Autor Wątek: Nowa Działalność W Cs Psp  (Przeczytany 6925 razy)

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Nowa Działalność W Cs Psp
« dnia: Sierpień 25, 2003, 17:47:26 »
Wczoraj dotarło pismo do komendy w której pracuję odnośnie "dodatkowej działalności " prowadzonej w CS PSP. Może coś wiecie na ten temat??? Jak dotrę do źródła  to postaram się obszerniej opisać sprawę.

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Nowa Działalność W Cs Psp
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2003, 21:24:05 »
Udało mi się dotrzeć do tego "kwitu" i żeby nie posądzono mnie o jakąś manipulację przedstawię jego całą zawartość  wraz z informacją związkową.

 :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  



Dolnośląska Sekcja Pożarnictwa                           Ząbkowice Śląskie, 24 sierpnia 2003
            NSZZ Solidarność

.Komisje Zakładowe i międzyzakładowe,
członkowie DSP NSZZ Solidarność

               Informuję koleżanki i kolegów, że w dniu 21 sierpnia odbyło się posiedzenie Prezydium KSP NSZZ Solidarność.
               Podczas posiedzenia poruszano sprawy związane z planowanymi zmianami w ustawie o PSP w zakresie wprowadzenia dodatku mundurowego,  zmiany w zakresie pomocy  mieszkaniowej, analizowano bieżącą sytuację w PSP.
               Przygotowano szereg skarg do ministra SWiA na niezgodne z prawem działanie kierowników jednostek organizacyjnych PSP w zakresie niewłaściwego postępowania administracyjnego, szykanowania strażaków związkowców,  wystosowano pismo na okoliczność  nieprawidłowość przy nadawaniu pierwszego stopnia oficerskiego strażakom posiadającym tytuł technika pożarnictwa i ukończone studia cywilne.
               W związku z brakiem konkretów w realizacji na rok 2004 programu zmniejszania dysproporcji w relacjach uposażeń w resorcie zwołane zostaje na 10 września posiedzenie Rady KSP NSZZ Solidarność celem podjęcia programu działań związkowych.
              Informuję, że 5 września w siedzibie KP PSP W Świdnicy odbędzie się posiedzenie Prezydium DSP NSZZ Solidarność, na którym przedstawione zostaną problemy związane z planowanymi zmianami w PSP,  omówiona sytuacja w jednostkach organizacyjnych PSP woj. dolnośląskiego, przedstawiony zostanie harmonogram prac Rady DSP.
Przesyłam koleżankom i kolegom drugi komentarz Przewodniczącego KSP NSZZ Solidarność. Życzę  miłej lektury.
Przewodniczący DSP
/-/ Marek Ciapka

         „ Bo wszyscy strażacy to jedna Rodzina……..”
 
DRUGI KOMENTARZ
 A właściwie NIEODPŁATNE OGŁOSZENIE
Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie (nie mylić z SGSP w Warszawie)
od 19 lipca tegoż roku rozpoczęła nową działalność.
 
Może bardziej gastronomiczną niż szkoleniową ale to zawsze coś nowego.
W uroczystościach w roli Gospodarza brał udział osobiście syn Komendanta Głównego PSP a ponieważ chodzi tu o WESELE Pana Jankowskiego Juniora to domniemamy, że sam Komendant Główny PSP (Pan Jankowski Senior) też był na tej imprezie.
W zasadzie zabawa była niezła i można to jeszcze w jakimś podobnym składzie powtórzyć.
Goście dopisali – chociaż nie wszyscy.
Były pewne osoby, które popełniły fopa  i nie pofatygowały się do sanktuarium pożarnictwa. No ale cóż, każdy jest kowalem swojego losu.
Natomiast nikt nie będzie wypominał nieobecności – to nie odprawa komendantów - obecność nie była obowiązkowa.
Jeśli myślicie, że chodzi o Przewodniczącego Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ”Solidarność” to się mylicie. W moim przypadku to wobec mnie popełniono fopa i nie zaproszono mnie – dlatego bardzo chętnie opisuję tą sympatyczną uroczystość, poniekąd z zazdrością i nie boję się tego powiedzieć. Bo zazdrość to rzecz ludzka – tak jak błądzenie.
 Też bym chciał w tak pięknym kompleksie pałacowym zrobić sobie rodzinną uroczystość. Ale niestety nie wpadłem na tak prosty pomysł. Tyle musiałem wybulić za weselisko na mieście, że do dzisiaj mi się to śni po nocach, bo nie dopisali sponsorzy i nie zwróciło się w prezentach. W każdym bądź razie skasowali mnie jak milionera chociaż byłem zwykłym strażakiem. Jeszcze się na transport wykosztowałem, żeby w razie pomroczności jasnej moich biesiadników krzywda się nikomu nie stała.
A tu, proszę - proste rozwiązanie:
 
