Autor Wątek: 4 Zmiana....?!  (Przeczytany 52863 razy)

Offline czeles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 21, 2005, 21:21:02 »
może ktoś zajmie się w końcu problemem który jest tu poruszany, będzie 4 zmiana czy nie?

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 21, 2005, 23:14:13 »
Cytuj
Wiesz co rozwalasz mnie tymi wypowiedziami i nie chce mi się z Tobą polemizować, ktoś musi byc mądrzejszy.
Wiesz można to w dwie różne strony odczytać - bo być może się Tobie głupio zrobiło po tym co napisałem i nie potrafisz się wybronić :)

Cytuj
może ktoś zajmie się w końcu problemem który jest tu poruszany, będzie 4 zmiana czy nie?
4 zmiany zapewne nie będzie bo to są za duże koszty dla państwa.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2005, 23:14:26 wysłana przez aniolstroz »

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 22, 2005, 07:07:43 »
Cytuj
QUOTE 
"enter1, Powiem tak, że kierunek z podziału do biura, czy też z biura do podziału jest możliwy w każdej jednostce i każdy pracuje w miejscu, w którym akurat chce pracować. W każdym bądź razie każdy ma możliwośc napisania raportu i poproszenia swojego szefa o przeniesienie na miejsce pracy, które mu odpowiada. Jeśli nawet nie będzie takiej możliwości w danej chwili, to nie wykluczone, że w najbliższym czasie coś się wyklaruje.
Ktoś kto liczy na awanse w straży powinien trzymać się pracy 8-godzinnej, ktoś kto nie ma ochoty uczestniczyć w wyścigu szczurów i lizaniu dupy, by na stołek się dostać to dla świetego spokoju może znaleźć sowje pożyteczne miejsce na podziale bojowym."



Tylko dlaczego nikt nie chce przechodzić ze zmian i tej dupy lizać skoro tak tu jest dobrze. Co mieśiąc chodzę do Komendanta żeby mnie przeniósł na zmiany i jedyne co słyszę, że on też by duzo chciał i żebym jesz cze trochę poczekał, a raport to sobie możesz zabrać tam gdzie król piechotą chodzi jak ci będzie się chciało a nie będziesz miał czego użyć 


Marko, może za dobrze pracujesz ;). Może jest tak, że jak Komediant ma problem to tylko do Ciebie idzie. U mnie tak było, że właśnie ja mu sprawy załatwiałem, robotę robiłem, a w tym czasie dupolizy chlały z nim wóde i układziki sobie tworzyli, a ja nie miałem czasu nawet to zaobserwować. Dopiero przy nagradoach i awanasach dowiedziałem się, które zasługi dla Komedianta były ważniejsze. hehehe olałem go :) i całą reszte.  

Offline czeles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 23, 2005, 20:30:57 »
Cytuj
Cytuj
Wiesz co rozwalasz mnie tymi wypowiedziami i nie chce mi się z Tobą polemizować, ktoś musi byc mądrzejszy.
Wiesz można to w dwie różne strony odczytać - bo być może się Tobie głupio zrobiło po tym co napisałem i nie potrafisz się wybronić :)

Cytuj
może ktoś zajmie się w końcu problemem który jest tu poruszany, będzie 4 zmiana czy nie?
4 zmiany zapewne nie będzie bo to są za duże koszty dla państwa.
4 zmiany zapewne nie będzie bo to są za duże koszty dla państwa.

jeżeli nie 4 zmiana to co? będą nas kołować jakimś śmiesznym rozliczaniem godzin pracy lub stanami na poziomie 50% kiedy ci nasi twardogłowi konkretnie zaczną rozwiązywać problemy całej firmy?

Offline leszek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 24, 2005, 14:29:11 »
popatrzcie na problem z troszkę innej strony!!!
przecież wprowadzenie 4 zmiany jest konieczne i to nie dlatego że tzw podział będzie miał więcej dni wolnych - bo tak będzie tylko wtedy gdy będzie utrzymana 24 godzinna zmiana, a im krótsza zmian tym mniej jednorazowego czasu wolnego, poza tym powoduje to wzrost kosztów dojazdu.
podstawowym motywem do wprowadzenia 4 zmiany powinna być sprawa obsady - powiedzcie ilu macie obecnie strażaków na etacie zmiany a ilu faktycznie jest na służbie - jeśli u kogoś na zmianie jest etat 12 to z pewnością najczęściej na służbie jest w porywach 7.
pomyślcie jak odbiorą to cywile gdy jakiś pismak opisze że społeczeństwo płacy strażako za czas wolny w którym sobie na pewno wszyscy dorabiają - wystarczy podać jeden przykład żeby uogólnić to do wszystkich strażaków.
co o tym sądzicie???

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 25, 2005, 10:36:09 »
Witam!
Panowie czas pracy 40 godzin w tygodniu należy się jak psu micha.Kto tego nie rozumie niech niech zacznie szukacz brakujących klepek w łepetynie i jak jest tak zapracowany to niech przestanie przebywać na forum w czasie pracy (a jest tu kilku krzykaczy, którzy są bardzo zapracowani ). Należy się i już. Tak jest w cywilizowanym świecie. Mało tego, dają a oni nie chcą - może to są mocno ograniczeni chorzy ludzie.  No to trzeba przyznać im rację i niech żyją w ciemności. Szkoda czasu na dyskusję z nimi.
Pozdrowa
Ps. "Jak chcą pracowac dłużej to im to umożliwić a dla normalych będzie łatwiej oddać nadgodziny. O zapłaceniu za przedłużony czas pracy zapomnijcie".
Co do pracy na zmianach - ratownik ma być sprawny i wypoczęty, a jak ma być efektywnie wykorzystany to niech robi cegły w czasie pracy itp.,ale on do akcji będzie już mniej przydatny.

Offline solosar

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 25, 2005, 18:19:34 »
:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 22:13:24 wysłana przez solosar »

Offline gocmen

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 25, 2005, 23:30:26 »
Wiecie co?
Nie znam barana, który bruździ we własnym smrodzie.
Nazywacie się "podziałowcami", a opisujecie się nawzajem w tak pięknym świetle, iż jestem pewny, że nie pracujecie na podziale.
CI, którzy sami na siebie plują.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 27, 2005, 16:11:52 »
Może wróćmy  do tematu w innych zawodach cały  etet to ok. 180 godz miesięcznie co w tym złego by strażak też tyle pracował  czyż my jesteśmy z innej gliny inni ludzie .Nie ma sensu się targować kto co robi i ile bo z tym wiecie jak bywa  . Lecz jak za 240 godzin  było by godziwa zapłata  to i inne połówki  by znikły z naszych planów zarobkowych można by sie bardziej skącentrować na PSP .I jak niktuży piszą  nie byli byśmy przemenczeni i nie wyspani w pracy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2005, 16:30:12 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 27, 2005, 21:11:56 »
Cytuj
pomyślcie jak odbiorą to cywile gdy jakiś pismak opisze że społeczeństwo płacy strażako za czas wolny w którym sobie na pewno wszyscy dorabiają - wystarczy podać jeden przykład żeby uogólnić to do wszystkich strażaków.
co o tym sądzicie???

Nie specjalnie wiem o co ci chodzi w tym fragmencie. Natomiast zgadzam się, że prowadzenie 4 zmiany to najrozsądniejsze wyjście. Tylko nie bardzo wiem jak. W większych jednostkach jest to możliwe, natomiast w mniejszych nie bardzo. na zalew dodatkowymi etatami bym nie liczył jeżeli rozważa się podniesienie akcyzy. Pytanie też w jakim systemie. 24/72 to ideał, dużo wolnego, a utrzymanie 40 godz. tygodniowo w okresie 6 m-cy nie stanowi problemu. 12/24/48 daje ten sam efekt tylko częstotliwość dojazdów wzrasta. Myślę, że ten drugi system jest realniejszy, choćby dlatego, żeby nam utrudnić życie. Kwestią dojazdów nikt nie będzie się przejmował, bo to nie problem pracodawcy, tak jest na całym świecie. Ciekaw jestem tylko czy dadzą wolną rękę wojewódzkim w kwestii systemu czy będzie narzucony odgórnie. Moim zdaniem te kwestie powinny być rozpatrywane na poziomie województwo lub nawet KP, bo w rezultacie i tak niezależnie od systemu każdy z nas nie może średnio przepracować więcej niż 40 godz. tygodniowo w 6-cio miesięcznym okresie rozliczeniowym.
cień te 40 - godz. to żadna łaska tylko zmartienie tego kto to wpisał do ustawy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2005, 21:14:03 wysłana przez nowy »
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 27, 2005, 22:15:00 »
Witajcie
Pozwoliłem sobie przeczytać cału wątek (sporo czasu mi to zabrało) i mam kilka uwag i wniosków.
1. Sytem 12x24- 12x48 jest najlepszym systemem dla służb ratowniczych ( i nie dlatego jak twierdzą niektórzy, że będzie podział miał gorzej - dojazdy). Zostanie zachowane podstawowe prawo 40 godzi pracy, a co za tym idzie zwiększona wydajność i przygotowanie do służby.
2. Na zmianach pracują lenie- zastrzelić takich, którzy prezentują taki pogląd to mało. Nie chcę oceniać zmia i ośmiogodzinowców bo można dojsc do ciekawych wniosków. To ludzie z podziału bojowego faktycznie likwidują zdarzenia, to oni maja realny wpływ na ocenę straży przez mieszkańców, w końcu to oni ryzykują swoje życie i zdrowie.
3. Jak w nowym systemie bedą prowadzone szkolenia- w sumie nie wiem o co chodzi, zmiana nadal bedzie zmianą i szkolenia można spokojnie prowadzić. Natomiast wiem jedno- czas, gdy to przełożony był odpowiedzialny za naszą wiedzę odchodzi do lamusa.Teraz każdy z nas musi udowodnić,że posiada odpowiednie kwalifikacje i wiedzę na zajmowanym stanowisku. Sądzę,że gdyby w ten sposób przeprowadzić weryfikację kadr- to najmniej się boję o ludzi z podziału bojowego. Natomiast bardzo ciekawy byłby wynik pośród komendantów,
4. System musi byc powtarzam musi być w[prowadzony odgórnie, nasi komendanci nie dorośli do podejmowania takiej decyzji ( z małymi wyjątkami).

Do Solosara a nie pomysłałeś, że taniej byłoby przeprowadzićć sie w pobliże komendy lub wynająć mieszkanie?

Na koniec sądzę,że system zostanie wprowadzony ale mam dużo wątpliwości po ostatnich ruchach kadrowych. Obym się mylił w swojej ocenie. Nadal brak fachowców a na stanowiskach KW,KP te same osoby od wielu lat, bez pomysłu bez własnego zdania ale za to wiernych.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2005, 22:17:35 wysłana przez fire_mann »

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 27, 2005, 23:03:24 »
Ludzie o czym Wy piszecie? 12/24/48. Ten system i tak wymaga dodatkowych etatów więc po co go zmieniać?! Wystarczy pościągać księgowe i sekretarki komendantów z etatów mundurowych i polikwidować dublujące się stanowiska też skierować je na podział i sprawa rozwiązana. A system 12 godzinny jest  dobry tylko dla strażaków, którzy pracyją w miejscu zamieszkania, a tych jest mało bo jak tu utrzymać się z pensji ratownika w dużym mieście?  

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 27, 2005, 23:06:13 »
taaaa
od reki zwolnic tysiac ludzi i zatrudnic nowych na podzial
z ksiegowej podzialowca nie zrobisz
a gdy potem znow sie okaze ze komendant jednak potrzebuje sekretarke i wezmie chlopaka z podzialu a potem zamieni na pania aspirant znow edezwa sie glosy ze takie stanowiska powinni obejmowac cywile.

potem znow wywalimy cywila i komendant bez sekretarki.
iznow wezmie....


madrych nie sieje jednak...
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2005, 23:15:55 wysłana przez bulon »
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 28, 2005, 09:32:59 »
Cytuj

niech zmieniaja systemy i godziny pracy, ale niech zapewnia nam tez wynagrodzenie, dzeki ktoremu nie bedzie trzeba sie martwic.
to moje zdanie...
Super...cieszę się że w coraz wiekszej ilości głów rodzi sie świadomość że strazak zarabia mało i za to pracuje za duzo...
Kim kolego w końcu jesteś??? strażakiem czy murarzem i tynkarzem, a a może dachołazem???
Jak będziemy pracowac częściej, więcej ludzi zacznie domagac się godziwych zarobków bo na dorabianie zabraknie im czasu i to jest dobre...nareszcie niektórzy zaczną dostrzegać niedogodności i zdecyduja sie czego chcą... czy zaczną się identyfikować ze służbą i wszystkim co jej dotyczy a nie traktować ją jako miejsce gdzie sie odpoczywa i ZUS ma się opłacony...skończą się czasy chłoporobotników i dorabiania a strażacy zintegrują się walcząc o prawidłową i godziwą zapłatę.
Jestem za systemem 24/48 a może nawet cześciej....wyeliminuje on wielu nie czujących w ogole słuzby. A jak będziesz chciał pracować w PSP to zaczniesz myśleć o jej i swojej w niej przyszłości a nie jak teraz jednego z drugim wali co się w niej dzieje.
Myślę że każdy utrudniający zycie strazakom (zdaniem KG) system wywoła z czasem odwrotny skutek - służba sie bardziej zintegruje i wywalczy dobro dla wszystkich...
Jestem ZA!!!
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2005, 09:36:13 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 28, 2005, 11:47:10 »
Do.Marko Nie przesadzaj  z tą kasą przynajmniej w mojej KM sa duże różnicea co do  Tylko dlaczego mam tylko 80 zł. na rekę więcej od dyżurnego PSK 20 zł. od d-cy zmiany pewnie dlatego, że mam trochę wyższy stopień i więcej stażowego stopnia itd  to przesada moim dowódcą zmiany  jest oficer  z 13 letnim stażem od zera na podziale i jest wspaniałym dowódcą i kolegą  a nie poszedł w góre bo nie ma garba  w KM czy KW  i dla tego wszystko życze wam takiego farta jakim jest dobry dowódca.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 28, 2005, 21:10:43 »
Cytuj
1. Sytem 12x24- 12x48 jest najlepszym systemem dla służb ratowniczych ( i nie dlatego jak twierdzą niektórzy, że będzie podział miał gorzej - dojazdy). Zostanie zachowane podstawowe prawo 40 godzi pracy, a co za tym idzie zwiększona wydajność i przygotowanie do służby.
1. Zgadzam się.
Cytuj
2. Na zmianach pracują lenie- zastrzelić takich, którzy prezentują taki pogląd to mało. Nie chcę oceniać zmia i ośmiogodzinowców bo można dojsc do ciekawych wniosków. To ludzie z podziału bojowego faktycznie likwidują zdarzenia, to oni maja realny wpływ na ocenę straży przez mieszkańców, w końcu to oni ryzykują swoje życie i zdrowie.
 
2. Zgadzam się.
Cytuj
3. Jak w nowym systemie bedą prowadzone szkolenia- w sumie nie wiem o co chodzi, zmiana nadal bedzie zmianą i szkolenia można spokojnie prowadzić. Natomiast wiem jedno- czas, gdy to przełożony był odpowiedzialny za naszą wiedzę odchodzi do lamusa.Teraz każdy z nas musi udowodnić,że posiada odpowiednie kwalifikacje i wiedzę na zajmowanym stanowisku.
 
3. Zgadzam się.
Cytuj
Sądzę,że gdyby w ten sposób przeprowadzić weryfikację kadr- to najmniej się boję o ludzi z podziału bojowego.
4. Zgadzam się, ale nie do końca, głowy bym za to nie dał.
Cytuj
4. System musi byc powtarzam musi być w[prowadzony odgórnie, nasi komendanci nie dorośli do podejmowania takiej decyzji ( z małymi wyjątkami).
 
5. Nie zgadzam się, jest to niczym nie uzasadnione twierdzenie. Uważam, że wystarczy uregulować to na poziomie województwa. W końcu chodzi o zapis ustawowy, a system na do niego pasować. Za zachodnią granicą też nie wszyscy pracują w takim samym systemie, ale godziny wypracowują te same.
Cytuj
Ludzie o czym Wy piszecie? 12/24/48. Ten system i tak wymaga dodatkowych etatów więc po co go zmieniać?!
6. Nie zgadzam się. W dużych jednostkach nie wymaga dodatkowych etatów. Wprowadzenie 4 zmiany będzie skutkowało tym, że w służbie będzie więcej na zmianach niż teraz, gdy każdemu przysługują 2 lub 3 „wolne służby”.
Cytuj
Jak będziemy pracowac częściej, więcej ludzi zacznie domagac się godziwych zarobków bo na dorabianie zabraknie im czasu i to jest dobre...nareszcie niektórzy zaczną dostrzegać niedogodności i zdecyduja sie czego chcą... czy zaczną się identyfikować ze służbą i wszystkim co jej dotyczy a nie traktować ją jako miejsce gdzie sie odpoczywa i ZUS ma się opłacony...skończą się czasy chłoporobotników i dorabiania a strażacy zintegrują się walcząc o prawidłową i godziwą zapłatę.
7. Zgadza się. Spośród trzech rodzajów prawdy to jest akurat święta prawda. Przyszedłem tutaj żeby być strażakiem i krew mnie zalewa jak niektórzy przychodzą żeby wypocząć.
Cytuj
moim dowódcą zmiany jest oficer z 13 letnim stażem od zera na podziale i jest wspaniałym dowódcą i kolegą a nie poszedł w góre bo nie ma garba w KM czy KW i dla tego wszystko życze wam takiego farta jakim jest dobry dowódca.
8. Nic tylko pozazdrościć. Cały czas uważam, że d-ca powinien wyjść z podziału bojowego. Tylko wtedy będzie rozumiał strażaków. Może to już koniec garbów i plecaków i tacy jak on będą mogli dalej awansować i dzielić się swoim doświadczeniem z innymi.

Pozdrowienia dla wszystkich kochających tą robotę niezależnie od systemu.
 
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 29, 2005, 10:44:04 »
A ja mam gdzieś czy to będzie 24/48, 12/24/48 czy 24/72. Niech zrobią tak, żebyśmy w końcu wrócili do normalnych obsad wozów, bo w 3 osoby to można w niedzielę na ryby jechać, a nie do pożaru.
Tricks are for kids.

Offline erni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 29, 2005, 14:35:36 »
do mnie doszło ze w wawie mysla nad 24-72  automatycznie moga rozwiazac problem z wolnymi dniami jak i zapewne z protestami strazaków ze beda musieli wiecej płacic za dojazdy do pracy niz przy systemie 12-24.BO to ze beda 4 zmiany jest prawie pewne tak mi sie wydaje

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 29, 2005, 15:07:48 »
Cytuj
beda musieli wiecej płacic za dojazdy do pracy niz przy systemie 12-24
Z czego wynika, że będą musieli płacić?

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #94 dnia: Listopad 29, 2005, 19:30:05 »
http://wiadomosci.onet.pl/1201138,11,,item.html

Komendant Główny PSP: Tydzień pracy strażaków ma być 40-godzinny


Dostosowanie czasu służby strażaków do 40- godzinnego tygodnia pracy to jeden z ważniejszych problemów do rozwiązania w tej służbie w najbliższym czasie - uważa Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej Kazimierz Krzowski.
W czwartek spotkał się on ze strażakami w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej przy ul. Domaniewskiej w Warszawie.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o PSP, która weszła w życie 1 lipca tego roku, czas pracy strażaków ma wynosić przeciętnie 40 godzin tygodniowo, czyli 160 godzin miesięcznie. Dotychczas strażacy pracowali 216 godzin w miesiącu.
"Jeżeli to wszystko przeliczymy, to okaże się, że brakuje nam ludzi, by zapewnić ciągłość służby i obsadę wozów. (...) Jeżeli ustawa budżetowa zostanie przyjęta, mamy na rok przyszły środki na 1100 etatów. Brakuje jeszcze co najmniej 1600" - powiedział dziennikarzom Krzowski. Dodał, że nabór odbyłby się w dwóch turach - pierwsza w marcu, a druga prawdopodobnie w czerwcu.

"Braki kadrowe musimy łagodzić zmianami organizacyjnymi - trzeba przesunąć ludzi, którzy są w systemie codziennym do systemu zmianowego tam, gdzie się to da; skorzystać mocniej z jednostek ochotniczych, włączonych do krajowego systemu ratownictwa, oraz wzmocnić ten system tam, gdzie będzie nam brakować obsad" - wyjaśnił.

Podkreślił, że obywatele nie powinni odczuć braków kadrowych w PSP. "To jest nasze zadanie - mamy dbać, by ludzie czuli się bezpiecznie. (...) Sprzęt jest w zasadzie na dobrym poziomie, jest go wymagana ilość; strażacy są wyszkoleni i przygotowani" - mówił.

Zapowiedział, że zmiany są już przygotowywane. "Proces legislacyjny trwa. Ukażą się rozporządzenia, będziemy to wprowadzać; chcielibyśmy od początku roku, ale to może się nie udać" - powiedział.

Nowy komendant PSP, powołany 3 listopada, zastąpił na stanowisku Piotra Buka, powołanego w czerwcu tego roku przez premiera Marka Belkę.


Ciekawostka....ten KG otwarcie mówi o 40 tygodniu pracy a nie 48 godzinnym jak to niektórzy komendanci bezprawnie stosują... powołując się na ciągłość służby.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2005, 19:38:41 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Marko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #95 dnia: Listopad 29, 2005, 19:49:13 »
Cytuj
Do.Marko Nie przesadzaj  z tą kasą przynajmniej w mojej KM sa duże różnicea co do  Tylko dlaczego mam tylko 80 zł. na rekę więcej od dyżurnego PSK 20 zł. od d-cy zmiany pewnie dlatego, że mam trochę wyższy stopień i więcej stażowego stopnia itd  to przesada moim dowódcą zmiany  jest oficer  z 13 letnim stażem od zera na podziale i jest wspaniałym dowódcą i kolegą  a nie poszedł w góre bo nie ma garba  w KM czy KW  i dla tego wszystko życze wam takiego farta jakim jest dobry dowódca.
Do Cienia Nie wiem o co Ci chodzi w tej odpowiedzi, ale z matematyki byłem nawet niezły, chociaż szkołe już trochę dawno skończyłem ale coś nie coś pamiętam a jak w pamięci już nie dam rady sobie policzyć to używam kalkulatora i jak by nie liczyć cały czas mi wychodzi taka sama różnica. Ale cóż można poradzić na lepiej wiedzących "przecież on zarabia tam kokosy". A tak pozatym to nie miałem żadnego garba ani niczego innego w tym stylu niestety, dziwnym trafem to Komendant już drugi raz przenosi mnie do biura i jeszcze chce żebym mu napisał podanie o przeniesienie tylko niestety długo będzie musiał na nie czekać. I mam jedno malutkie pytanie czy pracujesz może w kadrach lub finansach, bo jeżeli nie to nie wypowiadaj się jeżeli nie jesteś do końca czegoś pewien. Miałem u siebie takich wszystko więdzących dopóki nie pokazałem im na papierze jakie rewelacyjne mam zarobki :blink: .

Offline erni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #96 dnia: Listopad 29, 2005, 20:23:46 »
Wszycy na forum macie racje tylko nikt sie niezastanawia tyn ze zmniejszajac nam godziny pracy własnie teraz, zabrano nam karte przetargowa zwiazana z podwyzkami. Zwiazki i inni działacze domagali sie w postulatach o podniesienie pensji i zmniejszenie godzin pracy .Wiec co zrobiono zmniejszono godziny co doprowadziło do hałosu na podziałach i liczac matematycznie wzrosła nam pensja o 1/3.Wprowadzajac cztery zmiany w systemie 12-24 pozbeda sie osób dojezdzajacych i niektórych majacych prawa juz emerytalne.Nie interysuje nasze władze ze osób miedzy 15 a 20 latach słuzby jest ok 60 65% w strukturach strazy .Nie zastanawiaja sie nadtym kto ich zastapi (bo biurowcy niesadze)  

Offline erni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #97 dnia: Listopad 29, 2005, 20:28:27 »
a jeszcze jedno w stolicce obowiazuje jusz 40 godzinny tygodniowy system pracy według obliczen na przyszłe półrocze przysługuja nam 16,6 dziesiatej wolnej słuzby

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 29, 2005, 20:39:41 »
Do Marko to o garbie nie tyczyło się ciebie  lecz układów w mojej KM . A co do różnic zapewniam cię  że są znaczne przynajmniej  u mnie w KM przecież chyba lepiej wiem ja co się u mnie dzieje niż ty  Pozdrawiam.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 29, 2005, 22:48:33 »
Cytuj
Ciekawostka....ten KG otwarcie mówi o 40 tygodniu pracy a nie 48 godzinnym jak to niektórzy komendanci bezprawnie stosują... powołując się na ciągłość służby.
A nie mówił co zrobi z okresem od 01.07.2005 – 31.12.2005 r., w którym to strażacy pracowali 48 tygodniowo zamiast 40 i wypracowali około 216 godz. więcej niż powinni. Zrekompensuje to finansowo, odda te godziny czy będzie czekał, aż podział bojowy ruszy do Sądów.
Cytuj
skorzystać mocniej z jednostek ochotniczych, włączonych do krajowego systemu ratownictwa, oraz wzmocnić ten system tam, gdzie będzie nam brakować obsad" – wyjaśnił.
Taki numer wydaje mi się możliwy gdyby KG im płacił. A z tego co się orientuję to:
1)płaci im gmina,
2)wydatki gminy z tego tytułu mogą być większe niż korzyści,
3)były przypadki, że wójt nie zgadzał się na wyjazd jednostki na teren sąsiedniej gminy,
4)ochotnicy też czasami gdzieś pracują i ich się nie ściągnąć do pracy jak zawodowca,
5)teraz nie ma nic za darmo, jeśli chcesz skorzystać musisz zapłacić,
6)jednostki włączone do systemu dostają psie pieniądze raz w roku z tego tytułu,
7)co znaczy wzmocnić system tam gdzie brakuje obsad – zastąpić PSP jednostkami OSP ?
8)nie wszystko co pięknie brzmi jest proste w realizacji
Chyba, że KG chce przejąć na siebie ciężar utrzymania OSP, wtedy będzie miał nad mini iluzoryczną władzę, teraz tak na dobrą sprawę nie ma żadnej,
erni
Cytuj
a jeszcze jedno w stolicce obowiazuje jusz 40 godzinny tygodniowy system pracy według obliczen na przyszłe półrocze przysługuja nam 16,6 dziesiatej wolnej słuzby
Mam pytanie. Czyli pracujecie dalej w systemie 24/48 i przysługuje wam około 2,75 wolnej służby w m-cu. Napisz czy pracujecie tak od lipca, czy wprowadzono wam 40 godz. tygodniowo niedawno.
 
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.