Autor Wątek: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )  (Przeczytany 12328 razy)

Offline capt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 31, 2011, 19:10:21 »
Oddałem głos na tak. A jak powiedziałem u siebie w jednosce o blokowaniu to wszyscy wybuchnęli śmiechem. I co Wy na to? Mam dziwne przeczucie, że ta cała akcja okaże się wielkim niewypałem. Mam nadzieję, że nie.

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 31, 2011, 19:41:44 »
Panowie powiem to najłagodnej jak potrafię w tej kwestii.
Wbijcie sobie w końcu do głowy to, że SZACUNEK społeczeństwa ma się do POPARCIA tak, jak ma się prezerwatywa do skaleczonego palca! Czasem się ją zakłada na palec, ale w większości służy zabezpieczeniu innej "materii", która wiąże się bezpośrednio z czyimś INTERESEM.


Jeszcze raz.
Co wzruszy Pana Tuska? Czy wzruszy go protest niezadowolonych lekarzy i lobby, które ma bezpośredni związek z problemem refundacji leków ? NIE, rozniosą go pacjenci, których szlag jasny trafi z tego powodu, że lekarz oleje NFZ i recepta będzie "z kosmosu".
ELEKTORAT (społeczeństwo) oleje Pana premiera (przynajmniej w mądrym demokratycznym kraju).
Coraz częściej dochodzę do wniosku, że na forum trzeba pisać tylko oczywiste wypowiedzi, bo jeżeli trochę pomyśleć musi jeden z drugim to proste przedstawienie sprawy jest odczytywane wręcz odwrotnie.


...bez odbioru jak to mawiają :wall:

« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2011, 19:54:53 wysłana przez jogurtOLO »

Offline nurek04

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 31, 2011, 22:27:04 »
Do waka waka, ludzie i tak nas bardzo "wielbią ".
Poczytaj sobie posty po każdym artykule który pokazuje się na temat naszych uprawnień.
Jestem za.
Będę za, nawet jak jak uda mi się uciec w lutym na emkę.
Będę chodził tam i z powrotem w galowym mundurze, i będą mi mogli naskoczyć.   
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2012, 10:03:22 wysłana przez nurek04 »

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 01, 2012, 19:43:48 »
To piszą właśnie tacy  pseudo strażacy którzy nie znają elementarnych zasad w Państwowej Straży pożarnej nie ma mundurów GALOWYCH

Offline nurek04

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 03, 2012, 23:53:48 »
O przepraszam Pana Starego Wygę w st,spoczynku, chodziło mi o mundur wyjściowy.
A kolega emeryt skoro  nie chce pomóc, niech przynajmniej nie przeszkadza.
Krytyk i eunuch maja dwie cechy wspólne, obydwoje wiedzą jak, żaden z nich nie ma czym.


Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 04, 2012, 01:22:20 »
To dam Wam jeszcze dobrą radę (w moim rozumieniu). Mam nadzieję, że żadnemu z Was nie przyjdzie do głowy "protestować" w umundurowaniu. Dlaczego to napisałem zapytajcie zaprzyjaźnionych prawników. Wiem wiem, to tylko rada, a będzie jak zawsze.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 04, 2012, 09:03:07 »
OLO wszystkie protesty do tej pory były w umundurowaniu... i to nie tylko PSP ale wszystkich służb...

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 04, 2012, 21:03:31 »
Skoro rozdajesz dobre rady to jeśli możesz rozwiń o co ci chodzi .. z góry dziękuje za odpowiedz

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 04, 2012, 21:19:07 »
Ależ proszę bardzo. Wiem, że były do tej pory, co nie oznacza, że to było dobre posunięcie.
"Regulamin" znają wszyscy (mam nadzieję). Wy pójdziecie protestować w umundurowaniu, a przełożony ma podstawę do powołania komisji dyscyplinarnej  :rofl:
Podkreślam- DMUCHAM NA LÓD i zaznaczam, że nigdy nie ubiorę munduru na takie "akcje", gdyż noszę go zgodnie z "regulaminem" co wynika z szacunku do munduru (w moim rozumieniu).

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 04, 2012, 21:28:02 »
olo znawco powies sobie swoj mundurek w szafce i dbaj o niego a nie pier..dol bzdur tu.do tej pory były protesty takie i jakos nic sie nie działo ,tylko na forum psp piszą takie brednie ze to niewypada to żle .poprostu chowacie głowe w piasek.i tak nas traktuja jak biboli

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 04, 2012, 21:40:59 »
Łącząc te Wasze wszystkie wypowiedzi i układając w całość wychodzi znowu ten sam jeden wniosek:
ŻE NIE MAMY POMYSŁU JAK WALCZYĆ O SWOJE

Po co społeczeństwo ma cierpieć na naszych protestach i narzekać!!!
Uderzmy w rządzących:
- że nie wyrażamy zgody na pracę w ponadnormatywnym czasie służby, ale by to poparli nasi Komendanci, w końcu walczymy też o ich interesy,
- piszmy raporty o zwrot zaległych nadgodzin.


Niech nasze problemy staną się problemami innych i niech oni się o to martwią jak załatać puste stanowiska

OLO ma rację, że rządzący czekają tylko na to aby nas złapać na jakiś niedociągnieciach i dać nam karę.

Jako formacja mundurowa nie mamy wielkich możliwości do okazywania swego niezadowolenia, bo jesteśmy po to by mu służyć a nie go krzywdzić.

Myślę, że chłopacy znający się lepiej na prawie niż ja pociagnął ten wątek w dobrym kierunku i znajdziemy sposób, by upomnieć sie o swoje zgodnie z prawem i bez krzywdy dla społeczeństwa. 

 

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 04, 2012, 21:42:44 »
"regulaminowiec" się znalazł...
(jak byłem w wojsku to na takiego staluch mówili...)
bez urazy OLO :* :)

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 04, 2012, 21:45:06 »
Pewnie, że bez urazy  :rofl: jesteś kawał czasu na forum i zapewne wiesz, że daleko mi do obrażania się  :szalony:
W temacie.
Po cholerę dawać gotowe argumenty przeciwko sobie ? Jak zablokujesz ulicę z transparentem czytelnym i wymownym, to lepsze niż świecenie koszarówką, czy mundurem.

Panie @jrgwawa,
Ja mój zbyt często ubieram, żeby wieszać go w szafie, ale dziękuję- dbam o niego. Traktują Nas tak, jak Nas czytają na forum dzięki np. Twojej wypowiedzi. Przyszedł oszołom i protestuje- tak bym Cię odebrał!

@wania
Kolego piszesz poniekąd mądrze tylko nie mogę się zgodzić z jednym stwierdzeniem. Nie zgodzę się z tym, że nie mamy możliwości. Mamy i to ogromne! Wystarczy tylko usiąść/ ogarnąć i wdrożyć. Ja daleki jestem od "majtania" flagami, ale skoro to jest zorganizowane w ten sposób to OK. Jest tak to trzeba tak :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2012, 21:53:36 wysłana przez jogurtOLO »

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 04, 2012, 21:51:03 »
słuchaj, jak 2/3 jednostki (1/3 na służbie) pojedzie na protest w koszarakach to myślisz, że 01 wywali ich z pracy?
A czym zapełni 2 zmiany? Poza tym po coś te ZZ w jednostkach są, żeby się wstawiać za swoimi owieczkami...

Offline xwidmox

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 04, 2012, 21:53:50 »
witamj
eśli już co niektórzy uważają demonstrowanie profesji za stosowne, żeby przypadkiem nikt nas nie pomylił z inną kastą niezadowoloną z warunków bytowych a inni są przeciw to zawsze zostają koszulki/polary: straż/psp itd, regulaminu nie łamią (tak mi się wydaje) a widać o co chodzi, zawsze to jakiś kompromis. chociaż ubiór jest sprawa 2rzedną, najważniejsza jest organizacja i przełamanie się w tym kierunku, w kupie siła
pozdrawiam

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 04, 2012, 22:05:31 »

@wania
Kolego piszesz poniekąd mądrze tylko nie mogę się zgodzić z jednym stwierdzeniem. Nie zgodzę się z tym, że nie mamy możliwości. Mamy i to ogromne! Wystarczy tylko usiąść/ ogarnąć i wdrożyć. Ja daleki jestem od "majtania" flagami, ale skoro to jest zorganizowane w ten sposób to OK. Jest tak to trzeba tak :D

Widzisz w tym jest problem, bo nikt nie chce tego ogarnąć i wdrożyć. Większość krzyczy i tylko tyle, a jak przyjdzie jechać na protest to brak chętnych.

Ten "regulaminowiec" to było chyba do mnie ;-).

A jak przyjedzie inspekcja lub prokurator Cię spotka to Cię pyta o regulamin czy flaszkę????

Czy to my stworzyliśmy czas pracy i godziny ponadnormatywne? Kiedyś pracowało się 9 służb i każdy był zadowolony, ale skoro ktoś uznał że to za dużo to niech tego przestrzega lub zapłaci tak jak w normalnym zakładzie za nadgodziny.

W którym z postów w innym wątku ktoś napisał o braku ludzi. Jest tylu chętnych do pracy a ja słyszałem, że wielu z biura przeniosło by się na podział bo nam zazdroszczą wolnego czasu- więc problem wakatów mamy rozwiązany.

P.s. OLO Napiszę prv ;-) 

Offline treworo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 08, 2012, 20:44:27 »
post o blokowaniu ulic a blokowania nie bylo i nie bedzie a na to nasze pikietowanie tez polowa sie wykreci aby nie jechac...... 
na szczescie u mnie narazie chetni sa oby wytrwali........

Offline yanek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 08, 2012, 21:37:20 »
Jestem jak najbardziej za blokadą. Bardzo dobry pomysł.
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

Offline treworo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 15, 2012, 10:41:08 »
tez jestem za blokada ale to malo realne jak narazie  ktos wyzej powinien o tym pomyslec samo nasze pisanie nic nie da mimo ze 91% jest za blokowaniem ulic.. :wall:

Offline strazakpomorze

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 19, 2012, 21:06:03 »
Panowie, jak widzicie ponad 90 %  jest za blokowaniem ulic. Zastanawiamy się co możemy zrobić - jak  strajkować ? padają różne  pomysły.  Moje pytanie -  który dyżurny PA  odważy  się  nie wysłać stanu ( SWD ) ?  czy dowódca odmówi napisania meldunku po akcji ?
 Kto odmówi wyjazdu gospodarczego itp itd ? ? ?  nie wydaje  mi się żeby ktoś pierwszy to zrobił  -bo wyciągną konsekwencje służbowe bardzo szybko.
Ludzie wybierzmy dzień, ustalmy godzinę -  zbieramy się pod  swoimi KW, KM , KP   - niech będzie 20 chłopa -  wtedy można w skuteczny sposób zablokować  ulicę.  Jeżeli taka  akcja odbędzie się w całym kraju w dniu X i o godzinie Y  to  będzie głośno o tym. 

Nie jesteśmy SG by prowadzić strajk włoski  - ale  blokować ulice  możemy i nikt po łapach za to nie dostanie - bo póki co w tym kraju chodzenie przez pasy nie jest karane.

Zapytacie co to da, skoro zapadła  decyzja ( brak kasy w 2012 )  - nie wiem, ale  wiem, że jeżeli będziemy siedzieć jak mysz pod miotła  to  uznają, że godzimy się na wszystko.

Dlaczego inni mogą zamykać apteki ?  nie wypisywać recept ? ?

Możemy nie jechać do pożaru śmietnika, plamy itp -   możemy ( i to nasz obowiązek )   ratować tylko życie -  ale który dowódca odmówi wyjazdu  do akcji - czytaj pożaru śmietnika  ?

 

Offline miras

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 19, 2012, 22:20:33 »
Bardzo dobrze strazakpomorze. Chyba podobała ci się blokada ostania przez  rybaków. Jeśli wiesz to napisz czy coś ugrali. Moim zdaniem jest to najlepsza forma protestu na dzień dzisiejszy. Tylko trzeba zrobić to razem a nie proponować votum nieufności dla związków zawodowych. Teraz nie czas na podziały tylko na wspólne działanie. A  chyba strażacy nie będą tak zastraszeni aby nie pospacerować po przejściach chociażby w celu sprawdzenia funkcjonalności ubrań i obuwia. Zacznijmy działać na dole a tzw.góra nie będzie miała wyjścia i także będzie z nami.
Samym pisaniem na forum nie wygramy. W jedności siła. Do dzieła.

Offline treworo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 20, 2012, 11:30:21 »
Tzw gora ma podzial w d...pie  widziales kogos z biura na manifestacji czy na pikietach.... malo tego d-cy jrg   a nawet zmian nie jada ...50%  jednostek nie potrafilo zoorganizowac wyjazdu na pikiety to chyba cos nia tak  ..  gdzie ta jednosc ja sie pytam ????????

Offline daw12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 20, 2012, 12:44:05 »
Może wykorzystać proponowane daty przez UEFA

    08-06-2012, 18:00 Polska - : - Grecja
    08-06-2012, 20:45 Rosja - : - Czechy
    12-06-2012, 18:00 Grecja - : - Czechy
    12-06-2012, 20:45 Polska - : - Rosja
    16-06-2012, 20:45 Grecja - : - Rosja
    16-06-2012, 20:45 Czechy - : - Polska


Offline strazakpomorze

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 17, 2012, 15:01:07 »
No i stało się.........

Panowie czas  wybrać termin ( datę i godzinę ) i blokujemy ulice w miastach gdzie są KM / KP / KW. 

flagi i syreny już nam nie pomogą. Bierzmy przykład od kolegów z zachodu i walczmy o swoje.

Proponuje pod koniec tego miesiąca. 

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Blokowanie ulic- ANKIETA (wyniki, oddanie głosu po zalogowaniu )
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 17, 2012, 15:43:21 »
A może w jakiś wekend powinniśmy pojawić się w Sopocie to premier do nas wyjdzie i zobaczy że służby są bo nic do niego nie dociera
Dlaczego karać ludzi oni nic nam nie zrobili z swojej kancelari nie wychodził wcześniej w warszawce może wyjdzie z domu