Autor Wątek: Likwidacja Pa  (Przeczytany 18247 razy)

Offline strażakL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Likwidacja Pa
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 16, 2006, 20:50:12 »
niestety tak się utarło że Polak to złodziej, za pewne nie każdy bo większość społeczeństwa jest normalna, a zwykły motłoh rozkrada mienie i tak biednej straży

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Likwidacja Pa
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 16, 2006, 21:51:17 »
PA - likwidacja może tylko stanowisk ale nie PA !!! Oczywiście plus oprogramowanie....skuteczne!!!
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Likwidacja Pa
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 26, 2006, 17:03:46 »
Cytuj
I bardzo dobrze, że PA są lkwidowane. Nie ma chyba wiekszego marnotrastwa utrzymujac to stanowisko. W całym Nowym Yorku są 4 stanowiska kierowania a wkażdej innej strażnicy przyjmujący zgłoszenie wsiada na wóz. A chyba budżet polskich strażaków jest nieporównywalny do amerykańskich.
Kur.... jeszcze jeden zachwycony USA  jak sam zauważyłeś w nowym jorku jednak sa 4 stanowiska kierowania  u mnie jest jedno  w KM . Jednak co roku papierków przybywa nie ubywa i o likwidację jestem spokojny bo w powiecie sk by sobie za chiny samo nie dało rady . Tym bardziej że wdrażany jest nowy system kobra i bez pomocy tych jak mówicie obiboków z pa  to mogli by sobie tylko poklikać na kompie  a nie dysponować siły przyjmowac meldunki o zdażeniach  o stanach osobowych ,poczty elektronicznej  aktualizacji  sił i środków   itp. Chyba kilku z was nie bardzo wie na czym ta robota polega bao tak pitolicie  że aż dupe ściska .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2006, 17:06:11 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Likwidacja Pa
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 26, 2006, 17:09:33 »
Cytuj
No istało sie to co niekyórzy z was zauważyli - wieczorem podczas wyjazdu do interwencji "ktoś" wlazł na teren obiektu, rabnął antenę satelitarna oraz 2 kamery z monitoringu , a uzbrojony alarm nawet niewykrył tego. Od kilku dni znowu jeździmy w czwórke do zdarzeń , a piąty zostaje pilnować straznicy. Mądry polak po szkodzie!!! :( No i kupił psa , powiesił odpowiednie tabliczki ostrzegawcze i czeka , aż on komuś dupe poszarpie jak wlezie na obiekt.
Widzisz sam to najlepszy dowód czyjejś głupoty szkoda że po czasie.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Likwidacja Pa
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 26, 2006, 19:31:34 »
Cytuj
Chyba kilku z was nie bardzo wie na czym ta robota polega bao tak pitolicie że aż dupe ściska .

Święta racja Cień  ;) Mnie też już - nie raz się krew "zagotowała" nie tylko akurat  w tym temacie <_< Cóż takie  "uroki" forum.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Likwidacja Pa
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 26, 2006, 21:09:38 »
U mnie praca na PA polega dodatkowo poza oczywistymi obowiązkami na obserwacji kto też wieżdza do KM,przepytywaniu wjeżdzających, otwieraniu i zamykaniu szlabanu, ustawianiu przyjeżdzających do KM samochodów interesantów, zamykaniu bram garażowych po wyjazdach alarmowych. Obserwowaniu jakie i czyje auta parkują przed budynkiem Komendy (ciekawe co mnie to obchodzi). Nie ma kamer, nie ma WC. Jakby co to trzeba lecieć 50 m do kibla. (a kogo wtedy zostawić jak wszyscy przy akcji)
Jednym słowem super. Cieć i dyspozytor w jednej osobie. Jak się coś dzieje to jednym okiem obsługa SWD, drugim kontrola ciągle wjeżdzających i parkujących. Służba stała się karą. Oper...ol można dostać za byle co....
Więc jeśli ten punkt zostałby zlikwidowany to sorry ale ja nie będę płakał.
 

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Likwidacja Pa
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 26, 2006, 22:50:22 »
Cytuj
Cytuj
I bardzo dobrze, że PA są lkwidowane. Nie ma chyba wiekszego marnotrastwa utrzymujac to stanowisko. W całym Nowym Yorku są 4 stanowiska kierowania a wkażdej innej strażnicy przyjmujący zgłoszenie wsiada na wóz. A chyba budżet polskich strażaków jest nieporównywalny do amerykańskich.
Kur.... jeszcze jeden zachwycony USA  jak sam zauważyłeś w nowym jorku jednak sa 4 stanowiska kierowania  u mnie jest jedno  w KM . Jednak co roku papierków przybywa nie ubywa i o likwidację jestem spokojny bo w powiecie sk by sobie za chiny samo nie dało rady . Tym bardziej że wdrażany jest nowy system kobra i bez pomocy tych jak mówicie obiboków z pa  to mogli by sobie tylko poklikać na kompie  a nie dysponować siły przyjmowac meldunki o zdażeniach  o stanach osobowych ,poczty elektronicznej  aktualizacji  sił i środków   itp. Chyba kilku z was nie bardzo wie na czym ta robota polega bao tak pitolicie  że aż dupe ściska .
Tu nie ma zadnego zachwytu USA tylko zdrowy rozsądek wynikający z matematyki. Znam KM gdzie są 4 JRG i w każdej PA, oprócz tego MSK gdzie jest zawsze dwóch a to jest juz 6 osób. Gdzie we wszystkich 4 JRG jest 29 chłopaków po ostatnich zmianach. Więc na MSK i PA pełni 17% strażaków służbe. I to jest zdrowy układ???
Zdaje sobie sprawe, że w przypadku likwidacji PA na MSK chłopaki rady by nie dali
ale problem nie tkwi w stanach osobowych na tym stanowisku, tylko w absurdalnych systemach jakie nasi włodarze próbują wdrożyć.
Wracając jeszcze do zachwytu USA. Ja bym to może nazwał wzorcem, nie koniecznie doskonałym ale wartym do zaczerpnięcia pewnych rozwiązań.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2006, 22:56:09 wysłana przez strazakg »

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Likwidacja Pa
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 26, 2006, 23:06:01 »
PA nie zginie. Nawet jeśli będzie siedziała tam P. "Zosia". Spoko i luzik. A kto tego nie rozumie  - to do przedszkola.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Likwidacja Pa
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 26, 2006, 23:19:08 »
Punkty alarmowe uchowają się zawsze, tylko zadań przybędzie i ich forma pierwotna  ulegnie zmianie. Nowoczesność wejdzie w progi...
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Likwidacja Pa
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 27, 2006, 10:32:08 »
Cytuj
Punkty alarmowe uchowają się zawsze, tylko zadań przybędzie i ich forma pierwotna  ulegnie zmianie. Nowoczesność wejdzie w progi...
No wkońcu  częściowo mogę się z tobą zgodzic - zmiana   paru spraw bo jak by przy tych 4 JRG wszystko miało przejać MSK  to marny jego los ginie w przedbiegach na codzień jestem podziałowcem lecz zdażało mi się  być i na PA i na MSK i to nie raz pare miesięcy  to nie taki proste jak wielu myśli to nie tak że tylko kawka papieros  i marynistyka  czyli gadki o du..pie maryni zreszta nie pijecie kawy na podziale . Pamiętajcie że  w większych powiatach takie redukcje mogą sie bardzo nie zdrowo skończyć  chodzi mi o 1 SK i na kżdej JRG  PA żeby było 10osób  na MSK to nie obrobią się przy 10 czy więcej JRG  to nie tak prosto więc prosze nie spłaszczać tematu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2006, 10:34:39 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Likwidacja Pa
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 27, 2006, 22:47:50 »
Cytuj
U mnie praca na PA polega dodatkowo poza oczywistymi obowiązkami na obserwacji kto też wieżdza do KM,przepytywaniu wjeżdzających, otwieraniu i zamykaniu szlabanu, ustawianiu przyjeżdzających do KM samochodów interesantów, zamykaniu bram garażowych po wyjazdach alarmowych. Obserwowaniu jakie i czyje auta parkują przed budynkiem Komendy (ciekawe co mnie to obchodzi). Nie ma kamer, nie ma WC. Jakby co to trzeba lecieć 50 m do kibla. (a kogo wtedy zostawić jak wszyscy przy akcji)

Dokładnie tak Geddeon Kurw... więc po co itd....?
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Likwidacja Pa
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 30, 2006, 22:04:49 »
No jeśli się nie przesłyszałem to przed chwilą nasz krwawy ludwik powiedział, że problem jest w tym że w Polsce funkcjonuje ponad 100 CPR-ów a w takich Czechach 12, więc nadmiar zlikwidujemy..... Panowie jak nie macie CPR-a to już się nie martwcie, nie wasz problem.......... zastanawiam się tylko jaki model pan minister przyjmie, np.: 1 CPR obsługujący cały śląsk od Małejpolski do granicy z Niemcami... :blink: że gdzie pan ma ten wypadek??? aaaaaaaaaa pod Starościnem  :unsure:  (głos przytłumiony w słuchawce: "Te stary gdzie to kur...a jest :blink: )"
Jednak Polska to bałdzo dziwna kraj :ph34r:
nie macie desek?? bo już chyba czas budować samolot o którym Smoleń z Laskowikiem śpiewali  :P  
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.