Pożarnictwo > Ratownictwo Medyczne

Zestaw R1

<< < (4/4)

Pedros:
Moim zdaniem kupowanie szyn powinno odbywać się w następujący sposób:
- Wytyczne podaja ile jakich długości powinien mieć dany wóz i traktować to tylko jako przykład a nie podawać, że mamy koniecznie kupić cały zestaw.
Ja nie mam pieniędzy w tym roku na cały zestaw, więc kupuje na sztuki np. planuje kupić na początek po jednej z każdej długości. Przecież kiedy zjeżdżają się wozy do acji to akurat u nas szyn jest aż za dużo. Potem tylko broblem z odebraniem ich z SORu.

Ale komendant gminny czy prezes powiatu OSP już mnie nie rozumieją bo mają napisane że ma być zestaw to mam kupić zestaw. Bo ktoś tak napisał. W cywilu prowadzę firmę handlowo-usługową i takie wpychanie na siłe całych zestawów uważam za kolejny "przekręt".

A co do motażu dwóch szyn to żeby spełniały jako tako warunki unieruchomienia musiałyby pewnie zachodzić na siebie jakieś przynajmniej 20 cm. (ale im więcej tym lepiej) i powinny być obwiązane mocno bandażem (najlepiej elastycznym). Ale to oczywiście tylko moje zdanie.

Pozdrawiam

bulon:
i bardzo dobrze
jest napisane znaczy tak ma byc

--- Cytuj ---Wytyczne podaja ile jakich długości powinien mieć dany wóz i traktować to tylko jako przykład a nie podawać, że mamy koniecznie kupić cały zestaw.

--- Koniec cytatu ---
zestaw sklada sie z konkretnych rzeczy - czyli zestaw to jest to to i to. a nie ze jest napisane "zestaw" to chocby tam nic nie bylo to jest zestaw.
nie patrzec w papiery i sprawdzac papiery tylko patrzyc w papiery i sprawdzac stan faktyczny ...

ignacy b:
Właśnie, 20 cm plus bandaż elastyczny mocno zawiązany. Szyny bardzo dobrej jakości ( takich teraz nie ma!)  można kupić bardzo tanio  w Agencji Rezerw Materiałowych - lepiej się zmówić w województwie, żeby oszczędzić na transporcie. Pismo na ten temat poszło do KW PSP - ale wtedy nie było taniego państwa, a teraz są to pomysły byłego reżimu....

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej