Autor Wątek: Kto do SGSP 2012  (Przeczytany 137656 razy)

Offline CS PSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 14, 2012, 18:47:05 »
Mam takie pytanie... Czy informacja, ze w tym roku będzie na sprawnosciówce pływanie jest potwierdzona na 100%?

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 14, 2012, 19:57:14 »
Pływanie pojawi się dla osób, które zostały wstępnie zakwalifikowane po pokonaniu toru przeszkód. Cóż czas 90 s na pokonanie 50 metrów to BAAARDZO dużo. Chyba każdy da radę nawet "na plecach".

tutaj uchwała - http://www.sgsp.edu.pl/aktual/wkrotce/2011/rekrutacja2012_2013/sp_pk.pdf   
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline kiełek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 14, 2012, 20:15:30 »
Myślę, ze nie tak każdy jak ktoś nie umie w ogole pływać i boi sie wody to nie da rady.  Jest nawet dużo osób w szkole które nie umiały pływać. Ciekawe czy pływanie i równe warunki dla mężczyzn i kobiet na torze przeszkód wpłyną na progi punktowe...

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 14, 2012, 22:14:56 »
Jeśli to pływanie jest "na zaliczenie" to chyba nie dużo zmieni, ale jeśli jest na punkty, albo "z czasem lepszym od średniej" idą dalej, to już może dużo pozmieniać
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline kiełek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 14, 2012, 22:48:42 »
zauważ ze na stronie SGSP jest napisane jasno. ''tylko kandydaci z listy wstępnie zakwalifikowanych osób'' czyli osoby które przejdą pomyślnie tor przeszkód mają zaliczenie na basenie. ''MAKSYMALNY czas pokonania dystansu- 90sek'' czyli trzeba sie zmieścić w tym czasie i tylko tyle. na zaliczenie tylko.

Offline CS PSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 14, 2012, 23:39:05 »
Kurcze... to oprócz nauki z matematyki i fizyki doszła mi jeszcze nauka pływania, w ogóle nie potrafię pływać ;/

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 15, 2012, 09:13:49 »
No też tak wywnioskowałem, że na zaliczenie. Ale co i jak pewnie powiedzą na dniach otwartych.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2012, 09:18:27 wysłana przez Ice-Man »
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline bodzio377

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 15, 2012, 14:38:04 »
Witam. Jestem nową osoba na tym forum. W tym roku pisze mature. Dodatkowe przedmioty to chemia i fizyka. Mam nadzieje ze uda mi sie je dobrze zdac. I dostac sie na liste wstepnie zakwalifikowanych. Pozdrawiam wszystkich :mellow:

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 15, 2012, 16:17:53 »
90 sekund luz, jak ja umiałem jako tako pływać zajmowało mi to tak ok 68-70, po półtora miesiąca chodzenia na basen 1-2 w tygodniu wyciągnąłem 49 s, więc nie ma się co martwić tym;)

Nie jestem pewnien jak laryngolog moją przegrodę nosową potraktuje, miałem rok temu wypadek i jest trochu krzywa teraz :/

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 15, 2012, 16:22:08 »
Więc trzeba reanimować nos póki czas jeszcze, bo w lipcu laryngolog nie będzie czekał aż sobie nos poprawisz -_-

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 15, 2012, 16:36:32 »
Znajomy (kończy sgsp w tym roku). Powiedział, że jeżeli się czegoś czepi powiedzieć że tak jest od urodzenia i że nie mam trudności z oddychaniem.Przejdę się do laryngologa i dopytam co i jak.

A jeszcze jedna sprawa. Załóżmy, że ładnie napiszę maturę, sprawnościowa spoko, jestem wstępnie zakwalifikowany. Musze potwierdzić zanosząc oryginały świadectwa i matury. Zanoszę.  Potem na lekarzach wypada mi że jestem niezdolny. I co mam rok w tył? Bo wtedy rekrutacje na np Politechniki już raczej zakończone(zakładam ze dostane się na politechnikę normalnie na dzienne).

Offline zubinho26

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 15, 2012, 16:53:55 »
Wszystko zależy od terminów na innych uczelniach... Poza tym zawsze masz jeszcze odpis, więc gdzieś sobie możesz trzymać miejsce w razie "w".

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 15, 2012, 16:56:38 »
zanosisz kopie świadectwa, po badaniach oddajesz oryginał i po sprawie...myślenie nie boli  :straz:

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 15, 2012, 18:03:01 »
Ale zdaje się że oryginał jest przed badaniami dawany. Ano fakt, jest odpis, który na Politechnikę Rzeszowską, na którą w drugiej kolejności chcę startować wystarcza. Pytanie wyczerpane.

Offline OLI

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 17, 2012, 18:12:55 »
Znajomy (kończy sgsp w tym roku). Powiedział, że jeżeli się czegoś czepi powiedzieć że tak jest od urodzenia i że nie mam trudności z oddychaniem.Przejdę się do laryngologa i dopytam co i jak.

A jeszcze jedna sprawa. Załóżmy, że ładnie napiszę maturę, sprawnościowa spoko, jestem wstępnie zakwalifikowany. Musze potwierdzić zanosząc oryginały świadectwa i matury. Zanoszę.  Potem na lekarzach wypada mi że jestem niezdolny. I co mam rok w tył? Bo wtedy rekrutacje na np Politechniki już raczej zakończone(zakładam ze dostane się na politechnikę normalnie na dzienne).

Papiery składasz równolegle, zwykle do 2-3 uczelni jednocześnie. W jednej Ci nie wyjdzie to mają twoje papiery w drugiej.
Poza tym masz terminy(wypadła mi nazwa z głowy) nazwijmy to rezerwowe we wrześniu. Wtedy na danej uczelni już sobie wszystko policzą i zorientują się że im brakuje iluś tam ludzi, jak przyniesiesz papiery to Cię przyjmą(ale nie koniecznie na ten kierunek co byś chciał). Mój kumpel tak się dostał tam gdzie chciał(na UW), ale i tak nie dał rady, taka niszowa uczelnia, co nie lubi mieć tłoku na korytarzach.
Co do przegrody nosowej swoje wiem, ale nie będę się wypowiadał bo w twoim wypadku to już chyba nic nie zmieni. Na operację przegrody czeka się teraz ok. pół roku.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 17, 2012, 18:49:37 »
Poza tym masz terminy(wypadła mi nazwa z głowy) nazwijmy to rezerwowe we wrześniu.
Są 3 nabory: Nabór 1, czerwiec/lipiec, później Nabór 2 w sierpniu o ile mnie pamięć nie myli i Nabór 3 we wrześniu.
Najlepiej złożyć jednocześnie papiery do kilku uczelni za 1 naborem, bo wtedy jest największa szansa na miejsce.
Co do przegrody nosowej swoje wiem, ale nie będę się wypowiadał bo w twoim wypadku to już chyba nic nie zmieni. Na operację przegrody czeka się teraz ok. pół roku.
Może gdyby było prywatnie to byłoby szybciej. Pytanie tylko czy jest sens ruszać coś co nie przeszkadza w życiu. Też mam krzywą i jeśli uda mi się dostać do poziomu lekarza przy naborze to wtedy będę się martwić. Wszystko zależy od widzi-mi-się lekarza. W OSP działam w aparacie oddechowym bez problemu, jeśli te same działania prowadziłbym z ramienia PSP, to mając krzywą przegrodę nosową już nie byłyby tak efektywne. Chore.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 18, 2012, 12:44:52 »
Dzięki za pomoc. Jakoś może się uda. Jeśli nie to zabiegi i za rok znów start.

Offline OLI

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 18, 2012, 16:43:17 »
Taki zabieg prywatnie kosztuje jakieś 4tysie,
więc chyba wolę na niego poczekać te 4 miesiące niż 4 miesiące nie jeść(takie życie studenta).
Co do naborów to na prawdę wszystko od uczelni zależy. U mnie były 4 nabory, niektórzy jeszcze jakieś odwołania pisali. Jak planujesz iść na niszową uczelnie gdzie na 80 miejsc jest 10 chętnych to pewnie nawet w listopadzie Cię wezmą.

Z drugiej strony jeżeli ktoś zamierza poprawić maturę i myśli że jak pójdzie na studia
to mu to pomoże, może się trochę pośliznąć na tym. Badania pętli histerezy ferromagnetycznej
na maturze to byłby obłęd. Materiał ze studiów troszkę mija się z maturalnym, do tego niektórych działów w ogóle się nie rusza(na 1 roku). Mówię o fizyce i chemii, a matma to już w ogóle.

Poza tym czasu na naukę tylko i wyłącznie do matury będzie jak na lekarstwo.
No chyba że ktoś da sobie spokój ze studiami w II semestrze, ale wtedy musi się liczyć
z tym że może mieć 2gi rok w plecy, gdy znów coś nie wypali.

Offline spider

  • "everything is difficult before it becomes easy"
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
    • Oficjalna strona internetowa OSP Łobżenica
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 19, 2012, 10:24:38 »
Witam wszystkich :)
Z przegrodą nosową to nie jest wcale tak hop :) To, że się powie, że nie ma trudności z oddychaniem to raczej lekarze nic sobie z tego nie zrobią :) Badania są skrupulatne, więc...
Ja zdecydowałem się(po nieudanej próbie w SGSP) w tym roku na operację przegrody nosowej. Na NFZ. I nie żałuję. Dwa tygodnie bólu i chodzenia z nosem wielkości ziemniaka, ale warto było :) W końcu oddycham :) No i nie muszę się martwić o badania. Została mi więc MATURA :)

Pozdrawiam :-)
Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia!

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 19, 2012, 11:29:12 »
... No i nie muszę się martwić o badania....
Kolego, nie zapominaj, że jest masa innych lekarzy prócz laryngologa, chociażby na samym początku wizyta u psychologa, która będzie zależała od tego czy będziesz się mógł pochwalić laryngologowi prostą przegrodą nosową, czy też nie. Także na końcowy werdykt poczekajmy na wkl.

Offline Mat20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 19, 2012, 15:48:17 »
Mam pytanie odnosnie SGSP. Moze ktos pomoze... otoz mam napisana mature jedynie z matematyki na poziomie rozszerzonym i teraz jest pytanie czy moge cos zrobic aby dostac pkt z chemie? mam tu na mysli jakies testy typu w CS PSP ?

Offline adamus67

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 19, 2012, 17:09:47 »
pisać maturę z chemii, tylko to pozostało :)
" Dobry plan wykonany natychmiast, jest lepszy,niż idealny plan wykonany dziesięć minut później."  gen. George Patton

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 19, 2012, 17:39:44 »
Spider, a na czym odpadłeś? Na laryngologu właśnie?

Offline spider

  • "everything is difficult before it becomes easy"
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
    • Oficjalna strona internetowa OSP Łobżenica
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 19, 2012, 19:41:36 »
Oj Petro ja doskonale wiem, jakie są badania :) Chodziło mi o to, że o laryngologa nie muszę się już martwić. A, że źle to odczytałeś to mi przykro :-)
Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia!

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 19, 2012, 20:07:14 »
Moje pytanie aktualne:P