Służba > Forum ochotników

Czy po szkoleniu podstawowym, bez ukończenia 18 lat można jeździć na akcje?

(1/3) > >>

Ahmed:
Witam. Doszły mnie słuchy, że są teraz organizowane szkolenia podstawowe dla OSP w mojej gminie dla osób również poniżej lat 18(od 16 bodajże). Czy po ukończeniu szkolenia, posiadając badania i ewentualną jakąś zgodę rodziców można uczestniczyć w akcjach ratowniczo-gaśniczych? Fakt, ja chyba szkolenie skończę na swoje urodziny, lecz pytam w imieniu kolegi. Szkolenia mamy mieć w październiku/listopadzie (tak mówił mi prezes), lecz te terminy nie są jeszcze pewne.



Pozdrawiam i dziękuję serdecznie za odpowiedź,
73! SQ9SHZ.

MEWA88:
Nie !! Musisz mieć skończone 18 lat.

tomekkula:
Jeśli nie masz 18 lat i ktoś skierował/przyjał Cię na szkolenie to popełnił wykroczenie. Jeśli chcesz brać udział w szkoleniu OSP strażak-ratownik musisz mieć ukończone 18 lat posiadać badania lekarskie oraz ubezpieczenie.

Ahmed:
Tyle tylko, że właśnie zmieniły się przepisy co do osób uczestniczących w szkoleniach, tak słyszałem. Skierowania na szkolenia jeszcze nie mam, bo termin ani ilość osób mogących uczestniczyć nie jest określona..

Champion:
A mógłby ktoś wtedy podać nowe przepisy dotyczące szkoleń? Mamy w OSP 3 chłopaków, którzy mają urodziny pod koniec roku i na razie nie mogą iść na kurs odbywający się na przełomie września/października. Będę wdzięczny..

Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej