Autor Wątek: Selektywny System Alarmowo-Wywoławczy  (Przeczytany 11246 razy)

Offline bighard

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
  • freaking out didn’t solve problems
Odp: Selektywny System Alarmowo-Wywoławczy
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 01, 2011, 11:08:39 »
korespondowałem z tym Panem - i delikatnie mówiąc, nie jest nastawiony frontem do klienta - nie chce podać żadnych informacji ani współpracować. nie polecam

swoją drogą, przy pomocy operatora voip - który z kolei jest bardzo miło i przyjaźnie nastawiony (nie podam który, ew na priv :) oraz małych czarów na serwerze udało mi się zestawić identyczne rozwiązanie - leci selekt, wszystkim dzwoni telefon. koszty to jakies 5-10pln /mc :)
"Felix didn’t lose his head, ever. He solved problems and freaking out didn’t solve problems." -- 'Cory Doctorow: When Sysadmins Ruled the Earth'

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Selektywny System Alarmowo-Wywoławczy
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 07, 2011, 20:40:30 »
Witam Kolegów strażaków. Mam pytanie odnośnie selektywnego wywołania, czy w Waszych remizach dzieją się takie cuda jak u nas że syrena załączy się sama??? Na pewno nikt ze stanowiska kierowania w PSP jej nie załączał a ona wyje. Ostatnio mieliśmy pobudkę o 2 w nocy  :zly: Rozmawiałem z serwisem i oni rozkładają ręce, nie wiedzą jaka jest przyczyna że tak się dzieje. Może ktoś miał taki przypadek u siebie i wie jak to zostało rozwiązane. Jakiś rok temu też mieliśmy parę pobudek w nocy ale po wymianie radia w środku DSP był spokój. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pana od serwisu ale on mówił coś na temat polaryzacji i że może się zdarzyć że sygnał do DSP doleci z innego województwa tak samo jak nieraz jest na CB że słyszy się ludzi z drugiego końca polski a nawet włochów czy innych obcokrajowców.
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline Ahmed

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
    • Blog o fotografii, protipy, szkolenia
Odp: Selektywny System Alarmowo-Wywoławczy
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 07, 2011, 20:55:04 »
To co mówił Ci serwisant jest możliwe. Wszystko jest uzależnione od jonizacji powietrza (im większa tym lepsza przewodność fal), a nawet i od księżyca - często wykorzystuje odbijanie się od niego fal. Czasem może być zwykłe zakłócenie spowodowane pracą jakiegoś urządzenia elektronicznego, które akurat załączyło się na tej częstotliwości i wywołało Wasz DSP.
www.mrcieslak.pl - Blog o fotografii, protipy.

Offline Kielonsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
    • Zygry zobacz
Odp: Selektywny System Alarmowo-Wywoławczy
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 07, 2011, 20:58:20 »
U nas wina była w mikrofonie radia które siedzi w dsp. serwisant odłączył mikrofon i od roku spokój. tez mieliśmy nieprzewidziane pobudki

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Selektywny System Alarmowo-Wywoławczy
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 07, 2011, 21:02:19 »
U nas też był problem z mikrofonem trochę innej natury bo nie załączał syreny tylko powodował wysyłanie sms-ow.

 

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Selektywny System Alarmowo-Wywoławczy
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 07, 2011, 22:24:47 »
a może macie jakiegoś zapaleńca który ma swoją stację, nagrał dzwięk wywołania na np. telefon i teraz go nadaje ze stacji i tym samym załącza syrenę.

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Selektywny System Alarmowo-Wywoławczy
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 08, 2011, 06:18:43 »
No dzięki za odpowiedz, odłączę mikrofon dla pewności i zobaczymy co się będzie działo.
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Selektywny System Alarmowo-Wywoławczy
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 08, 2011, 09:45:48 »
Minęło już trochę czasu od założenia wątku - czy ktoś z was zakładał system firmy SOFTALERT? Jak on działa? Czy działa bez zarzutu czy są problemy?

Offline Ren

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 206
Odp: Selektywny System Alarmowo-Wywoławczy
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 08, 2011, 17:47:02 »
U nas też był ten problem. Sprężyna w styczniku się zużyła. Był to jeden z pierwszych selektywnych, teraz już pewnie sama elektronika w nim. A załączało się jak duże auto koło remizy przejechało.