Autor Wątek: Mała Pomoc  (Przeczytany 2015 razy)

chemik00

  • Gość
Mała Pomoc
« dnia: Marzec 01, 2011, 16:16:45 »
Służba w straży
Mam pytanie odnośnie służby w PSP, jestem po szkole wyższej, a nie mam pojęcia jak zacząć swoją przygodę, którym sposobem się kierować

Pierwszym sposobem jest przyjęcie do służby przygotowawczej, do której uprawnione są osoby spełniające poniższe warunki:
·   są obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej
·   nie są karane za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe
·   korzystają z pełni praw publicznych
·   posiadają co najmniej średnie wykształcenie
·   posiadają zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby w PSP
czy

Drugim sposobem pracy w PSP jest służba kandydacka. Służbę kandydacką pełni się w jednej ze szkół Państwowej Straży Pożarnej, która kształci kandydatów w systemie dziennym. Ukończenie tych uczelni umożliwia zdobycie tytułu inżyniera pożarnictwa (albo magistra inżyniera pożarnictwa w przypadku kontynuowania nauki) lub tytuł technika pożarnictwa, co umożliwia pracę w tych zawodach w jednostkach straży pożarnej. Czas nauki wliczany jest do stażu pracy.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Mała Pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2011, 16:42:37 »
Po pierwsze ile masz lat? Bo Szkoły PSP, zarówno SGSP jak i SA mają wymogi rekrutacyjne dot. wieku kandydata. Jeśli piszesz, że jesteś po studiach to raczej odpada szkoła dzienna. Tak więc pozostaje Ci sprawdzenie w Twojej KM/KP terminu i warunków najbliższej rekrutacji.

ps. www.google.pl / znajdziesz tu adresy Szkół oraz Komend, a w nich wszystkie potrzebne informacje.

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,7962.msg173140.html#new

warto poczytać wcześniejsze tematy


Zamykam!!!
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2011, 21:46:39 wysłana przez robn »