Pożarnictwo > Profilaktyka, prewencja

Nowe Rozporządzenie

(1/4) > >>

azotox:
1 grudnia br. wchodzi w życie nowe rozporządzenie w sprawie prowadzenia czynnosci kontrolno - rozpoznawczych. Patrz strona KGPSP. Ustawodawca wprowadzając je w życie powoduje możliwość uprawnienia do ich prowadzenia tylko strazaków z wykształceniem wyższym. Aspiranci bez wyższego nie będą mogli prowadzić samodzielnie czynnosci kontrolno - rozpoznawczych, chociaż do tej pory robili to z powodzeniem. Czy nie jest to, wg Was,  działanie prawa wstecz?

Ajax:
Tak szczerze nie czytałem tego Rozporzadzenia /zobaczę/, ale jeżeli tak faktycznie jest?
Dla mnie osobiście, delikatnie mówiąc wówczas "chore"  <_< Znowu po prostu, ktoś nie znajac codziennych realiów służby stara się koniecznie wyjść "przed orkiestrę"
Pozdr.

gambit:
Przykro mi to stwierdzić, ale realia są takie właśnie aby poziom czynności kontrolno-rozpoznawczych był jak najwyższy.
Temu ma służyć jak rozumiem nowe rozporządzenie - podnoszą poprzeczkę kwalifikacyjną.
O tych zmianach mówiono już co najmniej od czterech lat, więc nie mogą budzić zdziwienia ani zaskakiwać nikogo.
Pretensje  pracujących aspirantów w pionach kontrolno-rozpoznawczych do zachodzących zmian mogą kierować jedynie sami do siebie, że nie wykorzystali okresu co najmniej czteroletniego do podniesienia kwalifikacji.  

azotox:
Po pierwsze to główna kwestia to pytanie: "Czy w tym przypadku prawo nie działa wstecz?"
Po drugie to zgadzam się z tym, że chodzi o podniesienie kwalifikacji tych funkcjonariuszy. Zauważ jednak, że jeżeli zamienisz aspiranta, ze średnim pracujacego w prewencji kilkanaście lat, na żółtodzioba po szkole, to będzie to raczej zaniżenie poziomu.

AMBER7:
Ciekawe to nowe rozporządzenie. A co w sytuacjach kiedy w komórce pracuja tylko aspiranci z wieloletnim doświadczeniem a oficerowie niestety w innych komórkach. Czy wówczas dostosowując się do "polecenia" wstawić oficera bez doświadczenia i niech się chłop uczy na swoich błedach czy też stary aspirant powinien chodzić za młodym lecz nie powinien występować jako osoba kontrolujaca? Kocham to pożarnictwo za wspaniałe zmiany. A przy okazji małe pytanko jakie są prognozy na pozostawienie prewencji w PSP?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej