Autor Wątek: Jaka Zaloga?  (Przeczytany 7563 razy)

Młodzik

  • Gość
Jaka Zaloga?
« dnia: Sierpień 14, 2003, 10:34:52 »
Witam, czy moze ktos z Was zna adres strony, na ktorej znajde opis ilosci ludzi do poszczegolnych samochodow??? Dlaczego np. do Jelcza GCBA 6/32 moga wziasc tylko 4 osoby? skoro tam jest miejsca spokojnie na 6? :P

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2003, 12:49:59 »
Zajrzyj do dowodu rejestracyjnego tego jelcza.

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2003, 14:08:43 »
SenseY ma rację. Samochody specjalne budowane są w ten sposób, aby oczywiście oprócz sprzętu który się na nim znajduje, znalazło się i miejsce dla osób które ten sprzęt obsłużą. Ktoś mądry obliczył więc,że dla Jelcza GCBA są to 4 osoby, dla stara np.244 GBM, czy GBAM 6 osób. Wynika to również z gabarytów samych pojazdów i możliwości zabudowy. Dla ciekawości dodam, że nasz Mercedes SRT jest zarejestrowany na 9 osób.
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Młodzik

  • Gość
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2003, 14:27:20 »
a jakie konsekwencje moze poniesc dowodzca ktory do przykladowo jelcza wezmie 5 osob?

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2003, 14:43:17 »
Jeśli nic się nie stanie, to oczywiście żadnych. Jednak w przypadku dajmy na to - przykrego dachowania w rowie (osoby poszkodowane - rozstrój zdrowia pow. 7 dni)i to niezależnie w drodze na akcję, czy z powrotem - dodatkowa osoba ponad stan, to świetny argument dla prokuratora do znalezienia w d-cy winnego całego zdarzenia. Nieprzestrzeganie zasad BHP podczas jazdy, to kwestia w której upatrywać będzie niekompetencji i lekceważącego stosunku do wykonywanych czynności dowódczych. Nie zapominajmy również o naszych kolegach policjantach, którzy przecież mają prawo zatrzymać nasz samochód. Mandat za złamanie limitu "pasażerów" jest chyba najmniej dotkliwą konsekwencją. Tylko w tym przypadku kto go płaci??? Kierowca, czy dowódca?  
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Offline fojer1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
    • Moja strona
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2003, 15:43:21 »
Cytuj
Nie zapominajmy również o naszych kolegach policjantach, którzy przecież mają prawo zatrzymać nasz samochód. Mandat za złamanie limitu "pasażerów" jest chyba najmniej dotkliwą konsekwencją. Tylko w tym przypadku kto go płaci??? Kierowca, czy dowódca?

A zaczymali cię kiedyś bo o tym jeszcze nie słyszałem?? ( oprócz drastycznych przypadkach bo i takie były) co nie znaczy że można nie tolerować przepisów RUCHU DROGOWEGO który jest jeden dla wszystkich .
Oczywiście straż i podobne służby mają ulgi w przepisach ale tylko przy akcji, normalnie taki pojazd jest uczestnikiem ruchu drogowego jak każdy inny pojazd.

Cytuj
Tylko w tym przypadku kto go płaci??? Kierowca, czy dowódca?

Kierowca jest odpowiedzialny za to co dzieje się w samochodzie który prowadzi i to on zapłaci mandat.
Krótko mówiąc kierowca możę odmówić jazdy jeżeli wie że jazda tym pojazdem narusza przepisy RUCHU DROGOWEGO i nie może go nikt zmusić do tego!!!!
                                                     Pozdrawiam wszystkich modelarzy Robert






Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2003, 16:11:47 »
Oczekiwałem takiego pytania.
Otórz mnie nie zatrzymali, ale chyba rok(albo dwa) temu taka sytuacja zdarzyła sie w Warszawie. Samochód strażacki na sygnale został zatrzymany przez policję, która zabezpieczała przejazd jakiś oficjeli. Strazacy musieli czekać cierpliwie na przyjazd, a potem przejazd konwojowanej kolumny kilkanascie minut.
Wywołalo to wtedy sporą dyskusję na temat zasadności zatrzymania pojazdu uprzywilejowanego w drodze do akcji. Poniewaz sama sprawa dotyczyła "góry" (nie zabezpieczano przecież kolumny taboru cygańskiego) szybko ukręcono jej łeb. Jednym z argumentów był fakt, że strażacy jechali do palącej się altanki, a nie np palącego się mieszkania więc nie musieli się tak śpieszyć(niewielkie straty materialne itd ble ble ble).
O ile w cywilnym aucie kierowca bierze całkowitą odpowiedzialność za stan techniczny samochodu, swoje poczynania na drodze oraz to co się dzieje w jego wnętrzu, tak w pojeździe strażackim wozi on jeszcze obok siebie swojego przełożonego. To dowódca ma się zorientować, czy wszyscy zajęli swoje miejsca, drzwi są zamknięte i to on wydaje decyzję i pozwolenie kierowcy na wyjazd. Od tej chwili fajerą kręci kierowca, który np. w Starze 244 nawet nie widzi, czy wiezie w przedziale załogi czterech, czy czternastu strazaków. Tak więc sprawa wcale nie wygląda tak prosto.
Pytanie zadałem specjalnie aby sprowokować niemrawą od dwóch dni aktywność na naszym Forum. Czyżby upały?
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Młodzik

  • Gość
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 15, 2003, 15:22:14 »
Cytuj

Pytanie zadałem specjalnie aby sprowokować niemrawą od dwóch dni aktywność na naszym Forum. Czyżby upały?
Moze i upaly, u nas przez ostatnie 3 dni mielismy 7 wyjazdow, takze duzo duzo, sam zalapalem sie na 4 akcje  :D    u Was tez takie urwanie glowy z powodu tych upalow (zniw)?

Offline arkadiusz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
    • http://www.ratownictwo.galeria.prv.pl
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2003, 15:15:48 »
po prostu samochód jelcz GCBA 6/32 JEST zbudowany w oparciu o podwozie jelcz 315 a kabina pojazdu jest 4-osobowa nie tutaj dodatkowej kabiny załogowej ..zobacz sobie jelcza 315 w wersji skrzyniowej to taka sama kabina jak w modelu gcba ..

Offline kolocz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 02, 2004, 16:22:13 »
Co do konsekwencji......
Np. za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego i bhp wniosek o wykluczenie  takiej OSP z KSRG (jeśli oczywiście ta się w nim znajduje)
 

Młodzik

  • Gość
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 02, 2004, 23:10:03 »
a jak to jest w Waszych jednostkach, nie zdarzylo sie nigdy zeby pojechalo wiecej osob niz przewiduja to normy??  ;)  

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 02, 2004, 23:39:16 »
Witam Młodzik.
Bywa tak ze czasami pojedzie więcej osób niż powinno, ale rzadko kto dostrzeże, a do meldunku podajemy norme.
Mamy w jednostce Magirusa rejesrowanego na 9 osób i ilekroć podawałem taki stan rzeczy dla MSK do meldunku zawsze musiałem tlumaczyć ze jest to auto 9 osobowe. Wielkie było zdziwienie chłopaków z MSK, ale z czasem się przyzwyczili. ( jest to jedyne 9 osobowe auto w powiecie)
Jezeli chodzi o MDP przy akcjach to wystrzegałbym się tego jak "ognia", to samo dotyczy strazaków bez badań.
Pozdrawiam.

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2004, 23:46:11 »
Jeszcze jedna sprawa.
Czy mieliście jakieś wypadki podczas jazdy?

Młodzik

  • Gość
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 03, 2004, 00:45:11 »
nie nie! pytalem poprostu z ciekawosci! bo u nas w  OSP mamy jelcza 4 osobowego! ale czasem jedziemy w 5 i czasaem ten 5 przydaje sie np przy gaszeniu traw na sporym obszarze
pozdrawiam

Offline Robert

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
    • http://
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2004, 11:20:02 »
U nas posiadamy tesz GCBA 6/32 o podwoziu Jelcz 004 i jest on 4 osobowy, ale jeździło nim więcej osób, ale od niedawnego czasu w kabinie zamontowaliśmy aparaty tlenowe i od tego czasu tym samochodem morze jeździć tylko czterech a jeśli mamy większą ilość ludzi to wyieżdrza z nami glm8 o podwoziu Lublina, 2 który jest 6 osobowy i ludzie potrzebni przy obsłudze Jelcza jadą także tym samochodem a nasz SRT Magirus jest tylko 3 osobowy.
POZDRAWIAM DRUH ROBERT

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 03, 2004, 14:16:05 »
Cytuj
w kabinie zamontowaliśmy aparaty tlenowe i od tego czasu tym samochodem morze jeździć tylko czterech
 
Wcześniej też mogło tylko 4ech, a poza tym APARATY TLENOWE?!
Tyle już o tym było na forum, że nie chce się klikać :(

To chyba nie podchodzi pod dysleksję?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2004, 14:18:52 wysłana przez Zubek73 »

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 03, 2004, 14:53:15 »
etam- pod niewiedze i tyle.mozna miec tyko nadzieje ze chociaz neiwiedza jak sie nazywaja to wiedza jak sie uzywa
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Młodzik

  • Gość
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 03, 2004, 15:06:32 »
ciekawe jak strazacy wygladali by po 3 latach uzytkowania "aparatow tlenowych" tlen przyspiesza proces starzenia ;P

Ciekaw jestem w jaki sposob zamontowaliscie te aparaty w jelczu, moglbys mi przeslac fote na maila
pozdrawiam

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 03, 2004, 16:32:53 »
Cytuj
tlen przyspiesza proces starzenia
Młodzik, trzeba było o tym wcześniej napisać toby Michael Jackson nie wyglądał tak jak wygląda :D
(słuchy chodzą, że też czyta to forum :))

Offline Hanti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 03, 2004, 17:16:38 »
Nie wspomne o mjej babci....... :D  

Offline Robert

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
    • http://
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 03, 2004, 18:01:48 »
Postaram sie w jak naiszypszym terimnie zrobić zdięcja tych aparatów i przepraszam za pomyłke kto chce zdięcja  niech da znać na gg muj numer to 1930396
POZDRAWIAM DRUH ROBERT

gość

  • Gość
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 03, 2004, 21:24:28 »
pisze się najszybszym i mój

gość

  • Gość
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 03, 2004, 21:24:52 »
pisze się najszybszym i mój

Offline Robert

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
    • http://
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 04, 2004, 00:30:30 »
Widzę, że komuś się nudzi i próbuje zmienić temat jak masz coś do mnie to pisz na gg mój numer to 1930396 a nie zmieniasz temat na forum.
POZDRAWIAM DRUH ROBERT

Offline Hanti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 04, 2004, 10:27:12 »
Robert ja już się przezwyczaiłem,, ale musisz zrozumieć.... :P  :D  :lol:  

Offline Robert

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
    • http://
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 04, 2004, 11:43:11 »
Wiem trzeba wybaczyć gościowi, że miał trudne dzieciństwo, ale co mam zrozumieć i mam pytanie czy wam przeszkadzają moje błędy?
POZDRAWIAM DRUH ROBERT

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 04, 2004, 13:09:09 »
Witam cie Robercie!
Sam zbyt poprawnie nie pisze, ale czasami to przeszkadza. Myśle ze wszyscy powinniśmy nad tym pracować.
Gorzów pozdrawia Zieloną Górę!!

Offline Hanti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Jaka Zaloga?
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 04, 2004, 13:09:38 »
Gościa który nawet nie ma odwagi się zalogować.