Autor Wątek: Awans Działaczy Związkowych.  (Przeczytany 32370 razy)

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 07, 2006, 09:29:21 »
Cień myślę że w 99 % masz rację ale nie zapominaj że ten 1 % ZZ to też droga do dobrej emerytury, albo załatwienia stanowisk rodzinom.
  
Dokładnie tak.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 07, 2006, 20:36:16 »
warior pisze:
Cytuj
Związkowcy to większośc dupolizy i karierowicze - wszyscy pchaja sie na stołki,  nawet do MSWiA.

delete napisal;
Cytuj
Cień myślę że w 99 % masz rację ale nie zapominaj że ten 1 % ZZ to też droga do dobrej emerytury, albo załatwienia stanowisk rodzinom.

co do "kolegi" tfu!! wariora - jak zwiazkowiec (funkcyjny, od kilku lat przewodniczacy sekcji regionalnej w moim województwie) muszę potwierdzić, ze fakte jest, ze dzieki ZZ zrobiłem zawrotną karierę (nawiasem mówiąc 17 lat słuzby, ukończone SCHP i SGSP - zaocznie, stanowisko d-ca zmiany) i wiem, że gdyby nie związek to może i "biskupem mógłbym zostać". Po Twojej wypowiedzi od razu widać, ze nie nalezysz do związku, ale do tej opcji, która lubi wyklrzyczeć się na korytarzu do kolegów jak to w strazy jest źle, ale nigdy nie byłeś u Komendanta - lizać dupe - w cudzej sprawie(?!) jests krzkacz i tyle, a poza tym pracujesz pewnie dopiero ze dwa lata (a może i to nie,nawet swojego wieku nie podaliście w profilach, tacy jesteście odważni?).
co do kolegi tfu! delete - dla informacji 1% jak to sprytnie wyliczyłeś z ogółu członków ZZ w PSP (trzy związki ZZ ) -  "dane na rok 2004, ale uwzględniając przyyjscia do słuzby i odejscia ze słuzby oraz ze zwiazków, które sa teraz w regresji" - daje +/ - 100 osób na ok. 30 tyś. wszystkich strażaków PSP w Polsce.

tych jak wraz z wariorem nazwałes:100 dupolizów i załatwiaczy emerytur i stanowisk dzielimy na 16 województw + KG czyli 17 daje nam wynik 5,8 strazaka , uśredniając 6 strażaków w każdym województwie=KG, którzy ciagle coś sobie lub rodzinie załatwiają i prze to Ty i Tobie podobni biedulki nie awansuja, oraz są tacy poszkodowani?
A wisz co tak naprawdę może załatwioć związkowiec swojej rodzinie? To,że za swój jezor i nadstawiania karku komendant go nie wywali, chociaz gdybyscie nalezeli do jakiegokolwiek ZZ wiedzielibyści o tym. najlepiej zarejestrujcie swój własny związek i sobie , albo swojej rodzinie coś załatwcie, przeciez to proste?
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2006, 20:57:37 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 22, 2006, 13:01:43 »
A ja jestem ciekaw do jakiego związku należą ci wszyscy młodzi, mądrzy, gniewni, którzy wskoczyli na szybką ścieżkę awansową ( często z pominięciem wymogów kwalifikacyjnych). Rozum nakazywałby dołączyć do takiego ZZ, by pełnymi garściami czerpać dla siebie i swojej rodziny. Tylko jak się wtedy ogolić, jak w lustrze cały czas dupa?

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 28, 2006, 15:30:56 »
Pozostaje  mi za ciebie ubolewać  że co zerkniesz w lustro widzisz dupe faktycznie obraz nie za  ciekawy.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 28, 2006, 17:33:20 »
A ja jestem ciekaw co ty widzisz w tym lustrze. Pewnie biegniesz po "szybkiej ścieżce" a do ZZ zabronił ci się zapisać wujek, który widząc w tobie wschodzącą gwiazdę pożarnictwa i szlachetne geny uratował ci życie przyjmując do słuzby.
CZY MAJĄ MORALNE PRAWO KRYTYKOWAĆ ZZ LUDZIE, CHOWAJĄCY SIĘ ZA PLECAMI, KONFORMIŚCI SPIJAJĄCY ŚMIETANKĘ Z PRAW WYWALCZONYCH PRZEZ ZWIĄZKOWCÓW? 

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 28, 2006, 19:47:01 »
Nie podejżewam byś ty był tym walczącym  wiesz tak się składa że o związku wiem co nieco będąc jego vice od paru lat i jakoś nic na tym nie zyskałem  dalej jestem na podziale ,a poza tym chłopaczku co ty wiesz o pożarnictwie  bo po ponad 23 latach w tym interesie mam na ten temat większe prawa sie wypowiadać  niż ty smarku. A naj lepiej zarejestruj swoj związek i pędź ku władzi i pieniądzach i nawet jak byś był uczciwu   i tak jakiś dupek ci zażuci jakieś kożyści to teraz bardzo modne krytykować  lecz działać  to po co ja nie niech inni  i tak całe twe zas.... życie oglądasz się na innych  i wytrzyj nos bo ci gil wary przytnie smyku.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 28, 2006, 20:25:40 »
poziom pyskówki ups! dyskusji stał się żenujący. Każdy równa niestety do najniższego poziomem. Merytoryka dawno zwiała z tego forum: związkowcy kontra niezwiązkowcy, podziałowcy kontra biuro... Jest super!!
Pozdrawiam wszystkich pogodnych strażaków :mellow:
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 28, 2006, 23:04:19 »
Cytuj
Związkowcy to większośc dupolizy i karierowicze - wszyscy pchaja sie na stołki,  nawet do MSWiA.

Hm, aby tworzyć tak skrajne opinie trzeba być albo głupim albo niedoinformowanym. W jednym i drugim przypadku głosu nie powinno sie jednak zabierać.

P.s
Piszesz, ze "większość" a co z mniejszością , co z tymi co się nie pchają na stołki i nie są dupolizami ? Pomyślałeś o tym ?

Fakt, zapomniałem. Przecież Ty nie myslisz :D

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 28, 2006, 23:49:12 »
No cieniu, popisówa. Parę zdań masz na privie.
Dodam tylko, że też jestem plebejczykiem z podziału. Od samego początku i pewnie tak zostanie domyślisz się dlaczego.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 30, 2006, 17:23:27 »
Tak lecz pakując wszystkich do jednego wora tym lepszym robisz krzywdę pomyślałeś o tym .
Pozdrawiam Cięń em.

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 05, 2006, 18:29:34 »
Jak u was wyglądają wybory NSZZ Solidarnośc?
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 05, 2006, 22:27:50 »
tak jak wszędzie ...ktoś proponuje kandydatów na przew. jeśli Ci się zgadzają to robi się głosowanie (tajne) i komisja skrótacyjna oblicza wyniki i ogłasza zwycięscę.
potem zarząd w ten sam sposób itd...(komisję rewizyjną, delegatów...)
wcześniej ustępujący zarząd rozlicza się z działalności za okres kadencji

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 05, 2006, 22:54:33 »
miałem bardziej na myśli bardziej pęd do ZZ. Czy jest większe zaangażowanie, nowe twarze itp.
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 06, 2006, 05:54:09 »
Z moich obserwacji (członek zarządu koła terenowego) wychodzi, że generalnie do związów wstępują przede wszystkim nowo przyjmowani strażacy bo:
primo/ wypada należeć
secundo/ bezpieczniej należeć
tertio/ od razu namawia do tego kolega przewodniczący z podziału.
Jeżeli chodzi o strażaków ze stażem coraz częściej się zdarza, że widząc sposób funkcjonowania ZZ rzucają kwitem o wystąpieniu ze związku - i wcale nie ma się im co dziwić!! Prywata, kumanie się z komendantem, nepotyzm, oczernianie niewygodnych ludzi, chlanie wódy na służbie, marnotrawienie składek - to codzienność (przynajmniej u mnie).
Czyli pęd - owszem - ale na równi pochyłej w dół.
Mario


Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 06, 2006, 10:40:38 »
Jeżeli chodzi o strażaków ze stażem coraz częściej się zdarza, że widząc sposób funkcjonowania ZZ rzucają kwitem o wystąpieniu ze związku - i wcale nie ma się im co dziwić!! Prywata, kumanie się z komendantem, nepotyzm, oczernianie niewygodnych ludzi, chlanie wódy na służbie, marnotrawienie składek - to codzienność (przynajmniej u mnie).
Czyli pęd - owszem - ale na równi pochyłej w dół.
Mario

Zgadzam się z z przedmówcą!!!! Czas wyborów tym bardziej odkrywa teraz oblicze tych ludzi - jezdżą agitują. Tym co lubia plotki pare kwitów pokażą !!!! Demagogia - ZZ w obecnej postaci to zwykła partia polityczna i jedna wielka władza o władze - szukanie haka i i trzymanie w szachu komendanta!!!!
Popieram mówienie prawdy!!!!
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 06, 2006, 11:25:39 »
A do jakiego związku koledzy należą? i dlaczego nie wystartowali ze swoimi wizjami w tegorocznych wyborach?
Ciekawe stwierdzenie, że do ZZ zapisuję się nowoprzyjęci. Gdzie tak jest? Bo nie u mnie.
Faktem jest, że spada liczba związkowców w PSP, ja jednak wiem, że przyczyny tej sytuacji są zupełnie inne.
Na zasłużone emerytury uciekają strażacy - związkowcy, którzy ze łzami w oczach żegnaję się ze strażą w obecnej postaci - strażą, nie ZZ.
Do ZZ nie zapisują się niestety młodzi i cokolwiek przewodniczący by im nie mówił, to ważniejsze jest słowo wuja(wkońcu to on ich przyjął do słuzby.
Tak, tak, polityki prorodzinnej nie wymyślił Kaczyński, Giertych, czy też Ojciec Dyrektor. W PSP ten patent działa juz ładnych parę lat.
Pozdrawiam.
Szczególne pozdro dla Cienia - sorry za nieporozumionko.

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 07, 2006, 00:11:37 »
ja małżeńskiego, po raz drugi !!! Czyli nie takie związki straszne jak je maluja zawsze można zmienić...
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 07, 2006, 18:21:56 »
he,he,he

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 08, 2006, 08:31:58 »
delete - ja też drugi raz i też nie narzekam.

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 08, 2006, 11:15:21 »
gratuluję, najgorszy jest ten pierwszy krok później jakoś leci....
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline zwiazkowiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 08, 2006, 14:14:20 »
proponuje jeszcze raz wszystkim uczciwym nie majacym nic do ukrycia zwiazkowcom z nszz s aby odciac pomowienia i opluwanie nas poddajcie sie lustracji to takie proste,w zblzajacych sie wyborach do ksp trzeba zobawizac wladze do poddania sie samo lustracji ....pozdrawiam mietka

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 08, 2006, 21:11:21 »
niestety tu też to pasuje


PRAWIE
           jak
                ZWIąZKOWIEC ...


lecz TU to prawie robi wyjątkowo dużą różnicę!!!!
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 09, 2006, 20:51:45 »
Związkowcu, nie rozumiesz moich postow. Z waszymi zwiazkowcami, niektorymi oczywiście, jest tak, że służyli jak do mszy takiemu konfidentowi lub może nawet byłemu esbekowi (mam tu na mysli oczywiscie komendanta) - patrz wymaluj sprawa ze świetokrzyskiego. Mało nawet prawdopodobne, aby mlodzież związkowa była w rejestrach SB jako konfidenci. Dla mnie każdy związkowiec, który współpracował z komendantem konfidentem na zasadach wzajemnej adoracji jest źle wychowanym związkowcem. Można to zauważyć po metodach jakimi się posługuje - dotyczy to nie tylko związkowców, ale związkowiec stojący na czele struktury związkowej, posługujący się metodami, które uzgodnił z esbekiem jest bardzo niebezpieczny dla otoczenia i robi wiele krzywdy ludziom i samemu związkowi. Jeżeli zwiazkowiec uczestniczy w porozumieniu z esbekiem w niszczeniu ludzi to nawet jesli nie jest rejestrowanym konfidentem, dla mnie jest zwykła kanalią i lustracja o której Ty myślisz nie ma tu żadnego znaczenia. Nie o ocenę dokumentow chodzi, a o ocenę postępowania jego i tego który go nauczał.
Historyczne zwiazki zawodowe S, juz to raz napisalem, nie są przygotowane do zmiany politycznej jaka nastąpiła. W innych województwach do waszych zwiazków wstąpili tacy ludzie, którzy mają problemy z utrzymaniem postawy moralnej. Zapytam Cie wprost - czy zwiazek zawodowy powinien bronić rzeczoznawcy, naczelnika prewencji podejrzewanego o korupcję?, czy ZZ powinien bronić ludzi, którzy pracując w kwatermistrzostwie zajmowali się lewymi inwestycjami .... pomyśl zwiazkowcu, czy autorytet historycznego zwiazku zawodowego S powinien chronić takie osoby?
Darzę szacunkiem związkowców oddanych sprawom związku. Piszę to, bo martwi mnie osobiscie taka sytuacja. Uważam, że nie powinienes sie obrażać i szaty zdzierac, tylko należałoby przyjrzec się poszczególnym przewodniczacym (ich decyzjom) i w ten sposób zweryfikować - to się nazywa samooczyszczenie.

Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 13, 2006, 00:23:25 »
Cytuj
Zapytam Cie wprost - czy zwiazek zawodowy powinien bronić rzeczoznawcy, naczelnika prewencji podejrzewanego o korupcję?, czy ZZ powinien bronić ludzi, którzy pracując w kwatermistrzostwie zajmowali się lewymi inwestycjami .... pomyśl zwiazkowcu, czy autorytet historycznego zwiazku zawodowego S powinien chronić takie osoby?
Mam pytanie przed kim ten związek miałby takich gości chronić ??
Przecież nie przed prokuratorem ?? Podejrzewać można każdego. Jeśli są dowody że gośc "X" robił przekręty to nie wierzę że ktokolwiek (oprócz adwokata) podjąłby się obrony takiego gościa.
Wszystkim którzy tak narzekają na przedstawicieli związkowych serdecznie współczuję....
Skoro są tacy jak piszecie to tylko wasza zasługa bo takich sobie wybraliście....

Drugie pytanie to czy związek powinien chronić interesy pracownicze strażaków nie zrzeszonych w związku ??

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 13, 2006, 14:13:57 »
Z moich obserwacji (członek zarządu koła terenowego) wychodzi, że generalnie do związów wstępują przede wszystkim nowo przyjmowani strażacy bo:
primo/ wypada należeć
secundo/ bezpieczniej należeć
tertio/ od razu namawia do tego kolega przewodniczący z podziału.
Jeżeli chodzi o strażaków ze stażem coraz częściej się zdarza, że widząc sposób funkcjonowania ZZ rzucają kwitem o wystąpieniu ze związku - i wcale nie ma się im co dziwić!! Prywata, kumanie się z komendantem, nepotyzm, oczernianie niewygodnych ludzi, chlanie wódy na służbie, marnotrawienie składek - to codzienność (przynajmniej u mnie).
Czyli pęd - owszem - ale na równi pochyłej w dół.
Mario


Jestem ciekaw z kąd takie przekonania że kwitami rzucają  nie globalizuj.
Pozdrawiam Cięń em.