Autor Wątek: 4 Zmiana....?!  (Przeczytany 52749 razy)

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 06, 2005, 08:49:53 »
komendant_powiatowy
Cytuj
No właśnie czyja to jest wina, że mamy za dużo samochodów. A może da się to zwalić na ministra który określił wymagania sprzętowe dla jednostek.
A Ty znasz pisemnko o normatywie wyposażenia jednostek ?? :D  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline komendant_powiatowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 06, 2005, 09:01:35 »
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 22 września 2000 r. w sprawie szczegółowych zasad wyposażania jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. /Dz. U. z 2000 roku Nr 93, poz. 1035/

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 06, 2005, 09:07:13 »
Żartowłem ( można to zobaczyc w JRG i PSK a także w Organizacyjnej )widzę że forum i temat nie śpi  na ministra nie da rady zwalić winy nie ta liga !! :D  Sprzęt jest każdy potrzebny a obsada jego to już do nas nie należy !! :lol:  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline erni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 06, 2005, 09:36:30 »
Te 7 osób na zmiane to i tak jest wiele obecnie w mojej jednostce jest ok.6 z dyspozytorem .I jakos nie widze aby bezpieczenstwo rejonu jakos cierpiało zawsze mozna wezwac posilki z innych jednostek.Oczywiscie biore pod uwage ze tych jednostek w obrebie jest wiele.A co do przeliczania ludzi na samochody to niema po o niewiem jak u was w jednostkach ale u mnie gcba ma na wyposazeniu sprzet holmatro wiec juz wiadomo ze ratowniczy nie musi miec pełnej obsady

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 09, 2005, 10:51:45 »
ERNI tak zawsze można wezwać pomoc jeszcze w garażu . Ale co jeśli odległość miedzy jednostkami jest znaczna  . Ja mam trochę inny temat na który jestem ciekaw waszej opinii. A mianowicie wzorem lat 80 ątych junactwo owszem to plusy i minusy lecz czy nie jest to  pewna alternatywa  niskich stanów może warto zrobić zwro w tym kierunku zkrucić okres szkolenia  bo przecież nie muszą jeździć na 1 rocie  . Oczekuje opinii i pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2005, 10:52:26 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 09, 2005, 12:07:12 »
Wracając do tematu - głowią się głowią a 1 styczeń zbliża się nieuchronnie !!!
Tylko 4 zmiana i to w systemie 24/72 rozwiązałaby wszystko !! Ale to bolesne dla Komendantow bo tylko przez 1 dzień widzieliby człowieka w tygodniu !!! :D  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline erni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 10, 2005, 22:23:26 »
No i sie wyjasniło jeszcze nie oficjalnie ale warszawka bedzie miała 4 zmiany jeszcze dyskutuja od kiedy przecieki mówia o połowie przyszłego roku lub wczesniej  :wacko:  :wacko:  

Offline erni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #132 dnia: Grudzień 10, 2005, 22:25:39 »
Ma to byc 12 na 24 oczywiscie jest to wiadomossc nie oficjalna wiec nie brac to sobie do serca

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #133 dnia: Grudzień 11, 2005, 00:19:54 »
Cytuj
Ma to byc 12 na 24 oczywiscie jest to wiadomossc nie oficjalna wiec nie brac to sobie do serca
Nie wiem skąd kolega ma taką wiadomość, nie spotkałem się z taką propozycją. Owszem może być 12 na 24 ale tylko w PSK i to po zasięgnięciu opinii obsady PSK i ZZ. W innym przypadku 24 na 48.
http://www.skpnszz.org/news.php  
Opinia w sprawie projektu rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie sposobu pełnienia służby strażaków w zmianowym i codziennym rozkładzie czasu służby.

bardzo prosze o uzywanie funkcji "quote"= bulon
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2005, 18:40:44 wysłana przez bulon »
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.143
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 11, 2005, 11:44:29 »
Cytuj
No i sie wyjasniło jeszcze nie oficjalnie ale warszawka bedzie miała 4 zmiany jeszcze dyskutuja od kiedy przecieki mówia o połowie przyszłego roku lub wczesniej
 :blink:  :blink:

Nie wiem gdzie to usłyszałeś ale zapomnij - jeśli już, to tylko na SK (podobnie zresztą jak pozostała część kraju).

Offline Druid

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #135 dnia: Grudzień 15, 2005, 14:46:02 »
Witam kolegów
W temacie systemu to jaki będzie czy 12/24 - 12/48 czy 24/72 to zależy wszystko od naszych twardogłowych, ale weszliśmy do UNI i nie ma wyboru 40 h tygodniowo i ani h więcej.

Koledzy pisali że jak by zapłacili za te nadgodziny to nikt by się nie burzył, ale według unii jest to niemożliwe - za nadgodziny niewolno wypłacać ekwiwalentu pieniężnego tylko oddawać w naturze czyli 5 nadgodzin = 5 godzin wolnego.

Z tego co wiem tak jest np w Holandii znam parę osób które tam jeżdżą, a jak pójdzie do pracy np w niedzielę nawet na 1 h to ma do zwrotu 1 dobę - ale u nas by to chyba nie przeszło.

Z tego co słyszałem u nas przymierzają się do zmiany sytemu na razie na SK  :ph34r:  

pozdr.
"Kto rozprawia, powołując się na autorytet,
nie posługuje się rozumem, lecz raczej pamięcią"

Leonardo da Vinci

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #136 dnia: Grudzień 15, 2005, 17:35:24 »
U mnie narazie wszystko pozostaje bez większych zmian. Były zakusy, żeby właśnie na SK wprowadzić system 12/24, ale wówczas, chyba już nikt z poza - Tu dobrowolnie nie przyjdzie do służby <_< Ma "dojść" jeszcze 2 dyżurnych i oprócz "wojaków", na 8h po jednym etacie na każdą zmianę. Poza tym Z-ca K-dta, będzie jednocześnie D-cą JRG - co akurat wydaje mi się bardzo słuszne. Problem nieco z dotychczasowym D-cą  ;) No... i jeszcze kilka "kosmetycznych" roszad w tzw. biurze. Zobaczymy jak się to wszystko ułoży.
Swoja drogą sporo osób /w woj./ odchodzi na wcześniejsze emerytury:( .
IV zmiana napewno narazie i pewnie szybko - nie wchodzi zupełnie w rachubę /chyba, że jakieś odgórne ogólnopolskie rozporz./
Pozdr.  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Druid

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #137 dnia: Grudzień 15, 2005, 19:07:53 »
Cytuj
U mnie narazie wszystko pozostaje bez większych zmian. Były zakusy, żeby właśnie na SK wprowadzić system 12/24
A właśnie u nas są zakusy i chodzą plotki że może od nowego roku na SK zmieni się system na 12/24 - 12/48.

Pożyjemy zobaczymy  B) w sumie do nowego roku już nie daleko.
"Kto rozprawia, powołując się na autorytet,
nie posługuje się rozumem, lecz raczej pamięcią"

Leonardo da Vinci

Offline nokia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #138 dnia: Grudzień 17, 2005, 17:39:34 »

Offline komendant_powiatowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 17, 2005, 17:44:50 »
Witam wszystkich.
Właśnie na stronie KGPSP zamieszczono Projekt Rozporządzenia w sprawie pełnienia służby przez strażaków PSP. Z opisu wynika, że jest już u ministra i oczekuje na podpis.
Zapraszam do lektury.
Twórców tej karykatury przepisu prawnego proszę o wydanie instukcji realizacji praktycznej wraz z przykładem rozpisanym statystycznej np. 60 - 80 osobowej JRG.
Mój komentarz do tego projektu - "Panie miej w opiece PSP"

 

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #140 dnia: Grudzień 17, 2005, 18:41:47 »
komendancie moze zamiast tak przerażającego cytatu pokusisz się i w punktach napiszesz dlaczego jest to projekt karykatury
może ty masz problem ale wielu strazaków z systemu zmianowego jest w końcu zadowolona

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #141 dnia: Grudzień 17, 2005, 20:21:34 »
Teraz biurowcy i podziałowcy będą pracować po 40 godzin tygodniowo, tylko że ci pierwsi nie mają łóżek w biurach. ;)  

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #142 dnia: Grudzień 17, 2005, 20:31:42 »
ale za to mają większe pobory- zwłaszcza dodatki,komputer na biurku, kszesełko do siedzenia przez 8 godzin......... ;)  

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #143 dnia: Grudzień 17, 2005, 21:05:01 »
Cytuj
ale za to mają większe pobory- zwłaszcza dodatki
- myślę, że nie wszędzie.
Teraz to jest mocny argument, żeby do tego dążyć.

Offline komendant_powiatowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #144 dnia: Grudzień 17, 2005, 21:48:48 »
UWAGA !!!!!
Pilnie zamienie dodatek, komputer na biurku, krzesełko i 8 godzin siedzenia na 24 godziny leżenia.
 

Offline Rober

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #145 dnia: Grudzień 17, 2005, 22:13:18 »
Oby ta chwilowa radość nie odbiła się nam czkawką i pytaniem- po co komu w małym powiecie 5-u  strażaków na zmianie  , kiedy tych strażaków zastąpią Zakładowe i Systemowe OSP.  Czy 24 godziny dyżuru w pracy bez spania to mordęga .Czy czasem ten system nie jest za drogi dla Polski. W tej zabawie liczy się czas szybkiej i skutecznej interwencji.
 

Offline pifos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #146 dnia: Grudzień 17, 2005, 22:34:36 »
5-ciu możenie ale od stycznia w mojej komendzie z etatem na zmianie 13 osób faktycznie służbę pełnić będzie 6, max 7 osób. Wiem, że do 20 komendanci Woj. mają przedstawić KG projekt reorganizacji komend wojewódzkich i powiatowych, chodzi o przesunięcia tak dlugo oczekiwane etatów do podziału bojowego, tylko kiedy zostanie to wdrożone w życie?

Offline czeles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #147 dnia: Grudzień 18, 2005, 00:27:42 »
UWAGA !!!!!
Pilnie zamienie dodatek, komputer na biurku, krzesełko i 8 godzin siedzenia na 24 godziny leżenia.


Panie komendancie powiatowy jeszcze nie widziałem takiej jrg w której się leży przez całą dobe, a to trzeba posprzątrać biura w komendzie, wymyć autko komendanta, lub pozamiatać piasek przy wejściu. oczywiście nie miga się jrg od tych robót, a ten twój dodatek to chętnie bym sobie zabrał o tyle większe miał bym pobory przed zaoraniem każdej jrg, bo z twoich wypowiedzi wynika że potrzebne są tylko zapracowane bióra.
 

Offline komendant_powiatowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #148 dnia: Grudzień 18, 2005, 00:43:31 »
Czeles
Czytaj wcześniejsze posty będziesz wiedział o czym się pisze.
 

Offline Nuras

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #149 dnia: Grudzień 18, 2005, 17:16:00 »
:rolleyes: Witam , teraz biurokraci sie martwią, że będą pracować tyle samo godzin co podział. To pytam gdzie byli jak podział pracował 216 godz. a oni po 176 a opłacani byli z tej samej siadki płac. Chca zwiększyć stan osobowy podziału to poprostu niech wszystkie księgowe, sekretarki i reszta pseudo strażaków (po co im stopnie strażackie) zwolni etaty strażackie a w to miejsce niech przyjdą prawdziwi nowi strazacy którzy be jeździli samochodami. Niewiem może coś nie doczytałem ale który strażak lezy całe 24 godziny, gdzie tak jest, mówicie o czymś o czym widocznie nie macie zielonego pojęcia. Co do obsad w końcu to nie ci z komendy są w pierwszej fazie działań tylko ludzie z podziału i to oni sie borykają z małą ilością ludzi , to dowódcy zmian często biorą na garba decyzje wysyłając mało wyszkolonych ludzi do działań (na zmianie są młodzi strażacy rówierz). Co z tego pieknego sprzętu jak zaraz nie bedzie miał kto nim pracować.  :ph34r: