Autor Wątek: Informatyk w straży  (Przeczytany 9741 razy)

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Informatyk w straży
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 19, 2011, 19:32:46 »
Widziałem co się działo z informatykiem który był u nas zatrudniony na 1/2 etatu jak czasami robiono z niego "durnia". Było to za czasu wprowadzania SWD a co on biedak mógł zrobić.
On też jako człowiek z boku widział i mówił jakie jest "bagno" w straży. Jak informatyk wiedział, że świat idzie do przodu i że informatyzacja jest potrzebna ale to co działo się w straży go przerażało. Czasy się zmieniły - mam taką nadzieję. Choć czasami widzę że ludzie którzy chcą coś zrobić są odsuwani na drugi plan by nie robić za dużo albo w nagrodę dostają tyle zajęć i obowiązków, że odechciewa się im wszystkiego.
A jeśli chodzi o pasjonata exela - no cóż papieru nie zrobię bo nie jest mi potrzebny. Ja go do straży nie wprowadziłem - zrobił kto ktoś przede mną. A że życie ułatwia jego obsługa to możesz to sam zobaczyć na przykładzie grafików, rozliczania szkodliwego, wyjazdów efektywnych czy nurkowych. To co inni klepią w wordzie pół godziny można załatwić w 5 minut  :szalony:.
Chciałbym aby kolega który założył ten temat napisał czego oczekuje od pracy w straży i jakie są jego aspiracje w sferze informatyki i w pracy w straży. Czy zna on zakres obowiązków jakie będzie miał do wykonania. Albo poczekajmy kilka miesięcy i niech nam opisze swoje uwagi na co liczył zaczynając pracę i czy czuje się spełniony.
Nie wiemy na jakiego trafi komendanta i co dostanie do roboty.  Może będzie "łatał" dziury po dyżurnych dla których word i exel to czarna magia - a są jeszcze tacy, a może będzie naprawiał systemy zakładał sieci, pilnował strony internetowej, programował centrale, tworzył bramki smsowe. Może stworzy "normalny zwykły system" dla jednostki a nie rozbudowane kolosy które zamiast pomagać i ułatwiać życie dodają tylko roboty.
Rozwiązań jest wiele i każde jest inne.

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Informatyk w straży
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 19, 2011, 21:37:46 »
Może i socjalistyczne ale realne tym bardziej że odnoszę się do środków finansowych na płace a nie do rzeczówki. Jeżeli rozróżniasz te fundusze, to wiesz że przytaczając wydatki rzeczowe przegiąłeś.

Nic kol.piotr998 nie przegiąłem,socjalizm był pięknym systemem ale ktoś tam przegiął i przedobrzył,teraz mamy kapitalizm więc z tymi oszczędnościami kosztem innych trzeba zapomnieć i płacić!Takie motywowania w straży że ktoś tam na takim samym stanowisku i stopniu jak np.ja dostaje wyższy dodatek,nagrodę czy dodatek motywacyjny za to że zna się na komputerach,budowlance,elektryce,samochodach itp. to jest przegięcie.Mamy się znać na swoim fachu i w tym kierunku powinny iść gratyfikacje,nagrody i motywacje,bo wtedy służba będzie służbą i podnoszeniem kwalifikacji a nie ganianiem za pieniądzem jak tu więcej uskubnąć,i wtedy ci którzy niby na niczym się nie znają oprócz ratowania i gaszenia pożarów też zostaną nagrodzeni i zauważeni.....I tu należy wspomnieć że ci w biurach są ważniejsi i mają zawsze więcej z tej zaoszczędzonej kasy w motywacjach,dodatkach,nagrodach...Wszyscy się hamują i na forum powściągają bo niby nie ma podziału i wszyscy jesteśmy jedną rodziną ale,no właśnie ale czemu to tak wygląda?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2011, 22:10:18 wysłana przez Fanatyk »

marcel_1977

  • Gość
Odp: Informatyk w straży
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 25, 2011, 22:41:55 »
U nas w Kielcach jest gość zatrudniony nastanowisku informatyka w KM. Dodatkowo został przeszkolony z zakresu pożarnictwa żeby korzystać z przywilejów, a jego kariera nabrała takiego rozpędu że juz się pogubiliśmy. Gość przyjęty do straży 3 lata później ode mnie a już ma na pagonie o dwa stopnie więcej niż ja podziałowy. To jest to - nie ważne ile żyć uratujesz, ważne jest to co na tobie da się zarobić.

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Informatyk w straży
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 26, 2011, 17:50:51 »
U nas w Kielcach jest gość zatrudniony nastanowisku informatyka w KM. Dodatkowo został przeszkolony z zakresu pożarnictwa żeby korzystać z przywilejów, a jego kariera nabrała takiego rozpędu że juz się pogubiliśmy. Gość przyjęty do straży 3 lata później ode mnie a już ma na pagonie o dwa stopnie więcej niż ja podziałowy. To jest to - nie ważne ile żyć uratujesz, ważne jest to co na tobie da się zarobić.


Właśnie kolego tym piszę i mówię cały czas.
Nie mówię - może chłopak ma powołanie do straży i załapie tego bakcyla strażackiego, ale znając nasze realia jest to mało prawdopodobne.
Pewnie ktoś znowu napisze o wojnie między podziałem a biurem.
Informatyk strażak a strażak informatyk niby to samo a różnica wielka.

Offline morales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Informatyk w straży
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 26, 2011, 22:59:32 »

Koledzy to czysta oszczędność. Chwała takiemu 01 który potrafi ściągnąć dobrego informatyka (powtarzam dobrego a nie pierdoł....) za taką kasę. Godzina robocza dobrego informatyka to 150 - 200 zł. Nie wiem czy ktoś kto naprawdę zna się na tym podpisze umowę na 1/2 etatu i dostępność w razie awarii na 24 godziny za mniej niż 1500 zł. A tak przez 3 lata ma gościa za tę kasę praktycznie kiedy chce. Aby go potem zmotywować to da mu się ten stopień wcześniej, wyśle do szkoły. Postaw się w skórze 01. dostaje zadania z dziedziny informatyki do wykonania i nikt się go z góry nie pyta czy ma to kim zrobić. A tak zamiast etatu zajętego przez cywila, lub kasę którą zje umowa zlecenie z jakąś firmą informatyczną, ma gościa którego przy dobrych chęciach naprawdę można nauczyć naszego fachu.

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Informatyk w straży
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 27, 2011, 20:06:36 »

Koledzy to czysta oszczędność. Chwała takiemu 01 który potrafi ściągnąć dobrego informatyka (powtarzam dobrego a nie pierdoł....) za taką kasę. Godzina robocza dobrego informatyka to 150 - 200 zł. Nie wiem czy ktoś kto naprawdę zna się na tym podpisze umowę na 1/2 etatu i dostępność w razie awarii na 24 godziny za mniej niż 1500 zł. A tak przez 3 lata ma gościa za tę kasę praktycznie kiedy chce. Aby go potem zmotywować to da mu się ten stopień wcześniej, wyśle do szkoły. Postaw się w skórze 01. dostaje zadania z dziedziny informatyki do wykonania i nikt się go z góry nie pyta czy ma to kim zrobić. A tak zamiast etatu zajętego przez cywila, lub kasę którą zje umowa zlecenie z jakąś firmą informatyczną, ma gościa którego przy dobrych chęciach naprawdę można nauczyć naszego fachu.


He he
Właśnie kolego o tym piszę cały czas !!!
Dobry informatyk za taką kasą i taki czas pracy nie przyjdzie do pracy w straży!!!! Tym bardziej że jest zatrudniony na jakąś ../1 etatu.

Ale patrząc z perspektywy czasu widzę, że w Straży wystarcza strażak z ambicjami informatyka.  Większość programów i tak jest zależna od tego kto je tworzy ( czytaj: firmy). Informatyk w straży musi "połatać wszystkie dziury", zainstalować programy, poszperać w systemie.

Tak jak napisał kolega wcześniej jestem "fanatykiem" exela ale dla mnie czarną magią jest instalacja programów poprawa stabilności systemu - wiem o co w tym chodzi ale co jest od czego zależne to już dla mnie za wiele he he.
Sami widzicie jak u was wygląda praca informatyka i zapatruje się na to 01.
U nas sprawdził system: strażak który został został informatykiem i chwał mu za to bo i browca wypije i pomoże i dziury połata jak trzeba.

Offline nomex38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Informatyk w straży
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 15, 2011, 02:04:03 »
Cytat: wania
Ale patrząc z perspektywy czasu widzę, że w Straży wystarcza strażak z ambicjami informatyka.  .
Jestem strażakiem z ambicjami pilota. Jeśli siądę za sterami Boeinga 737 będziesz się czuł bezpiecznie lecąc na wakacje ?
Sorry, ale to typowe propagowanie "bylejakości". I tak ciągniemy już wiele lat. Kasa się kłania, ale i podejście "jakoś to będzie". Chyba każdy 01 na poziomie KM/KP ledwie wiąże koniec z końcem (chodzi mi o budżety Komend), ale jak przychodzi Dzień Strażaka to "jesteśmy silni, zwarci i gotowi" i mamy piękne nowe samochody (każdy święcony co najmniej 4 razy).
Sami strzelamy sobie w stopę.
Informatyk - umowa zlecenie odpowiednio sformułowana powinna załatwić sprawę, nie musi być strażakiem, musi się znać na tym za co będzie brał pieniądze.

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Informatyk w straży
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 15, 2011, 21:35:27 »
Sorry, ale to typowe propagowanie "bylejakości". I tak ciągniemy już wiele lat. Kasa się kłania, ale i podejście "jakoś to będzie". Chyba każdy 01 na poziomie KM/KP ledwie wiąże koniec z końcem (chodzi mi o budżety Komend), ale jak przychodzi Dzień Strażaka to "jesteśmy silni, zwarci i gotowi" i mamy piękne nowe samochody (każdy święcony co najmniej 4 razy).
Sami strzelamy sobie w stopę.
Informatyk - umowa zlecenie odpowiednio sformułowana powinna załatwić sprawę, nie musi być strażakiem, musi się znać na tym za co będzie brał pieniądze.


Kolego piszemy to samo i mówimy o tym samym. Dokładnie tak powinno być jak opisujesz -> ja piszę niestety [/u] tak jak jest.

To że strzelamy sobie w stopę lub nogę czy głowę to wiadomo od dawna. Tylko co najgorsze to nie my strzelamy tylko Komendanci a my dostajemy rykoszetem.

Może sprawa Augustowa, Kielc i innych "cudów" otworzy oczy górze. Bo w tej chwili rzeczywistość wygląda tak: Na dole dzieje się źle, nawet bardzo źle, ale w papierach wszystko gra i góra nie widzi problemów, a żaden Komendant czy dowódca nie nadstawi swego karku, bo to oznacza jedno - koniec jego kariery.

Ps. Czekam na deklaracje kolegi która została opisana w poście o nadgodzinach w Kielcach i pokazaniu w jaki sposób jesteśmy zastraszani i jak się nami manipuluje i odwraca kota ogonem.

Proszę pisać w temacie wątku. Żale na temat funkcjonowania PSP proszę wylewać we właściwych wątkach.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2011, 22:24:09 wysłana przez robn »