Autor Wątek: Rozmowa o prace z komendantem  (Przeczytany 6973 razy)

Offline zakrzes88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Rozmowa o prace z komendantem
« dnia: Listopad 22, 2011, 16:50:12 »
Witam
W tym roku kończę aspirantkę w cs psp, przyszedł czas aby rozglądać się za swoją jednostką..w zasięgu 50km mam ponad 5 jednostek. Moje pytanie o co by można było jeszcze zapytać swojego przyszłego komendanta oprócz: stanowiska, grupy, zgody na dalszą naukę, o pomoc finansową w dalszej nauce nie wiem o co jeszcze zapytać czy macie jakieś propozycje tematów o które mógłbym zapytać swojego przyszłego 01..??

Z góry dziękuję za wszelka pomoc.. :straz:
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2011, 17:01:29 wysłana przez Butel »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Rozmowa o prace z komendantem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2011, 17:02:07 »
Na poczatek moze jakie województwo :) bo wtedy ktos moze cie dokładniej nakieruje, stanowisko=grupa wiec o jedno zapytaj ale i tak na 99% bedziesz starszym ratownikiem
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kruger

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Rozmowa o prace z komendantem
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2011, 17:29:38 »
Z tego co piszesz to wynika że myślisz, że to ty będziesz wybierał gdzie będziesz pełnił służbę, że się popytasz i pójdziesz tam gdzie chcesz... oj nie jest tak.

Co do pytań to najważniejsze zapytaj wogóle czy miałby dla ciebie wolne miejsce !!!
I nie dokońca ufaj takiemu komendantowi bo jak już przyjdziesz to swojej wymarzonej jednostki, a tam zonk inny gość na stołku 01, który nic nie wie o twojej rozmowie z komendantem. Może być też tak ze w dzień w którym będziesz się pytał czy zezwoli na twoją dalszą naukę będzie jak najbardziej za tym, ale w okresie pomiędzy tą rozmową a twoim przyjściem do służby jeden z kolegów który ma dłuższy staż od Ciebie dostanie nagłe natchnienie żeby się dalej szkolić i twoje miejsce przepadnie..


Dodatkowo śledząc twoje wątki nt. dalszej nauki to twoja wizja straży opiera się tym co widzisz w szkole, a w jednostkach jest trochę inaczej. Na pewną są jednostki (bardzo niewiele) w których od razu po przyjściu ze szkoły wyślą Cię na główną tak jak dzieje się to z absolwentami, którzy zostają na szkole i stają się wykładowcami (żenada). Ale jeżeli nie czujesz do końca podziału to dla ciebie najlepiej będzie zostać na szkole. ale w takim przypadku sam musisz sobie zadziałać bo termin składania podań kończy się 15 czerwca czyli prawdopodobnie wtedy jeszcze będziesz kadetem i nie będziesz miał pewności że będziesz mł. asp..
OSTRY HAJC - lejesz wode a to h... daje

Offline zakrzes88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Rozmowa o prace z komendantem
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2011, 18:39:40 »
Wojewodztwo mazowieckie,wiem ze starszy ratownik ale zeby gorzej nie trafic, wiem ze niektorym naszym starszym kolegom trafiala sie propozycja nizszego stanowiska lub dostawali nizsze.. :-\

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Rozmowa o prace z komendantem
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 22, 2011, 19:49:13 »
Na ratownika to trzeba sobie zasłużyć praktyką..... więc na początku do odcinków i powolutku po drabince do góry  :szalony: albo na dół jeśli głąb !!!!!!

Offline zakrzes88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Rozmowa o prace z komendantem
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 22, 2011, 19:54:39 »
Spokojnie odcinki i ulicznica po tej szkole opanowana do perfect..ludzie po tej szkole powinni brac udzial w zawodach w curlingu ^_^
Drabina, cwicze hakowke wiec nie powinoo byc problemu.. -_-

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Rozmowa o prace z komendantem
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 22, 2011, 20:01:33 »
Uspokoiłeś mnie   :rolleyes: zycze wielu sukcesów w służbie i mało km. do jednostki .Pozdrawiam .

Offline zakrzes88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Rozmowa o prace z komendantem
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 22, 2011, 20:13:07 »
Ja juz tak jak wspomnialem pracowalem w psp na pb ale inni ktorzy wogole nie mieli stycznosci..masakra..pojecia nie maja co ich czeka dalej..uwazaja ze wszystko jest na lajcie..

Offline zakrzes88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Rozmowa o prace z komendantem
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 24, 2011, 11:42:17 »
Widze ze propozycje pytan do 01 sie wyczerpaly..ale mam jeszcze jeden problem..

Otoz mam jeszcze jedno pytanie ktorego nie jestem na 100% pewien, poniewaz pracowalem 6 miesiecy juz na podziale no i liczac 3 miesieczny kurs podstawowy ktory mi sie wlicza do 6-miesiecznej sluzby razem 9miesiecy to czy jak pojde teraz jako aspirant i bede musial odrobic te 3 lata stazu sluzby to czy mi sie skroci o te 9 miesiecy staz..??

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Rozmowa o prace z komendantem
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 24, 2011, 13:30:51 »
po aspirantce jesteś w służbie stałej.

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Rozmowa o prace z komendantem
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 24, 2011, 13:36:19 »
Czyli po SA nie ma już czegoś takiego jak staż. Dziwne, że na 2 roku jeszcze wam tego nie powiedzieli...
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline zakrzes88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Rozmowa o prace z komendantem
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 24, 2011, 13:57:23 »
nie no wiem ze jest staz 3 lata ale czy bedzie mi sie wliczac do tego stazu te 9 miesiecy co przed szkola pracowalem??

Offline Jacek09s

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Rozmowa o prace z komendantem
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 24, 2011, 14:00:12 »
Zakrzes czytaj ze zrozumieniem. Po SA nie ma czegoś takiego jak 'staż'. Tak więc Twoje pytanie jest bezzasadne.
I pamiętaj o zasadach ortograficznych  :wacko:

Offline kruger

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Rozmowa o prace z komendantem
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 24, 2011, 14:27:54 »
Jacek09s - zakrzes wie co pisze. Każdy absolwent musi odrobić po skończeniu SA czy CS 3 lata w PSP.
Jak nie odrobi to będzie musiał zwrócić koszty nauki stosownie do tego ile przepracował.

Co do tego wliczania to będzie to zależeć prawdopodobnie od kadrowca - taki dziwny kraj ta polska że prawo takie samo, a różnie je czytają.

Co do uwag przed podjęciem służby (ludzie uczą się na błędach) Czas podjęcia służby dla osób które zaczynają w SA liczy się od pierwszego dnia i kiedy przychodzi do pierwszej jednostki to jest cały czas ciągłość (tobie będzie się liczyło dodatkowo 9 mcy). Mam na myśli że okres pomiędzy zakończeniem nauki w szkole a rozpoczęciem służby stałej wlicza się do lat służby. Piszę bo mnie przed tym też ostrzegali a wyszło jak wyszło - jak zacząłem szkołę końcem sierpnia to teraz służba liczy mi się od któregoś listopada bo ucięli mi 2 miesiące
OSTRY HAJC - lejesz wode a to h... daje

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Rozmowa o prace z komendantem
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 25, 2011, 09:00:55 »
do zakrzes88
Na początku mała uwaga, w straży pożarnej (PSP) pełni się służbę nie pracuje.
Teraz odpowiedź na jedno z Twoich pytań. Jeżeli kurs podstawowy robiłeś będąc już strażakiem (miałeś akt/ decyzje o mianowaniu) to ci się wlicza do okresu służby i do spełnienia wymogu kwalifikacyjnego na dowódce zastępu pozostaje ci 2 lata i 3 m-ce.  Natomiast jeżeli kurs robiłeś przed przyjęciem do służby (np. jako osoba bezrobotna skierowana przez urząd pracy) to Ci się ten okres do służby nie liczy i do spełnienia wymogu kwalifikacyjnego musisz do służyć 2 lata i 6 m-cy. Chyba to było przedmiotem pytania.

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Rozmowa o prace z komendantem
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 25, 2011, 13:14:59 »
Kolego a jak ty mogłeś pracować w PSP przed SA. Rozumie, że po liceum złożyłeś papiery do SA ale wyszła lipa i się nie dostałeś, od razu zatrudniono cie do PSP na 9 miesięcy i poszedłeś na dzienne SA rok później. Dziwne jakieś bo pierwszy raz słyszę o takiej sytuacji.
A i od kiedy strażak z podziału może pójść na dzienne SA???????
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2011, 16:23:46 wysłana przez robn »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Rozmowa o prace z komendantem
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 25, 2011, 14:14:07 »
Pismo do Komendanta Głównego PSP dot. przeniesienia z służby przygotowawczej do kandydackiej, odpowiednio umotywowane może załatwić sprawę. Więcej tego typu przypadków było.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Rozmowa o prace z komendantem
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 25, 2011, 15:22:27 »
To jakieś mistrzowskie umotywowanie musi być bo ja jeszcze nie spotkałem się z tym a jak podzwoniłem żeby zasięgnąć języka to koledzy też byli zdziwieni. Ale mniejsza z tym kolego skoro udało ci się coś takiego to chyba możesz wszytko.
Teraz domniemam ze skoro zatrudniono cię mniej więcej w wieku 20lat. po liceum to ty zbyt wielu uprawnień nie miałeś, a tylko niezłe plecy .
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2011, 16:38:00 wysłana przez potok »

Offline zakrzes88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Rozmowa o prace z komendantem
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 28, 2011, 19:49:26 »
Kolego sheldon, potok pracujac na podziale w sluzbie przygotowawczej dostalem sie na dzienna aspirantke w taki sposob: Ustawa o PSP z dnia 24 sierpnia 1991r  Art.43 ust.2 pkt 5 oraz spelnilem wyzej wymienione wymagania http://www.cspsp.pl/nabor/..nic wiecej nie trzeba..!
Zycze wam koledzy wytrwalosci w dazeniu do celu..powodzenia.. :straz:

Offline Kangoor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • niby strażak ;)
Odp: Rozmowa o prace z komendantem
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 29, 2011, 10:01:57 »
też pierwszy raz słyszę żeby strażak szedł do SA na dzienne ... ale widocznie wszystko można ;)
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)

dominikmak

  • Gość
Odp: Rozmowa o prace z komendantem
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 29, 2011, 10:27:53 »
kolego ze szkoły z której części mazowieckiego jesteś????

Offline zakrzes88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Rozmowa o prace z komendantem
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 29, 2011, 10:45:19 »
A dlaczego kolego pytasz..??

dominikmak

  • Gość
Odp: Rozmowa o prace z komendantem
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 29, 2011, 13:10:43 »
pytam bo jak bys byl z pewnej cześci tego mazowsza to moze bym ci poradzil co powiedziec komendantowi

Offline zakrzes88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Rozmowa o prace z komendantem
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 29, 2011, 13:31:43 »
a Ty z jakiej jestes??

dominikmak

  • Gość
Odp: Rozmowa o prace z komendantem
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 29, 2011, 14:11:25 »
moze z tej co ty chcesz do niej pojsc