Pożarnictwo > Ratownictwo Medyczne

Zestaw R1

(1/4) > >>

zeusss:
witam
niedawno dostalismy zestaw R1 wraz z szynami kramera
moje pytanie :
czy szyny powinny byc owiniete czyms w rodzaju bandazu??
bo te co dostalismy sa "gołe"  jest to poprostu sam szkielet szyn
a na kursie ratmed widzialem szyny ktore byly wlasnie owiniete czyms w rodzaju bandaza..
czy to ma jakies znaczenie czy one sa owiniete czy nie ??

pozdrawiam

ogniomiszcz:
Powinny być osłonięte (powlekane), przy czym bandaż nie należy do najlepszych rozwiązań.
Teraz szyny sprzedaje w zdejmowalnym powleczeniu każdej szyny z miękkim tworzywem nieprzepuszczalnym dla płynów, wydzielin i wydalin, możliwość dezynfekcji* powleczenia, możliwość wygięcia szyny o 180° bez użycia narzędzi oraz bez uszkodzenia powleczenia.
Wg "Wytycznych....." w zestawie R1 powinny być właśnie powlekane (14 szt. o różnych rozmiarach)
Tu masz fotę: szyny kramera

zeusss:
no wlasnie kazda szyna jest w takim pokrowcu ( tylko granatowym :)) jak by ze "skaji" ( cos podobne do skory pewnie wiecie o co chodzi :))

to np jak bede zakladal taka szyne pacjentowi to nie wyciagac jej z tego pokrowca ??     i zalozyc mu ja razem z nim ??

pozdrawiam

strazakg:

--- Cytuj ---
to np jak bede zakladal taka szyne pacjentowi to nie wyciagac jej z tego pokrowca ??     i zalozyc mu ja razem z nim ??

pozdrawiam
--- Koniec cytatu ---
Ten pokrowiec pełni role tego bandaża, więc zdecydowanie nie możesz wyciągać tych szyn z tego pokrowca. Te pokrowce są o tyle lepsze od bandaża, że łatwo je utrzymać w czystości i dezynfekować.

Witold:

--- Cytuj --- to np jak bede zakladal taka szyne pacjentowi to nie wyciagac jej z tego pokrowca ??     i zalozyc mu ja razem z nim ??
--- Koniec cytatu ---
Oczywiście nie wyciągasz ich z pokrowców - one po to są, żeby nie przykładać do ciała samego drucianego szkieletu szyny.

Witek

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej