Autor Wątek: Akcja protestacyjna 2011-2012  (Przeczytany 224156 razy)

leszno

  • Gość
Akcja protestacyjna 2011-2012
« dnia: Grudzień 18, 2011, 11:19:31 »
witam jak wyzej czytaliscie pismo na florianie - od kiedy ktos wie  ? na co niby czekamy na gwiazdora ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2011, 13:54:58 wysłana przez Butel »

Offline GAMA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2011, 14:10:49 »
Ja proponuje l-4 po pare osób na zmianie inny protest nie ma szans powodzenie!

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2011, 14:23:09 »
 :straz: tak już się zaczęło od pisania postów na forum niestety prawdopodobnie na tym się tez zakończy  :tuba:

Offline STRAŻAK___!!!

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2011, 14:33:12 »
"napewno się nie uda".... JAK MOZNA MIEĆ TAKIE PODEJŚCIE... :szalony:

... a ja proponuje, żeby się w końcu ... złapać za jaja. Pokzażmy, że jesteśmy jakąś liczacą się formacją, która potrafi się skrzyknąć. Panowie (i panie również), popatrzmy rozsądnie jesteśmy w przełomowym momencie jeśli popatrzeć na 20 lat PSP. Jesli teraz (również przed EURO) się nie postawimy to zrobią z nami potem co zechcą. Co możemy a czego to już temat dla prawników ale w każdej KW jest takowy.
1. To co napisał kolega - skoordynowana akcja L4,
2. Skoordynowana akcja honorowego krwidastwa,
3. Nie wypełnianie, żadnej dokumentacji (meldunków, kart drogowych totalnie nic). Robimy to co do nas należy zgodnie z ustawą - "RATUJEMY ZAGROŻEONE ŻYCIE I ZDROWIE...." i do koszar. Wypoczymwamy, by byc wypoczei na "kolejne ratowanie". Nie wykonywanie, żadnych prac gospodarczych (poza pożadkami). Żadnego odśnieżania, koszenia trawy, grabienia liści, malowania itp.... Nie widziałem by to robili Policjanci.
4. Raporty o zapłatę za niewykorzystane urlopy (których u mnie w komendzie nie ma możlwiości wybrać) zgodnie z KP do pierwszego kwartału powinieneś wybrać...
5. Skoordynowane urlopy ojcowskie, opieki na zdrowe dziecko (zgodnie z KP dwa dni)
6. Akcja protestacyjna w Warszawie
7. 100% BHP w kwestii koszarówek, gumowców, hełmów i wszystkiego ... Nie przechodzi/ nie posiada badań/ znizczony - raport i notatka, że przychodze do pracy ale nie mam zapewnionej odzieży ochronnej przez pracodawce więc nie pracuje. (Jak w tamtym roku podnosili stany to teraz będę je obniżać). Jedziesz na akcję trzeba pompować wode nie masz Gumowców po badaniach odstępujesz od działań.
8. Gdzie jest napisane w ile, w jakim czasie ty masz wyjeżdżać do zdarzeń (w wytycznych do inspekcji). Do błachostek - przyjedziemy w najbliższym możliwym terminie.
9. Plama oleju na jezdni - zabezpieczamy - zamykamy drogę czekamy na zarządcę, nie wiem godzinę dwie, trzy, ale czekamy. Jak ludzie blokują drogi to my też możemy bo walczymy o swoje....
10. nie wiem ale wymyślny cos wspólnie...

JAK AKCJA MA WYGLĄDAĆ TAK, ŻE MY SIE OFLAGUJEMY I POGWIŻDŻEMY SOBIE NA "WIEJSKIEJ" TO P...  TAKĄ AKCJĘ... DONALD BĘDZIE TO MIAŁ GŁĘBOKO W DUPIE... i wtedy to lepiej paść na kolana i liczyć na STRAŻ GRANICZNĄ....

***
Kolego, gorączka protestacyjna nie zwalnia z przestrzegania zasad ortografii, kultury i regulaminu forum. Ostrzeżenie. Jeszcze jeden taki niechlujny wpis i blokada konta.
***
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2011, 02:09:21 wysłana przez dago »

Offline babinio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2011, 19:31:09 »
Proponuję dobrze się zastanowić nad całą akcją...jeśli taka w ogóle powstanie. Jestem jak najbardziej za, ale trzeba to dokładnie zaplanować jeśli ma się ona zakończyć sukcesem. Zgadzam się jak najbardziej z pomysłem z l4 i oddawaniem krwi, co do reszty to nie przekonuje mnie to. Najważniejszym jest aby przeprowadzić to skutecznie tzn. przy zaangażowaniu jak największej liczby osób i krótkotrwale.

Offline minimax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 19, 2011, 13:45:53 »
Może i STRAŻAK_!! robi błędy ortograficzne. Nieważne. Gość ma naprawdę dobre pomysły. Trzeba jak najbardziej pokazać swoje racje i to jak najbardziej szeroko. I WSZYSCY.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 19, 2011, 19:29:04 »
Federacja ZZSM powołała komitet strajkowy

Cytuj
W związku z brakiem środków finansowych na wzrost uposażeń, Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych podjęła na dzisiejszym posiedzeniu (19.12.2011') decyzję o powołaniu ogólnopolskiego komitetu strajkowego.

Obradujący dzisiaj w Warszawie, w siedzibie NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa przedstawiciele związków zawodowych wchodzących w skład Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych poinformowali również, że chcą spotkać się z premierem Donaldem Tuskiem.

Podjęto decyzję, że w ramach akcji protestacyjnej w środę oflagowane zostaną jednostki policji, straży pożarnej, Straży Granicznej i Służby Więziennej, natomiast do 28 grudnia komitety strajkowe powstaną także w każdym województwie. Federacja ZZ SM nie wyklucza także innych form protestu.

Decyzja ma związek z zapowiedziami premiera Donalda Tuska, który podczas expose obiecał podwyżki od lipca 2012 po ok. 300 zł (brutto) dla każdego policjanta i każdego żołnierza. Związkowcy uważają, że planowane przyznanie podwyżek tylko policjantom spośród służb podległych MSW jest nieodpowiedzialne i ma na celu skłócenie służb.

W związku z brakiem środków finansowych na wzrost uposażeń funkcjonariuszy Straży Granicznej w 2012 r., 13 grudnia NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej ogłosił pogotowie strajkowe. Dzień później gotowość do podjęcia akcji protestacyjnej ogłosił NSZZ Pracowników Pożarnictwa. Działania protestacyjne poparł NSZZ Policjantów.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1457:federacja-zzsm-powoaa-komitet-strajkowy-&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/577302,zwiazki_zawodowe_sluzb_mundurowych_powolaly_komitet_strajkowy_chca_podwyzek.html

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 19, 2011, 20:31:51 »
Dzisiaj Łódzki Florian rozpoczął akcje protestacyjną,samochody i komendy oflagowane dalsza forma protestu ma być realizowana od jutra.
bolo75

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2011, 22:38:18 »
mamy jeszcze pianę ;)


Cytuj
Belgia. W Brukseli odbył się protest straży pożarnej. Strażacy  protestowali przeciwko złemu zarządzaniu służbą przez szefostwo straży.  Pilnująca demonstrantów policja została ''potraktowana'' pianą    

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 19, 2011, 22:46:56 »
Fajne :D Ale zeby swój swojego lał :D i to Strażak POlicjanta.....

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 19, 2011, 23:04:43 »
Fajne :D Ale zeby swój swojego lał :D i to Strażak POlicjanta.....
Akurat po ludziach to nie powinni lać niczym - trochę kultury....
Proszę za to zwrócić uwagę na treść innego zdania: W Brukseli odbył się protest straży pożarnej. Strażacy  protestowali przeciwko złemu zarządzaniu służbą przez szefostwo straży.
U nas nie ma żadnej kontroli, żadnego niezależnego badania dotyczącego zarządzania służbą!!! I to im wyżej tym gorzej. KG jest państwem w państwie i można mu ............
Belgowie powinni z nas brać przykład, nasze szefostwo nas rozumie i stoi za nami MUREM!!!
EGO = 1 / wiedza

Offline strażaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 19, 2011, 23:40:29 »
Witam

Gra sie tak jak przeciwnik na to pozwala, a MY niestety pozwalamy na bardzo wiele zawsze nadstawiamy drugi policzek. Zachowujemy się jak jakieś "niemoty" :kwit: a tzw.przwódcy związkowi wogle nie czują presji i parcia podziału i działają tak jak działają :wall:.
Do czasu kiedy nie pokażemy jedności to dalej będą nas w d... mieć, oflagować to ja altane swoją moge :gwiazdki: a tu trzeba działać i faktycznie tylko ludzi ratować. :straz:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2011, 23:44:01 wysłana przez strażaczek »

Wrocław

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2011, 09:29:13 »
Dziś rano w TVP Info był 10 minutowy reportaż na żywo z oflagowania KW we Wrocławiu, oraz wypowiedzi Przewodniczących ZZ. Niektóre drastyczne formy można było usłyszeć np. "Strajk Brytyjski", "zamykamy remizy, wojsko gasi pożary"


Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 20, 2011, 10:51:40 »
Mówmy ludziom że nawet o inflację od lat nam nikt nie wyrównuje wynagrodzenia. Mówienie o podwyżkach w czasach gdy w mediach naświetla się "super przywileje" służb jest błędem. Kowalski jak poczyta ze mundurowi chcą nadal przechodzić po 15 latach na super wysokie emerytury i jeszcze chcą podwyżki będzie całował rząd po rekach że w końcu bierze się za te mundurowe nieroby.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

JRG7

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 20, 2011, 11:13:35 »
Nic nowego nie napiszę stwierdzając, że szlak mnie trafia od dłuższego czasu patrząc na ludzi odpowiedzialnych za PSP, zero stanowczości, mam wrażenie że zasiedli na stołkach i du.y im tam przyrosły, a ludzi którzy są fundamentem (JRG) mają za nic i teraz kolejny przykład na górze ciszaaaa, ciekawy jestem ilu wyżej postawionych weźmie udział w ewentualnych protestach  :rolleyes:, może źle napisałem, ciekawe ilu nie będzie w nich przeszkadzało strasząc naszą młodzież, może w końcu czas stanąć w jednym szeregu, podobnie w związkach, odrzucić "statutowe prawdy" i stanąć w jednym szeregu - jak nie teraz to już może nie być lepszej okazji do pojednania  :straz: i obrony przed złodziejską polityką.
Mam jeszcze wrażenie, że te trzy stówki to mała świadoma zmyłka ze strony rządu, nie zapominajmy o zakusach na inne prawa strażaków (emka, dodatki, 13-stki)
W jedności siła, więc do dzieła, są na forum osoby, które potrafią zgromadzić wokół siebie ludzi bez względu na przynależność związkową, kościelną czy inną, czas działać, nie prześpijmy tej sytuacji, bo skończymy pod mostem lub na dwóch, trzech dodatkowych lewych robotach, a żyje się raz  -_-

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 20, 2011, 11:45:28 »
Najnowsze stanowisko SKP NSZZ "Solidarność".

http://www.skpnszz.org/news.php

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 20, 2011, 15:44:12 »
Komunikat Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych
http://zzsflorian.pl/pokaz_artykul/?id_article=418&id_page_element=428
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline osppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 20, 2011, 18:51:49 »
Witam kolegów
Czytając posty jednego nie rozumiem - dlaczego tylko ZZ Solidarność nie chce dołączyć do grona protestujących tylko chce "rozmawiać "z rządem Ttthhhrrruska i czekać na jakieś komisje.  Radca dodał link do oświadczenia p. Roberta O. i mam wrażenie iż tylko ów Związek jest przeciwny ogólnopolskiej, było nie było akcji .Moja propozycja - skoro protestujemy to tylko L-4.W tydzień firmę rozłożymy i nie muszą to być wcale młodzi  strażacyjak tu się pisze. Wystarczy że 5 ośób ze zmiany pójdzie na elke i pozamiatane.


Offline piter_psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 20, 2011, 20:06:26 »
Kolega powyżej wskazał 10 i otworzył dyskusję na dalsze sposoby uprzykrzenia życia... tylko komu? No właśnie, nam samym... Strajk włoski w PSP rozwali PSP od środka, bo niewykonywanie pewnych czynności spowoduje ich nagromadzenie i tak czy siak trzeba będzie kwity nadrobić po opadnięciu gorączki protestacyjnej. Meldunki, karty itp. będą musiały być w końcu wypełnione. Brakuje, i trzeba to przyznać wprost, sposobu na dokuczliwość naszego protestu dla decydentów, a nie nas samych. Bo jak ja mam nie robić szkoleń, to ja sobie robię be, a nie zwierzchnikom. L4 jest rozwiązaniem, ale wybiegnijmy do przodu - jak wpadnie 20 osób z JRG (jeżeli w ogóle da się to zrobić) z kwitem, to 01 raz dwa ich wyleczy. I tak można dalej mnożyć przykłady. Protestować trzeba, ale od kiedy PSP istnieje, nie było i szybko nie będzie ścieżki, że jak info do premiera czy ministra dojdzie, co wyprawiają strażacy, to siądzie, zapłacze i powie: "O ku..a. I co teraz?" Jeżeli ktoś wymyśli, jak doprowadzić ich do tego, zgodnie z prawem, to będzie właśnie najlepsza forma protestu. Ale póki co to flagi, przekonywanie mediów i gadanina jest naszą jedyną bronią. Szkoda, że strona służbowa nie wypowiada się na temat tego, co w służbie piszczy. Jak zwykle znienawidzone związki muszą ciągnąć generałów za uszy...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2011, 20:11:32 wysłana przez piter_psp »

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 20, 2011, 20:43:24 »
Mnie osobiście brakuje w naszej formacji takiego policyjnego Subiekta (zainteresowani wiedzą o kogo chodzi ;) ) :)

A może do tego wszystkiego do każdej pierdoły jazda alarmowa - nawet do kosza na śmieci o 3 w nocy czy całkowita blokada drogi podczas kolizji (zmycie jezdni). Sposobów jest wiele, aby zrobić wszystko zgodnie z procedurami a zarazem być upierdliwym...

Offline osppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 20, 2011, 20:47:33 »
Nie wiem kolego z posta powyżej ( kolega piter) ile pracujesz , ale to jest jedyne rozwiązanie które nas  ratuje.Nie chce mi się pisać dlaczego ......mniej ludzi na PB z KM i KW będą ściągać , a kto z nich ma kpl. umundurowanie....... to tylko przykład, a podejrzewam że dla KM/P I KW 300 zł też się przyda


Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 20, 2011, 21:20:18 »
Ja jestem całkowicie przeciwny protestom w formie zwolnień lekarskich!!!
Nigdy na zwolnieniu nie byłem i nie planuję - a już na pewno nie na fikcyjnym!
To już nie tylko sranie we własne gniazdo ale w cały system - pokazuje jak bardzo cfaniackim narodem jesteśmy!
Co innego gdyby do tej pory takie fikcyjne zwolnienia nie istniały w ogóle... ale takich cfaniaczków w każdej komendzie jest na pęczki więc chętnie skorzystają z możliwości powtórzenia takiego procederu w "imię służby" i "dla dobra większości"! STANOWCZO NIE W TEN SPOSÓB!

edit:
A dlaczego?
Nie toleruję ludzi którzy mówią:
- że należy przestrzegać przepisów przeciwpożarowych a sami tego nie robią jak nikt nie patrzy,
- że należy jeździć zgodnie z przepisami a sami mają je w dupie,
- ogólnie gdy ktoś nie przestrzega przepisów ogólnie mimo, iż wszystkim dookoła powtarza, że tak należy!

Lewe L4 to kryminał - zarówno dla biorącego jak i wydającego zwolnienie!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2011, 21:34:35 wysłana przez deejayslonio »