Autor Wątek: Przeniesienie Z Miasta Do Miasta  (Przeczytany 7378 razy)

Offline rainman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Przeniesienie Z Miasta Do Miasta
« dnia: Październik 06, 2005, 16:37:12 »
Witam
mam pytanie następujące: czy jeśli komendant komendy do której chcę się przenieść zgodzi sie na piśmie to czy mój aktualny komendant może sie na to nie zgodzić- czy jest na to jakiś konkretny przepis?
dzieki pozdrawiam serdecznie

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Przeniesienie Z Miasta Do Miasta
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2005, 19:43:54 »
sam gotowy raport przeniesienia jest dokumentem,przepisem .
jak się nie mylę to potrzebna jest także zgoda kom. woj. jeśli to jest w obrębie województwa.
jesli twój kom. nie wyrazi zgody to musi to uzasadnić, także ty musisz miec silny argument powodujacy zmianę miejsca pracy

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Przeniesienie Z Miasta Do Miasta
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2005, 07:38:07 »
Cytuj
Witam
mam pytanie następujące: czy jeśli komendant komendy do której chcę się przenieść zgodzi sie na piśmie to czy mój aktualny komendant może sie na to nie zgodzić- czy jest na to jakiś konkretny przepis?
dzieki pozdrawiam serdecznie
Nie ma przepisu pozwalającego zabronić ci zmiany pracy. Tak naprawdę zainteresowanymi stronami jest twój przyszły komendant oraz zgoda komendanta wojewódzkiego (jeśli w tym samym województwie) lub KG jeśli w innym województwie. Twój obecny komendant może byc jedynie poinformowany , że takie cos ma miejsce czyli tak naprawdę nie jest stroną. Poprzez wyjątkową złośliwość może ci zaszkodzić, ale nie o to chyba chodzi. Najlepiej wcześniej z nim o tym pogadać. Chyba , że jesteś "podpadziochą", wtedy można spodziewać się różnych reakcji. Jednoznacznie jednak takiego przepisu nie ma.
Powodzenia
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Przeniesienie Z Miasta Do Miasta
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2005, 16:15:26 »
Przeniesienie służbowe polega na tym, że Ty jako bezpośredni zainteresowany składasz raport do komendanta wojewódzkiego, jeśli przeniesienie jest w obszarze województwa lub do komendanta głównego, jeśli przniesienie jest do innego województwa.
Jako pierwszy dekretuje raport Twój komendant i kieruje raport do kw, który przekazuje raport do komendanta który chce Ciebie zatrudnić, po podpisaniu przez komendanta przyjmującego kw wydaje decyzję o przeniesieniu. Decyzja o przeniesieniu będzie wydana tylko wóczas jeśli pozytywnie ustosunkują się komendanci powiatowi/miejscy zdający i przyjmujący.

Tak więc jedną ze stron postępowania jest komendant, którego chcesz opuścić.

Jeśli zmieniasz województwo droga sie wydłuża, bo raport kierujesz do kg przes swojego kp/km i kw, kg kieruje go do przyjmującego kw i kp/km. Po uzyskaniu ich opinii kg wydaje decyzję.

Istotnym argumentem do przeniesienia jest miejsce zamieszkania (zatrudnienie w miejscu zamieszkania lub miejscowości pobliskiej).


 
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline rainman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Przeniesienie Z Miasta Do Miasta
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 11, 2005, 19:57:57 »

"Tak więc jedną ze stron postępowania jest komendant, którego chcesz opuścić" - to znaczy żę mój komendant jest dla mnie wyrocznią i on decyduje o moim życiu i śmierci - a np argument , iż nie odpowiada mi współpraca (płace, stosunek do ludzi , metody itp, ) nie może być argumenterm?

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Przeniesienie Z Miasta Do Miasta
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 11, 2005, 21:02:47 »
Przede wszystkim nie przejmuj się zawczasu. Byłoby nie logiczne gdyby strona zdająca człowieka robiła sztuczne problemy. To są formalności, które trzeba przejść. Składaj raporcik i spokojnie czekaj.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline jędrula

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Przeniesienie Z Miasta Do Miasta
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 14, 2005, 15:57:00 »
Witam :)  Też mam podobny problem. Zamierzam się przenieść do jednostki w innym województwie.  Muszę sie dowiedzieć czy są wolne etaty i takie tam. A co do etatów- mam pewne obawy przed utratą grupy oraz dodatku. Chciałbym sie przenieść na zasadach podobnych do obecnych (przecież niecałe 1700 netto to i tak mało)
Jeszcze jednego sie obawiam (ale to już mały problem jest). W obecnym miejscu pracy jest świetna atmosfera i sporo ciekawych ludzi.  Mam nadzieje, że nie tylko u mnie tacy sa :)

 

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Przeniesienie Z Miasta Do Miasta
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2008, 09:06:42 »
Nie chcę tworzyć nowego wątku, a ponieważ ten jest najbliższy sprawie, którą chcę poruszyć, to zadaję pytanie w tym miejscu:

jakie skutki wywołuje decyzja KG ws. przeniesienia pomiędzy Komendami w innych województwa?
konkretnie, chodzi mi o to, jakie obowiązki nakłada na komendanta przyjmującego i zwalniającego strażaka
"oczywistą oczywistością" jest, że Komendant przyjmujący jest związany decyzją KG i powinien wydać decyzję ws. mianowania na stanowisko służbowe określone w decyzji Komendanta Głównego
ale czy Komendant zwalniający jest również zobligowany do wydania aktu administracyjnego stwierdzającego zaprzestanie pełnienia służby w dotychczasowym miejscu, czy też wystarczy dokonanie technicznych czynności w tym zakresie?
Pytania są bardziej praktyczne niż teoretyczne, gdyż od tej drugiej strony to temat mam przerobiony bardzo rzetelnie :wacko:
Proszę o pomoc szczególnie tych z Was, którzy się przenosili pomiędzy województwami, jak również funkcjonariuszy zatrudnionych w komórkach kadrowych.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Przeniesienie Z Miasta Do Miasta
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2008, 09:40:06 »
Komendant zwalniający nie wydaje żadnego aktu, tylko sprawy natury "technicznej" - przekazanie akt osobowych, kart rozliczenia czasu parcy, kart wykorzytania urlopu. Najlepiej sposób przekazania dokumentacji ustalić z kadrami komedy do której przeniesiono strazaka.

Offline inwigilator31

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • nie nabiore wody w usta, bo spale sie ze wstydu
Odp: Przeniesienie Z Miasta Do Miasta
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2008, 12:25:14 »

"Tak więc jedną ze stron postępowania jest komendant, którego chcesz opuścić" - to znaczy żę mój komendant jest dla mnie wyrocznią i on decyduje o moim życiu i śmierci - a np argument , iż nie odpowiada mi współpraca (płace, stosunek do ludzi , metody itp, ) nie może być argumenterm?
To bardzo dobry argument do zwolnienia się/cię z pracy:) nic na siłę

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Przeniesienie Z Miasta Do Miasta
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 31, 2008, 16:46:27 »
oprócz tego, że w miejscu do którego chcecie się przenieść muszą być wolne etaty... to jeszcze dodatkowo Wasze odejście nie może spowodować obniżenia gotowości w danej komendzie... a przy obecnych brakach kadrowych w wielu miejscach komendant od którego chcesz odejść musi wyrazić opinię dla wyższych czy takie odejście nie osłabi jego komendy za mocno...
poza tym to jeszcze zależy ile pracujesz w danej komendzie, na jakim stanowisku i ile dana komenda w Ciebie włożyć musiała

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Przeniesienie Z Miasta Do Miasta
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 31, 2008, 20:06:27 »
chciałbym nieśmiało zwrócic uwagę, że moje pytanie dotyczyło sytuacji, w której istnieje w obiegu prawnym decyzja Komendanta Głównego ws. przeniesienia pomiędzy województwami...
to może sprecyzuję - czy Komendant przyjmujący może odmówić wydania decyzji ws. mianowania na stanowisko służbowe strażaka już przeniesionego?
Moim zdaniem nie ma takiej możliwości, ale jeżeli ktoś ma inne to z przyjemnościa zapoznam się z argumentami:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Przeniesienie Z Miasta Do Miasta
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 02, 2008, 21:09:09 »
co to wg Ciebie oznacza: "czy Komendant przyjmujący może odmówić wydania decyzji ws. mianowania na stanowisko służbowe strażaka już przeniesionego?"
Stanowisko raz nadane masz i zmienić je można albo poprzez awans albo komisję dyscyplinarną lub ew. zmiany regulaminów organizacyjnych komend.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Przeniesienie Z Miasta Do Miasta
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 03, 2008, 12:25:09 »
Udało mi się ustalić, że w przypadku przeniesienie komendant przyjmujący wydaje decyzję ws. mianowania na stanowisko służbowe na podstawie przepisu kompetencyjnego zawartego w Ustawie o PSP oraz decyzji KG PSP. W poruszonym przypadku strażak został zwolniony ze służby w PSP dzień wcześniej, niż data określona w decyzji ws. przeniesienia - na tej podstawie Komendant przyjmujący odmówił (pisemnie, aczkolwiek nie w formie aktu administracyjnego) przyjęcia strażaka przenoszonego, aczkolwiek trzeba zauważyć, że decyzja ws. zwolnienia nie była ostateczna - został jej wprawdzie nadany rygor natychmiastowej wykonalności, ale jak się puźniej okazało bezskutecznie. Na wskutek zaskarżenia decyzji organu odwoławczego decyzja ta została uchylona wyrokiem WSA. Efekt jest taki, że bez wchodzenia w bliższe szczegóły strażak przenoszony na dzień określony w decyzji ws. przeniesienia posiadał status funkcjonariusz PSP. Pomimo tego Komendant przyjmujący nadal odmawia wydania decyzji ws. mianowania na stanowisko służbowe... oczywiście odwmowa również nie przybrała formy aktu administracyjnego:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Przeniesienie Z Miasta Do Miasta
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 03, 2008, 13:16:54 »
czegoś tu nie rozumiem.
został wydalony ze służby więc był ku temu jakiś powód
a skoro był powód to po co innemu komendantowi człowiek, który najprawdopodobniej do służby się nie nadaje?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Przeniesienie Z Miasta Do Miasta
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 03, 2008, 20:11:56 »
Primo: nie został wydalony, tylko zwolniony
secundo: przyczyna zwolnienia znikła, nie ma jej:) - gościu spełnia wszystkie ustawowe wymogi, by być strażakiem; spełniał je zresztą cały czas:)
główkuj dalej kolego, może wpadniesz na właściwy tok przewodu myślowego...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline JRG 998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Przeniesienie Z Miasta Do Miasta
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 25, 2008, 16:09:44 »
Koledzy mam takie pytanie? ile muszę pracować żeby się przenieść do innego miasta? i czy na stażu tez mogę? pozdrawiam            JRG 998

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: Przeniesienie Z Miasta Do Miasta
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 28, 2008, 22:36:08 »
moim zdaniem możesz jeśli masz zgodę jak wyżej napisali pozdrawiam

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Przeniesienie Z Miasta Do Miasta
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 25, 2023, 19:27:13 »
Czołem :) szybkie pytanie ... Czy można się przenieść pomiędzy komendami w ramach województwa, ale zabierając ze sobą całe ŚOI ? Czy ktoś się może tak przenosił? Jak to rozegraliście ? :) Pytam, bo nie widzę potrzeby pobierania nowych sortów w nowej komendzie i zdawania obecnych :) Moim zdaniem niepotrzebne zawracanie tyłka :)
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przeniesienie Z Miasta Do Miasta
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 25, 2023, 19:30:58 »
Czołem :) szybkie pytanie ... Czy można się przenieść pomiędzy komendami w ramach województwa, ale zabierając ze sobą całe ŚOI ? Czy ktoś się może tak przenosił? Jak to rozegraliście ? :) Pytam, bo nie widzę potrzeby pobierania nowych sortów w nowej komendzie i zdawania obecnych :) Moim zdaniem niepotrzebne zawracanie tyłka :)
Porozumienie miedzy komendami... Tak to było załatwione i moim zdaniem to powinno być w przepisach! 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Przeniesienie Z Miasta Do Miasta
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 25, 2023, 20:11:17 »
No moim zdaniem to niepotrzebne generowanie kosztów i papierologii 🤷🏻‍♂️ oki w takim razie poruszę temat 😊 Dzięki Equinox za pomoc 😊
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Przeniesienie Z Miasta Do Miasta
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 25, 2023, 20:57:24 »
A czy przypadkiem nie było wprowadzone zarządzenie KG, że strażak podczas przenosin na stanowisko podobne do zajmowanego, nie musi zdawać sortów i pobierać nowych w innej KM? Ostatnio kolega przenosił się pomiędzy województwami i sorty zabrał ze sobą.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przeniesienie Z Miasta Do Miasta
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 25, 2023, 21:21:16 »
A czy przypadkiem nie było wprowadzone zarządzenie KG, że strażak podczas przenosin na stanowisko podobne do zajmowanego, nie musi zdawać sortów i pobierać nowych w innej KM? Ostatnio kolega przenosił się pomiędzy województwami i sorty zabrał ze sobą.
Ja zabrałem 16 lat temu  :wacko: :straz: :rofl:
Ale zapewne Ci chodzi o paragraf 25  ust. 1 nowego rozporzadzenia mundurowego:
Strażak przeniesiony do pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej zachowuje wydane mu przedmioty umundurowania. Może on także zachować środki ochrony indywidualnej oraz ekwipunek osobisty do czasu, jaki pozostał do końca okresu ich używalności.
Ale jeśli nie wiesz czym się różni w przepisach słowo MOŻE od bardziej zdecydowanych przeczytaj kilka tysięcy stron tego forum  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: Przeniesienie Z Miasta Do Miasta
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 25, 2023, 22:30:04 »
czakson, przenosiłem się między województwami w ubiegłych latach i część sortów brałem ze sobą a część nie - było tak jak pisze Eqinox, porozumienie między komendami, to co mogli mi oddać w starej wziąłem ze sobą, reszta była wydana w nowej komendzie.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Przeniesienie Z Miasta Do Miasta
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 25, 2023, 23:00:21 »
No moim zdaniem to niepotrzebne generowanie kosztów i papierologii 🤷🏻‍♂️

Tylko wiesz, mnie jako szefa komendy/jednostki, z której ma odchodzić strażak, mało interesowałyby koszty, jakie będzie musiała ponieść nowa jednostka, żeby tego strażaka ubrać. Nie po to za ciężkie pieniądze ktoś załatwia swoim strażakom dobrej jakości SOI, żeby je później przy przenosinach ze sobą zabierali (o ile nie są styrane i pomijając buty) :szalony:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.