Autor Wątek: EDURA 2011  (Przeczytany 8205 razy)

Offline klon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
EDURA 2011
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 10, 2011, 08:27:19 »
witam byłem na targach pożarniczych, ktore jasno moge oceic jako kiepskie. Nic szczególnego mnie ie zaskoczyło. Wystawców bardzo mało  bo i po co mają sie prezentować skoro straz ze specjalistcznego sprzetu kupuje mało co bo sie mowi ze bida az piszczy a na sprzet typu laptopy, niszczarki jesti swinskie imprezy zawsze sie znajdzie.
Zawsze myslałem ze straz to straz ze to w pierwszej kolejnosci kupuje się sprzet do ratowania ludzi a w klejnej inne pierdoły a tu po kilkunastu latach pracy zdziwienie - jest odwrotnie.

napisałem ze mnie nic nie zaskoczyło bo to co było i tak jest niemozliwe do kupienia, zobaczcie na strony KG pokazali quada z system one seven oraz skupili sie na rekawicach  których jak sami sobie nie kupimy/chodzi o rekawce/ to i tak ich nie bedziemy mieli a szkoda.
Musze napisac słowacy pokazali swietne nomexy za cene około 2,2 tys zł  ale cóz tylko popatrzec mozna. pozdrawiam moze kiedys sie cos zmieni.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2011, 11:05:33 wysłana przez Butel »

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: EDURA 2011
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 10, 2011, 10:22:34 »
Klon robiłeś zdjęcia tych ubrań?
Pozdrawiam
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: EDURA 2011
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 10, 2011, 11:35:39 »
Wczoraj miałem sporo wolnego czasu i przejrzałem materiały które zebrałem na targach. Byłem zaskoczony jak wiele producenci popełnili błędów w swoich oficjalnych materiałach które wciskają potencjalnym nabywcom....

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: EDURA 2011
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 10, 2011, 11:53:53 »
Jakie błędy masz na myśli?

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: EDURA 2011
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 10, 2011, 12:23:53 »
Nie mam tego teraz przy sobie, a nie chcę palną głupoty, ale dostałem do ręki folder reklamujący dość znany model GCBA w którym część opisu była od GBA 2,5/16. Podobne błędy znalazłem w ,katalogu jednej z dużych firm oferujących sprzęt pożarniczy. Niby są to przejęzyczenia, może błędy drukarni, ale jakby nie było ktoś to powinien sprawdzić przed rozdaniem ludziom.

Bardzo uderzyło mnie też to że na pewnych stoiskach jeśli nie wchodziło się z walizką pełną pieniędzy nie można było nawet z nikim porozmawiać. Przyjechaliśmy obejrzeć coś co chcemy kupić, porównać oferty, dowiedzieć się paru rzeczy, bo wiadomo, że łatwiej osobiście niż przez telefon, a tu mamy sporo wystawców w jednym miejscu, a od pewnego wystawcy usłyszeliśmy "Panowie kupują czy tylko chcą sobie popatrzeć....?" Podejście niektórych wystawców profesjonalne, wiedzą po co przyjechali, a inni zlewali klientów "detalicznych". Dodam tylko, że nie zadawaliśmy pytań typu: jak  szybko jeździ?, jak ładnie błyska?, ile kosztuje?....
Chcieliśmy realnie porównać oferty...

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: EDURA 2011
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 10, 2011, 12:33:43 »
Mam zamiar tam jutro pojechać, ale mi zdeczka termin nie odpowiada.
Do osób które były w tym roku: Warto pojechać?

Offline Ren

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 206
Odp: EDURA 2011
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 10, 2011, 14:20:46 »
Jak nigdy nie byłeś to warto zobaczyć jak to wygląda. A jak byłeś to wg mnie jest słabiej niż 2 lata temu.

Mnie na plus zaskoczył Pan S. produkujący samochodny nieopodal targów. Nie licząc,że technicznie przegonił pół Europy (tylu bajerów do psucia się w samochodzie nigdzie nie widziałem), to jedną rzecz dobrze pomyślał. Mianowicie zamiast robić zabudowy z kompozytu i malować je na czerwono dodał pigment do kompozytu i od razu uzyskał czerwony. Przynajmniej auto po zarysowaniu zostaje czerwone. Fajny bajer, aby autko dłużej ładnie wyglądało.

No i druga rzecz jak mnie mile zaskoczyła to MB Zetros z zabudową Bocar. Troszkę tandetnie wykonane szczegóły, ale ogólnie na plus, zwłaszcza jak zapytałem o cenę.

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: EDURA 2011
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 10, 2011, 23:30:57 »
Mnie osobiście zszokowało to,jak zobaczyłem kilku wyższych oficerów PSP w "świetnym nastroju do życia"... Co tu dużo mówić... tak się interesy w Polsce ubija  ^_^ tyle ze wszędzie to obserwują ludzie  :huh:
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 672
Odp: EDURA 2011
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 10, 2011, 23:53:39 »
Klon robiłeś zdjęcia tych ubrań?
Pozdrawiam

Chyba mowa o ubraniach od Devy. Rzeczywiście fajne...

Mnie osobiście zszokowało to,jak zobaczyłem kilku wyższych oficerów PSP w "świetnym nastroju do życia"... Co tu dużo mówić... tak się interesy w Polsce ubija  ^_^ tyle ze wszędzie to obserwują ludzie  :huh:

Przy okazji targów naradę mieli komendanci z całego kraju. Jak tu nie być w "świetnym nastroju do życia" jak się po wieeelu latach spotyka kolegów ze swojego rocznika ;)
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: EDURA 2011
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 12, 2011, 20:48:25 »
Chcecie dobre ubranie?
To jest od 5-ciu lat najlepsze na rynku  :straz:
Gore TEX, ochraniacze na kolana, które nie wchłaniają żadnych płynów, ściągacze pod rękawice, wypinany zamek i pare innych bajerów, o których możecie poczytać w linku poniżej..
Cena to jeśli dobrze pamiętam ok. 2300 zł..
No i 90% strażaków w NY sobie w takich śmiga  -_-
Nie jest to głupie.

http://www.horpol.com/2/23-24,Ubranie-i-wyposażenie-strażaka,Ubranie-specjalne-S-Gard-ATTACK
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: EDURA 2011
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 12, 2011, 21:17:26 »
Heee, miałem to ubranko na sobie (na koszarówce). Powiem szczerze, że czułem się w nim jak w dresie. Jakoś tak obco.. lekko i przewiewnie...
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Kiełb998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: EDURA 2011
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 12, 2011, 22:01:44 »
http://boxmetmedical.com.pl/?175,ubranie-specjalnie-fire-guard-z-podpinka-na-stale-%28usfg-01%29   a to ubranko zaprezentowane było na edurze, co o nim sądzicie ;)?

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: EDURA 2011
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 12, 2011, 22:15:14 »
z tego co o nim mówili to nawet fajne. Bardzo dla mnie na + to to iż jest lekkie bo ma 3,6kg (moje aktualne ma o wiele więcej) Ma wzmocnienia z kevlaru i uchwyt do ewakuacji

Offline boinc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: EDURA 2011
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 16, 2011, 09:46:39 »
Heee, miałem to ubranko na sobie (na koszarówce). Powiem szczerze, że czułem się w nim jak w dresie. Jakoś tak obco.. lekko i przewiewnie...

hehe, czyli miałeś prawidłowe reakcje :) Może dlatego, że całe życie przywyczaiłeś się do ciężkich, sztywnych i nie wygodnych ubrań.

z tego co o nim mówili to nawet fajne. Bardzo dla mnie na + to to iż jest lekkie bo ma 3,6kg (moje aktualne ma o wiele więcej) Ma wzmocnienia z kevlaru i uchwyt do ewakuacji

Pierwsze co mnie uderzyło to już sam tytuł: "[...] z podpinka na stałe". Firma, która coś takiego płodzi nie ma bladego pojęcia o rynku ubrań specjalnych i obawiam się, że także potrzebach strażaków. To ma być sugestia, że mają też ubranie z odpinaną podpinką? Czy może to, że na stałe jest lepiej? Na marginesie, IMO odpinanie podpinek powinno być surowo zabronione.

Jakieś nowości typu ochraniacze z kevlaru to pic na wodę fotomontaż. Takie pomysły już dawno były u naszego producenta (i założę się, że u innych także), ale to się nie sprawdza, a dokładniej nie sprawdza się właśnie w tym wykonaniu.

Przy jakim rozmiarze te 3,6 kg? A co poza tymi dodatkami z kevlaru. Naprawdę bez szału. Widać, że ktoś próbuje coś na siłę wymyślić. I za mało danych podano, brak dokładnie wyszczególnionej struktury warstwowej. Już na zdjęciach (zdjęcia zawsze tuszują niedoskonałości) widać, że ubranie jest jakieś liche, jak psu z gardła...
Bazuje się tu tylko na słowach Nomex, Rip-Stop i Kevlar. I tyle. Zobaczymy czy przejdzie badania w CNBOP.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2011, 10:29:53 wysłana przez Butel »
Od 26 lipca 2011 na forum reprezentuję prywatne poglądy.

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: EDURA 2011
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 16, 2011, 11:09:47 »
z tego co mi pokazywali na targach to tam była wersja z odpinaną podpinką

kasiulek

  • Gość
Odp: EDURA 2011
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 16, 2011, 14:59:19 »
Z tego co wiem to odpinana podpinka służy tylko ułatwieniu podczas prania itd.
Jak dla mnie to ubranie to lekki powiew świezości na betonowym rynku strazy pożarnej.