Autor Wątek: "Straż pucuje Sandrę" - nadużycia w Gryficach?  (Przeczytany 9820 razy)

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: "Straż pucuje Sandrę" - nadużycia w Gryficach?
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 25, 2011, 15:08:50 »
Koledzy z Poznania, żeby im nikt nie zarzucił wymyślili sobie zapoznanie z obiektem. I sami sobie strzelamy w kolano i dążymy do służby komunalnej. Zapoznanie z obiektem wymagało użycia SD z koszem, zapoznali się chyba dogłębnie z tym obiektem i z każdej strony. Ciekawe jakie remonty przy okazji wykonali bo o tym nie piszą.

Przyznam, że nie rozumiem toku myślenia. Czy chodzi o to, że oficjalnie było zapoznanie z obiektem, a faktycznie (o czym nie piszą) prace remontowe? Czy też może chodzi Ci o sam fakt robienia rozpoznania i to Ci się nie podoba? Bo jeśli to drugie, to nie mam pojęcia dlaczego strzał w kolano (może nieoświecony jestem)??

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: "Straż pucuje Sandrę" - nadużycia w Gryficach?
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 25, 2011, 20:05:30 »
Kolego Witoldzie, w strukturach OSP normą jest, że wykorzystuje się sprzęt do wszystkiego jak leci, a w PSP jest to nie dozwolone. Dlatego robi się różne dziwne rzeczy jak np. zapoznanie z obiektem żeby strażacy dokonali napraw, ewentualnie ktoś 3-ci przy pomocy strażackiego podnośnika czy drabiny dokona naprawy na dachu. Bo Kościoła nie stac na wynajęcie firmy zewnętrznej ze specjalistycznym sprzętem.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: "Straż pucuje Sandrę" - nadużycia w Gryficach?
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 25, 2011, 20:10:55 »
Jasne. Ja nie popieram napraw obiektów sakralnych lub innych z użyciem sprzętu PSP. Zresztą  podobnie myślę w stosunku do OSP. Ale co innego zapoznanie się z obiektem a co innego naprawy. No ale widać wychodzą moje braki, bo nie doszukuję się we wszelakich przejawach normalności (zapoznanie się z obiektem) ukrytych działań niezgodnych z regułami (naprawy). Zresztą nie znam sprawy o której mowa (oprócz przeczytania tego na stronie) więc nie będę się wypowiadał.

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline meli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • OSP OPALENICA
Odp: "Straż pucuje Sandrę" - nadużycia w Gryficach?
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 25, 2011, 20:42:08 »
a może koledzy z Poznania sprawdzali możliwość sprawienia drabiny w pobliżu kościółka :mellow:
www.osp-opalenica.pl <-- serdecznie zapraszam;)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: "Straż pucuje Sandrę" - nadużycia w Gryficach?
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 26, 2011, 07:59:33 »
Normalnie jesteście gorsi niż CBA i IPN w swojej kryształowości . Najlepiej odseparujcie straż w ogóle od jakichkolwiek kontaktów społecznych. Instytucja wyznaniowa , może i bogata oraz monopolistyczna nie można porównać z prywatnym interesem biznesowym, a  twierdze tak pomimo że nie jestem zagorzały i fanatycznym katolikiem . Ale jak trzeba również jadę pomóc , tak jak do domu dziecka i wielu innych stowarzyszeń czy organizacji .

Nie wiem i nie dowiadywałem się jakie było faktyczne podłoże ćwiczeń , ale z tego co wiem kontakty są tam częste i partnerskie . Np. festyny parafialne odbywają się wspólnie i na terenie JRG . I nie widzę w tym nic zdrożnego , jak również ewentualne wykorzystanie drabiny do wykonania prac na kościele . Oczywiście operator może ćwiczy na sucho na placu kręcąc się w kółko, lub w realnych warunkach konkretnej lokalizacji . Tu i tu spala paliwo no chyba że jak wielu uważacie że w SP ćwiczyć już nie należy bo jest tak pięknie . 

A na plus jedynie należy zaliczyć, że nawet jak były cele dodatkowe ćwiczeń to chociaż ładnie ubrane w słowa , zadania i papierki .

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: "Straż pucuje Sandrę" - nadużycia w Gryficach?
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 27, 2011, 14:09:04 »
Od tak, przy okazji tematu.

"Gimbus może być wozem strażackim" i o tym jak się omija prawo.

http://www.rp.pl/artykul/740163-Gimbusem-moze-byc-tez-woz-strazacki.html