Autor Wątek: Rejestracja samochodu na "specjalny pożarniczy uprzywilejowany"  (Przeczytany 1052 razy)

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Mamy zamiar w mojej OSP zakupić samochód- używanego busa z którego chcielibyśmy zrobić GLM-a i tak jak w temacie.Słyszałem ze są jakieś problemy w przerejestrowywaniu takiego samochodu na uprzywilejowany.Jeśli jest ktoś kto przez tą procedurę przechodził proszę o wypowiedzenie się na ten temat.Pozdrawiam
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Rejestracja samochodu na "specjalny pożarniczy uprzywilejowany"
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2011, 18:44:05 »
Nie ma żadnego problemu, bo niby w czym?

Ja napiszę jak to u mnie było:

Do WK po dowód tymczasowy+tablice tymczasowe, jeżeli auto go nie ma (moje nie miało).

Samej zmiany klasyfikacji się dokonuje poprzez wizytę na stacji diagnostycznej, gdzie diagnosta sprawdza poza podstawowymi aspektami technicznymi również działania urządzeń "błyskowo-wyjących" ;) A i do wypełnienia papierów przez diagnostę potrzebny był/jest kwit z wagi (auto ma być niby z wyposażeniem).  Potem do WK znowu wypełniać papierki - reszta już jak z "normalnym" autem.

P.S.
Tak to wyglądało przy aucie z policji... W sumie powinno wyglądać jeszcze inaczej, ale powiedzmy, że na te przeglądy i w ogóle to auto jeździło na lawecie :szalony:

P.S.2
Nie ma czegoś takiego jak "specjalny pożarniczy uprzywilejowany" > jest "specjalny pożarniczy". "Mój" był z policji przekazany jako tylko "specjalny".
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE