Autor Wątek: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK  (Przeczytany 106299 razy)

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« dnia: Luty 17, 2012, 11:19:39 »
O co konkretnie chodzi, ktoś mógłby wyjaśnić?
Cytuj
Ponadto Prezydium Zarządu Krajowego zwróciło uwagę na kwestię związaną z potrzebą analizy obecnych grup zaszeregowania ze szczególnym uwzględnieniem dyżurnych operacyjnych stanowisk kierowania.

Źródło tutaj http://zzsflorian.pl/pokaz_artykul/?id_article=432&id_page_element=428

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2012, 11:27:35 »
O co konkretnie chodzi, ktoś mógłby wyjaśnić?
Cytuj
Ponadto Prezydium Zarządu Krajowego zwróciło uwagę na kwestię związaną z potrzebą analizy obecnych grup zaszeregowania ze szczególnym uwzględnieniem dyżurnych operacyjnych stanowisk kierowania.

Źródło tutaj http://zzsflorian.pl/pokaz_artykul/?id_article=432&id_page_element=428

Dzwoń

Przewodniczący ZK ZZS Florian
Krzysztof Oleksak

albo

http://zzsflorian.pl/struktura/zarzady_terenowe/

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2012, 11:44:35 »
już tak zrobiłem, tj. "drogą służbową" przez szefa Floriana u mnie w komendzie... ale to potrwa, dlatego myślałem że ktoś z forumowiczów wie coś więcej w tej chwili

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2012, 11:59:25 »
już tak zrobiłem, tj. "drogą służbową" przez szefa Floriana u mnie w komendzie... ale to potrwa, dlatego myślałem że ktoś z forumowiczów wie coś więcej w tej chwili

Jak widać jest to na razie wielka tajemnica  :gwiazdki:

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2012, 13:06:46 »
Moim skromnym zdaniem(22 lata służby,wpierw w podziale bojowym a póżniej już tylko MSK):
dyżurny operacyjny (bez znaczenia kategoria komendy) - gr.10 - tak samo jak dowódca zmiany,
pom.dyż - gr.9 - tak samo jak z-ca d-cy zmiany,
dyspozytor - gr.8 - tak samo jak d-ca sekcji.
Uzasadniam to tym iż w większości komend są to stanowiska jednoosobowe , tel.998,112 i przeważnie są to stanowiska wspólnie z pogotowiem ratunkowym gdzie telefony dzwonią praktycznie bez przerwy(szczególnie 112). Dyżurni odpowiadają za cały powiat a obowiązki zwiększają się z dnia na dzień. Tabelki,wykazy, raporty,zestawienia,testy,kontrole itp. rzeczy.W porównaniu do lat 90 to obowiązki zwiększyły się o 100%.
I za jednym razem trzeba ujednolicić system pracy co najmniej na szczeblu województwa , gdzie powinien istnieć jeden system np.24/48(odejdźmy od tych znienawidzonych 12 nastek)
Od takie moje zdanie , co o tym myślicie, może zz też tu zaglądają i wezmą pod uwagę zdanie dyżurnych........
Podrawiam 

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2012, 13:34:50 »
Nie zapomnij o tym, że niektóre komendy po godz. 15 i w dni wolne od pracy pełnią rolę YETI CPR.  :szalony:

Pamiętam (jeszcze) jak tworzyli stanowiska dyżurnych operacyjnych z obsadą aspirantów i oficerów, gdzie huczne zapowiedzi strony służbowej i związkowej zapewniające Nas o równorzędności stanowiska dyżurnego operacyjnego ze stanowiskiem dowódcy zmiany.
Co z tego zostało - dwie grupy w plecy.
W 2009 r. była okazja podniesienia Naszego stanowiska o jedną grupę, na propozycję strony służbowej nie zgodził się RO. (czyt. "S").

Offline strażakPSK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2012, 09:52:19 »
PSK traktowane jest jak centrala telefoniczna, nikt nie widzi tego że na głowie cały powiat. A podczas akcji jeszcze jak pojedzie JRG to jest ok, ale wysłać co niektóre jednostki OSP to masakra. Grupy powinny być wyższe i to bez gadania.  :straz:

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2012, 14:14:40 »
10 grupa dla dyżurnego zgoda, ale nie równoznaczna z d-cą zmiany. Już kiedyś pisałem że nie do przyjęcia jest aby najwyższe stanowisko na zmianie to 10 grupa gdzie w biurze jest to niemal na wejściu w te szeregi. Rozumię dyżurnych, ich pracę itp. ale panowie nie porównujcie swojego stanowiska do d-cy zmiany. Może nie znam tak dokładnie zasad porównania w innych komendach ale biorę to ze swojego podwórka zmiana 14 osobowa. Są dni że dużo pracy na PSK np. trawki, podtopienia itp. sporo meldunków a d-ca zmiany lus blus ale są sytuacje np. ostatnie mrozy (pożary w nocy i zmiana zasuwa a dyżurny ma przynajmniej cieplej ^_^. Ogólnie powiem tak- miałem konieczność przejścia na PSK (problemy zdrowotne) i o dziwo pomimo, że zmiennik dostałby moje uposażenie to na 6 chłopaków żaden się nie zdecydował- powód??? Chyba za niskie uposażenie na d-cy zmiany ^_^

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2012, 16:18:10 »
Do officer
Ty warunkujesz która grupa od tego że w PSK jest ciepło ?? Nie znasz obecnej pracy w PSK !!!!
Dam Ci przykład: według d-cy zmiany na powiecie nic się nie działo(PSP nigdzie nie wyjechało).Dowódca zmiany przychodzi rano do PSK i mówi : co spokój oby takich więcej służb(podwyżki).Patrzy na mnie i pyta "co taki zmęczony(pracujemy 12/24/48).A ja odpowiadam ty spałeś a ja miałem 3 wyjazdy ,gdzie sprawę załatwiła sama OSP, a do tego telefon cały czas dzwoni!!! U siebie mamy tel.112,998,999(pracujemy razem z pogotowiem). I tak jest co służbę a najgorsze są weekendy!!!! Też doceniam pracę d-cy zmiany ale specyfika pracy na PSK w ostatnim czasie bardzo się zmieniła i uważam że to powinna być równorzędna grupa : tu odpowiadasz za zmianę a tu za cały powiat.
"On miał ciepło i spał a ja pracowałem"
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2012, 16:29:04 wysłana przez kamo001 »

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2012, 16:52:32 »
To teraz przykład Warszawy:
Dyżurny Operacyjny i Oficer Operacyjny - grupy 10 czyli takie jak D-cy zmiany.
Jednostek 17+SGSP czyli 18 D-ców zmian pod sobą, odpowiedzialność większa a kasa ta sama...

Officer piszesz (szkoda, że po "polskiemu"), że D-ca zmiany powinien mieć grupę wyższą a ja twierdzę, że Dyżurny wyższą.
Niestety obecne ustanowienie grup uposażenia nie jest w porządku... być może ktoś powinien popracować nad 30 lub większą ilością grup uposażenia i przeanalizowaniu ich wysokości względem charakterystyki danych Komend lub rodzaju/wielkości Komend... Służba danego stanowiska w różnych Komendach jest zdecydowanie różna...

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2012, 19:43:17 »
kamo przeczytaj dokładnie mój post. Przecież pisałem, że zdarza się więcej pracy na PSK w jednym dniu a w innym to d-ca zmiany ma przerabane  (i tu podałem np. pożar podczas mrozów- chyba że uważasz że w tym czasie dyżurny ma gorzej od d-cy to faktycznie nie mamy co porównywać). Porównywanie że dyżurny ma pod soba cały powiat a d-ca tylko zmianę to dla mnie argument nie do przyjęcia. Mam rozumieć że ty dowodzisz np. 100 tysiącami osób. Zrozum znam specyfikę pracy na PSK, znam w biurze, bo JRG mieści się w komendzie i każdy widzi jak każdy za.....Dla mnie (nie dlatego że akurat jestem d-cą zmiany) nie do przyjęcia jest że na zmianie najwyższa grupa to właśnie moja 10 i zeby taka samą grupę miał Dyżurny PSK a to że Oficer Operacyjny ma też 10 to wstyd na całe PSP-osoba , która czuwa nad W-wą w dzień i w nocy nad rzeszą pionu bojowego.- deejayslonio chyba tylko na tym stołku trzyma cię tak jak mnie zamiłowanie do tego co robisz. Pozdrawiam

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2012, 20:44:50 »
Tak dla informacji powiem że są takie powiaty gdzie wszyscy  ( słownie wszyscy)  chcą się wynieśc z tego ciepełka na PSK  i iśc na podział. Co rusz którys z nich  robi podchody do 01 w tej sprawie , ale odpowiedz jest zawsze ta sama - przyprowadz kogoś na swoje miejsce to załatwimy sprawe . I co dziwne NIKT z podziału nie chce iśc posiedziec w tym ciepełku.... może wszyscy tam należa do klubu morsów ?
Ostatnio 02 przyszedł na SK, bo miał do przekazania kilka spraw.  Po kilku minutach prób przekazania tego co miał do powiedzenia  zdenerwował sie  : co z tymi telefonami ? jak Wy tu wytrzymujecie?   przyjdzcie do mnie po słuzbie to wtedy Wam powiem wszystko..... a na powiecie w tym czasie totalny spokój, nic się nie dzieje,chłopaki obiad gotują sobie....

Najbardziej to lubie, a wręcz kocham  wypowiedzi tych którzy znają się na  danej pracy bo czasami tam bywaja i widza  jak ktoś pracuje , a właściwie to zauważają tylko te chwile gdy ktos akurat nie pracuje i na tej podstawie  wypowiadają swoje opinie.  Mógłbym wiele powiedziec o róznych zawodach bo byłem dzisiaj w warsztacie samochodowym, w ubiegłym tygodniu w szkole , a jeszcze wcześniej w naszym Pogotowiu Ratunkowym.  Wszędzie akurat jak byłem to siedzieli i kawę pili..... ja nie wiem za co im tam płacą ; )
PS. Przepraszam mechaników, nauczycieli, ratowników medycznych , bo wszelkie podobieństwo do osób autentycznych jest przypadkowe i nie zamierzone ;)

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2012, 00:24:12 »
Proszę Cię officer nie porównuj stanowisk Dowódcy Zmiany i Dyżurnego SK, bo zakresu obowiązków i specyfiki pracy porównać się nie da!
Stąd też pisanie, że dowódca powinien mieć większą grupę niż dyżurny jest gadaniem o czymś czego się nie rozumie, tym bardziej, że kryteria, którymi się posługujesz są tak samo miarodajne jak odpowiedzi ankieterów w teleturnieju Familiada.
Fakt, że napisałeś że jesteś Dowódcą Zmiany dodatkowo stawia Cię na pozycji straconej w tej dyskusji, bo gdybyś tego nie napisał, hmm... sądziłbym że jesteś z biura, bo zarówno poziom argumentacji jaki i Twój nick pisany z angielska przez podwójne "f" jakoś bardziej mi się z biurem kojarzą niż z podziałem.

Offline wolt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • "wy macie racje - my karabiny" - MAO
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2012, 08:39:48 »
Witam.
Osobiście uważam, że dyżurny PSK powinien mieć grupę większą od naczelnika wydziału operacyjnego.
Przecież naczelnik służy 8 godzin  i idzie do domu, a tu w nocy trzeba siedzieć, telefony odbierać i jeszcze jednostki do zdarzeń wysyłać.

Chyba coś się tu naszym kochanym dyżurnym pomieszało. Nikomu nie bronię mieć wysokich grup. Wręcz przeciwnie. Ktoś napisał że źle jemu się pracuje jak wyśle OSP do akcji. Kolego a dowodziłeś np. 9 jednostkami OSP i 1 zastępem PSP przy akcji? Wiesz że do niektórych z OSP możesz mówić co mają zrobić a oni nie wykonują tego jak należy?

Nie chcę być postrzegany za kogoś kto wszystko wie najlepiej. Mam tylko pytanko.
Który z dyżurnych w PSK po dostaniu informacji,( przy założeniu że mają równe grupy) zostajesz d-cą zmiany odpowie zostaje na PSK?

Każdy ma dużo pracy. Podczas akcji d-ca zmiany ma więcej niż np. z-ca d-cy JRG i też mają wnioskować o wyższą od niego grupę?

Trochę spokoju w tych PO-papranych czasach życzę.

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 21, 2012, 09:04:24 »
I znowu pojawia się niezrozumienie specyfiki służby i próba porównania czegoś czego porównać się nie da.
Kolego a dowodziłeś np. 9 jednostkami OSP i 1 zastępem PSP przy akcji? Wiesz że do niektórych z OSP możesz mówić co mają zrobić a oni nie wykonują tego jak należy?
Ty dowodzisz, gasisz, ratujesz, drugi na SK koordynuje, powiadamia inne służby, prowadzi dokumentację, gorąca linia z WSKR-ami, oficerami i komendantami. Ty wykonujesz swoje obowiązki na miejscu akcji, drugi na SK swoje i tak ma być!

poza tym nie wiem do końca, ale chyba zaprzeczasz sam sobie kolego wolt. w jednym miejscu piszesz
(...)uważam, że dyżurny PSK powinien mieć grupę większą od naczelnika wydziału operacyjnego.
Przecież naczelnik służy 8 godzin  i idzie do domu, a tu w nocy trzeba siedzieć, telefony odbierać i jeszcze jednostki do zdarzeń wysyłać.
A w innym piszesz że
Podczas akcji d-ca zmiany ma więcej niż np. z-ca d-cy JRG i też mają wnioskować o wyższą od niego grupę?
Zależność służbowa między dowódcą zmiany a zcą d-cy JRG jest mniej więcej podobna jak między dyżurnym SK i naczelnikiem operacyjnej. Więc jednym ma się należeć, innym nie. Nie podejmuję w tej chwili wyrokowania komu bardziej a komu mniej bo nie od tego jestem, tylko wydaje mi się że zbaczamy od meritum dyskusji na całkowitą mieliznę.
Po pierwsze w ogóle takie porównania jakich tutaj się dopuszczamy nie mają racji bytu. Napuszczanie jednych na drugich to ostatnia rzecz o której w obecnej chwili powinniśmy myśleć. Bo idąc tym torem to powinniśmy zaraz zacząć się zastanawiać czy kierowca/operator sprzętu powinien mieć większą grupę niż np. dowódca sekcji, albo naczelnik operacyjnej wyższą czy niższą niż naczelnik prewencji itd itd...
Ja nie patrzę czy mam grupę wyższą czy niższą niż inny, tylko czy moja jest adekwatna dla mnie i tyle. A dzisiaj musimy być jednością i choć na chwilę zapomnieć o wewnętrznych podziałach.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 21, 2012, 13:23:15 »
trb ja cię w każdym calu rozumię!! Jesteś na PSK więc bronisz swojego stanowiska lecz nie wmawiaj komuś że nie wie jak wygląda praca specyfika itp. ,bo sam za chwilę piszesz jak to wygląda praca na podziale. A więc szanowny kolego nie bądż obrońcą i zarazem prokuratorem w sprawie.
Temat był zapoczątkowany o niskiej grupie dla dyzurnego. Tez tak twierdzę, że jest za niska, ale po co wtrącane jest 3 grosze że powinna być taka sama jak d-ca zmiany. A może w temacie powinno być dyżurny 10 grupa a d-cy zmiany powinniśmy przesunąć na 11? No ale po co o tym rozmawiać. Lepiej pokazać gdzie jest ciężej itp. Dlaczego właśnie nie porównano do grupy naczelnika operacyjnej, który większość swoich obowiązków przerzuca na Was-dyżurnych (a to wyślij a lepiej napisz pismo, a to dziś was dwóch to dawaj na kontrole, itp.).Teraz masz porównanie d-ca zmiany - napewno podczas swoich minimalnych obowiązków czyli czuwania ma pod sobą zawsze 7 osób, podczas gdy naczelnik  max. gdy zrobi odprawę ma pod soba 5-6 osób.
Jeszcze raz powtarzam- na przeszło 20 lat pracy w PSP potrafię wypowiedzieć się co do pracy na danych stanowiskach (pracowałem też parę lat w biurze) i ocenię to tak- niemal każde stanowisko ma taki sam zakres pracy, raz jest dużo roboty a innym razem z nudów 5 kaw się pije. Na każdym stanowisku pracy bym mógł pracować jeśli by taka sytuacja wymagała (miałem taką i o dziwo na 6 dyżurnych żaden, powtarzam żaden nie chciał się zamienić pomimo, że zyskiwali na wynagrodzeniu) oj przepraszam nigdy nie podjąłbym się stanowiska o1, pod paroma rzeczami przynajmniej dla mnie jest przeje.....

