Autor Wątek: Pytanie o dojazd do pracy  (Przeczytany 1919 razy)

Offline sylwekk84

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Pytanie o dojazd do pracy
« dnia: Kwiecień 14, 2011, 20:15:10 »
Witam, nie wiem czy w dobrym miejscu założyłem wątek na ten temat, jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość :). Mam jedno pytanko, czy oddają w straży za dojazd do pracy, mianowicie staram się do straży i jeśli bym się dostał to będę mieszkał ponad 100 km od miejsca w którym będę pracował i tu pytanko czy oddają za dojazd czy jest jakiś dodatek, jeśli tak ile wynosi i czy wogóle takie dojeżdżanie ma sens ?? Ost. pytanko ile dni w miesiącu pracuje strażak ? Z góry dziękuję za szybką odpowiedź pozdrawiam

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Pytanie o dojazd do pracy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2011, 22:35:05 »
cześć, ostatnio znajomy składał papiery do kilku KP, i szczerze powiem Ci, że wymagania są coraz większe. W jednym powiecie można było mieszkać max. 100km od komendy, a w jeszcze innym można było być tylko mieszkańcem danego powiatu zameldowanym minimum 3 miesiące. Więc musisz dokładnie sprawdzić czy uwzględnią Cię w rekrutacji.

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Pytanie o dojazd do pracy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2011, 23:14:10 »
Uwzględnic uwzgledniac ale na dzien dobry traci 10 pkt... jak bede mieli wybierac to raczej zawsze biora miejsowych... nie jest czesto wymagane ale ,,preferowane" zam . w powiecie co jest i tak jednoznaczne

sylwo

  • Gość
Odp: Pytanie o dojazd do pracy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2011, 06:34:24 »
Nie stracę 10 pkt a tylko 2, a wymóg jest abym był z tego samego województwa, a ten spełniam. Ponawiam pytanie czy w straży oddają pieniądze za dojazdy do komendy, całość czy część ? Ile dni w miesiącu pracuje strażak ?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Pytanie o dojazd do pracy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2011, 08:56:48 »
Nie stracę 10 pkt a tylko 2, a wymóg jest abym był z tego samego województwa, a ten spełniam. Ponawiam pytanie czy w straży oddają pieniądze za dojazdy do komendy, całość czy część ? Ile dni w miesiącu pracuje strażak ?

odp.
1. Za dojazdy do pracy nie płacą.
2. 40 godzin tygodniowo.

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Pytanie o dojazd do pracy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2011, 08:59:33 »
Dletgo co  KM to inne zasadz..u mnie akurat to jest 10 pkt :wall: i tylko powiat

Offline Brandmand

  • Falck
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Korupcja to fundament dzisiejszej PSP...
Odp: Pytanie o dojazd do pracy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2011, 10:01:46 »
Dokładnie co KM to obyczaj, u nas wymaga się zameldowania w naszym powiecie.
Pokój to tylko brak wojny...

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 372
Odp: Pytanie o dojazd do pracy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 15, 2011, 14:46:28 »
Pracuje tyle ile potrzeba :P

Jak trafisz na podział to możesz pracować co 3 dzień w systemie 24/48. Jak na PSK to systemy są różne. Jak trafisz na 12/24/12/48 to dojeżdżanie nie ma sensu. A nawet na podział bym się nie zdecydował, bo 200 km w dwie strony przy dzisiejszych cenach ropy, benzyny...

Pamiętaj że zawsze Cie mogą ściągnąć w "nagłej sytuacji" do pracy poza służbą, i możesz mieć np. system 24/24, jak było podczas powodzi. Więc dobrze się zastanów czy warto...
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

sylwo

  • Gość
Odp: Pytanie o dojazd do pracy
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 15, 2011, 19:36:53 »
Myślę że trafiłbym na 24/48 ale pewien tego nie jestem, próbowałbym się dostać tylko wtedy gdyby oddawali za dojazd skoro nic nie oddają, o ile to prawda to poprostu rezygnuję, za małe zarobki są, gdyby oddawali i więcej płacili pewnie bym spróbował, i zaznaczam że do straży nie zamierzałem iść się dorobić tylko dlatego że naprawdę chce być strażakiem, myślę że jest do super zawód, no ale skoro niema przyjęć do komendy z mojego miasta... pozdrawiam

Offline snake

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Pytanie o dojazd do pracy
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 15, 2011, 21:05:48 »
Kolego a gdzie składasz papiery, jeśli można zapytać? i na tema "zwrotu kosztów dojazdu" masz tutaj trochę; http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,16045.0.html
Opcja szukaj!!