Autor Wątek: Kursy kat. C dofinansowywane z UE - coś wiecie ?  (Przeczytany 12291 razy)

Offline djzombek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kursy kat. C dofinansowywane z UE - coś wiecie ?
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 05, 2011, 20:33:00 »
ja się zapisałem na kurs prawa jazdy C w OSK 'Auto Motor' w Kędzierzynie Koźlu. Płacę 2000 zł + 200 lekarz + 184 egzaminy. Jutro mam lekarza o 16. A jak będzie z wykładami i jazdami to zobaczymy.

Kolega ze szkoły, załapał się na kat.C za darmo z Unii. Tylko nie wiem czy załatwiała mu to OSP czy sam sobie załatwił. Mieszka w powiecie Strzeleckim (w. Opolskie), a należy do OSP Zalesie Śląskie.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Kursy kat. C dofinansowywane z UE - coś wiecie ?
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 05, 2011, 21:06:46 »
ja się zapisałem na kurs prawa jazdy C w OSK 'Auto Motor' w Kędzierzynie Koźlu. Płacę 2000 zł + 200 lekarz + 184 egzaminy. Jutro mam lekarza o 16. A jak będzie z wykładami i jazdami to zobaczymy.
Wiesz... gdyby nie dojazdy to bym powiedział że trochę jednak dałeś ciała... W Opolu jest szkoła gdzie ze 2000 masz kurs na identycznym MAN-ie TGL 12.240 jak w WORD Opole... A tutaj jakieś nie pierwszej młodości Volvo... Generalnie w OP jako że wszystko co jeździ na egzaminach w mniejszym lub większym stopniu jest wytworem MAN-a, takie rozsądne minimum jakim dysponują u nas to MAN serii 90... (chociaż to i tak lipa, bo w nowych autach są lustra panoramiczne i można się nieźle wkopać). Inna szkoła z kolei ma dwa MAN-y L2000 (odpowiedniki Star-Mana L70 10.185 będącego na wyposażeniu miejscowego WORD-u... nawiasem  mówiąc auto którym oblałem pierwszy egzamin... :P)
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline djzombek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kursy kat. C dofinansowywane z UE - coś wiecie ?
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 10, 2011, 20:51:49 »
W tej szkole też jest MAN. Bo mówił wykładowca, że mają i MANa i Volvo, tylko widocznie nie mają go na stronie :)

Wykłady mam we wtorki i czwartki. Właściwe to samo co na B było, więc będę chodził tylko raz w tygodniu... A wielkiego wyboru to nie miałem. Bo to bodajże jedyna szkoła w KK z uprawnieniami na C.

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Kursy kat. C dofinansowywane z UE - coś wiecie ?
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 10, 2011, 22:16:23 »
Nie czytałam w całości wątku, więc jak powtórzę to wybaczcie, ale czy:
istnieją jeszcze dofinansowania na kursy kat C dla osób, które dostaną poświadczenia, że jeśli posiądą takie umiejętności zostaną zatrudnieni w firmie dzięki powyższym umiejętnościom?

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Kursy kat. C dofinansowywane z UE - coś wiecie ?
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 11, 2011, 09:45:30 »
Nie czytałam w całości wątku, więc jak powtórzę to wybaczcie, ale czy:
istnieją jeszcze dofinansowania na kursy kat C dla osób, które dostaną poświadczenia, że jeśli posiądą takie umiejętności zostaną zatrudnieni w firmie dzięki powyższym umiejętnościom?
Tak, w urzędach pracy. Trzeba mieć ten papier, w formie za/oświadczenia, lub gwarancji w zależności od urzędu. Poza tym lepiej wniosek składać na początku roku jak będzie już nowy budżet określony, bo pod koniec roku to marne szanse żeby były jeszcze jakieś środki - ale to już kwestia tak samo indywidualna, jak forma kwitu od pracodawcy. Trzeba pytać.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Kursy kat. C dofinansowywane z UE - coś wiecie ?
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 11, 2011, 19:33:59 »
Co do Opolszczyzny, to ja robiłem prawko w OSK ROBERT z Głubczyc, finansowane miałem z UE, jednak kurs na C kosztuje z tego co wiem 1600-1800 zł, badania lekarskie   50 zł, E do C kosztuje 1800 zł i będę robił albo z własnej kieszeni albo przez PUP.
Papierek o planowanym zatrudnieniu to pic na wodę bo to do niczego nie zobowiązuje, może Cię ktoś zatrudnić na 2 tygodnie na okres próbny i do widzenia, albo w ogóle Cię nie musi zatrudniać bo powie, że nie wygrał przetargu.

Co do OSK ROBERT to posiada MAN'a takiego jak na egzaminie, jako chyba jeden z dwóch na Opolszczyźnie, sprawdzony gość, robiłem u niego B, C, A i planuję C+E. Jazda myślę, że do umówienia na Opolu żeby nie jeździć do Głubczyc. Sporo osób z innych szkół wykupuje jazdy właśnie u niego ze względu na posiadany samochód, sposób i jakość szkolenia. Kontakt: www.oskrobert.pl

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: Kursy kat. C dofinansowywane z UE - coś wiecie ?
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 11, 2011, 22:13:06 »
U nas "C" 1400zł. Jazda na Staromanie. Identycznym jak egzaminacyjne w WORD Sieradz. Lekarz we własnym zakresie, ale też koło 100zł. Stawki za egzamin to są ogólnopolskie.

Województwo opolskie, ale sam koniec.  ^_^ Jakieś 5km do granicy z woj. łódzkim.
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Kursy kat. C dofinansowywane z UE - coś wiecie ?
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 12, 2011, 20:25:02 »
Co do OSK ROBERT to posiada MAN'a takiego jak na egzaminie, jako chyba jeden z dwóch na Opolszczyźnie
Takiego TGL-a ma jeszcze D-H w Opolu, i prawie identyczny, tyle że wyższy 12.250 jest w OSK Delta (siedziba na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi k/Opola). Co do reszty szkół to nie mam pojęcia, ale to już są 3 MAN-y ;)
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline krzysiekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Kursy kat. C dofinansowywane z UE - coś wiecie ?
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 18, 2011, 15:16:15 »
Wiecie coś może o takim kursie w okolicy Kielc?