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 22, 2012, 08:12:11 »
) oj przepraszam nigdy nie podjąłbym się stanowiska o1, pod paroma rzeczami przynajmniej dla mnie jest przeje.....

Officer na szczęście nikt Cię na to stanowisko nie powoła. Na szczęście ze względu na głupoty jakie wypisujesz, nie tylko w tym poście ale w innych też. (nadal chcesz obsadzać funkcję 01 przy pomocy wyborów powszechnych ?)

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 22, 2012, 09:59:29 »
miałem taką i o dziwo na 6 dyżurnych żaden, powtarzam żaden nie chciał się zamienić pomimo, że zyskiwali na wynagrodzeniu
No u mnie chętnie by się zamienili. Może ja sam nie, bo uważam że nie mam wystarczająco doświadczenia do pracy na tym stanowisku, ale inni myślę że by się znaleźli i to w każdej z komend/jednostek. Na początku zeszłego roku zresztą były 2 takie przypadki w mojej komendzie. Jeden z dyżurnych poszedł bezpośrednio na dowódcę zmiany, w jego miejsce wskoczył młody aspirant, drugi dyżurny przeniósł się wcześniej z biura na PSK, a po 2 latach poszedł na podział jako z-ca dowódcy zmiany.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 22, 2012, 12:59:26 »
trb jak sam widzisz co komenda to inny obyczaj.
Rylak odpowiedz sobie na pytanie- Dlaczego w wielu gminach, miastach wójt lub burmistrz potrafi piastować urząd przez kilka kadencji? (jak się nie mylę w Sopocie miał poparcie ponad 90%). Moja odpowiedż to taka, że jest "człowiekiem" dla każdego obywatela danego społeczeństwa, potrafi wysłuchać, zawalczyć, stanąć w obronie swojego ziomala (wyborce) i nie rozp.... bezsensownie kasę.
Podobnie by było w "moim" pomyśle powołania komendanta. Jak byłby "dobry" dla strażaków w danej komendzie to piastował by to stanowisko za każdym razem, a tak akcja protestacyjna - komendant nawet czubka nosa nie wychyli, bo po co. Jak strażacy by mieli możliwość wyboru komendanta to na drugi dzień za takie postępowanie by wyjechał na taczce. 

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 10, 2012, 13:54:57 »
Moim skromnym zdaniem powinno być tak. Do kazdego stanowiska powinno być przypisane kilka grup i w miarę nabierania stażu powinno się podnosić grupę , lub zmieniać stanowiskona wyższe tak aby zawsze była możliwość awansu bądź podniesienia zarobków. Od dziesięciu lat jestem zablokowany bez nadzieji na wyższe uposażenie
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 10, 2012, 18:38:35 »
mł.ogn. jako dyżurny,zaś kolega wcześniej skończył o kilka miesięcy podooficerkę i jest jako pomocnik oficera dyż.ja się już nie załapałem

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 10, 2012, 12:41:13 »
Panowie temat ucichł czy ktoś sie orientuje czy sprawa została zapomniana czy jakoś sie toczy??
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 18, 2013, 20:32:33 »
to wkoncu Dyżurny Operacyjny bedzie 10 grupa czy nie? (KP IV) sory jak juz to bylo napisane i spamuje.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 18, 2013, 22:01:19 »
to wkoncu Dyżurny Operacyjny bedzie 10 grupa czy nie? (KP IV) sory jak juz to bylo napisane i spamuje.
Przykro mi ale dyzurni to najbardziej zapomniana grupa zawdowa w całej strazy...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 19, 2013, 12:24:45 »
Ten temat jest niewygodny i dla strony służbowej jak i dla ZZ. Klepią po plecach ale żeby cokolwiek zrobić dla dyżurnych to zapomnij. Grupa za niska, system pracy do kitu (12/24/12/48), testy z WSKR prawie co służbę , każdy ruch "nagrywany" na rejestrator ,  co rusz nowe "wytyczne" z KG i KW, sprawozdania do UM i starostwa, telefony cały czas dzwonią(112,999,998). Nikt  tej "zaszczytnej" służby nie chce pełnić., jak najdalej od SK.
 Może jakiś ZZ poruszy sprawę dyżurnych na forum KG w czasie jakieś narady !!! - ale to chyba przerasta możliwości naszych ZZ.
Oby do emki...... jeszcze trochę........
Pozdrawiam "wytrwałych dyżurnych