Autor Wątek: Akcja protestacyjna 2011-2012  (Przeczytany 224841 razy)

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 23, 2011, 13:24:54 »
Witam ! Oj Łukasz , Łukasz - jest to napewno mniej niż 100 mln. ale chodzi o to , że bezczelnie świńskie ryje z sejmu pier...lą o kryzysie tak , jak by dotyczył on tylko społeczeństwa a nie ich . Zresztą uważam , że te gadki o kryzysie mają na celu tylko i wyłącznie usprawiedliwienie rosnących cen i konieczności oszczędzania na EURO ( drogi , stadiony, itd .) . Oczywiście , jak widać powyżej , oszczędzania wyłącznie na biednych . Kryzys ma jeszcze jedna zaletę - pracodawcy bezkarnie mogą obniżać pensje , zwalniać z pracy , zwiększać ilość obowiązków , itd. Cena ON wzrosła dwa miesiące przed oficjalnym ( wymaganym przez UE ) wzrostem akcyzy , pewnie dla naszego dobra , żebyśmy po Nowym Roku nie doznali szoku . A Tusk siedzi i patrzy - ile jeszcze damy radę wytrzymać . Pozdrawiam . Wesołych Świąt .
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2011, 22:00:19 wysłana przez 112 »

Offline TK_88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 23, 2011, 13:49:01 »
Posłowie oprócz 500 zł podwyżki robią kolejny krok. Planują zakupić dla siebie 500 najdroższych tabletów w ramach oszczędności...http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,10863813.html
Coś tutaj chyba nie gra :huh:

marcin89

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 23, 2011, 14:04:36 »
to jest normalnie rozbój w biały dzień

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 23, 2011, 14:27:57 »
Panowie (i Panie).
Nie ma jednej i dobrej recepty na to co zrobić. Aczkolwiek popieram pomysły z L4 i strajkiem "włoskim". Z drugiej jednak strony w niektórych komendach coś takiego przejdzie, w innych nie. Jednakże jak ktoś już wspomniał  O NASZYCH DZIAŁANIACH MUSI USŁYSZEĆ PREMIER I JEGO ŚWITA!!. Powinniśmy też zablokować skrzynki posłów, ministrów i RM mailami od nas. Na pewno mamy w straży informatyków którzy pomogą w zapychaniu kont odpowiednich osób wiadomościami o naszej krzywdzie. Oflagowania się i te podrygi ZZ to tak naprawdę namiastka tego co robić powinniśmy.

Spodobały mi się zdjęcia z Brukseli gdzie na budynki rządowe położono pianę. I to poszło na całą Europę, która już wie, że BELGIJSCY STRAŻACY MAJĄ JAJA! I byłem w szoku jak mój angielski znajomy opowiadał mi o strajku strażaków sprzed kilku lat jak to właśnie nie wyjeżdżali i gasiło wojsko. To było dla nich traumatyczne przeżycie, ale w końcu przeforsowano postulaty straży i teraz jak strażak w UK dostaje awans to od razu zmienia dzielnicę na lepszą. A jak patrzę na całą PSP przez pryzmat mojej komendy to widzę bandę gówniarzy w krótkich gaciach, których jara wywieszenie flagi i banerka za okno i cierpliwe czekanie na drakę, ew. na to co zrobią za nich/nas inni (ZZ). 

Chciałbym się odnieść jeszcze do tego honoru, który niby sobie splamię biorąc L4... 2 dni temu przyszedłem na służbę po kilkudniowej "przygodzie życia" z jelitówką i z gorączką. Kilka godzin trząsłem się jak osika i latałem do kibla co minutę. Wówczas jakoś mój honor stawiałem wyżej niż własną wygodę nie chcąc robić chłopakom problemów z grafikiem przed świętami, podobnie uważam że będę postępował honorowo nadal chcąc brać udział w proteście. Honor to nie tylko trzymanie się przepisów, ale czasami konieczność ich złamania gdy wymaga tego wyższa konieczność bądź dobro ogółu. Widać że niektórzy są młodzi, nie znają historii i gó..o wiedzą o świecie i życiu. A tacy są najczęściej wszystkowiedzący i sieją zamęt gdy idzie o nasze godnie (i honorowe) życie i służbę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2011, 14:52:23 wysłana przez trb »

Offline strazakpomorze

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 23, 2011, 14:37:40 »
W dupach  się im poprzewracało. Może ktoś wie czy takie  biura poselskie mają kontrole ze straży pożarnej ? ? ? .

Moją reakcją póki co było napisanie listu  do Pana Tuska i do naszego 01 z KG. parę żalów wyrzuciłem. jeżeli nie będzie podwyżki, jeżeli ZZ nic nie wywalczą,  i sami nie zorganizujemy akcji L 4 - to ja będę chorował ile się da. w dupie mam  tych co  liczą się z poparciem społeczeństwa, ja będę odpoczywał w domu ile się da.

Proponuje jeszcze dzwonić do RfM FM , Radia Ze itp, itd,  mówić o naszym niezadowoleniu, o tym jak się nas w konia robi, o tym, że dla nas nie ma po 300 zł na miesiąc a dla posłów się znalazło  po 500 na biura ( MIESIĘCZNIE Ku..... )

Dla zainteresowanych :
 RADIO ZET
Adres
ul. Żurawia 8, Warszawa 00-503

Sekretariat
tel.: 22 583 33 00
radiozet@radiozet.pl

Radio RMF FM :

RMF FM
Kopiec Kościuszki, al. Waszyngtona 1, 30-204 Kraków
tel. (12) 662-20-00, fax (12) 662-22-28, e-mail: redakcja@rmf.fm

Gorąca linia RMF FM
tel. (600) 700-800, e-mail: fakty@rmf.fm

Kontakt dla słuchaczy
tel. (12) 2-000-000, fax (12) 2-000-001, e-mail: redakcja@rmf.fm

 Nie  czekajmy na innych - bierzmy sprawy w swoje ręce.

Offline BOBO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 23, 2011, 14:38:29 »
Panowie czas się pokazać na ulicach i zrobić pokazówkę !!!!!!!!!!!!!!!!!! mamy przykłady naszych kolegów z Anglii i teraz z Belgi, bo nic innego naszych pOSŁÓW nie ruszy oni sobie dają podwyżkę bo wszystko poszło w górę a u nas ceny bez zmian. TO JEST HONOROWO TAK PANOWIE to do tych honorowych co nie honor iść na L-4
a ósmego dnia BÓG stworzył strażaka

strazak1982

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 23, 2011, 14:44:47 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 16:57:55 wysłana przez strazak1982 »

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 23, 2011, 15:16:15 »
Dla Was- Strażaków kasy nie mają ale sobie nie odmówią:

"Posłowie dali sobie po 500 zł podwyżki!"

http://supernowosci24.pl/poslowie-dali-sobie-po-500-zl-podwyzki/

Coraz częściej zastanawiam się czy ubiegać sie dalej o przyjęcie do PSP...

500zł*460posłów*12miesięcy to 2,76 mln zł, to nieporównywalnie mniejsza niż wpomnianie wyżej 100 mln zł

a cos takiego....
"........................Teraz fakty:
Gdy jesienia 2007 r. Platforma obejmowala wladze - w administracji publicznej pracowalo 576 tys. osob - w marcu 2010 r, - o 60 tys. wiecej.
Wiec Rzad zamierza zwolnic mniejsza liczbe pracownikow, niz zatrudnil w czasie ostatnich 3 lat - choc pewnie nie beda to ci sami pracownicy...
Czy w tym wypadku "racjonalizacja zatrudnienia" nie bedzie raczej "oczyszczaniem szeregow"?
Czy 3 lata temu nikt w polskim rzadzie nie zdawal sobie sprawy, ze na swiecie mamy do czynienia z kryzysem gospodarczym?"   
Ciekawe to prawda  :wall:

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 23, 2011, 15:17:51 »
Godząc się na partyzantkę jaka była dotychczas pozwalaliśmy sie okrutnie wykorzystywać, i sami uczestniczyliśmy w procesie zafałszowania rzeczywistości.

Kolego strazak1982. Troszkę nie tędy droga moim zdaniem. Kurs dobry, ale metody nie te. Jak będziemy wykazywać że teraz nie godzimy się na łamanie przepisów na które przymykaliśmy oko przez lata to jak będziemy wyglądać? Nie dam jednego skutecznego rozwiązania które pogodzi wszystkich bo się jeszcze taki nie urodził (a pracując już trochę w straży widzę że się chyba nigdy nie narodzi), natomiast są mądrzejsi i może skuteczniejsi, niech siądą i radzą po świętach, sam fakt akcji to już coś pozytywnego, ale liczymy na dalsze. Sam popieram nagłaśnianie naszych postulatów w mediach. Musi ty być poparte tylko RZETELNYMI INFORMACJAMI na temat naszej sytuacji:
1. Brak waloryzacji i podwyżek od 2009 r., brak perspektyw na następne 2-3 lata.
2. Średnia pensja w PSP to 3650 zł ale średnia pensja strażaka JRG to zapewne około 2,2-2,5 tys. zł
3. Emerytura po 15 latach to 40% ostatniego wynagrodzenia.
4. Brak właściwej wypłaty ekwiwalentu nadgodzin.
5. Projekt emerytur dopiero po min. 25 latach pracy i 55 lat wieku.
6. Narzekania że mamy mundurówkę i 13stkę, a innym tak źle. Moja żona w prywatnej firmie, pensja podobna do mojej ale ma premię roczną, "wczasowe", premię od zysków, a na święta dostała 1500 zł i 800 w bonach (ja 250 zł)  :szalony: A ona nie ratuje życia i nie uczy się i szkoli 1/3 swojego czasu pracy jak my.
To na tyle.

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 23, 2011, 15:22:04 »
Popieram aby zrobić to samo co koledzy z Anglii i Belgii, ponadto proponuję stworzyć witrynę "www.mundurowidziekujarzadowi.pl" wrzucić kilka komentarzy i plakatów, które są na facebooku. Z pewnością są wśród nas ludzie znający się na tworzeniu stron www.
Pozdrawiam wszystkich oraz życzę Wesołych Świąt, a dla naszych związkowców aby pokazali że mają jaja przy podejmowaniu uchwał.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 23, 2011, 15:35:25 »
Uchwały trzeba realizować i to nie tylko w gronie związkowym,a z tym to różnie bywa.
Pisać nic nie kosztuje, czynnie włączyć się w akcję protestacyjna to już dla niektórych duży problem.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

JRG7

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 23, 2011, 15:43:56 »
Jak kolega pisał - średnia pensja w PSP to 3650 zł ale z dodatkami  :mellow: - zasadnicza to gdzieś 2.100 zł i takową należy podawać jest to ogólnie praktykowane, dlaczego mamy się wzbogacać na papierze.

Jest problem, zresztą zawsze taki w różnym stopniu występował nie ma u Nas autorytetu na którego słowo "idziemy" większość by "poszła", na całość to nawet głupi nie liczy, podyktowane jest to pewnie tym, że niestety teraz więcej osób niż kiedyś idzie do PSP z wyrachowania, tylko żeby się nie przeliczyły, bo jak góra nie patrzy na doświadczonych, to młodych szybko nauczy swojego porządku.

Jestem przekonany, że za dywanik z piany Policjanci nie mieli by nam za złe, najwyżej poczęstowaliby Nas gazem tak w ramach współpracy  ^_^ piana zużyta, gaz zużyty, posprzątać trzeba, uciążliwości dla zakryzysionego rządu się generują, czyli forma protestu może być uznana za skuteczną.



strazak1982

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #112 dnia: Grudzień 23, 2011, 15:50:15 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 16:56:38 wysłana przez strazak1982 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #113 dnia: Grudzień 23, 2011, 17:24:47 »
Strażacy protestują, czekając na podwyżki wynagrodzeń

Cytuj
Od 1 lipca 2012 roku żołnierze zawodowi i policjanci mogą być pewni, że otrzymają średnio po 300 zł podwyżki. Rząd zapomniał jednak o innych służbach, które mają wpływ na bezpieczeństwo publiczne. Dlatego te protestują.

– Od stycznia 2009 roku zarabiamy tyle samo. Spokojnie czekaliśmy na podwyżki, ale ile można – mówi Robert Osmycki, przewodniczący Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”.

Funkcjonariusze mieli nadzieję, że posłowie zmienią dyskryminujące ich rozwiązania. Okazało się, że się przeliczyli. W czasie prac nad przyszłorocznym budżetem początkowo posłowie zgodzili się na przesunięcie środków z innych działów na zwiększenie pensji strażaków, pograniczników i funkcjonariuszy więziennictwa. Jednak na wyraźne weto ministra finansów poprawka do procedowanej ustawy przepadła w czasie prac sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych.

3642 zł tyle wynosi średnia płaca w straży pożarnej

– To oburzające, że zostaliśmy tak potraktowani. Wygląda bowiem, że w jednym resorcie są lepsi i gorsi funkcjonariusze – mówi Jacek Zakrzewski, wiceprzewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Straży Granicznej.

Dlatego pokrzywdzeni funkcjonariusze zapowiadają protest. Na razie ograniczy się on do oflagowania komend i samochodów.

– Liczę, że spór uda się rozwiązać – dodaje Paweł Frątczak.

Podobnie uważa Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

– Obecnie pracujemy nad znalezieniem pieniędzy na podwyżki dla strażaków i pograniczników w naszym budżecie. Wyniki prac będą przedstawione na spotkaniu ze stroną związkową w drugiej połowie stycznia – zapewnia.

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/578701,strazacy_protestuja_czekajac_na_podwyzki_wynagrodzen.html

Przyjaciel

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #114 dnia: Grudzień 23, 2011, 19:06:01 »
Skorzystałem z gościnności kumpla i pozwolę sobie dodać  parę słów , strażacy nie umieją zjednoczyć się tak jak to robią Policjanci i inne służby mundurowe jesteście mało zorganizowani i dla tego nie uda się Wam wywalczyć nawet mydła od kwatermistrza a co dopiero podwyżek...Bez urazu ale wszystkie sytuacje które były związane z jakąś akcją (internetową ,choćby wysłanie widelca)została przez środowisko straży zażegnana ,oczywiście  dobrze piszecie na forum...Pozdrawiam były policjant

Offline osppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #115 dnia: Grudzień 23, 2011, 21:27:51 »
no Panowie!!!!!!!!!
Nie wiem czy gość powżej jest rzeczwiście gliną , ale ma rację. Potrafimy tylko żalić sie na forum a odważnego nie ma.Ma rację ,że m strażacy nie potrafim sie zjednoczyć.A powód jest prosty. Za dużo ZZ w naszej formacji. I tu jest problem bo każda ZZ "wie najlepiej" każda Ma swoje zdanie i w niektórych przewodniczą emerci którzy tego robić nie powinni. Nie ma co czekać na rozmowy ZZ(wszystkich) z rządem bo i tak Tuskołap będzie robił swoje.
BIERZMY SPRAWY W SWOJE RĘCE.
PROPOZYCJA:
OD 02.01.2012 L-4 co najmniej na 4 dni przez min.3 osoby na zmianie
dalej zobaczymy..................
powodzenia..................

Offline fireman11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 23, 2011, 21:36:47 »
Chlopaki w innych krajach np. Grecja czy Wlk. Brytania potrafią sie zlapać za jajca, wyjść na ulice i pokazać o co walczą.  Panowie  oflagowanie naszych strażnic i samochodów nie zrobi wrażenia na tych darmozjadach w rządzie. Chyba musimy jechac na wycieczke pod sejm   :tuba:
  tak jak tosię robi za zachodzie:
http://i.usatoday.net/news/gallery/day/migrated-media/03protest_n070228.jpg
http://www.washingtonpost.com/rf/image_606w/2010-2019/WashingtonPost/2011/11/03/Interactivity/Images/d-111103-22.jpg
http://www.toprq.com/albums/fun/250553.jpg
http://farm1.static.flickr.com/166/407058503_fed1cd24fc.jpg
http://static5.businessinsider.com/image/4cd2dd5849e2aef265060000-294-220/greece.jpg

Offline BOBO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 23, 2011, 22:16:01 »
Kolega ,,były  policjant " ma rację nie potrafimy się zjednoczyć i walczyć skutecznie o swoje za dużo zz w naszej formacji. I czas coś konkretnego zadziałać i naciskać też ostro przedstawicieli naszych miejscowych przedstawicieli ZZ, tak aby widzieli też naszą frustrację i stanowczość w działaniu, że nie czekamy tylko na ich gesty. To kiedy na L-4 i proponuje 30% stanu
a ósmego dnia BÓG stworzył strażaka

Offline zastawka6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #118 dnia: Grudzień 23, 2011, 23:10:47 »
kiedyś mój ojciec powiedział " jak pójdziesz na kolej to dostaniesz w ryj ja jeszcze tego synowi nie powiedziałem żeby nie był strażakiem, ale jak na razie ja drugi raz już bym nim nie został ". Wesołych Świąt wszystkim forumowiczom

Offline strazakpomorze

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #119 dnia: Grudzień 24, 2011, 01:18:08 »
Panowie w połowie  stycznia te ... z rządu mają decydować o naszych EWENTUALNYCH  podwyżkach, nie wydaje mi się  żeby ZZ rzuciły pomysł z L4 .Złapmy się za jaja i sami  zorganizujmy akcję L 4 . Jak napisał  przedmówca - od 02.01  parę dni - musimy doprowadzić do sytuacji żeby dowódca KM , KP  musiał  prosić ludzi żeby przyszli do pracy, żeby powiadomił  bosa, że nie jest w stanie obsadzić wozów itp itd.  o Tym będzie głośno w mediach.

 Po rozmowach z kolegami czy poszli by na L4 - są chętni i są ... które mówią wprost, że  nie pójdą- NIE  patrzcie na nich - panienki w każdej firmie się znajdą.  Ja jestem za akcją L 4- od 02.01. 2012 - parę dni - żeby tylko musieli wprowadzić 24 na 24, żeby mój 011 musiał powiadomić swojego bosa że nie ma ludzi by zapewnić minimalny stan. Pisać na forum możemy do usranej śmierci, aż obudzimy się z ręką w nocniku.
 
 POPIERAM AKCJĘ L 4 od 02.01. 2012  .  Każda formacja walczy o swoje, a my tylko forum, flagi, syreny  itp.....a władza ma nas w dupie.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2011, 01:53:04 wysłana przez dago »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 24, 2011, 09:08:58 »
Mam również swoje zdanie na temat akcji protestacyjnej:
1. Nie ten czas
2. Nie ta forma
3. Nie te argumenty

Ad.1
Uważam, że okresem najlepszym do przeprowadzenia akcji protestacyjnej, był czas przedwyborczy - z różnych rankingów wynikał dosyć wyraźnie, która partia wygra wybory, należało protestować i naciskać odpowiednich polityków żeby jasno zadeklarowali przed wyborami co myślą o służbach mundurowych, o ich potrzebach, przywilejach itd.

Ad.2
Wiele lat służby nauczyło mnie, że akcje oflagowywania, nieprzekazywania informacji do KG nic nie dają. Przeciętny człowiek może pomyśleć, że flagi na budynkach PSP są nową formą wyrażania świąteczno, noworocznej solidarności braci strażackiej, może strażacy nie mają na choinki lub bombki? W ogóle obecny okres nie sprzyja akcji, ponieważ media pochłonięte są świętami.

Ad.3
Dokładnie to nie rozumiem przyczyny akcji? Czyżby głównym powodem do jej prowadzenia był fakt planowanych podwyżek dla policji i wojska (o 300 pln) w przyszłym roku? A dlaczego nikt nie darł szat kiedy nauczyciele dostawali podwyżki? I to nie tylko w tym roku? A jaka jest w zasadzie podstawa do protestowania w sprawie hipotetycznej podwyżki dla innych służb? Przecież, jak na razie to tylko wstępne zapowiedzi, do których ewentualnych realizacji jest jeszcze pół roku.

Podsumuję krótko: nieprzemyślana decyzja decydentów związkowych, bardzo źle rozplanowana, być może wcale bez pomysłu co dalej? Jeśli na forum ludzie samorzutnie zgłaszają dalsze formy protestu, to chyba koordynacja tej akcji ze strony związkowej leży na łopatkach na ziemi i machając rękoma robi orzełka?!

Wiem, że wielu rozentuzjazmowanych zapaleńców rzuci się na mnie z wściekłością, ale spokojnie zaczekam jakiś czas, żeby zobaczyć kto miał rację?

Pozdrawiam świątecznie wszystkich strażaków:)
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Gilu_998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 24, 2011, 10:22:37 »
Witam wszystkich!
Dla wyjaśnienia jestem członkiem OSP.
Czytając wasze wypowiedzi, można pomyśleć, że rząd już naprade oci**** i nie wie juz jaby tu komuś życie utrudnić... To co sie dzieje w rzadzie i w PSP to jeden wielki cyrk!!
odnośnie rządu, budynek maja okrągły więc wszytko sie zgadza ale w PSP??!! To dla wielu młodych życiowy przykład i marzenia często nie do osiągnięcia....a tu można odnieśc wrażenie,że chcecie ugryźć tylko nie wiecie z której strony. Wasza chęć zmian jak najbardziej słuszna. Przyglądając sie z boku temu wszystkiemu widze że brakuje wam takiego 01. Proponuje sie wam gdzieś ugadać i spotkać na takim "Walnym Zebraniu", bo na forum to wiadomo tylko wymiana poglądów i jakies propozycje. Brak integracji w PSP: ja mysle, że część strażaków mówiąca NIE akcji protestacyjnej dostała się z plecami i nie chcą podpaść( ale sa to moje przypuszczenia).
Wychodze do was z propozycją:  Macie duże poparcie społeczeństwa i dlaczego by tego nie wykorzystać?? W ramach akcji protestacyjnej możecie założyć jakąś strone na której można składać podpisy, czy tak owe zbierać na "mieście", myśle że w tydzień uzbierało by się tego troche, a jak Wielmożny TUSK zobaczy poparcie społeczeństwa to się zastanowi czy wbić sobie samobója.... taką akcje można rozgłosić w mediach,tylko niech to zrobi ktoś z jajami na swoim miejscu. Społeczeństwo na prawde jest wielką siłą, jak na razie to za rządem raczej nie będą więc mogą wybrać drugą strone barykady. W cześniejszych wypowiedziach było wspomniane, że jak PSP nie wyjedzie to rząd ma od tego OSP, a przecież może się tak zdarzyć,że OSP zgłosi sie na wezwanie ale nie ma obsady więc też nie ruszy... :szalony:( no chyba że chodzi o ludzkie życie, przeciez to nie jest karta przetargowa... Wy tez nie chcielibyście żeby ktoś tam przypadkiem zginął...) Mam zamiar startować do SA lub z cywila do PSP, ale teraz to co się dzieje i stosunek rządu do tej prawdziwej i jedynej służby daje wiele do myślenia...
P.S prosze mnie nie karcić,że zabieram głos w waszej sprawie będąc tylko w OSP, ale czasem taka uwaga z boku pomaga. Jakby coś to służe swoją pomocą.... (zawsze to jeden więcej po waszej stronie  :mellow: )

Życze wam spokojnych i radosnych świąt, abyście mieli siłę do walki nie tylko z żywiołem ale także o swój byt. Niech nowy rok przyniesie wam nie tylko te 300zł w przód co miesiąc,ale także lepszą służbe i  i poparcie ze strony waszych bossów i rządu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2011, 10:27:11 wysłana przez Gilu_998 »

Offline osppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 24, 2011, 13:47:14 »
Jako że jestem nowy na tym forum nie bardzo wiem jak wstawić ankietę . Zatem mam ogromną prośbę do moderatorów o wstawienie takiej ankiety z pytaniem: Czy jesteś za akcją "zwolnienie" od 02.01.2012?

To mniej więcej moim zdaniem da (przynajmniej wśród forumowiczów) małą podpowiedź jaką formę protestu powinniśmy przybrać po nowym roku.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 24, 2011, 16:27:05 »
Ja powiem tak, na zwolnieniu 2 stycznia będę na pewno i nikt mnie przed tym nie powstrzyma.
A to dlatego, że  z powodu złamanej nogi przebywam już na tym zwolnieniu  :rofl:

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline STRAŻAK___!!!

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 24, 2011, 19:53:28 »
...a ja słyszałem, że informacje o oflagowaniu strażnic dotarły do premiera !!! Podobno się przeraził i polecił Boniemu znależć pieniądze na podwyżki od pierwszego stycznia po 500 zł dla każdego strażaka!!!
I jeszcze kwestie zmiany ustawy emerytalnej odłożyć na bliżejnieokreśloną przyszłość... DOBRE TO OFLAGOWYWANIE A NIE SĄDZIŁEM... :rofl: :rofl: :rofl: