Autor Wątek: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie  (Przeczytany 59771 razy)

Offline podymacz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 19, 2013, 15:58:22 »
Bardzo trudno jest nauczyć się Sony VS? Movie Maker jakoś mi poszedł, ale wiem że sony jest bardziej skomplikowany.

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 19, 2013, 18:18:09 »
Bardzo trudno jest nauczyć się Sony VS? Movie Maker jakoś mi poszedł, ale wiem że sony jest bardziej skomplikowany.
Jeśli chcesz to umówimy się na jakiś dzień i przy pomocy TeamViewer pokażę Ci co i jak ;)
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline fotostrażak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 19, 2013, 22:05:10 »
Wypowiem się tu po raz pierwszy w tym temacie ;)

Do wszystkich co do kamer, sam nie mam, ale miałem przyjemnośc pracowac z Fire Helmet Cam (OSP Stobierna, filmik wcześniej pokazywany) oraz na HD Go Pro 2 i 3. Ale ogólnie sam mam zamiar zakupu Bullet HD, czemu? Cena atrakcyjna, efekt podobny :)

Podymacz co do Twoich problemów to tak: karty pamięci polecam w sklepach Fotojoker bądź AbFoto, dlaczego? Tam są ludzi z potężną wiedzą i dobrze doradzą, a micro sd też mają karty :) W sprawie montażu polecam Sony Vegas. Przyjemny interfejs pracy i bardzo intuicyjny, sam zaczynałem od movie makera ;)

No i sprawa ostatnia, ja nagrywam też telefon i aparatem, ale samą jazde dlatego kamera to świetny pomysł i nasze bezpieczeństwo w razie pomyłki kogoś i oskarżenia nas, ale kązdy kij ma dwa końce..

P.S. Moje nagranie z Fire Helmet: http://www.youtube.com/watch?v=t6-CV0NfYy4

Offline artur21213

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
    • OSP Chłapowo
Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 19, 2013, 22:23:10 »
Witam
Ja nagrywam kamerką Bullet HD Lite 2 , jak na razie przy akcji nie była sprawdzona. Póki co tylko przygotowania do zawodów, generalnie jestem z niej zadowolony, jedynie dźwięk jest marny. To dlatego, że jest ona dość szczelnie zamknięta, po zdjęciu osłony, wejście mikrofonowe nie jest niczym ograniczone i dźwięk jest OK.
za tę cenę (ok 400zł) dostałem kamerkę, kabel, kilka złączek do zamontowania kamerki na rowerze, kasku, zestaw do nurkowania z kamerką (całkowicie uszczelniający kamerkę) oraz oprogramowanie. Uchwyt do hełmu wykonałem sam.
Jak coś to piszcie, wstawię jakąś próbkę nagrania .

Offline podymacz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 20, 2013, 01:46:30 »
No więc trzeba będzie pomyśleć o tym Sony Vegas. Moja pierwsza edycja w darmowym programie: http://www.youtube.com/watch?v=DsraydL28DA

Offline oficeroperacyjnywsi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 20, 2013, 12:52:52 »
Miałem styczność chyba ze wszystkimi kamerami, łącznie z fire helmet cam i zdecydowanie najbardziej polecam ContourHD 1080p. ew. zwykły ContourHD, nie polecam nowszych modeli contoura, ponieważ mają kiepską optykę. Cena tych kamerek to ok. 400zł za używane.

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 20, 2013, 13:00:26 »
Tak jak kolega wyżej napisał kamerka jest ekstra i również ją polecam . Ostatnio zakupiłem sobie obudowę wodoszczelna trochę ciąży ale kamerki nie uszkodzę /

Offline fotostrażak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 20, 2013, 15:38:23 »
oficeroperacyjnywsi najbardziej rozponawalny, a słyszałem nawet, że "strażacy" się na tym uczą, tzn. przyszli strażacy w wieku 14 lat :)

Podymacz ciekawie, o błędach to nie mówmy może bo to nie miejsce do tego, no ale trzeba pamiętac co się publikuje bo są wtopy dobre. Szkoda, że nie jako tnący czy inny tylko jako postronna osoba. Czekamy na więcej, no a obróbka jak dojdzie i z innej perspektywy nagrywane będzie git, tak myślę :)

frosowsky

  • Gość
Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 03, 2013, 17:31:20 »
Wiem, ze temat trochę umilkl, ale czy ktoś może powiedzieć mi cos na temat kamerki BULLET FULL HD 12 Mp? Interesuje mnie tez jak sprawdza się w nocy.? Warto w cos takiego zainwestować?

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 03, 2013, 19:25:19 »
Wiem, ze temat trochę umilkl, ale czy ktoś może powiedzieć mi cos na temat kamerki BULLET FULL HD 12 Mp? Interesuje mnie tez jak sprawdza się w nocy.? Warto w cos takiego zainwestować?
Temat po to jest więc nie masz się czym martwić.
Ja niestety sam takowej nie używam ale może ten filmik Ci pomoże:

http://www.youtube.com/watch?v=MkqvYIaQLmg

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 03, 2013, 19:36:13 »
Bardzo dobrze, że go odświeżyłeś bo tez miałem napisać. Czy znacie może jakieś tanie kamerki? Tzn. nie w cenie GoPro albo Bullet. Ostatnio widziałem firmy A4tech, ale odpuściłem sobie ją.

Offline fotostrażak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 03, 2013, 21:59:52 »
Nie wiem jak w tej wersji ale w słabszej nagrywanie w nocy leży  :angry: Może w tym modelu producent zadbał o lepszy obraz także nocą :) Jak będziesz wiedział to daj znac sam jestem ciekaw :)

Offline mateusznce

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 07, 2013, 12:56:10 »
Ma ktoś może zamontowaną do hełmu kamerę bullet hd? Jeżeli tak to prosił bym o podpowiedzenie dobrego patentu na montaż :P W moim przypadku hełm pacific F7 ;)

Offline fotostrażak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 09, 2013, 15:55:29 »
Napisz do chłopaków z Ochotnicza Straż Pożarna - Głogów Młp. na fejsie najlepiej jak montują bo oni mają właśnie tą kamerkę. Natomiast wiem, że najlepiej samemu zrobic uchwyt podobny do uchwytu do latarki (warto podpatrzec orginalny uchwyt do latarki) i coś na ten wzór.

OSP Głogów Młp.

  • Gość
Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 11, 2013, 12:59:28 »
Cześć
Montujemy uchwytem firmy black jack, co prawda na razie pożyczonymm ale pewnie już zostanie lub będzie zastąpiony identycznym.
http://www.blackjackholder.com/products_BJCamera1.php
My to mamy na hełmie Calisia AK06, nie wiem jak z innymi hełmami, do Galletów nie podejdzie ten uchwyt.

Offline mateusznce

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 13, 2013, 02:36:07 »
A gdzie i za ile można go dostać w Polsce?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 22, 2013, 21:35:34 »
Jeżeli chodzi o wytrzymałość kamerek:

http://www.youtube.com/watch?v=RZy9Ndb4xO8

GoPro3. Lepszej reklamy wytrzymałości kamerki raczej nie można sobie wyobrazić (na końcu przejechał jeszcze po niej quad) :p
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline fotostrażak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 24, 2013, 18:03:20 »
może i dobra ale jak to do helmu założyc? :D nie pratyczna przy hełmie...

Offline weissp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 24, 2013, 19:01:33 »
Ja używam Bulley HD, jak by maił ktoś jekies pytania to pisać

Offline fotostrażak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 01, 2013, 14:53:32 »
Nagranie z kamerki Bullet HD lite oraz dojazd przy użyciu Goclever. Zapraszam do oglądnięcia :)

http://www.youtube.com/watch?v=irbz8nI9ib8

Offline Kuniksira

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 04, 2013, 18:23:58 »
ja tez używam bulley hd :)

Offline Materson

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • cel: SA PSP Kraków
Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 05, 2013, 22:14:25 »
Witam, jak myślicie która kamera by była lepsza do nagrywania akcji? Bullet HD czy Contour HD? :)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 05, 2013, 22:29:56 »
Witam, jak myślicie która kamera by była lepsza do nagrywania akcji? Bullet HD czy Contour HD? :)
Przeglądając filmy nagrywane kamera Bullet HD oraz Contour HD zdecydowanie Bullet HD, również dobrej jakości są filmy kamerki GoPro HD -_-
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline fotostrażak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 06, 2013, 11:55:37 »
jak bym mial kase bralbym contour a jak mało kasy to chyba lepiej Bullet zakupic :) GoPro się źle montuje i śmiesznie przy helmie :D

Offline Materson

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • cel: SA PSP Kraków
Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 06, 2013, 19:38:42 »
GoPro niestety dla mnie za drogie :D A które dokładnie modele contour/bullet ? Bo jest chyba kilka