Autor Wątek: Noże Ratownicze  (Przeczytany 8142 razy)

Offline nuras12

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Noże Ratownicze
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 06, 2009, 09:52:08 »
 :mellow:Panowie jeśli chodzi o noze ratownicze to nie naszej głowy kłopot skąd K-nt weźmie kase skoro wprowadzili przepis mówiacy o tym, że ten nóz musi sie znaleść u każdego strażaka w kieszeni to i kase muszą znaleść. U nas kupiono na obsade zmiany no i rano trzeba go przekazać a jak gdzieś przepadnie no to 2 stówki w plecy. No chyba, że na allegro bo są dostępne. A co do przydatności to każdy kto pracuje w podziale to wie doskonale, że nóz jeden w samochodzie nie zdaje egzaminu bo porostu samochód nie zawsze stoi obok nas. Stare powiedzenie mówi "Kto z soba nosi nikogo nie prosi". A od martwienia sie o kase są tęgie głowy tak jak i od wprowadzania przepisów.

Offline norbertkazik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Noże Ratownicze
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 06, 2009, 10:25:55 »
Zapraszam na stronkę  http://www.sklepogniowy.pl/
A swoją drogą ja nie mam takiego noża ale widziałem kolegów jak używali tego sprzętu i uwierzcie mi szyby od samochodu tnie jak masło.
Pozdrawiam




Bogu na chwałę bliźniemu na ratunek
Bóg stworzył mnie po to abym pomagał bliźnim nawet za cenę własnego życia

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Noże Ratownicze
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 28, 2009, 17:40:07 »
Idealne połączenie noża ratowniczego i scyzoryka:D Pokażcie żonom i przypomnijcie kiedy macie urodziny/imieniny :D

http://www.victorinox.pl/sklep,3060,,,03,,pl-pln,416146,0.html

Tak... Kilku klubowiczów posiada dokładnie ten model Victorinoxa ratowniczego...
Z odpowiednim grawerunkiem na ostrzu :)
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2009, 17:51:24 wysłana przez dago »

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Noże Ratownicze
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 01, 2009, 08:05:08 »

Osobiście noszę w kieszeni coś takiego. Nóż kosztował 7, a multitool 23 złotych.Można powiedzieć że badziewie, ale jak zgubię, albo zniszczę przy akcji, żadna strata. Kupie po prostu nowe. Można kupić sobie oryginalny nóż Gerbera, tylko po co. Jak go stracisz to parę stówek pójdzie lekką ręką.
Jeszcze jedno. Ktoś powiedział że nosi nóż w kieszeni koszarówki. Wytłumaczcie mi jak przy akcji, mając na sobie nomex, wyjmuje ten nóż z kieszeni koszarówki?? No  chyba  ze używa go tylko do obcinania paznokci :dance:

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2009, 08:22:00 wysłana przez madmax29 »

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Noże Ratownicze
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 06, 2009, 03:35:28 »
Witam!
Były już różne tematy i o ciuchach strażackich i o sprzęcie i o całych samochodach pożarniczych, ale nie było tematu na temat noży ratowniczych.
Czy ktoś z Was używa takiego noża? Jakiej firmy? Jaki model.
Proszę o jak najwięcej opini, ponieważ zamierzam dokonać zakupu takiego sprzętu. Na co zwracać uwagę przy zakupie?
Pozdrawiam. Michaszs
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Noże Ratownicze
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 06, 2009, 08:44:38 »