Autor Wątek: Kto do SGSP 2012  (Przeczytany 137792 razy)

q-bash

  • Gość
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 19, 2012, 20:08:23 »

walczymy

  • Gość
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 19, 2012, 20:40:10 »
Rozumiem że do tej szkoły WYMAGANA JEST matura z fizy badz chemii?Bo nie mam już mozliwości zmiany na deklaracji przedmiotów maturalnych niestety...czy jest jakis egzamin za to na wstępie?

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 19, 2012, 21:57:40 »
tak trudno jest wejsc na strone sgsp.edu.pl i przeczytac warunki rekrutacji? I bylo to napisane chyba  miliard razy. TAK, wymagana  jest matura z fizyki/chemii, NIE, nie ma zadnych innych testow wiedzy.

Offline spider

  • "everything is difficult before it becomes easy"
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
    • Oficjalna strona internetowa OSP Łobżenica
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 20, 2012, 11:01:33 »
Ręce opadają. Wszystko jest napisane na stronie sgsp.edu.pl... Ludzie, trochę samodzielności!
Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia!

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 20, 2012, 11:34:25 »
Nie ma się co dziwić, w tamtym roku było to samo...im bliżej rekrutacji tym więcej zainteresowanych i takich, co wszystko chcą wiedzieć od ręki zadając takie pytania.

Offline OLI

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 20, 2012, 13:55:48 »
O ile mi wiadomo tam pisze jak wół "LUB" a nie "i".
Wiec
"Mam 1000zł   i     1gr."
"Mam 1000zł  lub  1gr. "
Jeżeli to mylisz znaczy, że dla Ciebie 1000,01 zł = 1gr.
Ja chce z tobą stary interesy robić. :rolleyes:

q-bash

  • Gość
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 20, 2012, 14:13:18 »
a o ile mi wiadomo tam JEST NAPISANE

2. Od kandydatów wymaga się, aby na pisemnym egzaminie dojrzałości mieli ocenę z matematyki oraz z co najmniej jednego z przedmiotów: fizyka i astronomia lub chemia.

prościej już się chyba tego nie da napisać

@OLI czytaj ze zrozumieniem zanim zaczniesz ciisnąć:

Kolega wie, że musi mieć mature z matmy + fizyka lub chemia (rozumie różnicę między "i' a "lub"). Upewnia się tylko czy jest to WYMAGANE, czy jest jakaś alternatywa jak egzaminy wstępne (bo nie może już zmienić deklaracji)

Offline sebek165

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 23, 2012, 15:25:03 »
Witam wszystkich :straz: ja również startowałem w zeszłym roku. Zabrakło niewiele i trzeba próbować znów. Ciepło się robi za oknem i ciężko się do czegoś zmobilizować jednak matura sama się nie napisze! ja już mam nauczkę.. życzę owocnej pracy i do zobaczenia na dniach otwartych ^_^

Offline spider

  • "everything is difficult before it becomes easy"
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
    • Oficjalna strona internetowa OSP Łobżenica
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 24, 2012, 18:54:28 »
walczymy: Generalnie jak byś napisał rozszerzoną matmę na 100% to może jakieś szanse by były bez chemii i fizyki :P A tak serio, to niestety nie da się tego obejść.

Pozdrawiam
Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia!

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 24, 2012, 19:01:18 »
Rok temu średni krajowy wynik z fizyki rozszerzonej był 30kilka%, mój nauczyciel od fizyki określił zeszłoroczny arkusz jako "najgłupszy w historii matury z fizyki". Jak to się odbiło na progach punktowych?

PS. Co ciekawe zrobiłem sobie ten arkusz wcześniej samemu, nie wydał mi się jakoś kosmiczny, napisałem go w moim mniemaniu średnio tj 58%, i byłem dość zaskoczony jak się o średniej dowiedziałem xD Nauczyciela mamy fajnego, mówi, ze jak 70% z matury mieć nie będziemy żeby mu sie na oczy nie pokazywać:P Wiec jest jakaś motywacja xD

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 24, 2012, 20:36:30 »
Kolego Feo, jestem ciekaw skąd takie info ma twój ticzer od fizyki na temat wyników średniej krajowej? Chyba chciał was pocieszyć tym wynikiem, a ja niestety zmartwię bo średnia ta wynosiła 46,21% - info ze strony cke... :szalony: :rofl:

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 24, 2012, 21:22:09 »
To i tak się powyżej zmieściłem xD o nas w szkole 59% sr była. Trzeba spiąć zadek i do 70%. Co roku coraz gorsze są, ciekawe co nam wymyślą:P

Offline spider

  • "everything is difficult before it becomes easy"
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
    • Oficjalna strona internetowa OSP Łobżenica
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 25, 2012, 11:01:20 »
Wybiera się ktoś może z Poznania na Dni otwarte do SGSP?
Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia!

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 25, 2012, 11:12:41 »
Czekajcie czekajcie... To piszecie rozszerzenie z dwóch ( maty / fizyki ) czy tylko z jednego przedmiotu ? Ja się nastawiam na dobre napisanie podstaw, tzn na 85 - 95 % z obu rzeczy i wtedy spróbować dostać się do SG, ale to byłby niezły fart z mojej strony. W sumie przelicznik punktowy najgorszy nie jest więc czemu by nie spróbować. Z tą różnicą, że ciekawe jak wy napiszecie swoje matury :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2012, 11:16:24 wysłana przez Ice-Man »
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline Seba6794

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • absolwent SA PSP
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 25, 2012, 11:38:26 »
No ja się dopiero za rok wybieram ale teraz już powoli się zastanawiam z czego będe zdawał maturkę....
Wiem że matma to będzie raczej podstawa, lecz mam dylemat z chemią.... Ogólnie to nie mam żadnych trudności, tyle ze jestem na humanie wiec chemię mam podstawową, w grę wchodzą fakultety i praca samemu nad sobą... Moje pytanie brzmi co lepiej zdać: chemię podstawę czy rozszerzenie???

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 25, 2012, 13:09:35 »
Moje pytanie brzmi co lepiej zdać: chemię podstawę czy rozszerzenie???

Jeżeli znasz warunki rekrutacji to na takie głupie pytania nie odpowiadamy :P

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 25, 2012, 13:27:33 »
matme i tak trzeba pisac podstawowawiec pisze i podstawowa i rozszerzona, choc w dobry wwynik z rozszerzonej nie wierze wiec nastawiam sie na podstawe. z fizyki pisze rozszerzona i odwaze sie powiedziec, ze jest prostsza niz podstawowa. Na podstawie musisz miec wykuta na blache teorie, zadania nawet otwarte sa opisowe i trzeba naprawde to znac. a rozszerzona to masz karte wzorow, masz wszedzie podane dane, fakt, trzeba teorie znac ale nie w takim stopniu jak na podstawie i glowna trudnosc to zrozumiec polecenia. Sa one tak sformułowane, ze na pierwszy rzut oka wydaja sie nie do rozwiazania, ale po glebszym przeanalízowaniu czesto okazuja sie nietrudne. Jak dla mnie to latwiej jest napisac rozszerzenie na 60 niz podstawe na 85.  Podkreslam, ze sa to moje odczucia, gdzie jestem na mat-fizie w dosc dobrym liceum, z punktu widzenia osoby z podstawawa fizyka w szkole moze to wygaldac inaczej.

Offline sebek165

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 25, 2012, 16:24:08 »
Seba6794 jeżeli chodzi o chemię to materiał z podstawy ni jak pokrywa się z rozszerzeniem. wiem to, bo w tamtym roku przygotowywałem sie do podstawy i też mi się wydawało ze czaję, pisałem próbne maturki po 80pare procent. przyszedł maj i nie wiem co sie stało.. wyłuskałem 64% i zabrakło ociupine do listy rezerwowej :angry: w tym roku przygotowuję sie do rozszerzenia. jest tego naprawdę dużo więcej mówiąc o samej nieorganicznej.

Offline Seba6794

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • absolwent SA PSP
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 25, 2012, 16:40:42 »
O taką odpowiedź mi chodziło, dzięki...
Podczas wakacji mam zamiar przerobić kilka egzemplarzy z poprzednich lat, wtedy zobaczymy na co się nastawię....
Na razie to drążek i ogólnorozwojówka oraz korzystanie z wiosny  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2012, 22:36:41 wysłana przez robn »

Offline OLI

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 25, 2012, 21:33:34 »
Jeżeli chodzi o chemię to chyba jednak wolę rozszerzoną.
Ja tak wybrałem a miałem podobny dylemat.
Tyle, że ja się wziąłem w garść i przerobiłem kuuupę zadań.
Z chemią jest podobnie jak z fizyką, na podstawie są takie bardziej
teoretyczne zadania, rozszerzenie to raczej rozumienie tematu.
Jak spojrzysz na arkusz z rozszerzonej i nie zrobisz nawet jednego zadania, nie rezygnuj od razu.
Też od tego zaczynałem. Przerobiłem parę zbiorów zadań tj.: Pazdro,Witowski T1 i T2, trochę operonu
i zadania rachunkowe mam w małym palcu. Wszystko to w rok. Jak się sprężysz to jeszcze wciśniesz jakiegoś Galusa, którego ja dziś dopiero przerabiam.
Jedyne co nas ogranicza to chęci, a w zasadzie ich brak...

Offline spider

  • "everything is difficult before it becomes easy"
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
    • Oficjalna strona internetowa OSP Łobżenica
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 29, 2012, 22:38:05 »
Jedzie ktoś z forumowiczów na Drzwi Otwarte? :)
Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia!

Offline Luka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 30, 2012, 01:54:01 »
witam wszystkich forumowiczów :straz:
ja się z pewnością wybieram, czekam już prawie miesiąc na to :mellow: mam również takie dodatkowe pytanie:czy są na forum osoby z warszawy które miały by ochotę na to, żebyśmy w większej grupie się przygotowywali na tor przeszkód? jest bardzo wiele korzyści które z tej inicjatywy mogą wyniknąć, pozostaje się tylko jakoś skontaktować i zorganizować.

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #122 dnia: Marzec 30, 2012, 16:53:03 »
Ja sie wybieram jutro:) Długa podróż, ale damy rade, trochę Warszawy zobacze może też;)

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #123 dnia: Marzec 30, 2012, 17:03:46 »
Mnie niestety nie będzie. Wypytajcie kiedy będą testy sprawnościowe i jak będzie wyglądać to zaliczenie z pływania. Czy będzie start ze słupka czy z wody. Z góry dzięki ;)
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Strazak_Sam997

  • Gość
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #124 dnia: Marzec 30, 2012, 20:44:27 »
Siema, nie wiecie czy będzie jutro możliwość przebiegnięcia toru?