Autor Wątek: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym  (Przeczytany 134990 razy)

Offline fenixowo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Z każdym dniem bliżej do emki :)
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 23, 2013, 14:53:35 »
w takim wypadku to droga sądowa ci pozostaje, w większości zakładów zaliczają takie przypadki bez problemu, w PSP napewno

Offline browar997

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 23, 2013, 15:32:02 »
w takim wypadku to droga sądowa ci pozostaje, w większości zakładów zaliczają takie przypadki bez problemu, w PSP napewno

A może ktoś napisać jak i gdzie wcząć postępowanie sądowe w powyższej sprawie? Kto w razie czego obciążony będzie kosztami, ile sprawa może trwać itp?

Offline fish

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwiec 02, 2013, 17:39:36 »
Witam.Mógłby ktoś wrzucić wzory dokumentów które należy składać ?Od czego zacząć?

Offline Thor998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
  • St.ogn.
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 18, 2013, 09:21:07 »
 Witam !!
Dostałem decyzję o przyznaniu zaliczenia pracy w IGR, ale komenda wojewódzka cofnęła ją do ponownego rozpatrzenia mimo iż wcześniej wszystkie dokumenty potrzebne do złożenia dostarczyłem. Teraz komenda powiatowa ma przesłuchać świadków tych którzy zeznawali przed urzędnikiem gminy i które to zeznania podpisał Wójt, dodatkowo właściciela gospodarstwa w którym pracowałem. Stąd nasunęło mi się kilka pytań a mianowicie:
Czy komenda ma takie prawo i ewentualnie czy zwróci świadkom koszty przejazdu ??
I jeszcze jedno pytanie czy wytyczne Komendanta Głównego PSP zawarte w piśmie z dnia 07.04.2008r. znak BKS-I-0261/5-1/08 nadal obowiązują czy się zmieniły ????

expekt1

  • Gość
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 24, 2013, 10:12:11 »
witam,
przedstawiłem dokumenty w mojej KM o zaliczenie okresu pracy w gospodarstwie, a oni odmówili iż w okresie w którym pracowałem chodziłem również do szkoły średniej (2000-2005) i to dla nich dyskwalifikuje moją pracę w gospodarstwie. Panowie czy mogę zgodzić się z tą decyzją, ponieważ wydaje mi się że szkoła nie dyskwalifikuję mojej pracy w gospodarstwie. Co mam im przedstawić żeby uznali moją pracę?? Pomocy

Offline orange

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 25, 2013, 21:29:17 »
Jeżeli dostałeś decyzję, to w ciągu 14 dni od jej otrzymania po prostu odwołaj się do KW i tyle.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 28, 2013, 00:29:41 »
witam,
przedstawiłem dokumenty w mojej KM o zaliczenie okresu pracy w gospodarstwie, a oni odmówili iż w okresie w którym pracowałem chodziłem również do szkoły średniej (2000-2005) i to dla nich dyskwalifikuje moją pracę w gospodarstwie. Panowie czy mogę zgodzić się z tą decyzją, ponieważ wydaje mi się że szkoła nie dyskwalifikuję mojej pracy w gospodarstwie. Co mam im przedstawić żeby uznali moją pracę?? Pomocy
ODWOŁAJ SIE :) mi zaliczyli nauke w technikum i ścierniówke :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Thor998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
  • St.ogn.
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 28, 2013, 06:37:51 »
expekt1
Od decyzji przysługuje Ci odwołanie 14 dni. Napisz jak daleko była szkoła od gospodarstwa ??
W razie czego podaj jakiś kontakt

Na forum istnieje opcja MODYFIKUJ - służy temu, by ktoś zapominalski mógł dopisać lub uzupełnić poprzedni post. Skorzystaj z niej na przyszłość...  :wall: :wall: :wall:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2013, 22:48:42 wysłana przez robn »

Offline DamianB

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #133 dnia: Lipiec 28, 2013, 14:52:55 »
Witam.
Według zapisu nie mogą odrzucić wniosku jeśli ucząc się w szkole średniej mieszkałeś we własnym gospodarstwie. Wysługi lat nie zaliczą Ci jeśli podczas nauki w szkole średniej mieszkałeś w internacie, bursie itp.
Pozdrawiam
Nowy ;]

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #134 dnia: Lipiec 28, 2013, 20:49:58 »
aż tak duży procent dochodzi do wypłaty ? po takim zaliczeniu np.10 latek w kurs'e ?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpień 19, 2013, 18:21:22 »
Zbliża się koniec zaliczania pracy w gospodarstwie rolnym  :fiuu:  :stop:

Cytuj
Projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad otrzymywania i wysokości uposażenia zasadniczego policjantów, dodatków do uposażenia oraz ustalania wysługi lat, od której jest uzależniony wzrost uposażenia zasadniczego.

http://bip.msw.gov.pl/bip/projekty-aktow-prawnyc/2013/22417,Projekt-rozporzadzenia-Ministra-Spraw-Wewnetrznych-zmieniajacego-rozporzadzenie-.html

Ciekawe uzasadnienie  :kwit:

http://bip.msw.gov.pl/download/4/18139/Projekt-uzgodnienia.pdf

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpień 19, 2013, 21:44:03 »
cieszy mnie wielce, że temat mnie nie dotyczy, gdyż niewątpliwie po tej lekturze pękłyby mi żyłki na czole; takiego nawarstwienia złej woli w stanowieniu prawa dawno nie widziałem; jestem wstrząśnięty, ale nie zmieszany; niezłe gamgolstwo rozpleniło się na Rakowieckiej;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

expekt1

  • Gość
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 09, 2013, 21:05:23 »
Witam,

Mam taki problem a mianowicie napisałem raport o zaliczenie ,,ścierniówki" wraz ze wszystkimi wymaganymi dokumentami, dostałem decyzje odmowną która argumentowała się tym że w czasie pracy podejmowałem naukę w szkole oddalonej o 12 km (mieszkałem w gosp rodziców). Radca prawny KM stwierdził że nie mogłem jednocześnie pracować i uczyć się. Napisałem odwołanie do Komendanta KM od decyzji argumentując się wyrokami sądu najwyższego, który przedstawiał podobną sytuację do mojej i SN uznał rację pracownika. Od tego mojego odwołania nie dostałem żadnej odpowiedzi, w kadrach powiedziano mi że komendant decyzję wydał i jak chce to mogę iść z tym do sądu. Teraz jestem w kropce. Termin odwołań minął, myślałem że jak dostane decyzję od odwołania to pójdę do Komendanta Woj. i mam pytanie czy mogę pójść do KW jeśli termin odwołania minął?? Co robić z tą sprawą??

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 12, 2013, 12:56:54 »
KM (organ I inst.) powinien był w terminie 7 dni przesłać Twoje odwołanie do KW (organu II inst.), i to niezależnie od tego, że jako adresata w odwołaniu wpisałeś KM. Od dnia otrzymania odwołania, KW miał 30 dni na jego rozpatrzenie. Jeżeli ten termin już minął masz dwa wyjścia:
1) napiszesz do KW zażalenie na opieszałość KM w przesłaniu odwołania, lub
2) napiszesz do KG zażalenie na opieszałość KW w rozpatrzeniu odwołania.

Jeżeli zażalenie nie poskutkuje, pozostaje Ci napisać do WSA skargę na bezczynność organu, która już na pewno przyniesie efekt.

Możesz też nie robić nic. Wybór należy do Ciebie, a na następnym razem czytaj pouczenie w decyzji.
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

expekt1

  • Gość
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #139 dnia: Listopad 12, 2013, 18:15:41 »
Dziękuję Liberty za odpowiedź. napisze do kw zobaczę co odpowiedzą.
ps. a w decyzji nic nie miałem napisane o możliwości odwołania i terminie.
Wielkie dzięki i pozdrawiam wszystkich

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

jk

  • Gość
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #141 dnia: Grudzień 20, 2013, 20:06:07 »
Czy spotkał się ktoś z taką sytuację, że Komendant postępowanie w sprawie zaliczenia okresu pracy w IGR kończy nie wydając żadnej decyzji? Jeśli sprawę załatwia pozytywnie to zwyczajnie zmienia tylko dodatek za wysługę, a jeśli nie do informuje że nie i odsyła do WSA.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #142 dnia: Grudzień 20, 2013, 21:12:18 »
zaliczenie jest czynnością materialno-techniczną; odmowa powinna nastąpić w formie decyzji zaskarżalnej w toku instancji, a następnie do WSA; nie zakończenie sprawy w formie przewidzianej przez prawo procesowe jest pozostawaniem organu w bezczynności;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 08, 2014, 14:54:13 »
A co z osobami , których rodzice byli właścicielami gospodarstw rolnych, pracowali na nich ale nie płacili KRUS tylko ZUS?
Czy domownik może złożyć odpowiednie dokumenty w sprawie stażu pracy w indywidualnym gospodarstwie?
bolo75

Offline username 2013

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 28, 2014, 18:03:03 »
Podpinam się do pytania powyżej. Posiada ktoś wiedzę w tym temacie?

Offline m320

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #145 dnia: Marzec 01, 2014, 10:07:03 »
Kolego bolo75
Jak najbardziej można takie coś zrobić.. sam jestem tego przykładem..
Pierwsze załatwiasz sobie wypis ze Wydziału geodezji w starostwie, że Twoi rodzice bądź rodzic są/jest właścicielem gospodarstwa rolnego o powierzchni np. 5 ha, i znajduję się ono na działkach nr.. i tu numeru działek z map zasadniczych.
Później wystarczy zgłosić się do urzędu gminy (swojego) wziąć dwóch świadków z tej samej miejscowości ( najlepiej sąsiadów, gdyż troszkę krzywo patrzą jak świadkiem jest członek rodziny). W tejże gminie spisuje się zeznanie w obecności urzędnika odpowiedzialnego bądź samego wójta.. i on jako szef urzędu gminy podpisuje Ci to zeznanie że było spisane i świadkowie przesłuchani w Jego obecności... :)
Jest też opcja tej samej sytuacji tylko u notariusza.. ale koszt podpisu wójta to jest ok 6 zł za sztukę a u notariusza kartka A4 to ok 15 zł :) także sam rozumiesz..
Idziesz do wydziału ( w swojej gminie) ewidencji ludności i tam Prosisz Panią żeby potwierdziła Ci ze byłeś zameldowany na terenie gospodarstwa bądź w bliskiej okolicy
Później w piszesz pismo do urzędu gminy z prośbą o wydanie zaświadczenie potwierdzającego to że gmina posiada dokumentację potwierdzającą Twoją pracę na gospodarstwie rolnym rodziców.. Od razu mówię że w większości przypadków gmina nie posiada takiej dokumentacji więc GMINA WYDA CI ZAŚWIADCZENIE ŻE NIE POSIADA ODPOWIEDNIEJ DOKUMENTACJI I NIE JEST W STANIE POTWIERDZIĆ TEGO FAKTU.
To zaświadczenie jest bardzo ważne. I w tym zaświadczeniu pisze, że możesz ubiegać się o uznanie posiadając dokumenty o których pisałem wcześniej..

Mając już:
-odpis ze starostwa,
-zeznania świadków,
-wypis z urzędu gminy dotyczący tego że jesteś/byłeś zameldowany  na terenie gospodarstwa ( w okresie o który się ubiegasz )
-zaświadczenie o braku dokumentów potwierdzających Twoja pracę na gospodarstwie rodziców

ZRÓB SOBIE KSERO WSZYSTKIEGO !

Udajesz się do kadrowej i przedstawiasz jej dokumenty, ZOSTAWIASZ ORYGINAŁY, i ona ma czas na zapoznanie się z tym, konsultację z radcą prawnym komendy i komendantem.

Cała ta trójka ma prawo zażądać od Ciebie stawienia się ze świadkami w celu przesłuchania i porównania ze stanem zapisanym na zeznaniach..  TAKŻE NIE ŚCIEMNIAĆ TYLKO PISAĆ PRAWDĘ :)

jeżeli Ci uznają to wszystko to masz załatwiony dodatek za wysługę lat na gosp. rolnym rodziców :)



Pozdrawiam. ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2014, 10:12:52 wysłana przez m320 »

Offline username 2013

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #146 dnia: Marzec 01, 2014, 21:32:12 »
Kolego m320 dzięki wielkie! Duże piffo dla Ciebie -_-

Offline misiopro

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #147 dnia: Marzec 17, 2014, 13:41:33 »
Witam kolegów. Mam ciekawe informacje dotyczące wypłaty wyrównania. Niedawno wygrałem w WSA sprawę dotyczącą wyrównania uposażenia z tytułu wysługi lat. Sąd zważył w wyroku za jak najbardziej zasadne żądanie wyrównania, lecz zaznaczył, że sprawami uposażenia zajmuje się Sąd Pracy (bardzo rzeczowy skład sędziowski prowadzący sprawę pokierował mnie, żeby z wyrokiem sądu WSA złożyć sprawę do Sądu Pracy). Wygrał jeszcze jeden z moich kolegów. Reszta niestety poległa w WSA ( wszystko zależy od składu sędziowskiego). Papuga reprezentująca organ II instancji niemało się zagotował. Wchodzą na rozprawę dało się zauważyć, że przyszedł pewny wygranej - a tu niespodzianka (ale dla mnie -_-) . Sprawa już jest w Sądzie Pracy. Poinformuję o wynikach, choć pewnie trochę to potrwa.
Pozdrawiam

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #148 dnia: Marzec 17, 2014, 14:18:02 »
Witam kolegów. Mam ciekawe informacje dotyczące wypłaty wyrównania. Niedawno wygrałem w WSA sprawę dotyczącą wyrównania uposażenia z tytułu wysługi lat. Sąd zważył w wyroku za jak najbardziej zasadne żądanie wyrównania, lecz zaznaczył, że sprawami uposażenia zajmuje się Sąd Pracy (bardzo rzeczowy skład sędziowski prowadzący sprawę pokierował mnie, żeby z wyrokiem sądu WSA złożyć sprawę do Sądu Pracy). Wygrał jeszcze jeden z moich kolegów. Reszta niestety poległa w WSA ( wszystko zależy od składu sędziowskiego). Papuga reprezentująca organ II instancji niemało się zagotował. Wchodzą na rozprawę dało się zauważyć, że przyszedł pewny wygranej - a tu niespodzianka (ale dla mnie -_-) . Sprawa już jest w Sądzie Pracy. Poinformuję o wynikach, choć pewnie trochę to potrwa.
Pozdrawiam
Hej czy wygrałeś sprawę o wypłatę 3 lata wstecz od uznania prawa do większego stażu??? Bo u nas stażowe doliczają ale 3 lata  wstecz nie wypłacają i pora się za to wziąć jakie są szanse??

Offline misiopro

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #149 dnia: Marzec 17, 2014, 14:39:55 »
Można powiedzieć, że to połowiczna wygrana. Wypłatę wyrównania wraz z ustawowymi odsetkami może zasądzić tylko Sąd Pracy, do którego złożyłem już pozew. WSA  uchylił decyzję I i II instancji w punkcie dotyczącym wypłaty wyrównania uposażenia z tytułu wysługi lat  i ukierunkował mnie co do dalszego postępowania.
A tu nieprawomocny wyrok sądu: http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/804DF09AA8
Dla zainteresowanych wyjaśniam, że pkt. 2 mojego pozwu dotyczył wypłaty wyrównania uposażenia.