Autor Wątek: Fundusze na budowe nowej remizy.  (Przeczytany 1054 razy)

Offline OSP1978

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Fundusze na budowe nowej remizy.
« dnia: Październik 30, 2011, 17:26:08 »
Witam. Poproszono mnie o pomoc w sprawie znalezieniu funduszy na budowę remizy w małej wiosce w moim regionie. Jeżeli możecie to pomóżcie odpowiedziec na pytanie: gdzie i jak szukac na ten cel funduszy. Nie chcę byc gołosłowny i do rozmowy podchodzic nieprzygotowany. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam.

Offline ospbiesal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Fundusze na budowe nowej remizy.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2011, 07:39:30 »
Nam udało się zdobyc fundusze w powiecie. Powiat (w naszym wypadku olsztyński) ma jakiś fundusz przeznaczony na pomoc w rozbudowie i doposażenie jednostek OSP na swoim terenie. Tylko z tego co wiem wnioski trzeba składac do końca października.

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Fundusze na budowe nowej remizy.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2011, 09:10:56 »
A więc zależy jaki region Polski:
Jeżeli małopolska to podpiąć się można pod Małopolskie remizy;
Natomiast gdyby w remizie powstała świetlica, plus sala widowiskowa to pieniądze możecie pozyskać z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Na pewno też można się starać o środki z Regionalnych Programów Operacyjnych. Jeżeli zaś chodzi o PROW, to 70% wkład UE i Państwa Polskiego, zaś 30% Wasz. Ale najpierw musicie założyć swoje środki.

To tyle chyba, więcej jakoś mi nie przychodzi do głowy. U nas w Gminie budowano jednej straży remizę od podstaw i korzystano z Małopolskich Remiz oraz PROW.
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.