Przejmujemy zespolik pałacowy naszej rodzimej straży ogniowej, włącznie z zespołem wyszynkowym oraz sypialnianym i mamy święty spokój.
Po pierwsze - nie płacisz za transport bo nikt nie musi jeździć,
po drugie - wartownicy pilnują, żeby goście nie zrobili sobie krzywdy lub nie zgubili się,
po trzecie - wartownicy pilnują, żeby żadne pismactwo się nie szwędało i nie węszyło sensacji ze skromnej rodzinnej uroczystości.
Myślę także, że taka uroczystość też nie jest za droga – no bo chyba własna firma nie będzie z nas zdzierała.
Przy okazji dowiedzieliśmy się po co rozbudowuje się ten piękny kompleks pałacowy (zazdrośnicy mówią, że za 12 mln złotych – nowych, a złośliwi, że za 22 mln złotych – nowych). Te kwoty przypominają mi, że zadłużenie komend miejskich i powiatowych w ubiegłym roku wyniosło (oficjalnie) ok. 14 mln złotych. Ale po co ten wytyk – wracamy do tematu.
 Otóż zastanawialiśmy się po co rozbudowuje się Centralną Szkołę  Państwowej Straży Pożarnej za ciężkie pieniądze, skoro na początku tego roku zlikwidowane zostały dwie szkoły podoficerskie a los przynajmniej jednej Szkoły Aspirantów nie jest pewny z powodu ograniczonych potrzeb naboru nowych funkcjonariuszy w jednostkach organizacyjnych PSP.
 Teraz wiemy!
 Po to by gościć biesiadników bez konieczności przerywania kursów podoficerskich!
Bo jeszcze tym razem, żeby można było przenocować gości, trzeba było rozpuścić co najmniej jeden kursik podoficerski.
Jak dokończy się inwestycje to problem zostanie rozwiązany.
 Cieszyć należy się z tej nowej inicjatywy. Myślę że to doskonały pomysł dlatego, że strażacy nie mają zbyt dużo pieniędzy wobec czego mogliby w ten sposób sporo zaoszczędzić.
Nie wiem tylko czy podatnicy zgodzą się ze mną, ale nie każdemu można dogodzić.
W każdym bądź razie – popieramy ciekawe inicjatywy i przypominam,
że od 19 lipca tegoż roku Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie (nie mylić z SGSP w Warszawie), organizuje przyjęcia weselne. Nie wiem tylko kto przyjmuje zgłoszenia, ale jak się dowiem to napiszę.
 I jak to kiedyś wieszcz napisał:
Ponieważ na WESELU nie byłem,
miodu i wódki nie piłem,
ale co się dowiedziałem to opowiedziałem,
to chociaż tą drogą chciałem
Parze Młodej w imieniu strażackiej „Solidarności”
życzyć na nowej drodze życia wszelkiej pomyślności,
pogratulować zaradności
oraz dobrego pomysłu organizatorom tak wspaniałej uroczystości.
Do zobaczenia na następnym WESELU.
 
/-/Robert Osmycki





BEZ KOMENTARZA

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Nowa Działalność W Cs Psp
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2003, 09:07:05 »
Orginalny tekst: http://skpnszz.webpark.pl/koment2.html
naprawdę niezłe......

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Nowa Działalność W Cs Psp
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2003, 17:40:18 »
Eeeee- tam. Następnym razem poproszę o zdjęcia :D
A tak a'propos. To przecież norma w państwowych firmach.

Harnaś

  • Gość
Nowa Działalność W Cs Psp
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2003, 14:25:08 »
Cytuj
Udało mi się dotrzeć do tego "kwitu" i żeby nie posądzono mnie o jakąś manipulację przedstawię jego całą zawartość wraz z informacją związkową.
O jakie manipulacje można by cię posądzić???
Piszesz o oficjalnym komentarzu. Ty się chyba własnego cienia boisz chłopie.....

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Nowa Działalność W Cs Psp
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2003, 00:10:14 »
Cytuj
O jakie manipulacje można by cię posądzić???
Piszesz o oficjalnym komentarzu. Ty się chyba własnego cienia boisz chłopie.....


Myślę i chyba każdy o tym wie, że każdą informację można tak obrobić, że jej znaczenie zmieni się  zupełnie. A tak przy okazji to chyba kolega się boi skoro się nie zalogował ????????????

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Nowa Działalność W Cs Psp
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 03, 2003, 00:28:26 »
Nawiasem mówiąc każdy Pan Komendant tworzy sobie jakieś "małe państwo" w którym rządzi. A, że Pan Junior Jankowski nie jest byle kim w CS tylko Naczelnikiem Wydziału to i zabawa musiała być znakomita jak na tak wysoką osobistość przystało. W końcu został szefem szkoleniówki mając tylko stopień kapitana, zasłużył sobie, w końcu skończył SA Poznań i SGSP i musi mieć cholernie duże doświadczenie jako wyśmienity pedagog. Ale czego nie robi się dla rodziny (myślę o Seniorze). Skoro mażna zostać zastępcą Komendanta CS będąc kapitanem to objęcie funkcji Naczelnika chyba nie powinno dziwić nikogo. B)  B)  B)  B)  :rolleyes:  

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Nowa Działalność W Cs Psp
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 03, 2003, 09:06:22 »
Jestes zazdrosny i tyle  :P
ale powaznie zeby zostac Naczelnikiem wydzialu trzeba miec mgr i iles tam lat stazu. mozesz byc nawet mł. kpt. nie stanowi. wszelkie wymogi nie dotycza stopnia, sa tylko co do wyksztalcenia i wyslygi lat
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Nowa Działalność W Cs Psp
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 14, 2003, 14:17:11 »
Zadrosy czy nie mniejsz z tym, pozanałem trochę tego pana i mam o nim niezbyt wysokie mniemanie.

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Nowa Działalność W Cs Psp
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 15, 2003, 21:13:42 »
Po za tym myślę, że wypadałoby aby nominacje na kluczowe stanowiska w szkołach pożarniczych tym bardziej w "młodej" CS dostawali ludzie związani z  kształceniem kadry. SA w Poznaniu i Krakowie napewno posiada kadrę pośród której znalazł by się nie jeden fachowiec do spraw nauczania. Ale co tu się rozwodzić licza się szerokie plecy i jeszcze długo tak będzie w PSP.

Guest

  • Gość
Nowa Działalność W Cs Psp
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 17, 2003, 19:05:00 »
Cytuj
Wczoraj dotarło pismo do komendy w której pracuję odnośnie "dodatkowej działalności " prowadzonej w CS PSP. Może coś wiecie na ten temat??? Jak dotrę do źródła  to postaram się obszerniej opisać sprawę.
Zależy o jaką działalność ci chodzi. Bo jest ich wiele.

Offline byniu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Nowa Działalność W Cs Psp
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 18, 2003, 19:54:38 »
Nie wiem dlaczego taka dyskusja nad weselem mlodego Pana J., nie jest to pierwsza taka uroczystość w tej szkole wogóle, nie jest to też pierwsza uroczystość w tej rodzinie. Przykro powiedzieć ale każdy próbuje ciągnąć profity z miejsca pracy, nie każdy ma takie możliwości. Czy należałoby karać KG ,który skorzystał z możliwości czy porównując ,że np. podoficer przewiózł sobie meble slużbowym samochodem i wpisal przewóz sprzętu dla OSP dać sobie spokój bo wykorzystywanie możliwości w straży jest nagminne tylko bulw4ersuje od jakiegoś poziomu?
Jeżeli chodzi o CSP to może podyskutujmy dlaczego ten twór wyremontowany rekoma strażaków, ktorzy zamiast uczestniczyć w zajęciach tracili cztery miesiące przy pracach wyburzeniowych, murarce a po powrocie do jednostek okazywało się, że nic nie potrafią. Może zastanówmy się i wyślijmy kontrolę żeby sprawdzono czy zakres tych prac nie był objęty zamówieniami publicznymi udzielanymi dziwnym trafem przedsiębiorcom z rodzinnej miejscowości Pana J. Może sprawdźmy za co wybudował się młody Pan J. i gdzie mieszkali górale , którzy budowali jego posiadłość.

John

  • Gość
Nowa Działalność W Cs Psp
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 21, 2003, 10:04:08 »
Czy z PSP nie powinni być wydalani funkcjonariusze, którzy kradną ???

Marcin

  • Gość
Nowa Działalność W Cs Psp
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 21, 2003, 19:18:52 »
Może odstąpię od tematu ale muszę. Wiecie chłopaki co jest moją dobrą ale "frajerowatą" cechą ?
Dziecinność. Po prostu obce mi są takie cechy jak korupcja, olewanie, niekoleżeństwo i nieposłuszeństwo czyli to co jest obecne także w "rodzinie strażackiej" (darujcie brak skromności) Każda osoba która chce postępować słusznie i regulaminowo niema szans z byle głupkiem i cwaniakiem  który przez znajomości lub przypadek znalazł się w straży.I to jest rak który trawi tę służbę.