Pożarnictwo > Taktyka działań ratowniczych

Wyposażenie Strażaka W "strefie Czerwonej"

<< < (5/5)

Witold:
No dokładnie! Zauważ, że nie chodzi o jakiś nieważny niuans, a o to, czy pracując w strefie niebezpiecznej, będziesz miał łączność ze światem czy nie! Jak dla mnie, to wchodzenie, tak jak jest zabronione w pojedynkę, powinno być również zabronione bez radiostacji!
A prowadzenia korespondencji z maską na głowie możne się chyba nauczyć. Cały trik, z tego co udało mi się przećwiczyć, polega na tym, że nie wolno równocześnie mówić i wydychać powietrza (jak człowiek zasapany). Trzeba wziąć oddech, powiedzieć co ma się do powiedzenia nie ruszając w tym czasie klatką piersiową i dopiero zrobić wydech. sekwencję w razie potrzeby powtórzyć.
A że w stresie i zmęczeniu będzie trudniej to tylko przesłanka, że trzeba to wyćwiczyć.

pozdro

kz69:
Witku
Zainspirowałeś mnie swoim sprawdzeniem  łączności i rzeczywiście działa.
Ale tylko na spokojnie. W strefie jak została nazwana "czerwona"(ja bym ją nazwał "czarna") jest trochę inaczej.
Zmęczenie
Stres
Hałas np.wentylator oddymiający ,który pracuje nawet 10m od Ciebie
Samo wciśnięcie klawisza nadawania w w gęstym dymie i w grubej rękawicy jest trudne.
Myśle, że nie jest to pszemku brak wyszkolenia czy praktyki bo robię to od dawna i zawsze z miernym skutkiem.
Albo dowódca mnie nie słyszy albo ja jego.
 

pszemek:
KZ69, nawet mi to przez myśl nie przeszło. Jedynie zwróciłem uwage, że dobrze jest sobie to przećwiczyć, zobaczyć jak to jest. Podczas pracy może być oczywiście różnie. Jasne, że czasem może się nie udać, jednak lepiej poradzi sobie osoba która się wcześniej otrzaskała.

felix:
Jestem ciekawy jak działaja nowoczesne mikrosłuchawki douszne które pracują jako glosnik i mikrofon. Ponoc umozliwiają transmisję mowy do okolo 85 dB.Moze ktos z was używał??
 

Masny:
Rosenbauer. W. Galecie czy to F1 czy xf. Nie ma regulacji zawietrznej. A do już na starcie jest dyskwalifikacja. W xf są latarki wbudowane jednak o wiele słabsze i mniej praktyczne niż ta w titanie. Dodatkowo xf jest obszerniejszy niż rosiek.

Aktualnie w dobrej cenie mozna dorwać tutaj https://rescuesystem.pl/helmy-strazackie/211-helm-heros-titan.html

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej