Autor Wątek: Nabory PSP. (Cała Polska)  (Przeczytany 1207233 razy)

Offline galek1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10

Offline TK_88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Nabory PSP. (Cała Polska)
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 02, 2011, 20:48:57 »
Poznań też powoli się szykuje...
http://www.kmpsp.poznan.pl/node/11501

Offline dragoon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
    • OSP Warta
Odp: Nabory PSP. (Cała Polska)
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 10, 2011, 17:28:41 »
Taki mały prezent na Mikołajki. 06. 12 br. KM PSP w Łodzi ogłosiła nabór...http://www.kmpsplodz.pl/
"Co ma się spalić to i tak się spali"

Offline Dawid998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • PSP
Odp: Nabory PSP. (Cała Polska)
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 16, 2011, 11:32:38 »

marcin89

  • Gość

MalyaSilny

  • Gość
Odp: Nabory PSP. (Cała Polska)
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 01, 2012, 13:33:53 »

Offline djzombek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabory PSP. (Cała Polska)
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 17, 2012, 19:41:37 »

Offline vibi12

  • Naczelnik OSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50

Offline vibi12

  • Naczelnik OSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nabory PSP. (Cała Polska)
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 18, 2012, 17:05:25 »
W tym wątku nie komentujemy spraw naboru, wątek służy tylko informowaniu o naborach. Posty nie na temat zostaną skasowane, autorów proszę o ich napisanie w odpowiednich działach.
EGO = 1 / wiedza


marcin89

  • Gość

Offline mate998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27

Offline mate998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Nabory PSP. (Cała Polska)
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 17, 2012, 21:46:33 »
http://warszawa-straz.kei.pl/nowa/komendanci/dcazast.pdf : dowódca zastępu - docelowo dowódca zmiany
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2012, 21:48:38 wysłana przez robn »

strazaksamm

  • Gość
Odp: Nabory PSP. (Cała Polska)
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 11, 2012, 07:40:47 »
Podkarpackie
Stalowa Wola
http://www.kpsp.pl/stwola/?n_id=329

Offline ja2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Nabory PSP. (Cała Polska)
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 16, 2012, 18:59:50 »
Śląskie / Pszczyna
stażysta w służbie przygotowawczej (docelowo: ratownik) / 7 osób
Planowany termin przyjęcia do służby
– do końca 2012 – 3 etaty
– do końca 2013 – 4 etaty
Osoby zakwalifikowane będą sukcesywnie przyjmowane do służby w miarę
posiadanych wolnych etatów w Komendzie Powiatowej PSP w Pszczynie
– z datą wiążącą do dnia 31 grudnia 2013 roku.

Kryteria podstawowe/standardowe jak do każdej jednostki + dodatkowe<które musi spełniać kandydat>:
- brak lęku wysokości i przestrzeni
- umiejętność pływania



mateusz888

  • Gość
Odp: Nabory PSP. (Cała Polska)
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 24, 2012, 18:06:57 »
PSZCZYNA i nabór ?? !!! To jest skandal !
Wszystkie papiery dostarczyłem osobiście było niby OK
Po weryfikacji okazało się że badanie lekarskie jest niezgodne! Jak może być niezgodne ? No jak ? Wystawiał to lekarz, badał mnie, napisał że mogę przystąpić do egzaminów sprawnościowych... CO tu jest niezgodne z wymaganiami... ?
Synusie strażaków czują sie zagrożeni i poodrzucali mocnych sprawnościowo kandydatów... Mówię o sobie bo jestem w stanie pobiec 2:40 na 100m 6,5 na 50m  i 30 podciągnięć na drążku... Ale przykro mi nie mam znajomości, choć chcę zostać strażakiem ale nie mogę !
Nie gratuluję tym co się dostaną, bo nie ma czego... idziecie tylko po obecność i wiecie że zostaniecie przyjęci do służby bo tatulko tam jest. Nie wstyd wam ?
Wiadomo, że też dostaną się osoby całkiem obce... ale ich jest na prawdę bardzo mała część i tym osobą życzę powodzenia i szczęścia oraz wszystkiego co najlepsze na służbie. 

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Nabory PSP. (Cała Polska)
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 25, 2012, 19:21:53 »
Kolego weź się tak nie spinaj. To że to potrafisz w takich wynikach to nie znaczy że jeszcze się nadajesz tam być. Wrzuć skan twojego zaświadczenia powiem gdzie masz błędy.... Na drugi raz nie reaguj tak energicznie. Co z tego że chcesz być jak nie potrafisz sobie poradzić z porażką. Zamiast myśleć żeby załapać się na jakiś układ pomyśl co można poprawić żeby jeszcze lepiej się przygotować do przyszłych naborów i pamiętam : "porażka pewnych ludzi uczy.... a pewnych spycha jeszcze niżej...."

Offline mate998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Nabory PSP. (Cała Polska)
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 25, 2012, 19:46:43 »
Kolego weź się tak nie spinaj. To że to potrafisz w takich wynikach to nie znaczy że jeszcze się nadajesz tam być. Wrzuć skan twojego zaświadczenia powiem gdzie masz błędy.... Na drugi raz nie reaguj tak energicznie. Co z tego że chcesz być jak nie potrafisz sobie poradzić z porażką. Zamiast myśleć żeby załapać się na jakiś układ pomyśl co można poprawić żeby jeszcze lepiej się przygotować do przyszłych naborów i pamiętam : "porażka pewnych ludzi uczy.... a pewnych spycha jeszcze niżej...."

co niby mogło być źle z jego badaniami? lekarz pisze zazwyczaj zdolny do udziału w teście sprawności fizycznej. i ot tyle poza tym w większości ogłoszeń o naborze jest informacja jak ma brzmieć informacja na badaniu. więc złego raczej mu nie wystawił.

mateusz888

  • Gość
Odp: Nabory PSP. (Cała Polska)
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 26, 2012, 01:28:12 »
Co to porażek to ja już mam większe doświadczenie niż większość na tym forum. (jeśli chodzi o przyszłych strażaków)  Przykład szkoła asp. odpadanie (4x) na rekrutacji, gdy brakuje 6pkt  (w tym też na badaniach) już nie jeden dawno by to jebn***ł. Więc o porażkach mi tu nie musisz wyskakiwać.
Co do naboru w Pszczynie tam na kierowce dostali się nawet tacy co mieli 0pkt gratyfikacyjnych albo 2pkt ? Gratuluje :)
Kto się nadaje to dopiero weryfikuje praca i staż w niej, tego na początku nie wie nikt... są tacy którzy pracują 3 lata, a nie byli na wypadku drogowym... sa tacy którzy węża w życiu nie trzymali...i poszli z ulicy, czy to ze szkoły asp. 
Ale jak widzę w wiadomościach jak Ci przyszli strażacy wchodzą na drabinę na egzaminach to szybciej po balkonach wchodzę na 3 piętro.
Niestety nie dam Ci skanu bo nie posiadam, ale na przeszłość wiem, na co zwrócić uwagę i na pewno to jest dobra lekcja.
Ja się tym wielce nie spinam i nie przejmuję, bo jestem młody chłopak i jeszcze osiągnę wiele w PSP wiec życie toczy się dalej. Ale taki jest po prostu obraz rzeczywistości.   Smutny.

Offline podymacz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: Nabory PSP. (Cała Polska)
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 26, 2012, 07:42:43 »

Synusie strażaków czują sie zagrożeni i poodrzucali mocnych sprawnościowo kandydatów... Mówię o sobie bo jestem w stanie pobiec 2:40 na 100m 6,5 na 50m  i 30 podciągnięć na drążku... Ale przykro mi nie mam znajomości, choć chcę zostać strażakiem ale nie mogę !


No to ja wiem jaki jest Twój problem.... 2:40 na setkę, to raczej słabo....  :rofl: 

A tak poważnie: Synusie (jak ich nazwałeś) dzięki tatusiom mają często jeszcze lepiej z jednego względu: znają wcześniej system punktowania w rekrutacji do PSP.  Ja też miałem tatusia w straży (lotniskowej) - aktualnie emeryt, który mnie namawiał na kursy, szkolenia i ogólnie inwestowanie w siebie. W wieku 20 lat miałem prawo jazdy kategorii C. W wieku 22 lat zrobiłem chyba wszystkie możliwe kursy OSP jakie wtedy były. Sam sobie opłacałem i robiłem kursy obsługi komputera, wózków widłowych etc. Gdy ogłoszono nabory do KM za kursy maiłem tyle punktów, że WF wystarczyło zdać na minimum i już miałem wystarczającą ilość puntów żeby przejść dalej.
Próbował też mój kuzyn. WF - każdą konkurencję zdał na maksymalną ilość punktów, ale nie miał spełnionych żadnych innych wymagań. Dalej puszczali jak ktoś miał 20 punktów, a on za sam WF miał 15!!! Oczywiście był oburzony, ale tak były określone wymagania.

Jak napiszesz że masz prawko C+E (najlepiej D), HDS-y, ukończone studia chemiczne (lub technikum), jesteś w OSP ponad 5 lat, masz kursy dowódców, rat-tech, rat-med, itd. to przyzna, Ci rację że dziwne że Cię olali.

mateusz888

  • Gość
Odp: Nabory PSP. (Cała Polska)
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 26, 2012, 10:27:32 »
Masz rację kolego 2:40 na 100m słabo :D
Ale przyznam Ci rację, kursy, kursy i kursy... jestem zorientowany w tym systemie interesuje się tym od 3 lat..
Więc prawko C+E Posiadam, dalej OSP 3 lata, Nurek P1 i nie mam studiów niestety chemicznych ale rat. medyczny jest.
Tak na dobrą sprawę to te punkty preferencyjne na każdej rekrutacji są podobne ale nie takie same, tu np nurek nie był pkt... prawa jazdy też nie. No ale świadectwo maturalne już tak.
I siłą rzeczy te punkty za kursy hmmmm...tak na prawdę były tylko 3 osoby co miały <10 i  cztery os  z 10pkt
i taką różnicę można na rozmowie kwalifikacyjnej zniwelować... jak ktoś ma już <20pkt no to już jest dużo... i masz rację, że przy max sprawności już nie idzie tego nadrobić. Pod warunkiem, że ta osoba też zaliczy test sprawności fizycznej.
Dziwi mnie to że przyjmowali w sumie wszystkich, Ci którzy mieli 3pkt, 0pkt...(nawet 5pkt za zameldowanie w tym powiecie nie mieli) ale Ci co mieli nie kompletne papiery już nie. Dla mnie to jest dziwne bardzo, bo zawsze powinna być druga szansa i już na testy przychodziło by się z drugim zaświadczeniem lek. I by sprawdzili na miejscu jest dobrze OK, jest tak jak było źle, nie przystępujesz. Odwoływać się nie zamierzam, sprzeczać się i kulać nie wiadomo po czym... ehh, poszukam innego naboru, teraz czy za pół roku, wytrzymam :) Pozdrawiam.

sorbent

  • Gość
Odp: Nabory PSP. (Cała Polska)
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 26, 2012, 13:56:52 »
Nie wiem, co było źle w zaświadczeniu lekarskim kolegi z kilku postów, powyżej, ale u nas też mnóstwo ludzi wręcz chciało na zasztyletować, gdy odrzucaliśmy ich, bo nie mieli wpisu w badaniach, że mogą zostać poddani próbie wysokościowej. Nie każdy lekarz chce coś takiego wpisać bez dodatkowych badań (neurolog, laryngolog). Niestety, bez takiego wpisu nie dopuszczamy do wejścia na drabinę (chronimy też siebie). Informacja o takim wymaganiu byłą w prasie, na stronie internetowej oraz w KP na ogólnodostępnej tablicy na 1,5 miesiąca przed naborem. Oczywiście osoby, które miały wpis "zdolny do ćwiczeń fizycznych i testu sprawności fizycznej) twierdziły, że nigdzie takiej informacji nie było.

Niektórym takie zaświadczenie udało się załatwić w czasie trwania rekrutacji i sprawdzaniu dokumentów!!

Pozdrawiam i polecam czytać i weryfikować (np. telefonicznie), o co chodzi konkretnie.
Jak do mnie dzwonią to odpowiadam i nie pytam, kto dzwoni he he.

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Nabory PSP. (Cała Polska)
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 26, 2012, 19:00:08 »
mateusz888 porażek może i miałeś więcej a wyciągałeś z nich odpowiednie wnioski ?

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Nabory PSP. (Cała Polska)
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 26, 2012, 22:32:46 »
drogi mateuszu PSP jak sama nazwa wskazuje jest instytucja publiczną a nie czyims prywatnym folwarkiem, jesli uwazasz ze nabor byl ustawiony to jest to przestepstwo, takie przestepstwa nalezy naglasniac w mediach gdziekolwiek i zainteresowac tym prokuraturę a nie uzalac sie na forum bo to nic nie da. dziekuje dobranoc