Pożarnictwo > Ratownictwo Medyczne

Wyposażenie zestawu ratowniczego PSP R1

<< < (3/3)

bulon:
poszkodowany nie oddycha wiec jest bierny ;) hehe

straszak112:
Witam serdecznie, nie chciałem zakładać nowego wątku bo mam nadzieję, że znajdą się ludzie którzy odpowiedzą mi tutaj.
Jak sama nazwa tematu wskazuje mój post dotyczyć będzie wyposażenia torby PSP-R1. Potrzebował bym link do obowiązującego aktu prawnego, który mówi o dokładnym wyposażeniu tej torby.
Tych którzy myślą iż nic nie szukałem chciałem rozczarować, ponieważ znalazłem standard z lipca 2013r. pytanie tylko brzmi czy jest ono nadal aktualne.
Pozdrawiam

fire45:

--- Cytat: straszak112 w Luty 15, 2017, 15:50:12 ---Tych którzy myślą iż nic nie szukałem chciałem rozczarować, ponieważ znalazłem standard z lipca 2013r. pytanie tylko brzmi czy jest ono nadal aktualne.

--- Koniec cytatu ---
Aktualne.

daro:
http://www.straz.gov.pl/panstwowa_straz_pozarna/wykaz_wazniejszych_zasad_obowiazujacych_w_ksrg

wejdź na "zasady organizacji ratownictwa medycznego w KSRG", a w nich znajdziesz standardy wyposażenia torby. Podaję link do ogółu zasad bo zazwyczaj tu pojawiają się zmiany jako pierwsze

ignacy b:
 W zapisie o wentylacji biernej, czynnej itd. chodzi o tlenoterapię 100% tlenem. Albowiem niektóre worki samorozprężalne, a właściwie zastawki nie dawały możliwości wentylacji biernej (czyli samodzielnego oddychania poszkodowanego bez udziału ratownika) 100% tlenem, co uniemożliwia izolację dróg oddechowych poszkodowanego od atmosfery toksycznej - co jest w wskazane w strefach niektórych zagrożeń. 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej