Pożarnictwo > Sprzęt

Hełmy Strażackie

<< < (2/71) > >>

Ajax:
strazak sam jest taka opcja w forum <szukaj> polecam - zamiast tworzenie nowych tematów, tak jak Ci radzi również m.in. Sylwek Są pozatem  inne wyszukiwarki.
Z tym avatarem też racja.
Rodzaje i typy hełmów - cóż wybór należy do Ciebie. Wydaje mi się, że obecnie istnieje już pewna zdrowa konkurencja i nikt totalnego "badziewia" nie dopuści i nie wprowadzi do sprzedaży. ;)
Pozdr.

robson:
Jak dlamnie jednymi z lepszych hełmow to sa Pacyfiki F7 sprzedawane przez fenzi sa w miarew przystepnej cenie, ale jezeli cena niegra roli polecam francuskie gelety sprzedawane przez auera  :D  

Sylwek:

--- Cytuj ---Jak dlamnie jednymi z lepszych hełmow to sa Pacyfiki F7 sprzedawane przez fenzi sa w miarew przystepnej cenie, ale jezeli cena niegra roli polecam francuskie gelety sprzedawane przez auera  :D
--- Koniec cytatu ---
Heh no tak jeśli cena nie gra roli to galety faktycznie z oddzielną osłoną oczu i oddzielną przyłbicą lustrzaną wygląda to mniej więcej tak:
http://www.msa-france.fr/index.php?id=179&L=0
Najładniejsze są te chromowane jak mają we Francji albo w Szwajcarii...

Nie jestem pewien czy sa takie w sprzedaży u nas ale jak szaleć to szalec.
Nie zapomnijcie też kupić osteofonów i latarek:http://www.msa-france.fr/index.php?id=168&L=0
Sylwek

dev:
Witam. Nie napisałeś ile chcecie tych hełmów kupić. A to ważne (jeśli chodzi o jeden dla Prezesa - to może niech faktycznie zafunduje on sobie Galleta F1 - swoją drogą używałem go kilka lat i istotnie najlepszy hełm na świecie. Ale zejdźmy może z chmur na ziemię. To bardzo drogie hełmy (m.in. przyłbica napylana złotem !) i w przypadku OSP zakup właściwie nieuzasadniony. Radzę Wam więc zapomnieć o tych hełmach i skupić się na - no właśnie : ochronie głowy podczas akcji (coby dachówka z płonącej stodoły nie uszkodziła czaszki). I tu skupcie się raczej na produktach z Kalisza, a jak macie za dużo kasy to lepiej wydać na Turbo-Jety (prądownice). Przy zakupie radzę przestrzegać kolorystyki (zgodnie z przepisami), bo chodzą słuchy, że ktoś w końcu zacznie rozliczać totalną partyzantkę w tym zakresie (np. ubrania ochronne z żółtymi naszywkami). Jeśli jednak się uprzecie to jakościowo, ergonomicznie, cenowo i estetycznie najlepszym wyborem będzie zakup hełmów Dräger HPS 6100 (możliwość zakupu w oddziale w Polsce). Kapitalny hełm w przystępnej cenie (nie podam Ci jej, bo zależy to od ilości sztuk). Bardzo lekki, doskonale dopasowany do głowy i nawet się nie czuje, że coś uciska głowę. Przystosowany do masek na szybkozłączki, a hełm doskonale nadaje się również do innych działań niż gaśnicze. Osobiście testowałem hełm Fenzy F7 (jak w innym wątku stwierdził kolega pagon - faktycznie ciężki i duży). Jego zalety : ładny, solidnie wykonany, oryginalny system dopasowania do obwodu głowy taki, że nawet jak nie zapniesz paska pod brodą to przy pochyleniu głowy nie powinien sam spaść. Posiada zaczepy szybkozłączki na maski, ale tylko oryginalne Fenzy (a tu niestety jeśli chodzi o sprzęt ochrony dróg odechowych - porażka). No i jak chwile polatasz z takim czymś na głowie to zapewniam - "czacha dymi". Hełmy chorwackie Kadimex w ogle sobie darujcie. No i wspomniane na początku "Kalisze". Wcale nie są takie złe (choć jak dla mnie sprasowana tektura) jeśli chodzi o funkcjonalność - widać, że podpatrzono conieco u konkurencji i idą z czasem. Ich atut to głównie cena, dlatego rozważcie za i przeciw. Pozdrawiam.
Do pagona : a powiedz no mi, skąd jesteś tak pewny o tym "zastrzeżonym logo PSP ? ;-) Póki co to widzę niemal na każdych drzwiach samochodów z OSP profanację tego loga.  

Waldi:
Witam.

  Jeżeli chodzi o hełmy to polecam F7 Pacifica. Sam takiego używam. Niektórzy
piszą że są ciężkie, jednak firma się postarała i tegoroczne modele są lżejsze od
pierwszych wypuszczonych na nasz rynek. Do tego przyłbica która zakrywa całą twarz ( tylko u dołu występuje załamanie widzenia, ale nie przeszkadza to w
znaczny sposób).
  Z innych hełmów polecam Draeger HPS6100, chociaż nie wiem czy będzie on pasował do wszystkich masek z taśmami nagłowia. Dalej Gallet F1.

  Nie polecam hełmów Kalisza ZS-03. Bardzo kiepsko wykonany hełm i niech nikt
nie mówi że są OK. Jest to sklejka hełmów innych firm, takich jak: F7 (przyłbica
i więźba z systemem dopasowania do głowy), F200 Schuberta (zapięcie - pasek podbrudkowy) i Gallet (ochrona karku).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej