Autor Wątek: Nowy Komendant Główny  (Przeczytany 15040 razy)

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Nowy Komendant Główny
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 07, 2005, 18:20:11 »
witam panowie.
 niekoniecznie się zgadzam z niektórymi że krzowski będzie krótko na stanopwisku KG jest to :

ponoć gościu z głową na karku
jest z poza układów i układzików
i związkowiec te trzy rzeczy bardzo mnie podnoszą na duchu jako podziałowca
ale historia uczy że nie ma się czym podniecać .

pozdrawiam brać strażacką.
 

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Nowy Komendant Główny
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 07, 2005, 19:04:05 »
Sasza, mieliśmy już co prawda zastępcę KG związkowca, przemilczmy jednak tę postać ;)
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Nowy Komendant Główny
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 07, 2005, 19:08:18 »
Zgadzam się z poprzednikiem, mysle że Krzowski to porządny strażak i uczciwy facet. Za jego czasów powstała pierwsza grupa poszukiwawczo - ratownicza PSP i po raz pierwszy polscy strażacy pokazali się na świecie. To także on jako jeden z pierwszych wdrażał ratownictwo chemiczne i potem medyczne co świadczy, że nie jest mu obce nowoczesne ratownictwo. Miejmy nadzieje że nie da sie omotać oszołomom - a w KG ich niemało. :)  :D  :P  

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Nowy Komendant Główny
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 08, 2005, 15:45:50 »
Pielgrzym, w sprawie tego Pana - Z-cy KG, wcześniej związkowca, mamy to samo zdanie. Poraz pierwszy zgadzam się wpełni z Twoją oceną dotyczącą akurat tego gościa. Może z czasem będzie kilka innych tematów zbieżnych? Tym razem pozdrawiam.  :D  

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Nowy Komendant Główny
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 08, 2005, 16:11:04 »
Były już KG "Panbuk" ostatnio w TV żalił się, że odwołano KG bez przemyslenia. Podstawą przemyślenia wg "Panabuka" miałoby być zadbanie o certyfikaty tajności, których obecny KG nie posiada i Minister również.
Wpadła mi więc taka oto dygresja.
Kiedy oficerowie z Gdańska stawiali zarzuty wobec KW i Z-Cy KG "Króla Świeczka", to "Panbuk" nie zajmował sie merytoryką tych zarzutów tylko miał poważne pretensje, że wplątane zostały w to media, że to nie służy dobrze PSP, że to nie honorowo i nie po oficersku odwoływać się do opinii publicznej i gdyby znalazł dowody na współprace z mediami któregokolwiek oficera, wszcząłby przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne.
A tym czasem, gdy role sie zmieniły, "Panbuk" już jako były KG, wciągnął media i poskarżył, że nowy KG nie ma certyfikatów tajności. Gdzie ten jego honor oficerski, gdzie jego dbałość o dobro służby - chyba w tym samym miejscu gdzie jego moralność - czyli u Kalego.

Podpowiadam obecnemu KG, możeby tak wszcząc postępowanie wyjaśniające, dlaczego funkcjonariusz PSP bez zgody przełożonego udziela wywiadu TV, w którym wytyka błędy Ministrowi i KG, bez uprzedniego zwrócenia uwagi na taki stan rzeczy w toku drogi służbowej. Złamany został regulamin służby.

Pozdrawiam.
 

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Nowy Komendant Główny
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 09, 2005, 09:07:58 »
Ach !! małopolska odżyje pewnie wszystkie many teraz będą szły na południe !!! :D  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Nowy Komendant Główny
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 14, 2005, 12:25:10 »
Witam.
Cytuj
ponoć gościu z głową na karku
jest z poza układów i układzików
i związkowiec te trzy rzeczy bardzo mnie podnoszą na duchu jako podziałowca
Na wstępie chciałbym zapytać saszę skąd ma informację że K.Krzowski jest związkowcem ???? O ile się orientuję to nie był nim nigdy i nie jest do dziś.
W kazdym bądź razie ja sobie nie przypominam.
Co do dwóch innych argumentów wysuniętych przez Ciebie zgadzam się w 100 %.
Pan K.Krzowski jako d-ca był ok.
Podczas akcji ratownictwa chemicznego wielokrotnie sam wchodził w strefę w ubraniu gazoszczelnym w pierwszym rzucie. Opanowanie i spokój podczas działań.
Potrafił wstawić się za strażakiem u KM, można było iść do niego z każdym problemem.
Wymagający ale i potrafiący docenić strażaka.
Mam nadzieję że zajmowane stanowisko nie zmieni tego Pana i pozostanie takim jakim był.<_<

Co do sprawy certyfikatów to "Panbuk" rzeczywiście bardzo się ośmieszył ze swoimi żalami. Wynikało z tego że Komendantem powinien zostać jednak On lub któryś z jego zastępców bo takowe certyfikaty już mają.... Do tego nalezy dodac że razem z nim wypowiadał się jakiś strażak (raczej wysoki stopniem oficer) który pokazał tył głowy przd kamerą i mówiłe że to skandal i nie wyobraża sobie jak to jest możliwe....no i były stary ZSMP-owiec i były czerwony minister Pan Szmajdziński(posiadający certyfikat).
Wszyscy trzej stanowili doskonałą harmonię. Widomo co jest co.
Zgadzam się ze spostrzeżeniem enter1 co do wciągania mediów przez b.komendanta głównego i popieram jego podpowiedź o wszczęcie postępowania wyjaśniającego w tej sprawie.
Zastanawiam się kto wciągnął pana Buka w takie wypowiedzi i co przez to osiągnął?
Zastanawiam się też dlaczego b.komendant nie powiedział ani słowa o szybkim mianowaniu zastępców niektórych komendantów miejskich czy wojewódzkich na stanowiska tylko po to by po chwili mogli odejśc na emerytury. Niektórzy zaraz po objęciu stanowiska zaczęli chorować....
do  Zubek73
Cytuj
Hehe no to się doczekałem. Zostałem "komuchem" Za chwilę się dowiem że na kogoś donosiłem i że nie słucham jedynej słusznej rozgłośni.
Nie sądzę żeby dev miał akurat Ciebie na myśli pisząc swojego posta, stwierdził ogólnie że "komuchy" będą szukać tematów zastępczych- chodziło o ten wywiad w TVN.
Ale z drugiej strony czytając Twojego posta wynika że była to dla Ciebie wspaniała wiadomość.
Co do słuchania jedynej słusznej rozgłośni to zauważ że najwięksi PZPR-owcy ponawracali się i oni siedzą w pierwszych rzędach na mszach w dniu św.Floriana.
do stępień
Cytuj
Ach !! małopolska odżyje pewnie wszystkie many teraz będą szły na południe !!
Za te many na każdej JRG wykopiemy sobie basen a  Sop-em będzie Lamborgini Diablo.  O wozach gaśniczych narazie nie piszę bo nie wiemy na co się zdecydować na "Mesie" czy coś na bazie "Lincolna":D
Pozdrawiam :D  

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Nowy Komendant Główny
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 14, 2005, 13:57:04 »
(...)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2021, 14:13:18 wysłana przez ogniomiszcz »

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Nowy Komendant Główny
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 15, 2005, 08:16:48 »
Geddeon
Cytuj
Za te many na każdej JRG wykopiemy sobie basen a Sop-em będzie Lamborgini Diablo. O wozach gaśniczych narazie nie piszę bo nie wiemy na co się zdecydować na "Mesie" czy coś na bazie "Lincolna":D
alllllllllllllllllllle !!! byłoby fajnie !!!!!!!!! :D
przyuważ jak zachowywali się dotychczasowi komendanci !!! gdzie mieli skierowany wzrok i gdzie ich ciągnęło !!! :D  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Nowy Komendant Główny
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 21, 2005, 14:44:13 »
Zubek to żart ale pilnuj by ci nikt nie wytyknoł dziadka w wermachcie .Pozdrawiam  .P.S . Widzisz takie czasy że młokosy wygaduja co ślina przyniesie.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline pifos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Nowy Komendant Główny
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 16, 2005, 20:31:40 »
Dziś przy okazji Wigilii w komendzie miałem okazję porozmawiać z jednym ze związkowców, którzy dość często bywają w warszawce w sprawach oczywiście naszych. Zadałem m/innymi pytaniena temat KG, w odpowiedzi usłyszałem że w 8 na 10 jego pomysłów zgodziłby sie z nim. Zgadzało by się to co mówił  Sasza. może w końcu znalazł się facet rozumiejący rzemiosło i uzdrowi atmosferę, bo po postachwidać, że w co po niektórych jednostkach jest nieciekawa.
I chyba zaczęły się ruchy na stołkach KW, czy ktoś może to potwierdzić?

 ;) i tak mimo chodem się zestarzałem :(  
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2005, 20:35:47 wysłana przez pifos »

Offline jasio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Nowy Komendant Główny
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 16, 2005, 23:43:24 »
Cytuj
I chyba zaczęły się ruchy na stołkach KW, czy ktoś może to potwierdzić?
Mam nadzieję, że sięgnie niżej ...
A swoją drogą, czy ma ktoś wiedzę na temat pobytu 01KG w Gdańsku?
Podobno ciekawe rozdania się szykują na północy ...

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Nowy Komendant Główny
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 17, 2005, 16:14:24 »
Cytuj
A swoją drogą, czy ma ktoś wiedzę na temat pobytu 01KG w Gdańsku?
 
Ma. A co Cię interesuje.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Nowy Komendant Główny
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 17, 2005, 18:46:38 »
w końcu chłop wziął się za robotę i przedstawił projekt rozporządzenia o czasie służby

Offline pifos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Nowy Komendant Główny
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 17, 2005, 22:28:10 »
Z wiadonych źródeł wiem, że na tapecie jestr długo oczekiwany projekt zrównania świadczeń mieszkaniowych  z MON, chodzi o rownoważnik za zrzeknięcie sie mieszkania służbowego, gdzie od wieków byliśmy waleni w rogi, tylko czy coś z trego wyjdzie mimo przychylności MSW?

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Nowy Komendant Główny
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 20, 2005, 21:10:49 »
panowie jestem przerażony po przeczytaniu w listopadowym PP kariery naszego komendanta
wcześniej na pości wyczytałem że wskoczył na to stanowisko z komendanta wojewódzkiego a tu bęc --awans z funkcji naczelnika
czytając jego kariere i lata w których awansował na lepsze stanowiska to jestem już w 100% pewny że jest to awans wyłącznie polityczny---jestem w szoku
 

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Nowy Komendant Główny
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 27, 2005, 02:13:50 »
Bartek nie przerażaj się.
Po czym wnosisz że to awans polityczny ???
Czyżby KG był w PiS ???
Bo ani w SLD ani nawet w żadnych związkach zawodowych nie był....
A tak na marginesie to kto musiałby w obecnym czasie zostać KG żeby nie był posądzony o awans polityczny ????
 

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Nowy Komendant Główny
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 27, 2005, 16:51:17 »
Cytuj
Po czym wnosisz że to awans polityczny ???
Awans polityczny jak nic!!

Wyobraź sobie że zostajesz "zwolniony" z funkcji komendanta wojewódzkiego. Naturalną koleją rzeczy jest że wtedy odchodzisz na emeryturkę. Ale Ty mówisz NIE. Chcę dalej pracować w PSP. Jako że nie mogą Ci dać równożędnego stanowiska ze stanowiskiem KW- dają Ci stanowisko starszego specjalisty i przenoszą Cię do pracy w Ośrodku Szkolenia KW. Na tym stanowisku (starszy specjalista) jesteś zwykłym szarym funkcjonariuszem w małym pokoiczku (komórka) przez kilka lat. Zbieg okoliczności powoduje, że kilka!!!! miesięcy przed wybraniem Ciebie na KG PSP zostajesz wybrany Naczelnikiem Ośrodka (bo ówczesny Naczelnik Ośrodka zostaje wybrany na Zastępcę Komendanta Miejskiego).

Jasnowidz czy może dobry znajomy Ludwika D.?   :lol:  

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Nowy Komendant Główny
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 27, 2005, 17:12:01 »
Swoja drogą obecnie KUL ma tu też jakieś znaczenie ;) No... chyba, że się mylę - sorki <_<  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Nowy Komendant Główny
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 27, 2005, 21:38:17 »
Wobec tego proszę o informacje który komendant został wybrany "nie politycznie " .
 :rolleyes:  

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Nowy Komendant Główny
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 27, 2005, 22:45:00 »
Mi się wydaje że pierwszy KG w dziejach PSP był wybrany niepolitycznie. Według mnie  o jego wyborze zadecydowało to, że tylko on jeden podjął się stworzenia struktur nowej formacji no i chyba w tamtym czasie mial największą wiedzę i fachowość w tej sprawie.

Takie jest moje zdanie.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Nowy Komendant Główny
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 27, 2005, 23:07:40 »
Geddeon pamiętasz może? Swego czasu był sobie taki p. pułkownik, co to niby, po pijaku spadł ze schodów jakiś?  :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Nowy Komendant Główny
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 28, 2005, 21:17:19 »
Cytuj
Geddeon pamiętasz może? Swego czasu był sobie taki p. pułkownik, co to niby, po pijaku spadł ze schodów jakiś?  :angry:
Pozdr.
Ajax, a czy ten płk. zrobił coś złego komuś - oprócz siebie?  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Nowy Komendant Główny
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 28, 2005, 21:45:45 »
Jesteśmy w strukturach Ministerstwa więc KG będzie powoływał Minister którego powoływał będzie Premier który to będzie przedstawicielem rządu który zostanie wybrany ze zwycięskiej parti w wyborach parlamentarnych. Więc każde mianowanie KG będzie polityczne... nie ma rady.
Jeśli bylibyśmy pod Wojewodą to tak jak powyżej napisałem bo wojewodowie też są przeważnie z partii rządzącej.
Chyba że nastąpi prywatyzacja PSP.  ;)

A tego pułk. co miał "loty na schodach" to nie bardzo kojarzę... :(  

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Nowy Komendant Główny
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 28, 2005, 22:03:19 »
Więc może lepiej by było gdyby stanowiska kierownicze były polityczne? Mielibyśmy kadencyjność odpowiadającą jakości władzy.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.