Autor Wątek: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym  (Przeczytany 134853 razy)

Offline matusz151

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #150 dnia: Kwiecień 04, 2014, 10:35:41 »
Witam, mam pytanie dotyczące odległości która mnie dzieli między posiadaną działką rolną rodziców a moim stałym zameldowaniem u nich we wspólnym gospodarstwie.

Działkę rolną moi rodzice posiadają w odległości ok 25 km od naszego miejsca zamieszkania/zameldowania ( 2 gminy obok) i czy nie będzie to przeszkodą w wykonywaniu stałej pracy w gospodarstwie rolnym i tym samym zaliczenia stażu w IGR ??  Tam gdzie mam zameldowanie chodziłem też do szkoły.

Dzwoniłem do gminy w celu umówienia się ze świadkami w celu spisania zeznania lecz otrzymałem odpowiedz że u nich nikt nie załatwiał takiej sprawy i żeby z tym iść do notariusza albo do zusu.
Podparłem się ustawą że wg, niej urząd gminy wydaje stosowne zaświadczenie i jeśli nie może, można to potwierdzić dwoma świadkami w obecności wójta/burmistrza lub osoby z urzędu upoważnionej ale to jednak nie przemówiło im do rozumu bo standardowo urzędnik zawsze wie najlepiej.

Czy jeśli w obecności notariusza spisze się zeznania dwóch świadków  na tym druku SR-9 czy muszę iść jeszcze do urzędu gminy po pieczątkę/podpis czy sam notariusz wystarczy ??




Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #151 dnia: Kwiecień 04, 2014, 10:53:23 »
wójt lub burmistrz przyjmuje chyba petentów w trybie skargowym? samo zapisanie się na skargę potrafi zdziałać cuda...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie


Offline misiopro

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #153 dnia: Listopad 20, 2015, 20:45:07 »
Witam kolegów.
Po długiej i ciężkiej batalii ostatecznie wygrałem sprawę w sądzie pracy dot. wypłaty wyrównania za 3 lata wstecz. Sprawa zakończyła się w sądzie okręgowym, gdzie definitywnie sąd drugiej instancji podtrzymał wyrok sądu rejonowego. Od decyzji sądu okręgowego nie ma już odwołania ani kasacji. WYROK PRAWOMOCNY !!!!!!! Z rygorem natychmiastowej wykonalności  -_-
Służę pomocą kolegom, którzy nie chowają się za innych , tylko sami walczą o to co się nam słusznie należy.

wojtek23

  • Gość
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #154 dnia: Listopad 20, 2015, 22:23:20 »
...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2018, 14:50:59 wysłana przez wojtek23 »

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #155 dnia: Listopad 20, 2015, 22:28:50 »
Witam... Czy to wyrok do którego możemy mieć dostęp, jako podkładkę? Chodzi o to czy kolega może podać sygnaturę akt? Lub przesłać wyrok, oczywiście po zamazaniu danych umożliwiających identyfikację, jeśli nie jest do wiadomości publicznej?

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #156 dnia: Listopad 20, 2015, 22:51:52 »
Jak obecnie wygląda sytuacja z zaliczeniem do pracy w IGR do wysługi lat  ?

W moim przypadku sytuacja wygląda tak, że od 16 roku życia mieszkałem we wspólnym gospodarstwie, lecz w wieku 19 lat wyjechałem na studia do miasta oddalonego o 180km od domu ( nie mieszkałem w akademiku, bursie itd., cały czas byłem zameldowany w gospodarstwie), w weekendy, dni wolne itd. pracowałem w gospodarstwie do wieku 23 lat. Czy należy mi się zaliczenie pracy za wiek 16-23 czy może tylko 16-19 ?

Studiowałeś 180km od domu w cyklu dziennym. Ja osobiście bym tego nie zaliczył, ale jedni zinterpretują to tak jak ja, a drudzy przeciwnie.
Jeżeli dałeś jakieś świadectwo pracy np. mając 20lat zacząłeś gdzieś pracować i podałeś to kadrowej to pies pogrzebany i wtedy np. tylko do 20 roku życia Ci zalicza.

wojtek23

  • Gość
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #157 dnia: Listopad 20, 2015, 23:36:24 »
nie dałem żadnych świadectw pracy, nie mam żadnych lat ,, z cywila ''

Offline misiopro

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #158 dnia: Listopad 21, 2015, 08:27:12 »
W ciągu 7 dni sąd powinien przesłać odpis wyroku. Jak tylko dostanę, od razu wrzucam na forum.

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #159 dnia: Listopad 22, 2015, 09:54:03 »
wojtek23 według mnie powinni tobie zaliczyć wszystkie lata a jak chodziłeś do liceum czy technikum to zaliczają to czemu by nie mieli studia  zaliczyć

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #160 dnia: Listopad 28, 2015, 10:06:08 »
Witam
Czy to prawda że praca w indywidualnym gospodarstwie rolnym dla osób zatrudnionych przed 01.01.1999 jest wliczana do emerytury 0,7% za 1 rok ?

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #161 dnia: Listopad 28, 2015, 10:50:25 »
Zatrudnionych czyli w PSP czy ogólnie zatrudnionych jako cywil i czy wstąpienie do zasadniczej służby wojskowej przed 01.01.1999 też się liczy?

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #162 dnia: Listopad 28, 2015, 11:05:11 »
Zatrudnionych w PSP przed 1.1.1999... jeśli chodzi o służbę wojskową to się liczy od zawsze z tego co mi wiadomo.

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #163 dnia: Listopad 28, 2015, 12:06:58 »
tak się liczy z tego co wiadomo liczy się data zatrudnienia do służb mundurowych a wojsko to co?

Offline Haszmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 04, 2016, 13:52:58 »
Mam pytanie ponieważ zbieram dokumenty żeby uzyskać dodatek.Byłem w Zusie i dostałem 2 dokumenty oswiadczenie wnioskodawcy w spr braku dokumentów i zeznanie świadka i to jak to wypełnie to muszę przyjść z 2 świadkami do Zusu?? Czy to mi wystarczy.. Byłem jeszcze w starostwie i wydali mi jakieś oświadczenie i na nim wypełnili czytam "Na podstawie prowadzonej ewidencji gruntów stwierdza ze na Maria Kowalska w okresie od.. do... (obecnie), figurowało gospodarstwo rolne o obszarze....położone w miejscowości.... z podpisem Kierownika Powiatowego Osrodka Dokumentacji i Geodezji" Czy te dokumenty mi wystarczą ??

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 04, 2016, 13:58:46 »
ja byłem ze świadkami w Urzędzie Gminy i tam wszystko załatwiłem o dziwo w jeden dzień załatwiłem wszystko dokładnie nie pamiętam ale miałem 1. raport do 01   2. dwa zeznania świadków  3. i chyba zaświadczenie że rodzice posiadali gospodarstwo.

Offline misiopro

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 05, 2016, 13:53:07 »
Witam kolegów.
Przepraszam, że troszkę zeszło mi się z zamieszczeniem wyroku sądu ale dziś to czynię.
Korzystajcie do woli. Na wszelkie pytania odpowiem jeśli tylko będę potrafił.
W kolejnej wiadomości załączę wyrok sądu okręgowego.
Informuję również, że zamieszczony wyrok jest prawomocny !!!

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline misiopro

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 05, 2016, 13:56:46 »
Ciąg dalszy


[załącznik usunięty przez administratora]

Offline misiopro

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 05, 2016, 13:57:53 »
cd

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline misiopro

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 05, 2016, 13:58:41 »
cd

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline misiopro

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 05, 2016, 13:59:15 »
cd

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 05, 2016, 21:54:08 »
Ktoś już przerabiał temat po tej zmianie w zapisach ustawy???

Offline misiopro

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 06, 2016, 15:06:48 »
Kolego zobacz sobie z którego dnia jest wyrok sądu i od kiedy ciągnie się sprawa a później dyskutuj !!!

Offline strazakpodlasie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #173 dnia: Lipiec 25, 2016, 14:43:45 »
Witam, mam problem. W październiku minie mi 3 lata służby, chcę starać się o zaliczenie lat pracy w gospodarstwie rolnym łącznie  wypłaceniem wyrównania. Urodziłem się w roku 1994, nie byłem igdy ubezpieczony w krusie a pomagałem w rolnictwie w bliskiej okolicy u wuja ktory jest ubezpieczony w krus. Po wstępnej rozmowie z osobą odpowiedzialną za te sprawy w komendzie dostałem informacje, że nie należy mi się takie świadczenie.. po przeczytaniu kilku wątków nie rozumiem dlaczego.. jak wygląda ta kwestia > jest ktoś biegły w tym temacie ? i czy mógłbym licyć na podesłanie druków do wypełnienia?

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #174 dnia: Lipiec 25, 2016, 21:56:00 »
Z tego co napisałeś wynika, że to ne Twoi rodzice mieli ziemię i im pomagałeś tylko wujkowi?
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"