Autor Wątek: Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym  (Przeczytany 12469 razy)

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 27, 2005, 00:08:57 »
Cytuj
Myślę , że z końcem okresu rozliczeniowego pora wziąść sprawy we właśne recę, podac pracodawców do sądu pracy o nieprawidłowe prowadzenie ewidencji pracy i naruszanie prawa w zakresie przekroczenia godzin nadliczbowych oraz łamanie przepisów BHP.
Masz rację. Fakt jest faktem od lipca obowiązuje 40 godz. tydzień pracy niezależnie od tego czy ktoś jest strażakiem czy tylko pracuje w straży. W ustawie jest zawarte 40 godz. i nie może tego nic i nikt zmienić. Nazywanie okresu od 1.07. do 31.12.2005 r., okresem przejściowym jest nadużyciem. Bzdurne interpretacje mogą dotyczyć tylko tego co nie zostało zawarte w Ustawie, a tam jest niestety (dla niektórych) 40 godz. i kropka. W PP jest artykuł na ten temat, że regulacje lub obowiązujące rozporządzenia mogą dotyczyć tylko tego co nie jest bezpośrednio zawarte w Ustawie. Myślę, że kombinowanie aby zatuszować własne niedołęstwo trudno nazwać cwaniactwem raczej zwykłą głupotą.
Wracając do tematu.
My też pracujemy obecnie po 208 godz. w miesiącu z wyjątkiem listopada w którym kazano przepracować 192 godz. Podobnie jak u innych delegacja to 8 godz., chorobowe nie powoduje wzrostu ani uszczuplenia godzin podobnie jak urlop. Myślę jednak, że te 192 godz. czyli 8 służb są do zwrotu, a czy będą zwrócone to tylko od nas zależy.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline czukcz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 28, 2005, 20:42:12 »
Koledzy
nie rozpatrujcie tego w okresie miesięcznym ale półrocznym bo taki jest okres rozliczeniowy.
Co do niedziel to niedzielą dla nas jest wolna służba określana jako wolne a planowana w grafiku z wyprzedzeniem miesięcznym.
Jeżeli biore urlop (a wolne wchodzi mi w jego wymiar) to prawidłowo wypisuję urlop do wolnego i dalej od wolnego do końca i w ten sposób na podziale niedziele i soboty (gdy bedzie 40 godzin w tygodniu) nie są wliczane.
Co do chorobowego to liczba godzin do wypracowani w ciągu półrocza jest pomniejszana o liczbę godzin chorobowego z pominięciem dni wolnych tj. jeżeli chorobowe trafi nam na wolne (tak jak 8godzinnemu w niedzielę) wolne nam przepada i za ten okres nie mamy odjętych 24 godzin od normy godzin chyba ze dowódca jest elastyczny i zmieni grafik przesuwając wolne za chorobowe.
Jesli mamy delegację to liczymy ją prawidłowo przez 6 dni (bo 48godz tyg obecnie)
a siódmy dzień powinien być wolny. U mnie liczymy całą delegację bo np gościu był na kursie cywilnym ( a oni mają gdzieś nasze godziny) przez 8 dni mając codziennie zajęcia, więc jak mógłbym nie liczyć mu jednego dnia skoro go przepracował.
Jeśli chodzi o ten dokument w exelu to jest super bo można naprawdę nie męczyć się z liczeniem ale grafik ja robię oddzielnie a exela używam tylko do ewidencji.

Osobną sprawą jest dlaczego pracujemy 48 godz tygodniowo. Fakt ustawodawdza dał taką możliwość komendantom, ale tak jest też w kodeksie pracy z tym że godziny ponad 40 sa godzinami ponadnormatywnymi do oddania lub zaplaty w okresie 3 miesiecznym, natomiast u nas nikt nie zapisał kiedy i na jakich zasadach ma być oddana górka z normy zwiększonej.
wychodzi na to że np w wojeództwie śląskim koledzy mogą pracować za tę samą stawkę 40 godzin tygodniowo a np w małopolskim 48 godzin też za to samo uposażenie

Pozdrawiam wszystkich co się nad grafikami pocą :rolleyes:  

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 30, 2005, 12:49:21 »
CUKCZ
Cytuj
Osobną sprawą jest dlaczego pracujemy 48 godz tygodniowo. Fakt ustawodawdza dał taką możliwość komendantom, ale tak jest też w kodeksie pracy z tym że godziny ponad 40 sa godzinami ponadnormatywnymi do oddania lub zaplaty w okresie 3 miesiecznym, natomiast u nas nikt nie zapisał kiedy i na jakich zasadach ma być oddana górka z normy zwiększonej.
wychodzi na to że np w wojeództwie śląskim koledzy mogą pracować za tę samą stawkę 40 godzin tygodniowo a np w małopolskim 48 godzin też za to samo uposażenie
Myślę że w śląskim nie będą mieli problemów, inaczej w małopolsce - powołujac się na ten zapis musi udowodnic że to dla dobra służby i ciągłości służby ale za nadgodziny trzeba zapłacić albo wyrównać godzinowo. !! :lol:
 
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

aspirantos

  • Gość
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 30, 2005, 18:14:01 »
W mojej jednostce nie jest prowadzony harmonogram wolnych służb, a więc każdy bierze Ws kiedy jest mu  potrzebna. W programie z KG nanosiliśmy przepracowane slużby, urlopy, Ws i w każdym miesiącu program przeliczał wszystko ok.  Można było zauważyć, że urlop powodował obniżenie normatywnego czasu służby, także do końca roku wychodziło ok. 9 Ws.
Proszę sobie wyobrazić, że dowódca JRG "przywiózł" z komendy wiadomość, że na zwykłym kalendarzu mamy naliczyć od lipca co 6 wolną służę, ale jeżeli ktoś był na urlopie ( np. 1,5 miesiąca) to ten urlop pomijamy i wtedy wolna nie należy się. wynika z tego że osoba będąca na urlopie będzie miała o kilka Ws mniej.
Ktoś napisał :"Ważne jest aby w rozliczeniu półrocznym czyli od 1lipca 2005 do 31grudnia 2005 średnia ilość godzin pracy nie przekraczała 48godz tygodniowo" ale u mnie nie wlicza się do tego czasu urlopu.
 

Offline Emma

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 01, 2005, 14:19:42 »
W jednej z komend robią to mnie wiecej tak:
Jeżeli chodzi o Ws, to dowódca na programie z KG opracował harmonogram Ws wszystkich zmian do końca roku (ok co 6), tak aby w okresie półrocznym śr.tyg. godz pracy nie przekraczała 48 godz. Na tym harmonogramie kadrowa nanosi urlopy, zwolnienia i inne. Jeżeli ktoś bierze urlop, a z harmonogramu wynika, że w trakcie tego urlopu ma np. 1 Ws  to 3 dni wyłącza się z urlopu. Jeżeli jest zwolnienie czy inna nieobecność up. szkoła, to nakłada się te dni na Ws. Wolną sł. dostaje jak wynika z harmonogramu. Zasada jest taka, że należy dać tyle Ws w okresie półrocznym, aby nie przekroczyć śr. 48 godz tyg. Przy urlopie stosuję zmiejszenie  20%.

aspirantos

  • Gość
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 01, 2005, 14:36:22 »
Chodzi mi  o zasadę, że ma być tyle wolnych żeby nie przekroczyć 48 tygodniowo ( 48 godz. x26 tyg. to 1248 w półroczu).
Załóżmy ze osoba wzięła w tym okresie urlop wyp. 144 godz. to normatyw wychodzi 1104 godzin w półroczu. Czy to tak jest, a może inaczej ?
U mnie jest tak, że jak wziąłeś urlop to mimo to musisz przepracować 1248 godzin w półroczu.
Przecież 8 godzinni jak biorą urlop to mają zmniejszony normatyw i nie muszą odpracowywać tych dni żeby wyszło 168 godzin w miesiącu.

Offline leszek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 01, 2005, 14:41:59 »
Witam!
Niezły z ciebie mąciciel "k69"!
Po pierwsze listopad miał tylko 21 dni roboczych bo w piątek wypada święto, a po drugie nie mąć ludziom w głowach swoimi pokrętnymi wyliczeniami.
Zgodnie z ustaleniami central związkowych z naszym kierownictwem do końca tego roku tygodniowa średnia czasu służby ma wynieść 48 godzin tygodniowo, czyli średnio licząc każdy miesiąc jako cztery tygodnie mamy do wypracowania 192 godz. miesięcznie i kropka.
Natomiast od nowego roku ta średnia tygodniowa w rozliczeniu półrocznym nie może być większa niż 40 tygodniowo, czyli 160 godzin w miesiącu (ale też średnio).
To oznacza nic innego jak możliwość czasowego przekroczenia tych ilości ale w rozliczeniu półrocznym średnia tygodniowa nie może być większa !!!
Pozdrawiam Leszek

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 01, 2005, 15:10:27 »
Cytuj
Witam!
Niezły z ciebie mąciciel "k69"!
Po pierwsze listopad miał tylko 21 dni roboczych bo w piątek wypada święto, a po drugie nie mąć ludziom w głowach swoimi pokrętnymi wyliczeniami.
Zgodnie z ustaleniami central związkowych z naszym kierownictwem do końca tego roku tygodniowa średnia czasu służby ma wynieść 48 godzin tygodniowo, czyli średnio licząc każdy miesiąc jako cztery tygodnie mamy do wypracowania 192 godz. miesięcznie i kropka.
Natomiast od nowego roku ta średnia tygodniowa w rozliczeniu półrocznym nie może być większa niż 40 tygodniowo, czyli 160 godzin w miesiącu (ale też średnio).
To oznacza nic innego jak możliwość czasowego przekroczenia tych ilości ale w rozliczeniu półrocznym średnia tygodniowa nie może być większa !!!
Pozdrawiam Leszek
Bzdury piszecie że aż głowa boli...co jeden to lepszy...
Odpowiedzcie mi wszyscy pracując y w zaplanowanych systemach:
1. jak to się ma do złamania prawa z tytułu planowania nagdodzin??? (przeciez prawo tego zabrania)
2.jak to sie ma do ilośći dopuszczalnych godzin nadliczbowych (dla zainteresowanych średnio 3 tygodniowo)? Juz pomijam prace 48 h/tydzień(niezgodne z ustawą)
Poczytajcie najpierw wcześniejsze posty i pokrewne tematy i głupot nie piszcie bo już wstyd za ta fantastykę.
 
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 02, 2005, 11:20:25 »
leszku !
Wszystko się zgadza
Listopad ma 20 dni roboczych, czyli 20x8+32=192
Popatrz teraz na grudzień
22 dni robocze x 8godz=176+32=208
II zmiana  11 służbx24godz=264
Musimy z tego odjąć 8 godzin które będę służył już w nowym roku czyli zostaje 256godz
256-208=48 czyli 2 służby wycinam z grafiku.
Może te wyliczenia są pokręcone ,ale inaczej się nie da.
Pozdrawiam
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 02, 2005, 12:22:18 »
tak sobie mysle po co to wszystko, kazdy ma inne posoby inne wersje, a to jest proste jak drut!!!!

BO TAK:

i POŁOWA '06,  LICZONY YDZIEN PO 40 H

SREDNIO NA ZMIANE MUSI KAZDY WYPRACOWAC NORME  OK 43 SŁUZB WIEC W SUMIE CA PÓŁ ROKU  WYCHODZI 1400 GODZIN ZA PÓŁROCZE Z TEGO 400 JEST NADGODZIN A RESZTE MUSISZ POKRYC OBECNOŚCIA  LUB URLOPEM, WIEC SREDNIO WYCHODZI 17 WOLNYCH SLUZB Z NADGODZIN TJ, OK 3 W MIESIACU!!

DO TEGO DODAJMY URLOP KTÓRY MUSISZ WZIĄC I WYCHODZI NA TO ZE WIEDCEJ NAS NIE MA JAK BEDZIEMY W ROBOCIE

I NIE KOMPLIKUJCIE SOBIE ZYCIA, BO WILE Z WYPOWIEDZI NA TYM FORUM JEST NIE POKRYTE  USTALENIAMI TYLKO JAKIMIS PLOTKAMI LUB CZYMS KTO USŁYSZAL NA KORYTARZU ITP. I TYLKO ZAMET SIE ROBI

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 02, 2005, 14:59:14 »
Cytuj
tak sobie mysle po co to wszystko, kazdy ma inne posoby inne wersje, a to jest proste jak drut!!!!

BO TAK:

i POŁOWA '06,  LICZONY YDZIEN PO 40 H

SREDNIO NA ZMIANE MUSI KAZDY WYPRACOWAC NORME  OK 43 SŁUZB WIEC W SUMIE CA PÓŁ ROKU  WYCHODZI 1400 GODZIN ZA PÓŁROCZE Z TEGO 400 JEST NADGODZIN A RESZTE MUSISZ POKRYC OBECNOŚCIA  LUB URLOPEM, WIEC SREDNIO WYCHODZI 17 WOLNYCH SLUZB Z NADGODZIN TJ, OK 3 W MIESIACU!!

DO TEGO DODAJMY URLOP KTÓRY MUSISZ WZIĄC I WYCHODZI NA TO ZE WIEDCEJ NAS NIE MA JAK BEDZIEMY W ROBOCIE

I NIE KOMPLIKUJCIE SOBIE ZYCIA, BO WILE Z WYPOWIEDZI NA TYM FORUM JEST NIE POKRYTE  USTALENIAMI TYLKO JAKIMIS PLOTKAMI LUB CZYMS KTO USŁYSZAL NA KORYTARZU ITP. I TYLKO ZAMET SIE ROBI
A dokładnie...licza się roboczogodziny do wypracowania i tyle...
 
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 02, 2005, 16:12:40 »
mała poprawka, przez półrocze do wypracowania jest 1440 (dopiero teraz zauwazyłem litrówke) z czego moja norma na ten okres to jest 1040 g. a wiec ten czas pokrywam praca lub urlopem  

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 02, 2005, 16:32:44 »
Jak widze to wszędzie są problemy z liczeniem wolnego ,ale u nas są lepsze hece bo bywa i tak teraz, że pod koniec roku masz po 5 wolnych służb po kolei do odbioru, a rekordzista w listopadzie przebywał  aż siedem razy na wolnych, bo wcześniej z powodu dobra służby nieudzielano mu wolnych, pomimo stanu osobowego 6 osob na zmianie, a teraz jest 5/ponizej50% stanu zmianysłużbowej/ i jest w opini komendanta dobrze , a że czasami d-ca jrg lub zastepca siedzą znami na podziale 24 godziny, a potem niema nikogo i jest fajnie / a gdzie nadzór służbowy?/.
Liczenie urlopów to tez paranoja 20 dni urlopu to teoretycznie powinieneś byc 4 tygonie na urlopie -a tu błąd bo tylko 20 dni bo tobie / podzialowi liczą dni służby kalendarzowe / a administracja oczywiście dni od poniedziału do piatku. Jezeli tak jest gdzieś jeszcze w polsce to się pochwalcie ,że macie tak madrych komendantów jak ja . Pozdrowionka  :unsure:  
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline zmianowy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 04, 2005, 11:20:04 »
Witam kolegów na forum!
Czytając Wasze opinie dochodze do wniosku, że różnie naliczany jest czas służby w różnych jednostkach. Jesten d-cą zmiany i liczę godz. pracy. Wykonałem symulację dla zm.II na I-sze półrocz 2006r. z założeniem 40 godz. pracy tygodniowo.
- ilość godzin do odpracowania bez pomiejszeń o urlopy, chorobowe i inne - 1034h
- ilość służb do przepracowania - 43
- srednia służb w miesiacu - 7,2
- od tego należy odjąć godz. pomiejszające normę o urlopy, chorobowe i inne wolne
Teraz kilka uwag ogólnych i wątpliwości:
- czy odejmować od podstawy godzi. chorobowego (24 za każdą służbę)? Mam przypadek kolegi na zwolnieniu długotrwałym i wychodzi że będąc na chorobowym do 10.05.2006r. praktycznie nie musi przychodzić już do pracy do końca półrocza! (ilość godzn. pomiejszenia przekraca ilość do odpracowania!). Jeżeli nie odejmiemy chorobowego to nie jest w stanie wyrobić normy bo brakuje dni pracy! (chyba że będzie pracował non stop!)
- jak rozliczacie urlopy szkolne? odejmujecie od podstawy godz. czy nie? Mam na zmianie trzy osoby, które się uczą i mają podpisaną umewę z Komendantem w tym na 28 dni urlopu szkolnego każdy.
W rozliczeniu czasu pracy dotychczas pomiejszamy normę o urlopy, chorobowe i inne wolne o 24 godz. za całą służbę (16h + 8h). Urlop liczymy jako 20h za służbę (od nowego roku 24h), a chorobowe 16h za pierwszy dzień służby i 8h za drugi (jeżeli chorobowe kończy się w pierwszym dniu służby to odejmujemy tylko 16h).
Jak w podobnej sytuacji liczycie w Waszych jednostkach czas pracy?
W bieżącym półroczu wyrobiliśmy się przy 48 h tygodniu pracy, Wszyscy wykorzystali na czysto urlopy, zaległe wolne i nie przekroczyli czasu pracy ponad 48 h. Dodatkowo w lipcu i częściowo w sierpniu stany mieliśmy ponad 70%. Obecnie utyzymujemy stan na poziomie 60% ale od nowego roku musimy zjechać do 50%. Proszę o konkretne odpowiedzi, a nie filozoficzne dywagacje.
Pozdrawiam!
 

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 06, 2005, 08:55:28 »
ZMIANOWY - Ty masz czas na to ?? A co robi u Ciebie D-cz i z-ca d-cy JRG ???
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline bodek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 07, 2005, 21:35:17 »
witam wszystkich !
Panowie tak czytam to wszystko i nie wiem już kto ma rację .
Przecież  urlop, chorobowe, i delegacje nie mogą powodować ani nadgodzin ani niedogodzin - przecież to chyba jest logiczne jak ktoś chorował  np: ze trzy miesiące to nie może mieć niedogodzin.   Więc najprostrzym sposobem liczenia czasu wolnego do odebrania jest tylko czas przebywania w służbie, który to robi nam nadgodziny.
Tak więc jeśli gość chodzi do pracy cały czas  to co 6 ma wolną do odebrania,
jeśli jest na urlopie,chorobowym czy też delegacji  to niestety ale nadgodzin  nie bedzie miał ani niedogodzin .
Muszę wam powiedzić że liczyłem to na różne sposoby, różnymi metodami
i w kóncu pominąłem  urlop, chorobowe i delegacje i okazało się że jest to najlepszy sposób liczenia . Zresztą wtedy po pominięciu tego co wymieniłem wyżej  program w exelu nie wskazuje więcej jak 48 godzin w tygodniu.
Pozdrawiam wszystkich !

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 09, 2005, 12:18:21 »
bodek co kraj to obyczaj - ustawa ustawą a każdy interpretuje sobie po swojemu powołując się na porozumienie związkowe -  tylko że nie w każdej komedzie są zwiazki !!! :D
Niech KG zajmie stanowisko i to najlepiej urzędowym pismem !!! :P  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline J23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 21, 2005, 20:25:20 »
Panowie trzymajmy się tego co dostaliśmy z KG.PSP a dalej zobaczymy co życie przyniesie pozdrwiam Jarek.
Ps.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 21, 2005, 21:21:00 »
J23 a co dostaliśmy ?? :D ( chodzi Ci pewnie o arkusz excela )
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 14, 2006, 10:14:11 »
W mojej KM trwają nadal próby zmiany systemu 24/ 48 i nadgodziny płatne lub  24/72 oraz co nie które związki proponuja uparcie 12/24  . Co byście powiedzieli na to że przy kolejnej naradzie  komendant  przeciwnik 24/72 powiedział że ludzie by mieli za dużo wolnego   świnie by pasali  nadmienie że  w.w nie jest z miasta jak i wielu innych.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2006, 10:16:28 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 14, 2006, 16:01:19 »
My <Tu> m.in. sobie "walczymy" o ponoć 40 godz. tyg. z chwila wejścia do UE, a w starym kraju Uni - Niemczech walcza o zachowanie 38,5 godz tyg. - protesty już na dobre z tego co czytam i widzę w TV /ponoć kłamie/ różnych central ZZ,  objeły niemal cały kraj &lt;_&lt; To gdzie My niby jesteśmy? :( Wiem, wiem ;)
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Liczenie Godzin Na Podziale Bojowym
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 20, 2006, 13:12:56 »
Bodek pisze:
Cytuj
eśli jest na urlopie,chorobowym czy też delegacji  to niestety ale nadgodzin  nie bedzie miał ani niedogodzin .

Nie wszystko jest takie oczywiste, bo co z godzinami delegacji, która trwa również przez sobote i niedzielę (dni ustawowo wolne od pracy, a jednak w trakcie kursu czy szkolenia uczestniczymy w zajeciach)? Takie weekendowe delegacje nabijają właśnie nadgodziny. Fakem jest również, że niewiadomo jak tą delegację dokładnie rozliczać, przykald:
Studia zaoczne, zjazd w SGSP lub SA(zawsaze weekendowy)- mamy wpisywać tylko po 8 godz. w sobotę i niedzielę chociaż zajecia trwają np. od 8.00 do 20.00 co jest do udowodnienia ponieważ kazda uczelnia opracowuje grafik zajeć. Z doświadczenia wiem, że w komendach wpisywane jest po 8 godzin delegacji w trakcie trwania takiego zjazdu, a faktycznie powinno tych godzin być o wiele więcej!
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.