Autor Wątek: Klucze do remizy  (Przeczytany 11834 razy)

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Klucze do remizy
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 14, 2011, 18:21:35 »
hehe...nie doczytałem wątpliwości przedmówcy.

Ale wracając do kart magnetycznych kontroli dostępu, to nie jest to chyba koszt powalający. (np. http://niceshop.pl/)

Z drugiej strony, producent systemów selektywnego alarmowanie, powinien nad tym pomyśleć i coś takiego zintegrować z DSP.

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Klucze do remizy
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 14, 2011, 18:31:05 »
hehe...nie doczytałem wątpliwości przedmówcy.

Ale wracając do kart magnetycznych kontroli dostępu, to nie jest to chyba koszt powalający. (np. http://niceshop.pl/)

Z drugiej strony, producent systemów selektywnego alarmowanie, powinien nad tym pomyśleć i coś takiego zintegrować z DSP.

A wiesz, że też zastanawialiśmy się nad podobnym rozwiązaniem z kartami ale na razie postanowiliśmy zrobić skrzyneczkę (koszt niewielki bo około 400 zł) a opcję z kartami lub z oddzielnymi kodami dostępu (zobaczymy co będzie lepsze) dla danych osób uprawnionych do wejścia do remizy będziemy chcieli zrobić jakoś na początku przyszłego roku bo mniej więcej wtedy będziemy kończyć budowę remizy i wtedy całość będziemy uzbrajać w solidny alarm i wtedy też damy takie zadanie odpowiedniej firmie.
 

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Klucze do remizy
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 14, 2011, 18:37:03 »
To nie zapomnij podzielić się uwagami na forum. Może zadzwonić do producenta DSP czy nie ma czegoś takiego w ofercie - podejrzewam, że nie będzie miał (choć nie sprawdzałem), ale można mu przynajmniej powiedzieć, że jest takie zapotrzebowanie? A gdyby to było mądrze zintegrowane z DSP to w ogóle byłoby super (acz tu się może okazać, że najbardziej słabym punktem zabezpieczania będzie samo DSP).

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Klucze do remizy
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 14, 2011, 20:20:26 »
Co do kart to faktycznie nie jest drogie:
http://market.istore.pl/pl/karta-zblizeniowa-kt-std-1.html?partner=1984
http://market.istore.pl/pl/zewnetrzny-czytnik-cz-emm4.html
niestety do tego musi być system alarmowy - to jest koszt od ok 1500 zł w górę. Tragedii nie ma. 

Można też to zrobić na pilotach tylko, że piloty chyba nie pozwalają na identyfikację i rejestrowanie indywidualnych logów.

Co do DSP to gdzieś kolo 2006 czytałem, że stacja obiektowa DSP 52BS ma możliwość  pracy jako alarm - więc kwestia oprogramowania tego i podłączenia wyjść przez przekaźniki.
http://www.digitex.pl/produkty/zintegrowany-system-alarmowania-i-ochrony-ludnosci-dsp-50/stacja-obiektowa-dsp-52bs.html
Cytat: DIGITEX
ochrona obiektu (wewnętrzna centralka alarmowa lub możliwość podłączenia zewnętrznej centralki)

Osobiście bym się jednak w to nie pchał - lepiej chyba jednak zrobić oddzielny system alarmowy i podłączyć do niego wyjścia z DSP. Z alarmem poradzi sobie wielu serwisantów a do DSP trzeba wołać autoryzowanych Digitexa.

Generalnie obecnie jest bardzo dużo możliwości automatyzacji obiektów - kwestia pieniążków.

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Klucze do remizy
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 14, 2011, 22:51:55 »
U mnie klucze ma każdy z kierowców (7os) + naczelnik + gospodarz + kronikarz może dużo osób ale generalnie klucze powierza się osobom zaufanym i tyle . Każda z osób która ma klucze ma swój indywidualny kod wejścia który wbija w manipulator alarmu . Prezes jako admin systemu alarmowego może sprawdzić historię logowań (po numerze kodu wie kto był w remizie i kiedy) Klucza nie można dorobić bez karty którą ma prezes tak miało być teoretycznie . Niestety klucz można dorobić  - sprawdzałem dobry bajer i facet dorabia a szkoda....

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Klucze do remizy
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 15, 2011, 13:51:16 »
Ja zastanawiałem się kiedyś nad zamkiem szyfrowym, taka klamka z klawiaturą + ew. czytnikiem kart czy innych pastylek. Problem z kluczami bywa taki, że nie każdy, kto je posiada ma je aktualnie przy sobie, dlatego na razie mamy klucze w "wiadomym miejscu", które zmieniamy co jakiś czas. Na razie, bo jesteśmy w trakcie budowy remizy (stan zamknięty i jedno auto już w środku) i prawie codziennie  ktoś z chłopaków przychodzi i coś majstruje przy niej.

Offline Grzesiu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
    • OSP Wolica
Odp: Klucze do remizy
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 15, 2011, 14:10:56 »
Na razie, bo jesteśmy w trakcie budowy remizy (stan zamknięty i jedno auto już w środku) i prawie codziennie  ktoś z chłopaków przychodzi i coś majstruje przy niej.


Przy okazji pytanie, działacie w niewykończonym jeszcze budynku?
Jakim cudem?

Offline michał559[S]

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Klucze do remizy
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 15, 2011, 18:00:06 »
Cytuj
Przy okazji pytanie, działacie w niewykończonym jeszcze budynku?
Jakim cudem?
a stan surowy zamknięty...

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Klucze do remizy
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 18, 2011, 15:14:20 »
Przy okazji pytanie, działacie w niewykończonym jeszcze budynku?
Jakim cudem?
Gdzieś auto musi stać, nie zostawimy go przecież na zewnątrz. Garaż jest gotowy, trzeba jeszcze go tylko pomalować, gorzej z szatnią, biurem i łazienkami.

Offline Grzesiu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
    • OSP Wolica
Odp: Klucze do remizy
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 18, 2011, 17:25:38 »
Ok tylko z tego co wiem to nie można użytkować budynku jeśli nie jest wykończony i jeśli nie było odbioru i przekazania.
W mojej okolicy budowano niedawno nową strażnice PSP i jednostka funkcjonowała w starych koszarach aż do czasu ukończenia budowy i odbioru.

Offline malybartus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Klucze do remizy
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 16, 2011, 11:49:26 »
U nas sytuacja wygląda następująco, nie posiadamy kluczy tylko karty magnetyczne, kartę ma każdy z kierowców, komendant gminny oraz jedna jest w UM. Z kartami dobra rzecz wystarczy portfelem przejechać po czytniku i drzwi się otwierają.
Wyruszyć w podróż, prosta rzecz
Gorzej dojechać do celu.
Zdejmij nogę z gazu......
Oszczędź życie swoje i innych

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Klucze do remizy
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 16, 2011, 13:36:21 »
U nas sytuacja wygląda następująco, nie posiadamy kluczy tylko karty magnetyczne, kartę ma każdy z kierowców, komendant gminny oraz jedna jest w UM. Z kartami dobra rzecz wystarczy portfelem przejechać po czytniku i drzwi się otwierają.
Nie wiem jakiego typu to system - szczerze mówiąc nie za bardzo się tym interesowałem, ale wiem jak to jest zrobione w miejscowej KM i KW - są zamki elektroniczne na "pastylki" zbliżeniowe z unikalnymi kodami. Zalety? Po pierwsze pastylka jest nie do podrobienia (a nie tak jak ze zwykłymi kluczami że można prosto dorobić), to raz. Dwa - pastylki umożliwiają identyfikację użytkownika i kontrolę dostępu. Czyli np. jeżeli jestem kierowcą, to moja pastylka otworzy drzwi remizy tylko po załączeniu alarmu. Trzy - tak samo można również wyznaczyć godziny/dni w których jestem uprawniony do przebywania na terenie obiektu, np. w celu prowadzenia prac konserwacyjnych lub organizacji zebrania/spotkania/treningu. Pozostaje tylko kwestia kosztów zamontowania systemu, bo to by trzeba było montować razem z alarmem i spinać z DSP/DTG.

Ogólnie pomysłowi z zamkiem szyfrowym jestem przeciwny - kody rzecz nabyta, mogą zostać poznane przez osoby nieuprawnione. No chyba, żeby był jeden kod uniwersalny, który by działał tylko po uruchomieniu alarmu.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Klucze do remizy
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 16, 2011, 23:44:50 »
W mojej jednostce jest 12 kluczy. 6 kluczy dla kierowców, 1 naczelnika, jeden prezesa, kolejny u sekretarza, 3 klucze mają strażacy mieszkający najbliżej remizy. Kto pierwszy ten lepszy. Zgłoszenie w momencie przybycia kierowcy i wyjazd. Nie ma tracenia czasu. Wszystko to wspierane przez DTG53 i poczucie odpowiedzialności. Aktualny czas osiągnięcia pełnej gotowości bojowej to około 2 minut od zawycia syreny.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline newaudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Klucze do remizy
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 28, 2011, 22:17:52 »
Witam. U mnie klucze posiada 2 kierowców, prezes i naczelnik. Dom naczelnika stoi 20 metrów od remizy to klucze są u niego w wiadomym miejscu i jak wyje syrena to zawsze ktoś biegnie po klucze.
Alarm na wóz, na wóz, na wóz...

Offline łun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Klucze do remizy
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 19, 2011, 23:56:24 »
Jak widać problem jest u was inny, a mianowicie brak zaufania do ludzi, bo jeżeli ma tak mała liczba osób to co kradną, piją czy co tam się u was dzieje?? U mnie klucz ma z 10 osób i nie tylko władza i kierowcy, ale również tzw. zwykli członkowie, bo straż to nie tylko pożary, ale i czasem wypicie kawy w południe czy piwa przy meczu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2011, 23:58:33 wysłana przez robn »

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Klucze do remizy
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 20, 2011, 11:05:36 »
U mnie tylko kierowcy posiadają klucze do garażu. A jest nas 9 osób. Dodatkowo system alarmowy z unikalnym kodem dla każdego kierowcy.
Jest to najlepsze rozwiązanie a wklepanie pięciu znaków w alarmie nie stanowi problemu i w każdej chwili można sprawdzić kto otwierał lub zamykał garaż.
Do pozostałych pomieszczeń klucze maja członkowie zarządu i oczywiście też muszą rozbroić alarm swoim kodem.
Zresztą budynek jest podzielony na strefy więc rozbrojenie alarmu w jednej ze stref nie powoduje wyłączenia alarmu w pozostałej części budynku. Jedynie naczelnik zna kod odblokowujący cały system.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Dawid998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • PSP
Odp: Klucze do remizy
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 20, 2011, 16:10:10 »
Tak jak już ktoś wcześniej wspomniał pozostaje kwestia zaufania ludziom. U mnie w OSP klucze mają Prezes, Naczelnik i Gospodarz, mieszkają w odległości ok 50 m od Remizy tak, że zawsze wiadomo, że nawet jak nikogo od nich nie ma to klucze tam są i można spokojnie po nie przybiec. Ponadto dorobiliśmy kluczę do samego garażu, które dostali kierowcy oraz strażacy którzy najczęściej jeżdżą do zdarzeń. Można powiedzieć że problemu z kluczami i otwieraniem bramy podczas alarmu nie ma.

Offline staroman 25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Klucze do remizy
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 30, 2011, 01:09:31 »
Najlepszy wniosek. Klucze do budynku muszą miec najwazniejsze osoby w jednostce + Kierowcy.

Offline krecik2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Klucze do remizy
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 02, 2012, 21:43:28 »
U mnie klucze ma kierowca który mieszka naprzeciw remizy i on zawsze ją otwiera :mellow: