Autor Wątek: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP  (Przeczytany 13958 razy)

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 31, 2011, 22:26:49 »
a gdyby Cię tak po prosił o to np. Twój kolega z OSP to zawyłbyś syreną czy byś sobie pomyślał, że po co mu pomagać przy tym że chce godnie żyć za prace której się poświęca i mu na niej zależy?
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Brandmand

  • Falck
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Korupcja to fundament dzisiejszej PSP...
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 01, 2012, 11:41:22 »
im głośniej tym lepiej, inicjatywa dobrze żeby była krajowa , tak uważam .A co do kolegów z OSP którzy są przeciwni to powiem tyle ,że może i WY kiedyś wstąpicie w nasze szeregi , chcieli byście zarabiać na początek 1500 zł i wyżywić rodzinę ? pozatym kiedy strażaka nie stać na nic poza opłatami, to jak ma dać zarobić np;firmom w których WY pracujecie?wkońcu i Wam braknie na utrzymanie firmy ,  :wall:   jesli chodzi o moją prace robie to co kocham , ale jak powiedzieć dziecku czy żonie co miesiąc że nam braknie do pirwszego , to mnie krew zalewa , a poparciem społecznym sobie nie zapłacę rachunków. Rozważcie sobie czy taki test syren ma sens a napewno nikomu nie zaszkodzi , być może nawet pomoże . Pozdrawiam :mellow:
Kolega chyba sam nie wie co pisze, działania propagandowe masz opanowane, ale intencje przeciwne, a co do kolegów z OSP tak wstąpią Ci z pleckami napewno tak więc do nich formułuj treść no i do wujków komendantów.
Pokój to tylko brak wojny...

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 01, 2012, 14:39:37 »
Panie @siedemsetter
Pisze Pan "...Ja bym chciał tyle dostawać, jednak realia rynku pracy są takie, że mało gdzie dostanę więcej niż minimalną (o ile są jakieś oferty pracy) i tu dopiero jest problem jak utrzymać rodzinę i pogodzić to z jeżdżeniem do pożarów..."

Żaden strażak nie jest winny temu, że musi Pan pracować za najniższą płacę. Wystarczyło się wykształcić, utrzymywać kondycję fizyczną i sięgnąć nosem dalej, niżeli Pana miasto/województwo. Dziwię się jak Pan może tracić czas na "jeżdżenie do pożarów" skoro ma Pan go zbyt mało, żeby utrzymać swoją rodzinę.

Następnie Pan pisze "...Robisz co trzeci dzień, płacą ci za spanie, po 25 latach idziesz na emeryturę i ty masz czelność się żalić w czasach, gdzie przelewa się może jedynie politykom i elitom?..."

Wnioskuje, że mało Pan jednak do tych pożarów jeździ, bo gdyby było tego sporo, to wiedział by Pan, że strażak pełni służbę 24 godzinną co dzieląc przez osiem ( standard pracy ) daje 3 dni pracy z przerwą na wypoczynek.
Gdyby znał Pan reali służby, to by Pan zapewne wiedział, że w straży się nie śpi, lecz czuwa przygotowanym na  wyjazd do zdarzenia - tak jest w tej, w której mam przyjemność służyć.
Co do przywileju wcześniejszego odejścia na zaopatrzenie emerytalne proszę Pana to skoro Pan nie potrafi pojąć tych prostych spraw służby w PSP to nie ma się co "produkować, żeby wyjaśnić te trudniejsze.
Na koniec proszę PANA.
NIKT nie wymaga podwyższenia uposażenia strażaka PSP, lecz jego wzrostu o stopień inflacji.
Lepiej, żeby Pan nie pisał, że popiera Nasze postulaty, bo Pan ich w ogóle nie rozumie. 

PS.
Skoro Twierdzi Pan, że nie może znaleźć pracy za wynagrodzenie, które jest powyżej minimalnej pensji, to oświadczam, że pomogę Panu ją znaleźć jeżeli przeprowadzi się Pan wraz z rodziną w moją okolicę (wiadomość na PRV)
Jeżeli interesuje Pana służba w szeregach PSP to proszę bardzo http://www.straz.pl/uploads/pdf/praca/2011_12_28_praca_nowy_dwor.pdf wystarczy przystąpić do naboru, przejść cały proces i służyć w PSP.
Pozdrawiam
Dane personalne do wiadomości redakcji  :kwit:

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 01, 2012, 19:16:58 »
do kol @wujo 2011 napisz ile dostałeś z dodatkami i wszystkimi premiami za 2011??
Panowie wszyscy wiemy, że czasami trzeba się napracować w tym zawodzie ale na przykładzie mojej KP (1.I -22.XII 2011)
Wszystkich zdarzeń 768:
fałszywych 13
pożarów 103
MZ 652
800 zdarzen/ 3 zmiany=233 na zmianę (33pożary) - teoretycznie bo:
poza tym ok 45jeednostek OSP z których 17 jednostek OSP KSRG,
wiec koledzy z PSP nie obrażajcie się jak na tym forum się pisze, że nie jest u was źle, każdy wie co to znaczy namachać się w dymie w stodole, piwnicy czy poddaszu, ale nie wmawiajcie mi,że strażacy z mojej KP zaharowywali się na śmierć przez cały rok. I każdy z nas wie, że służba w PSP to nie tylko zdarzenia, ale i nie wmawiajcie, że siedzicie w ubraniu bojowy w samochodzie i czekacie na dzwonek.
Gwoli sprawiedliwości dodam, że w 2010r było 83 pożary i 1544 MZ-ty (dużo podotpień) ale w większości i tak załatwiały je OSP. I wiem, że są różne powiaty i mają różną specyfikę.
Trafiłem kiedyś na dane OBW (nie wiem z którego roku) że (tylko) 25%strażaków zarabia poniżej 2100 brutto.
Odbiegamy trochę od wątku, ale temat rozpoczął się od tego, że strażak zarabia na dzień dobry 1500 i dzieje mu się krzywda, a panowie bądźcie szczerzy, kol. @jogurtOLO napisz ile zarobiłeś za cały 2011r. Skoro chcecie naszego poparcia to nie wciskajcie kitu o 1500zl tylko napiszcie całą prawdę a nie tylko tą część która jest wygodna.
Panowie jeszcze zwrócę uwagę ze wszyscy jesteśmy strażakami jak i że to forum jest głównie przez nas odwiedzane, więc nie musimy tutaj podtrzymywać etosu strażaka, podejrzewam, że wielu z nas którzy się wypowiadają nie przychylnie w tym wątku podczas rozmowy z osobami z zewnątrz, nie wyciągało by takich argumentów.
Poza tym skoro jedni bazują na tym, że jedni mówią jak to jest bardzo źle być strażakiem PSP to inni automatycznie wskazują przeciwny biegun i to jest normalne w każdej dyskusji gdzie występuje różnica poglądów.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2012, 19:26:00 wysłana przez malpa151 »

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 01, 2012, 19:58:03 »
Nasz protest , wynika z dysproporcji zarobków między PSP a wojskiem i policją które się cały czas pogłębiają . A co do średnich wynagrodzeń to każdy chciałby takie mieć , ale mało kto je widział. POZDRAWIAM -_-
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline krzysiekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 02, 2012, 14:01:11 »
Co nam da włączenie syren w swoich jednostkach? Przecież większość ludzi i tak pomyśli że to kolejna niewyjechana akcja. Może jakieś transparenty czy akcje plakatowe

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 02, 2012, 16:26:29 »
Panie @malpa151
Głupie to zapewne będzie, ale i ja czasem głupoty robię.
Proszę bardzo. Mój dochód za 2011 rok to około 189 tyś netto.
Jak to się ma do tego co próbujesz udowodnić ?

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 02, 2012, 17:17:04 »
mój roczny 20 000zł  :kwit:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 02, 2012, 18:19:54 »
Panowie, niektórzy z Was nie powinni w ogóle się wypowiadać w tym temacie, aż mi wstyd czytać niektóre posty. Pieprzycie zawsze, że nie ma być podziału w akcji na PSP i OSP, a teraz tyłkami co niektórzy by się wypieli. Koledzy potrzebują pomocy, gdy o nią poproszą i będzie taka możliwość - mamy ich poprzeć, by wszystkim żyło się lepiej.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 02, 2012, 18:26:46 »
w końcu odzyskuje wiarę w jedność braci strażaków  :straz:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 02, 2012, 20:36:32 »
kol. @jogurtOLO chodzi mi o to, że większość strażaków nie zarabia 1500brutto (w ramach wszystkich bonusów), a wątek zaczął się od tego, że stażysta tyle zarabia (i nie da się za to godnie żyć itd. - to już moja interpretacja) i na tym się uzasadniała prośba o poparcie ze strony OSP. W momencie gdy stażystów to raczej najmniej (w podkarpackim strzelam w ciemno na podstawie naborów nie ma 50). kol @wuju 2010, @jogurtOLO nie walczycie tylko o pensje stażystów, ale też o swoje. Skoro zabiegacie o moje poparcie (jako strażaka z OSP), to chcę znać całą sytuację anie tylko jej wyrywek.
I wiem jak się zmieniły koszta, życia  w Polsce, i nie mam wątpliwości że zmiana płac pod tym kątem jest uzasadniona w każdym zawodzie, ale ja się w tym wątku odnosiłem do uzasadnienia prośby o nasze poparcie i późniejszych wypowiedzi tym temacie.
I jest jeszcze jedna ważna rzecz, nie możecie tylko powiedzieć, że chcecie te 300zł musicie uzasadnić wasze potrzeby i co najważniejsze obronić wasze racje.
Jak strajkowali lekarze to nie strajkowali tylko lekarze rodzinni ale cała brać i się żalili, że maja mała pensję, ale o tym że większość lekarzy pracujących w szpitalach ma więcej niż jeden etat, jak i o tym jakie pieniądze dostają za dyżury już nie wspominali.
Jeśli mam poprzeć kogoś, to chcę wiedzieć jak wygląda cała sytuacja a nie tylko jeden wycinek, owszem pracujecie w budżetówce i jak się ktoś uprze to do takich danych by dotarł, ale nie ja mam ich sobie wyszukiwać tylko strona która chce uzyskać moją przychylność.
W tym kraju (i na świecie) jest tak, że mnóstwo ludzi podążą ślepo za jakimiś liderami i ideałami, bez refleksji nad tym, i to jest jeden z głównych powodów, że jest jak jest jak i to, że i wam się dzieje źle.

I jeszcze jedna rzecz, (była zresztą już poruszana), nie mogę od tak sobie iść załączyć syreny i wyciągnąć samochody, dla widzimisię kilku forumowiczów, jak się jakaś zorganizowana grupa (np.przedstawiciele ZZ) zwrócą do mojej jednostki z taką prośbą to ta dyskusja ma sens, uważam że podstawy kultury i wzajemnego szanowania się formacji wymaga aby do każdej OSP, która miała by was wesprzeć powinno pójść takowe pismo z prośbą. Chcecie poparcia ale wysilić się żeby zachować się jak trzeba to już nie. Na podstawie rozmowy na forum,to co najwyżej mogę wywiesić flagę Polski na balkonie.
Jak bym poszedł do zarządu z prośba o podjęcie uchwały o poparciu strajku, to by pierwszym pytaniem było a gdzie są Ci co chcą naszego wsparcia. OSP to nie jest stado małp, ma swoją wewnętrzną strukturę i pewne zasady działania.
Szanujmy się nawzajem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2012, 20:59:23 wysłana przez malpa151 »

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 02, 2012, 20:56:01 »
Ile jest policjantów? Ilu żołnierzy? Pograniczników, a ile strażaków PSP?

Jaką siłą przebicia dysponują strażacy?
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

RolnikOSP

  • Gość
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 02, 2012, 21:13:36 »
A ja chciałbym się dowiedzieć czy jeśli my jako OSP dołączymy się do protestu strażaków PSP, to czy staniecie po naszej stronie gdy rząd będzie chciał zlikwidować KRUS?

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 02, 2012, 21:25:08 »
Panowie

Uważam że dyskusja trochę bez sensu . Odkładając porównania ekonomiczne, czas i warunki pracy itd. itd. na bok .

Problem w tym że współpraca PSP vs OSP  jest diametralnie różne w różnych miejscach. Niestety nie wszędzie jesteśmy i traktujemy się jako jedność i trochę za późno zabiegać o to w tym momencie. Zresztą na forum można by mnożyć również przykłady, sam z tematu „Akcja protestacyjna 2011-2012  wywaliłem kilka wpisów by nie zadrażniać sytuacji gdzie OSP było winne że Rząd nie chce dać podwyżek PSP  . 

Ja nie narzekam na swoim podwórku, znam wiele miejsc gdzie jest OK. ale wiem że nie jest tak wszędzie .

Pamiętam taką humorystyczną sytuację z przed lat – duże ćwiczenia na obiekcie w tym moi z jeszcze wtedy JRG, całym stanem osobowy . Jeden z dowódców zmiany niemiał jak wrócić do jednostki to go zabrałem do wozu , oczywiście na miejscu dowódcy . Odjeżdżając mijamy SD z JRG w centrum miasta , kolega dumnie podnosi rękę w geście pozdrowienia, a koledzy jak by nie widzieli odwracają głowę w inną stronę . Pamiętam powiedziałem mu w tedy : Mirek ty stary aspirant sztabowy , a na starość miałeś okazję poczuć się jak Florek ……….  ^_^

Panowie w wielu miejscach tak było , lub jest, a agresja rodzi agresje i nie dziwcie się pewnym wpisom. Dlatego uważam źle kierujecie swoją prośbę . Skierujcie ją w dziale PSP do swoich kolegów by u siebie w terenie bezpośrednio  zwrócili się do OSP . Tam gdzie jest współpraca  na pewno to wsparcie dostaniecie, tam gdzie się nie dogadują tak zostanie . I naprawdę nie czas i miejsce dziś o tym dyskutować dlaczego .

Ja szanuję tych co chcą i tych co są przeciw – widać takie ich doświadczenia . 

Pozdrawiam MIKO

Offline strazosp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 02, 2012, 21:39:33 »
Witam, moje zdanie jest takie, że mimo pewnych niejasności OSP wobec PSP w różnych regionach kraju, w chwilach kiedy trzeba wspomóc chłopaków z PSP powinniśmy to zrobić. Nikt nie wie, czy za jakiś czas, my, ochotnicy nie będziemy potrzebowali wsparcia chłopaków z podziałów JRG. Każdy kij ma dwa końce, moim zdaniem powinniśmy iść razem, wspierać siebie nawzajem.

To chyba nie jest jakieś uwłaczające dla ochotnika wspomóc protest strażaków PSP, pomyślcie, może kiedyś my będziemy potrzebować ich wsparcia, choćby w sprawie wywalczenia lepszego sprzętu itd...

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 02, 2012, 23:10:35 »
No ja dzisiaj podałem sprawę przez kolegę do zaopiniowania przez zarząd (prezesa w sumie), no i będę się orientował co z tego wyniknie. Ale jestem raczej pewien że wyjeżdżać autami nie będziemy, bo raz że nie ma to sensu (remiza z daleka od zabudowań) i aut i tak nie byłoby widać, a dwa że kierowców ściągać na wyjechanie i schowanie wozów (wszyscy pracują wtedy) jest ciut skomplikowane. Tak więc jak już to syrena główna.

I jeszcze tak może zapytam, bo nie wiem jak to będzie z ludźmi fizycznie do obsługi syreny - czy można by rozwiązać sprawę wykonując telefon do PSK i poprosić dyżurnego o test syreny o określonej godzinie, czy to może lekkie przegięcie? :P
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 03, 2012, 09:18:26 »
dyżurny nie odmówi  -_- napewno ,  :straz: pozdrawiam
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 03, 2012, 10:10:34 »
nie rozumiem tutaj pewnych wypowiedzi na forum. Strażacy dostają kasę za spanie ? 1500 zł to dużo ? Przestancie... Kiedyś rzeczywiście straż gasila stodoły, ale były to czasy sikawek konnych. Jestem za tym, żeby podnieść pensje strażakom. Prawda jest taka, że obecnie straż jest od wszystkiego, nie rzadko pomagają tam, gdzie grozi to nawet utratą trwałą zdrowia. Jako członek osp chętnie bym pomógł strażakom z psp w nagłośnieniu ich problemu np właśnie wyjąc syreną czy roznoszeniem ulotek informacyjnych. Walczyć panowie o swoje ! Wystarczy aby zredukować trochę pensje urzędnikom na wiejskiej - a jest ich mnóstwo, i dołożyć to strażakom, którzy dbają o ich i ich rodzin mienie i życie kiedy jest zagrożone. I nie będzie trzeba obcinac pieniędzy na uposażenie czy bhp
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 03, 2012, 11:02:47 »
Dołączcie i zaproście znajomych. Ludzie tez muszą wiedzieć o co nam chodzi.
Mam pozytywny odzew z wielu jednostek OSP w swoim powiecie więc wystarczy chcieć.

http://www.facebook.com/events/225195784226719/
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 03, 2012, 13:35:51 »
Panowie oraz Panie!

Piątego stycznia użyjemy sygnału alarmowego do wyjazdu, ewentualnie powyją samochody bojowe. Tak jak napisałem w innym temacie - Państwowa Straż Pożarna jest skazana na nas tak czy siak - nie ma że boli, razem działamy! Przygotujcie jakieś bannery z napisem "Popieramy protest służb mundurowych!" - w wielu miejscowościach gdy zawyje syrena strażacka wieść się szybko roznosi "gdzie pojechali, co się pali?". Tym razem dowiedzą się o tym, że nasi koledzy, którzy na co dzień ratują ludzkie życie i mienie walczą o godne życie.

Poinformujcie kolegów z jednostek o tej inicjatywie. Chwała za to tym jednostką, które zrozumieją temat i przyłączą się do protestu. Do niczego nie zmuszamy.

Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 03, 2012, 14:03:25 »
Poparcie? czemu nie... ale niech zaczną oszczędzać k... i nie mam już na myśli strażaków z PB a "miszczów" którzy kupują np. http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20111231%2FBYDGOSZCZ01%2F726841889

Cytuj
Wiadomo już na pewno, że samochód nie został kupiony z pieniędzy pochodzących ze Skarbu Państwa - zaznacza Frątczak. - Były to fundusze wypracowane przez szkołę między innymi z tytułu prowadzonych szkoleń na inspektorów pożarnictwa

Za dużo kasy? To opodatkować jak KGHM...

Nie chce mi się już odpalać galerii, żeby pokazać te wozid.py za kilkaset tysięcy sztuka. Mało dobrych aut na rynku za 50-60tys? Ale trzeba się pokazać...
ile jest takich aut w polsce? klika kilkadziesiąt? 80tys oszczędności na aucie razy 20 a co tam ... no to mamy juz 1.6mln na podwyżki

Księgowa i sekretarka z gwiazdkami na pagonie, jeżdzące na szkolenia nie widomo po co "do Ciechocinka" ... po jaka ch.lere...
 
Czy to nie jest rzucanie kasy w błoto, która mogłaby być przeznaczona na podwyżki dla strażaków z PB ?
 

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 03, 2012, 14:11:17 »
To już inny temat. Pomóżmy chłopakom z którymi mamy do czynienia. W tyłku mam tego niedźwiedzia póki co - sam zaszalał, sam polegnie.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 03, 2012, 14:47:47 »
Jeżeli Porta odpowiesz na jedno pytanie...

Dlaczego jeszcze nie usłyszałem ani jednego słowa na temat małych obsad, małej liczby strażaków na zmianie? Problem wałkowany przez n czasu jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znikł? A może nie było problemu?

Swoją drogą jeden stażysta na zmianie to 300zł brutto dla 5 strażaków... coś za coś heh
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2012, 14:59:51 wysłana przez max[] »

Offline Porozumienie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 03, 2012, 15:17:20 »
@max[] proszę Cię masz za zadanie "rozjechać" ten temat?
To co piszesz jest bardzo ważne ale nie w tym temacie.