Pożarnictwo > Taktyka działań ratowniczych

Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków - książka

(1/8) > >>

Witold:
Szanowni Forumowicze!

Miło mi poinformować, że nakładem Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, ukazała się książka pt. "Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych", której współautorem mam przyjemność być.

Informacja na stronie SAPSP w Krakowie: http://sapsp.pl/www/index.php/aktualnosci/pelna_wiadomosc/323

     

Książka dotyczy tego wszystkiego, o czym pisaliśmy z Kolegami na forum od lat, a co dotyczy "grup szybkiego ratowania" a o czym teraz wolimy mówić jako o "ratowaniu strażaków przez strażaków".
Dzięki uprzejmości Sponsorów wydrukowane egzemplarze zostaną bezpłatnie przekazane do wszystkich jednostek ratowniczo-gaśniczych PSP, szkół PSP oraz ośrodków szkolenia w komendach wojewódzkich PSP. Przesyłki (paczki z książkami) zostaną przekazane wraz z pismem przewodnim-rozdzielnikiem do właściwych komend wojewódzkich PSP, a następnie dzięki uprzejmości komendantów wojewódzkich PSP drogą służbową będą przekazane do podległych poszczególnym komendantom powiatowym/miejskim PSP jednostek ratowniczo-gaśniczych (po 1 egzemplarzu na każdą JRG - powinny tam dotrzeć do końca stycznia 2012 r.).

Dla celów szkoleniowych udostępniliśmy też prezentacje które ilustrują treści zawarte w książce i mogą posłużyć zarówno do samodzielnego zapoznania się z omawianą tematyką, jak i - do czego szczególnie zachęcamy - do szkoleń! Prezentacje są udostępnione całkowicie darmowo! Jedyne o co prosimy,to byście zgłaszali nam wszelkie uwagi dotyczące tych prezentacji! Znajdźcie je na stronie (klikając na książkę i przesuwając stronę nieco w dół :) ):

http://www.grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl/

Ale najważniejsze:

Dyskusję niniejszą otwieram, bo BARDZO zależy nam na wszelkich uwagach dotyczących omawianych zagadnień jakie macie. Być może pewne kwestie zostały opisane w taki sposób, że zostaną zrozumiane inaczej niżbyśmy chcieli. Niewątpliwie w kraju jest wielu strażaków którzy mogą wiele wnieść do tych treści i je uzupełnić. Chcielibyśmy te wszystkie uwagi poznać, by drugie wydanie - nad którym w zasadzie już pracujemy - było lepsze!

Osoby, które nie mogą obecnie dotrzeć do książki gorąco zachęcam do pobrania prezentacji, w których omówione jest wszystko co zostało (oczywiście nieco pełniej) opisane w książce! W razie jakichkolwiek pytań postaramy się odpowiedzieć, uściślić, bądź - na czym nam szczególnie zależy - przyznać, iż podaliście nam lepszy sposób na to czy na tamto!

Życzymy miłej lektury, owocnych ćwiczeń, a przede wszystkim tego, by nic z tego co w książce nie musiało się faktycznie przydać podczas akcji (a w każdym razie nic z części "ratowanie").

Fistach:
Widzę odwaliliście kawał dobrej roboty.

Mam tylko pytanie - jakim programem mogę otworzyć te prezentacje?

Witold:
Na pewno działa z Power Point Viewer'em (darmową przeglądarką prezentacji):
http://www.microsoft.com/downloads/pl-pl/details.aspx?FamilyID=048dc840-14e1-467d-8dca-19d2a8fd7485

Jacek2310:
Bardzo fajne prezentacje!

Witold:
Apropo prezentacji, to poprawiłem problem z brakującymi czcionkami i umieściłem na stronie nowe wersje tychże.

Mam nadzieję, że do końca miesiąca egzemplarze zaczną do JRG docierać to i może jakaś dyskusja się wywiąże, bo na razie to paść ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej