz regionów kraju  przyspiesza i ułatwia dotarcie z pomocą do osoby na nia oczekującą ? Pytam bo do tej pory słyszałem że to ma byc jego głowne i zarazem podstawowe zadanie. I czy takie działanie ułatwi cokolwiek pracę obsadom owych powstajacych WCPRów?
Zadaniem systemu GPS na pewno nie jest przyspieszenie i ułatwienie dotarcia. Podstawowym zadaniem jest stałe podawanie pozycji pojazdów w niego wyposażonych. Natomiast co z tymi danymi uczyni dyspozytor - zależy głównie od innego systemu którego podstawowym zadaniem powinno być Wspomaganie Decyzji - czyli de facto przyspieszenie i ułatwienie dotarcia WŁAŚCIWEJ pomocy do WŁAŚCIWEJ osoby.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System GPS w naszych jednostkach
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 12, 2012, 17:40:32 »
Zadaniem systemu WCPRów nie jest bezpośrednie przyspieszenie zgłoszenia i zadysponowania, a odfiltrowanie zgłoszeń fałszywych i zgrupowanie dotyczących tego samego zdarzenia.
Zadaniem systemu GPS na pewno nie jest przyspieszenie i ułatwienie dotarcia. Podstawowym zadaniem jest stałe podawanie pozycji pojazdów w niego wyposażonych.
Teoretycznie masz racje , ale proponuję abys jednak otworzył szerzej oczy , albo zdjął z nich klapki... bo zaczynam sądzic że za chwile zaczniesz mi tłumaczy że numery alarmowe wcale nie służa temu aby ktoś szybko otrzymał pomoc , tylko aby można sprawdzic czy operator jest przy biurku, a czerwone samochody kupuje sie nie po to by ratowac ludzi w potrzebie , tylko do przewiezienia strażaka z miejsca A do miejsca B.
Idz i powiedz mediom, albo normalnie myślącemu człowiekowi, że tworzenie WCPR spowoduje że częśc zgłoszeń bedzie obsługiwana wolniej niż dotychczas, a  GPS zakupiono tylko po to aby ktos mógł sobie popatrzec gdzie dany samochód sobie jedzie, zaznaczając ile to nas wszystkich kosztowało ... i opisz dokłądnie jaka będzie ich reakcja.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System GPS w naszych jednostkach
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 12, 2012, 18:14:49 »
Teoretycznie masz racje , ale proponuję abys jednak otworzył szerzej oczy , albo zdjął z nich klapki...
bo zaczynam sądzic że za chwile zaczniesz mi tłumaczy że numery alarmowe wcale nie służa temu aby ktoś szybko otrzymał pomoc ,
tylko aby można sprawdzic czy operator jest przy biurku, a czerwone samochody kupuje sie nie po to by ratowac ludzi w potrzebie ,
tylko do przewiezienia strażaka z miejsca A do miejsca B.
Idz i powiedz mediom, albo normalnie myślącemu człowiekowi, że tworzenie WCPR spowoduje że częśc zgłoszeń bedzie obsługiwana
 wolniej niż dotychczas, a  GPS zakupiono tylko po to aby ktos mógł sobie popatrzec gdzie dany samochód sobie jedzie, zaznaczając
ile to nas wszystkich kosztowało ... i opisz dokłądnie jaka będzie ich reakcja.
Szanowny kolego, nie powiesz mi, że społeczeństwo nie akceptuje faktu - że kotek na drzewie albo palący się śmietnik - będzie wolniej obsłużony,
niż człowiek odcięty przez pożar w kuchni. Błache telefony na pewno będą wolniej obsługiwane albo wcale - nikt nie będzie angażował strażaka
specjalisty w precyzyjnym wysłuchiwaniu lokalizacji płonącego kosza na śmieci. On będzie w tym czasie skoncentrowany na profesjonalnych działaniach.
Jeśli społeczeństwo chce usłyszeć, że system GPS coś przyspieszy to oczywiście przyspieszy zlokalizowanie pojazdu. To, że system jest drogi nie ulega wątpliwości
jednak należy powiedzieć jasno - jest to najtańszy system który umożliwia integrację z SWD, z bezpieczeństwem własnych serwerów.



Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System GPS w naszych jednostkach
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 13, 2012, 08:21:17 »
Chłopie napisz w końcu coś co nam wszystkim pomoże a nie kręcisz non stop byle by tylko nic konkretnego nie napisać o systemie Elte.
Pisze się tu o konkretnych problemach z tym systemem i chcieli byśmy wiedzieć jak to poustawiać aby było lepiej.
A Ty ciągle w kółko że jest to super system i służy tylko do namierzania aktualnej pozycji auta i tyle ...

Cytuj
Za chwilę może nie, ale niestety analog nie ma już żadnej przyszłości. Dlatego Twój pomysł z wykorzystaniem sieci analogowej radiowej jest co najmniej chybiony.
Dlatego proszę o krytykę konstruktywną rozwiązania GPRS a nie sypanie czymkolwiek co przyjdzie do głowy

Przecież napisałem że to tylko pomysł i że dawno powinniśmy mieć łączność cyfrową ale Ty i tak wolisz to przekręcić i łapać za słowa. Co do GPRS też napisałem że chodzi poprzez nadajniki które mogą zostać nadmiernie obciążone w wyniku różnych zdarzeń lub w czasie specyficznych okresów, do tego za to płacimy, że jesteśmy traktowani jak zwykły klient itd. - no skoro to nie są konkretne wady takiego rozwiązania to nie wiem co już mam wypisać.

Cytuj
Ośmieszasz się wskazując takie rozwiązania i jednocześnie w innych postach argumentując bezpieczeństwem i stabilnością systemu.

Wskazałem tylko system na którym pracuje PR, zaznaczyłem że tego systemu nie znam dokładnie oraz zaznaczyłem że oprogramowanie jest bardziej przyjazne dla Dyspozytora i tyle.
Więc przestań pisać że ktoś coś robi źle bo znowu wypaczasz sens wypowiedzi i nie odpowiadasz w konkretny sposób.


I tak na koniec z kolejnych ciekawostek dotyczących pośrednio WCPR, Łączności, itd.

http://www.tvn24.pl/-1,1737909,0,1,infoafera-_-milionowe-lapowki--miliardowe-straty,wiadomosc.html
Cytuj
Ponad 4 mln zł - to największa udowodniona łapówka w sektorze publicznym. Tyle pieniędzy, w zamian za pranie brudnych pieniędzy i ustawianą informatyzację, mieli otrzymać zatrzymani urzędnicy Centrum Projektów Informatycznych dawnego MSWiA. Straty Skarbu Państwa mogą w tej sprawie iść w miliardy.

Tak tak na pewno będziemy szybko mieli te CPR, Łączność cyfrową itd. ... już w to wierzę ...



Ponownie poproszę o konkretne informację na tematy które pomogą w rozwiązaniu naszych problemów z GPS  :kwit:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: System GPS w naszych jednostkach
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 13, 2012, 09:18:32 »
może to , żeby baterie nie siadały sciągamy kleme z akumulatora  :wall: albo wkładamy swoją prywatrną nawigacje do pojazdu , zamiast ELTE która nie może znaleść sygnału :gwiazdki:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System GPS w naszych jednostkach
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 13, 2012, 09:26:26 »
Chłopie napisz w końcu coś co nam wszystkim pomoże a nie kręcisz non stop byle by tylko nic konkretnego nie napisać o systemie Elte.
Pisze się tu o konkretnych problemach z tym systemem i chcieli byśmy wiedzieć jak to poustawiać aby było lepiej.
A Ty ciągle w kółko że jest to super system i służy tylko do namierzania aktualnej pozycji auta i tyle ...
....
Przecież napisałem że to tylko pomysł i że dawno powinniśmy mieć łączność cyfrową ale Ty i tak wolisz to przekręcić i łapać za słowa. Co do GPRS też napisałem że chodzi poprzez nadajniki które mogą zostać nadmiernie obciążone w wyniku różnych zdarzeń lub w czasie specyficznych okresów, do tego za to płacimy, że jesteśmy traktowani jak zwykły klient itd. - no skoro to nie są konkretne wady takiego rozwiązania to nie wiem co już mam wypisać.
Cytuj
Ośmieszasz się wskazując takie rozwiązania i jednocześnie w innych postach argumentując bezpieczeństwem i stabilnością systemu.
Wskazałem tylko system na którym pracuje PR, zaznaczyłem że tego systemu nie znam dokładnie oraz zaznaczyłem że oprogramowanie jest bardziej przyjazne dla Dyspozytora i tyle.
Więc przestań pisać że ktoś coś robi źle bo znowu wypaczasz sens wypowiedzi i nie odpowiadasz w konkretny sposób.

Kolego krytykujesz system który mamy - ciągle pisząc, że wybrano bubel, złe łącza. Najpierw piszesz, że wszystko do bani - dlaczego nie zrobiono czegoś na radiu analogowym albo tak samo jak w pogotowiu - a później wycofujesz się, że to niby luźne pomysły.
Słucham konkretnie, co lepszego proponujesz.
Jeśli chodzi o rejestrGPS to czego nie potrafisz tam zrobić (oczywiście biorąc pod uwagę przeznaczenie programu - archiwum).
Uparcie pomijasz najistotniejszy szczegół Twojego problemu - SWD i moduł integracji z elte.
Tam szukaj wszystkich rozwiązań swoich problemów. Cała reszta do konfiguracji przez KW zarządzającą serwerem.
Problemy z pracą terminala w pojeździe - tylko serwis.
Konkretnie tu nic się nie dowiemy - bo to nie ma najmniejszego sensu - wszystko jest kwestią konfiguracji z poziomu serwera KW.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System GPS w naszych jednostkach
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 13, 2012, 09:27:24 »
może to , żeby baterie nie siadały sciągamy kleme z akumulatora  :wall: albo wkładamy swoją prywatrną nawigacje do pojazdu , zamiast ELTE która nie może znaleść sygnału :gwiazdki:

Najwyraźniej takich odpowiedzi oczekuje azirafal.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System GPS w naszych jednostkach
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 13, 2012, 09:49:21 »
Cytuj
może to , żeby baterie nie siadały sciągamy kleme z akumulatora   albo wkładamy swoją prywatrną nawigacje do pojazdu , zamiast ELTE która nie może znaleść sygnału

Ta wypowiedź chyba mówi wszystko o systemie ELTE i podejściu tej firmy do nas.


Cytuj
Jeśli chodzi o rejestrGPS to czego nie potrafisz tam zrobić (oczywiście biorąc pod uwagę przeznaczenie programu - archiwum).

- Błędne działanie wysyłania zmodyfikowanej listy statusów (potrzeba wykasowania zbędnych statusów WG, Tankowanie i Awaria, nie są one obecnie obsługiwane).
- Problemy z mapami - nieaktualne, zawieszanie się działania, wielokrotnie zerwane łącze z jakimś serwerem a co za tym idzie brak możliwości korzystania z map z internetu.
- Nigdzie nie znalazłem możliwości podpięcia danych z map satelitarnych, na szkoleniu nie padła konkretna informacja czy tak można czy nie.
- Częste zawieszanie się SerweraELTE a co za tym idzie w ogóle brak możliwości korzystania zarówno z GPS jak i oprogramowania.
- Brak szkoleń ze strony firmy ELTE tak abyśmy mogli zapoznać się z ich oprogramowaniem i nie pytali się tutaj na forum o różne rzeczy
- Brak opcji skopiowania pozycji auta do schowka i wklejenie tych danych do meldunku czy karty zdarzenia.

No tak ale już sobie sam odpowiadam na większość pytań - ten program nie jest do tego  :wall:


A co do łączności analogowej to jak by ją dobrze skonfigurować i ustawić wiele opcji nieużywanych w radiostacjach, stacjach DSP i innych urządzeniach, bo nikomu się nie chce, to myślę że GPS'y dużo lepiej by chodziły jak na tych GPRS.

Dziękuje panie X i daje sobie spokój bo nic konkretnego od Ciebie się nie dowiem ... moja opinia o ELTE dzięki temu dalej nie uległa zmianie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2012, 09:58:11 wysłana przez azirafal »
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System GPS w naszych jednostkach
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 13, 2012, 11:27:18 »
- Błędne działanie wysyłania zmodyfikowanej listy statusów (potrzeba wykasowania zbędnych statusów WG, Tankowanie i Awaria, nie są one obecnie obsługiwane).
- Problemy z mapami - nieaktualne, zawieszanie się działania, wielokrotnie zerwane łącze z jakimś serwerem a co za tym idzie brak możliwości korzystania z map z internetu.
- Nigdzie nie znalazłem możliwości podpięcia danych z map satelitarnych, na szkoleniu nie padła konkretna informacja czy tak można czy nie.
- Częste zawieszanie się SerweraELTE a co za tym idzie w ogóle brak możliwości korzystania zarówno z GPS jak i oprogramowania.
- Brak szkoleń ze strony firmy ELTE tak abyśmy mogli zapoznać się z ich oprogramowaniem i nie pytali się tutaj na forum o różne rzeczy
- Brak opcji skopiowania pozycji auta do schowka i wklejenie tych danych do meldunku czy karty zdarzenia.
No tak ale już sobie sam odpowiadam na większość pytań - ten program nie jest do tego  :wall:
1.Zgłoś do KW.
2.Problem z internetem.
3.Wykorzystaj moduł mapowy SWD.
4.Miej pretensje do KW w której to serwer jest umieszczony i która odpowiada za zewnętrzne łącze do niego.
5.Szkolenie jest efektem zamówienia w postępowaniu przetargowym - miej pretensje do KW, że nie wymagała i nie zamówiła szkoleń.
6.Tu znowu się kłania SWD, chcesz wykonać do okoła coś za co zostały zapłacone bardzo grube pieniądze.

Cytuj
A co do łączności analogowej to jak by ją dobrze skonfigurować i ustawić wiele opcji nieużywanych w radiostacjach, stacjach DSP i innych urządzeniach,
bo nikomu się nie chce, to myślę że GPS'y dużo lepiej by chodziły jak na tych GPRS.
Masz rację, że chodziły by lepiej. Ale na to nie doczekalibyśmy się przez najbliższe kilka lat.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System GPS w naszych jednostkach
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 13, 2012, 11:47:09 »
Cytuj
Masz rację, że chodziły by lepiej. Ale na to nie doczekalibyśmy się przez najbliższe kilka lat.

Hahahahah no teraz rozłożyłeś mnie na łopatki, dziękuję nie mam więcej pytań ... po co robić dobrze, konsekwentnie tylko trochę dłużej  (a łączność już tyle lat w Straży jest ...) lepiej partyzantka, alleluja i do przodu oraz opowiadanie pięknych bajek jak to dobrze wszystko wykonane  :fiuu:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System GPS w naszych jednostkach
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 13, 2012, 12:55:36 »
Cytuj
Masz rację, że chodziły by lepiej. Ale na to nie doczekalibyśmy się przez najbliższe kilka lat.
Hahahahah no teraz rozłożyłeś mnie na łopatki, dziękuję nie mam więcej pytań ... po co robić dobrze, konsekwentnie tylko trochę dłużej  (a łączność już tyle lat w Straży jest ...) lepiej partyzantka, alleluja i do przodu oraz opowiadanie pięknych bajek jak to dobrze wszystko wykonane  :fiuu:
Dzisiaj wystarczy postawić nośną na kanale i Ci cała łączność leci. Wiesz jak to zrobić? Każdy to potrafi.
Spróbuj za to wyłączyć bts'a. A koszt dostosowania? Ogromny. Dodatkowo jakbyś to wszystko dostosował za te parę lat okazałoby się, że mamy łączność cyfrową.
No ale cóż, Pan z SK który selektywnie alarmuje OSP, albo przesyła statusy po radiu wie lepiej.
Ręce opadają od takich krytyków.
Jak krytykujesz to podaj realną alternatywę. I pamiętaj, lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: System GPS w naszych jednostkach
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 13, 2012, 13:44:40 »
No tak latka lecą a łączność która mogła być ustawiona już wiele lat temu nie jest ...

Co do tych kosztów to jak to się ma do tego że zamiast korzystać z wielu funkcji które oferuje ta nasza obecna łączność to tego nie robimy. Więc po co wydawać ogromne pieniądze na radiostacje na pełnym wypasie jak wystarczy tylko GP300 a na wozach również podobne tej klasy ... więc i tu były wywalone pieniądze niepotrzebnie bo przecież nam niepotrzebne są lepsze rozwiązania.

Czy wiesz np. że choćby to selektywne wywołanie OSP ma również wiele możliwości których nie wykorzystujemy bo nikt nie ma ochoty się tym systemowo zająć ? A są to między innymi: informacja zwrotna dla SK że alarm został  poprawnie uruchomiony logicznie i akustycznie, możliwość stworzenia sieci łączności tak aby w obrębie dowolnej stacji DSP działały pagery, sprzęgnięcie DSP z kilkoma urządzeniami elektrycznym na obiektach (np. bramy, sprężarki, oświetlenie).
Łączność - przecież korzystamy tylko w zasadzie z kilku kanałów, nie korzystamy z wywołań selektywnych, nie korzystamy z ustawień umożliwiających korzystanie na radiostacjach nasobnych z dwóch kanałów i więcej - sam widziałem niejednokrotnie Dowódców zarówno na akcjach jak i na ćwiczeniach zmuszonych do noszenia 2 lub więcej radiostacji, nie korzystamy z połączenia radiostacji samochodowych z belkami w wozach tak aby w czasie akcji np. w lesie SK mogło wywołać dany zastęp który akurat kręci się w koło wozu a zasięgu na przenośkach nie ma, nie korzystamy z opcji wywołań alarmowych jeśli coś się stało któremuś ratownikowi. Wiele jeszcze takich przykładów znaleźć można. Od ilu lat już się mówi o łączności cyfrowej, od ilu już lat świętuje się otwieranie kolejnych Yeti CPR a my dalej w ... lesie.

Tak lepszy wróbel w garści tylko wiesz dla mnie to żadne wyjaśnienie ani pocieszenie bo tylko usiąść chyba i płakać. Super podejście i chyba zaczyna się tyczyć każdego tematu w Straży, zróbmy coś ale tylko po łebkach, jakoś to będzie działać i już, wywalmy ogrom pieniędzy na super sprzęt ale już jak on będzie działał to mało istotne bo na każdym kroku ktoś zapomina że żeby dane urządzenia działały to trzeba zadbać o cały system z tym związany. No i tak działa nasza łączność, gps, systemy alarmowania, centrale telefoniczne, system obsługi 112, cpr, mapy, ost112 ... no ale kto tam z przełożonych chce się tym przejmować. Najważniejsze to coś kupić, najlepiej żeby było duże i czerwone, pochwalić się w mediach a ludzie potem niech się z tym męczą.

Aha i nie ja chyba powinienem być od podawania realnych alternatyw bo przecież są mądrzejsi ode mnie, na wyższych stanowiskach, zajmujący się właśnie tymi działkami i to oni powinni myśleć żeby było dobrze. Żeby nie wywalać niepotrzebnie pieniędzy na coś co nie działa, zajmować się tymi właśnie różnymi systemami i mieć plan działania na lat kilkanaście.

A skoro nie mogę doczekać się ani odpowiedzi ani pomocy w sprawie choćby tych nieszczęsnych gps to jak mam tego nie krytykować ?
Niby działa a nie działa i co znowu poszły ogromne pieniądze, miało być pięknie a wyszło jak zawsze ...
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System GPS w naszych jednostkach
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 14, 2012, 17:47:05 »
Lepiej bym tego nie przedstawił. Ująłeś to wprost idealnie... To bardzo smutne, ale tak samo to widzę. I nie wiem czy znajdę jeszcze siłę żeby  :wall:

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System GPS w naszych jednostkach
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 15, 2012, 23:16:13 »
No ale cóż, Pan z SK który selektywnie alarmuje OSP, albo przesyła statusy po radiu wie lepiej.
Ironizujesz, drwisz sobie z pana z SK , ale w normalnych krajach to własnie takich ludzi sie pyta co trzeba zrobic aby uzyskac lepsze efekty ich pracy.
Oczywiście że nie zawsze oni wszystko wiedzą , ale trzeba ich doświadczenie  traktowac jako podstawę , a nowości wprowadzac po konsultacjach z nimi , tak aby nie okazało sie że coś co miało im pomagac przynosi odwrotny efekt.
 U nas jednak często pan zza biurka wie znacznie lepiej co dla kogos jest najlepsze.... i swego pomysłu później broni  z całych sił... nie zważajac że zamierzozny efekt całkiem gdzieś po drodze się rozmył....   Rewelacyjny pomysł, oczekiwany z utęsknieniem przez wszystkich, dzięki wielu drobiazgom totalnie zmienia swe oblicze .... ale w teorii nadal  wszystko jest ok.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System GPS w naszych jednostkach
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 16, 2012, 09:11:34 »
No ale cóż, Pan z SK który selektywnie alarmuje OSP, albo przesyła statusy po radiu wie lepiej.
Ironizujesz, drwisz sobie z pana z SK , ale w normalnych krajach to własnie takich ludzi sie pyta co trzeba zrobic aby uzyskac lepsze efekty ich pracy.

Po pierwsze, Pan z SK, przez duże "P". To chyba o czymś świadczy.
Po drugie - ironizowałem, ponieważ wcześniej była tylko krytyka bez konstruktywnych wniosków.
Po trzecie - to jedyna droga o której piszesz - budować dla użytkowników, z ich pełnym udziałem - z podziałem na etapy i ze sprawdzaniem efektów każdego etapu. Niestety w PSP ktoś sobie wymyślił - że projekty prowadzi się metodą PRINCE, która to jest przewidziana dla bardzo dużych projektów i dużych korporacji biznesowych. To ogromny błąd, którego efektem są jedynie wyróżnienia i gratulacje dla budujących - bez żadnego sprawdzania efektów. Stąd jest jak jest - mamy dużo nowości, które kolokwialnie ujmując są psu na budę.
Wracając do słynnego SPD - zbudowano fantastyczne narzędzie dla myślącej kadry kierowniczej - ale całkowicie pominięto cały dół - którego jedyną rolą jest zasilanie systemu. Nie da się importować tabelek excela, pomimo, że było to podstawowe założenie systemu.
Zbudowano profesjonalny system geolokalizacji - o na prawdę dużych możliwościach dla myślącej kadry kierowniczej, ale zapomniano o dole - SK potrzebuje czegoś zupełnie innego, a kierowca w wozie czegoś również innego.
Dlaczego tak się dzieje? Bo to są projekty prowadzone właśnie z za biurka. No i druga kwestia - brakuje ludzie dla których te systemy powstały w tej formie jaka jest aktualnie - co z tego, że z za biurka wymyślili to ludzie naprawdę inteligentni i sprytni - skoro to nikomu nie jest potrzebne.
Wystarczy spojrzeć na strony KG i KW. Spotkanka, święta, narady, wyróżnienia, uroczystości, sporcik-rozryweczka - po co tym ludziom Cognos IBMa, czy analizy tras ELTE?

Offline robin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: System GPS w naszych jednostkach
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 03, 2012, 22:11:19 »
W naszej Komendzie system zamontowany kilka miesiecy temu. Z poczatku ladnie to chodzilo itp - naprawde bylo pomocne. Tak ladnie system dzialal moze z misiac - dwa i czar prysl. Raz czy dwa razy widzialem u nas na Komendzie tych serwisantow. Obecnie to wcale sie nie pokazuja. A system czsami nie moze sie uruchomic nawet do czasu przyjazdu na miejsce akcji, w czasie jazdy wyswietla sie komunikat "ze stacyjka jest wylaczona wiec system za chwile sie wylaczy", statusy nie wchodza - SZKODA GADAC. Mam wrazenie ze nikomu na naprawie tego systemu juz nie zalezy!!!!

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: System GPS w naszych jednostkach
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 03, 2012, 23:15:36 »
Bo nikomu nie zależy. 002 na spotkaniu z abakusem i elte powiedział - nie szukajmy winnych, tylko znajdźmy rozwiązanie.
Nikt za frajer tego co spieprzył abakus nie będzie naprawiał. Wspólne szkolonko, bzdurne poradniki w temacie konfiguracji i tyle.
Jak zwykle Panowie zza biurka myślą, że wystarczy pogadać przy kawce i wszystko będzie cacy. Abakus ma zawsze jedno rozwiązanie - wymienić cały sprzęt, a tu nawet certyfikatów ludziom nie zaktualizowali.
Tylko i wyłącznie praca u podstaw. Profesjonalne służby od informatyki i łączności, zamiast amatorów-hobbystów dla których światełka choinkowe to zbyt skomplikowany układ elektryczny.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.296
Odp: System GPS w naszych jednostkach
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 03, 2012, 23:45:36 »
Ano – jakoś dziwnie w mojej KM na 60 szt. identycznie chyba .

Kiedyś ktoś przypadkiem pytał i przypadkiem wyraziłem opinię – że przyszłościowym i najbardziej elastycznym rozwiązaniem będzie PC – bez tzw. części ruchomych .

Są takie i są na nie identyczne programy, a dodatkowo można posadzić na tym dużo przydatnych rzeczy np.

http://www.digitex.pl/produkty/system-terminali-dts-3000/terminal-dts-3001.html

Ale po co czy to kogoś tam do góry interesuje czy to z jego kasy ?

Natomiast Ja nie mam u siebie ułomnych zabawek , mamy w wozie za to Pancernego Panasonic Toughbook z matrycą dotykową który rozwiązuje 100% naszych oczekiwań od nawigacji , po przez cały system ewidencji zdarzeń, ekwiwalent, karty drogowe sprzętu i wozów , dalej bazę konstrukcji pojazdów , mapy cyfrowe z siecią hydrantową , program do liczenia systemów zaopatrzenia wodnego , bazy substancji niebezpiecznych czy mapy radarowe pogody za pośrednictwem bezprzewodowego Internetu ( nie muszę pytać a wiem kiedy zacznie i skończy padać podczas burzy ).

A jak się szofer się nudzi to może pasjansa sobie ułożyć , albo film obejrzeć ,

Jedna rzecz może nie tania w zakupie, a jak cieszy – więc nie wiem o czym piszecie w tym temacie zapraszam do OSP możemy sprzedać trochę doświadczeń i rozwiązań tylko musicie poczekać na chwilę wolnego bo nie mamy tak rozbudowanych działów kwatermistrzostwa , technicznego czy informatyki .

I przepraszam za ironie ale ja coraz słabiej pojmuje jak to wszystko działa w PSP  :gwiazdki:

Offline kuba.

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
    • OSP Mosina
Odp: System GPS w naszych jednostkach
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 04, 2012, 00:28:15 »
sprzęgnięcie DSP z kilkoma urządzeniami elektrycznym na obiektach (np. bramy, sprężarki, oświetlenie)

nie wiem jak gdzie indziej, ale u nas np DSP zapala nam światełko w remizie :) więc jak widać - można  :rolleyes:
Brotherhood - work together, survive together...

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: System GPS w naszych jednostkach
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 14, 2013, 21:13:42 »
 
  Co tam Panowie po roku przerwy z waszymi GPSami.
Bo u nas na dal, to tylko ozdoby :gcray:.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: System GPS w naszych jednostkach
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 14, 2013, 21:53:32 »
Na cztery zamontowane trzy nie działają, a może powinienem powiedzieć jak optymista że na cztery jeden działa!

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: System GPS w naszych jednostkach
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 14, 2013, 21:56:11 »
   Co tam Panowie po roku przerwy z waszymi GPSami.
Bo u nas na dal, to tylko ozdoby :gcray:.

U nas nawet do i ozdoby nie służą , te duże monitory poprostu sie nie mieszczą Slop-ach :) maja zacne miejsce w bagażniku
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2013, 22:21:55 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)