Autor Wątek: Trzynastka po szkole aspiranckiej  (Przeczytany 2289 razy)

Offline Yetii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Trzynastka po szkole aspiranckiej
« dnia: Styczeń 21, 2012, 19:13:34 »
Witam
Tak jak w temacie chciałbym się dowiedzieć czy jeżeli rozpocząłem prace we wrześniu należy mi się trzynasta pensja, bo z tego co się orientowałem dla ludzi którzy rozpoczynają służbę i są nowo przyjęci w struktury PSP muszą oni przepracować( być w służbie) minimum pół roku żeby trzynastkę otrzymać, i tutaj nie wiem jak to zinterpretować bowiem jestem w służbie już od 2009 roku z tym że dwa lata to służba kandydacka  proszę  o pomoc bo nigdzie nie mogę tego znaleźć

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Trzynastka po szkole aspiranckiej
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2012, 19:30:28 »
Opcja szukaj....
temat trzynastka np....
i kilka innych tematów
art 95...
nie należy!!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2012, 19:34:51 wysłana przez Eqinox_mł_asp »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline minimax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Trzynastka po szkole aspiranckiej
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2012, 19:53:55 »
kolego
skoro skończyłeś aspirantkę, zakładam że dzienną, to powinieneś wiedzieć
jak nie, to spytaj ... wujka

straz112

  • Gość
Odp: Trzynastka po szkole aspiranckiej
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2012, 20:48:39 »
art. 95 ust. 2 Wysokość nagrody rocznej ustala się proporcjonalnie do okresu służby pełnionej
w roku kalendarzowym, za który przysługuje nagroda, z wyłączeniem okresów
niewykonywania zadań służbowych z przyczyn innych niż wymienione w art.
105 ust. 1.

oraz ust. 4 Okres służby, o którym mowa w ust. 2, nie może być krótszy niż 6 miesięcy kalendarzowych.

Służba Kandydacka też jest służbą, więc nie jest to takie pewne, że 13-tka się nie należy. Aspirant po szkole, który rozpoczął służbe we wrześniu ma 4 miesiące  służby stałej oraz 6 miesiące służby kandydackiej co razem daje nam 10 miesięcy służby.
Oczywiście z uwagi na treść art. 114 ust 3 ustawy o PSP nagroda roczna nie przysługuje strażakowi dopóki pozostaje w służbie kandydackiej.

Offline Yetii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Trzynastka po szkole aspiranckiej
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2012, 08:11:26 »
Dzięki za odpowiedz

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Trzynastka po szkole aspiranckiej
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2012, 09:15:17 »
art. 95 ust. 2 Wysokość nagrody rocznej ustala się proporcjonalnie do okresu służby pełnionej
w roku kalendarzowym, za który przysługuje nagroda, z wyłączeniem okresów
niewykonywania zadań służbowych z przyczyn innych niż wymienione w art.
105 ust. 1.

oraz ust. 4 Okres służby, o którym mowa w ust. 2, nie może być krótszy niż 6 miesięcy kalendarzowych.

Służba Kandydacka też jest służbą, więc nie jest to takie pewne, że 13-tka się nie należy. Aspirant po szkole, który rozpoczął służbe we wrześniu ma 4 miesiące  służby stałej oraz 6 miesiące służby kandydackiej co razem daje nam 10 miesięcy służby.
Oczywiście z uwagi na treść art. 114 ust 3 ustawy o PSP nagroda roczna nie przysługuje strażakowi dopóki pozostaje w służbie kandydackiej.

też się ku temu skłaniam, niestety stanowisko KG jest skrajnie odmienne: http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=47&offset=90&id=28728

sprawa nie jest oczywista i można bronić na gruncie logiki obu poglądów; jak masz ochotę to zawalcz:) pytanie tylko, czy warto;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline pozarnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Trzynastka po szkole aspiranckiej
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 22, 2012, 12:03:18 »
ja kiedy kończyłem aspirantke dostałem trzynastkę, a zrobiłem to w ten sposób:

- kończyłem CS ok 10 lipca, ale przyjąłem się do pracy już 1 lipca jako sekcyjny, w ten sposób zgodnie z prawem należała mi się 13., oczywiście później dostałem wyrównanie za stopień za lipiec, trzeba tylko pamiętać, że nie można mieć nic chorobowego przez te pół roku nawet jednego dnia.

aha i dodam tylko że nie miałem w komendzie zadnych układów i żadnego znajomego, wystarczyło tylko porozmawiać z kadrową:)