Autor Wątek: Hełmy Strażackie  (Przeczytany 160655 razy)

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #300 dnia: Styczeń 29, 2013, 20:24:20 »
Jakby ktoś potrzebował:
INSTRUKCJA GALLET F1SF






Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #301 dnia: Luty 19, 2013, 10:32:12 »
Witam
Nowy model hełmu firmy Drager HPS 7000
http://www.pozary.cz/clanek/62716-drager-jak-se-foti-produkty-aneb-nova-prilba-v-hlavni-roli/
Na dole strony z linka więcej zdjęć. Jak ktoś coś już wie o tym hełmie to niech napisze.
Pozdrawiam :straz:
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #302 dnia: Luty 20, 2013, 12:03:16 »
Na stronie KZPT pojawił się wreszcie Vulcan w ofercie w cenie 650 zł netto.
Co ważne, hełm posiada już świadectwo dopuszczenia tej dziwnej instytucji z Józefowa.

http://www.wroclaw.zosprp.pl/dok/zamowienie_helmy_baner.pdf

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #303 dnia: Marzec 06, 2013, 08:44:36 »
Mam pytanie. U mojego Galleta F1SF wytarła się przyłbica ta złota na części nosowej. Co prawda dwa małe punkty , ale wytarła się będąc schowana. Dokładniej o część hełmu. Też spotkaliście się z takim czymś?



na przyłbicy czarnymi kółkami miejsca tarcia, a ponad przyłbicą miejsce w którym jest kontakt.
Reklamować, czy też zostawić to tak jak jest, w końcu to niewielkie zatarcia.?
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2013, 21:32:37 wysłana przez Butel »

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #304 dnia: Marzec 18, 2013, 23:14:52 »
W mojej jednostce pojawiły się pierwsze Vulcany i Tytany

Mogę tak na szybko opisać swoje wrażenia z Tytana, bo nim bawiłem się dłużej. Mam możliwość porównać go z Galletem F2 czyli hełmem, na którym jest chyba wzorowany. Jeśli chodzi o skorupę, to sprawia wrażenie solidnej i ładnie wykonanej, choć z wyglądu mi się nie podoba. Po założeniu na głowę ma się wrażenie jak po założeniu kasku budowlanego, w Gallecie zaś czuję się jak w kasku wspinaczkowy(nie umiem powiedzieć skąd bierze się różnica). Tytan dopóki nie ściśnie się mocno pasków leci do przodu jakby miał zamiar spaść, a Gallet nawet nie zapięty utrzymuje się na czubku głowy. Nowy produkt KZPT ma dużo możliwości regulacji, ciężko jest go dobrze dostosować i zapewne będzie pasował dobrze tylko na jednego użytkownika. Galleta zakładam, ściskam pasek pod brodą i pasuje idealnie. Największa wadą Tytana są gogle. W Gallecie gogle są rewelacyjne. W tytanie zaś słabo wykonane i po ściągnięciu ich na oczy gumkę mamy wkoło głowy, a w gallecie gumka jest na hełmie, co jest dużo wygodniejsze.

Generalnie fajnie że powstał taki hełm jak Tytan i zakładając, że kupujemy go z dotacją jest chyba wart swojej ceny, choć do Galleta F2 trochę mu jeszcze brakuje, ale to inna liga.

PS
no i plus dla Tytana za mocowanie latarki

Offline Salon Oboźna

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #305 dnia: Marzec 25, 2013, 20:10:00 »
Cena Tytana to 225 zl netto i to jest zasadnicza rożnica
F2 kosztuje wiecej niż Vulcan,
dodatkowo Tytan oprócz uchwytów do latarek po obu stronach ma uchwyty do maski nahełmowej i kołnierz z tkaniny niepalnej
w wersji standardowej Tytan sprzedawany jest z przezroczysta osłona twarzy, gogle to opcja
nie zgodze sie ze w tytanie mamy odczucie kasku budowlanego, chętnie bym zobaczyl tak wykonczony wewnatrz kask budowlany
jesli ktoś bedzie w Warszawie zapraszam do odwiedzin i sprawdzenia osobistego :)

ps
Tytan nie jest objety dotacja z tego co wiem

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #306 dnia: Marzec 25, 2013, 20:52:31 »
Cytuj
Mam pytanie. U mojego Galleta F1SF wytarła się przyłbica ta złota na części nosowej. Co prawda dwa małe punkty , ale wytarła się będąc schowana. Dokładniej o część hełmu. Też spotkaliście się z takim czymś?
Mój też tak ma  :straz:

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #307 dnia: Marzec 25, 2013, 21:00:17 »
Cena Tytana to 225 zl netto i to jest zasadnicza rożnica
F2 kosztuje wiecej niż Vulcan,
dodatkowo Tytan oprócz uchwytów do latarek po obu stronach ma uchwyty do maski nahełmowej i kołnierz z tkaniny niepalnej
w wersji standardowej Tytan sprzedawany jest z przezroczysta osłona twarzy, gogle to opcja
nie zgodze sie ze w tytanie mamy odczucie kasku budowlanego, chętnie bym zobaczyl tak wykonczony wewnatrz kask budowlany
jesli ktoś bedzie w Warszawie zapraszam do odwiedzin i sprawdzenia osobistego :)

ps
Tytan nie jest objety dotacja z tego co wiem

Solidniej trzyma się uchwyt od latarki mocowania niż samo mocowanie skorupy hełmu, więc przy próbie odpięcia latarki mocowanie odpadło od skorupy...
Słabo rozwiązany jest tez pasek pod brodę. W każdym hełmie z jakim się spotkałem pasek ściągało się jedną klamrą. W tytanie jest ich 4! Hełm można jakoś z trudem dopasować do jednej głowy(leży wtedy nieźle), ale jak następny użytkownik go założy musi znowu poświęcić trochę czasu na dopasowanie.
Stosunek ceny do jakości nie jest najgorszy, choć sam hełm ma sporo niedoróbek.

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #308 dnia: Marzec 28, 2013, 18:47:11 »
Witam czy ktoś z forumowiczów ma już na stanie hełm Vulcan TYP cv102 z łożem bocznym do latarki takim jak na tym zdjęciu?
http://kzpt.pl/index.php/pl/home-3/9-wersja-polska/163-torun-grudziadz
czy to łoże boczne jest kompatybilne z latarką peli 2410 tak jak Gallet f1sf?
Pozdrawiam :straz:
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline agent634

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #309 dnia: Marzec 30, 2013, 21:56:31 »
Od niedawna używam właśnie nowego wyrobu KZPT Calisia Vulcan. Powiem tak, jak dla mnie nosi się go bardzo dobrze, jest wygodny oczywiście jak dla mnie fakt ma swoją wagę ale jakoś specjalnie jej nie odczuwam. Co do przyłbicy to fakt delikatnie paruje. Myślę właśnie nad zakupem jakiegoś środka typu Anti-Fog może coś pomoże, jeśli nie no to trzeba będzie z tym żyć :). Ja osobiście polecam. Cena 665 zł z tego 300 zł dokłada związek. Więc myślę że za 365 zł jakiejś rewelacji nie znajdziemy. Ciekawi mnie tylko ten nowy BHS. Jakby ktoś miał to prosiłbym o opinie bo jestem ciekawy :)
Pozdrawiam.

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #310 dnia: Marzec 31, 2013, 00:36:52 »
Kolego weź trochę zwykłego szamponu do włosów (zwykły najtańszy np. pokrzywowy) i natrzyj delikatnie szybkę, pomaga i nie ma potrzeby kupowania specjalnych środków;]
So Others May Live

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #311 dnia: Marzec 31, 2013, 01:05:41 »
Wracając do mojego pytania to po rozmowie z pracownikiem handlowym firmy KZPT. Otrzymałem informację, iż są dwie wersje Vulcan cv typ 102, z montażem zaczepów do latarek tak jak w Gallecie F1SF oraz bez montażu latarki  czyli pierwsza wersja tego modelu hełmu. Handlowiec powiedział, że nowy uchwyt jest kompatybilny z latarkami Peli sprzedawanymi pod firmę MSA SAFETY  trzeba tylko wybrać zaczepy do latarki i tyle.
Pozdrawiam
Wesołych świąt :straz: 
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline agent634

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #312 dnia: Marzec 31, 2013, 13:25:37 »
Kolego Bubu normalnym szamponem można bo nie będę specjalnie kupował tego pokrzywowego żeby sobie szybkę nasmarować :D ?

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #313 dnia: Kwiecień 01, 2013, 01:52:23 »
Oczywiście, ja akurat miałem taki pod ręką w remizie, w samochodzie też ten sposób działa aby szyby nie parowały;]
So Others May Live

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #314 dnia: Kwiecień 01, 2013, 11:39:36 »
Od niedawna używam właśnie nowego wyrobu KZPT Calisia Vulcan. Powiem tak, jak dla mnie nosi się go bardzo dobrze, jest wygodny oczywiście jak dla mnie fakt ma swoją wagę ale jakoś specjalnie jej nie odczuwam. Co do przyłbicy to fakt delikatnie paruje. Myślę właśnie nad zakupem jakiegoś środka typu Anti-Fog może coś pomoże, jeśli nie no to trzeba będzie z tym żyć :). Ja osobiście polecam. Cena 665 zł z tego 300 zł dokłada związek. Więc myślę że za 365 zł jakiejś rewelacji nie znajdziemy. Ciekawi mnie tylko ten nowy BHS. Jakby ktoś miał to prosiłbym o opinie bo jestem ciekawy :)
Pozdrawiam.

300 zł dokłada związek do KAZDEGO HEŁMU !!! tylko sie musicie wykłócić ze nie chcecie hełmu jedynego słusznego tylko np galetta i oni wam go z dofinansowaniem mają sprzedać !!!!

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #315 dnia: Kwiecień 01, 2013, 11:59:36 »
Tylko nikt nie może określić ceny maksymalnej takiego hełmu bo jest jak to powiedział jeden z dyrektorów biura "wolny rynek i nikt nie każe u nas kupować", a co za tym idzie cena wyjsciowa galleta może być zaporowa.

Offline agent634

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #316 dnia: Kwiecień 01, 2013, 21:40:18 »
Powiem CI kolego ze nie do każdego dają 300 zł. W tamtym roku orientowałem się w cenach hełmów i wtedy dopłata wynosiła 200 zł nie ważne czy brałeś ZS09 czy AK10, Calisia Vulcan wtedy tylko na zamówienie i cena 615 zł netto.
Ja na chwile obecną jestem z Vulcana zadowolony.

Offline Salon Oboźna

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #317 dnia: Kwiecień 02, 2013, 14:32:17 »
Co tyczy się hełmu Vulcan dla OSP dostałem zapewnienie od osób pracujacych w biurach terenowych ze każdy wniosek o dofinansowanie zostanie rozpatrzony pozytywnie więc warto skorzystać z tej dotacji bo faktycznie jest większa niż rok temu i nie wiadomo jaka będzie w przyszłym
Dotyczy to rownież butów Branbull, gdzie wersja 006 - dofinansowanie 180 zl a wersja 005 - 100 zł, czyli buty Brandbull 006 można mieć juz za niecałe 240 zł brutto
Polecam skorzystać

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #318 dnia: Kwiecień 02, 2013, 17:09:50 »
Co tyczy się hełmu Vulcan dla OSP dostałem zapewnienie od osób pracujacych w biurach terenowych ze każdy wniosek o dofinansowanie zostanie rozpatrzony pozytywnie więc warto skorzystać z tej dotacji bo faktycznie jest większa niż rok temu i nie wiadomo jaka będzie w przyszłym
Dotyczy to rownież butów Branbull, gdzie wersja 006 - dofinansowanie 180 zl a wersja 005 - 100 zł, czyli buty Brandbull 006 można mieć juz za niecałe 240 zł brutto
Polecam skorzystać
a jest jakies oficjalne pismo o dofinansowaniu??

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #319 dnia: Kwiecień 02, 2013, 18:23:23 »
Ciekawy jestem czy można dostać dofinansowanie na jeden hełm jak jednostka nie jest w systemie?
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline Salon Oboźna

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #320 dnia: Kwiecień 03, 2013, 18:42:35 »
a jest jakies oficjalne pismo o dofinansowaniu??

Wydaje mi sie że każda jednostka OSP powinna taka informacje dostać ze swojego biura terenowego
na stronie OW ZOSP znalazlem taka informacje
http://www.zospmazowsze.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=17&Itemid=38

aby skorzystać z dofinansowania jednostka OSP nie musi być KSRG, czyli każdy ochotnik może skorzystać

pozdrawiam

Offline agent634

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #321 dnia: Kwiecień 03, 2013, 21:10:44 »
Nasza jednostka nie jest w KSRG i dostałem dofinansowanie. Normalnie pojechałem do związku odebrać parę rzeczy i przy okazji kupiłem hełm z dotacją. Mówisz że chcesz hełm z dotacją i od razu wypisuje dotacje płacisz resztę i cieszysz się nowym nabytkiem :D

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #322 dnia: Kwiecień 22, 2013, 19:05:46 »
Od miesiąca użytkujemy 6 szt. Tytanów. Jeździmy w nich do pożarów traw. Na dzień dzisiejszy wszystkie mają połamane zaczepy mocujące fasunek do skorupy. Niestety - badziew....

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #323 dnia: Kwiecień 28, 2013, 15:17:10 »
BM można prosić o fotki tych zaczepów?

Czy to jest AK-10 M czy AK-06/2009
http://allegro.pl/helm-strazacki-kzpt-calisia-ak10-m-i3183864708.html
pytam bo mam wątpliwości odnośnie innego mocowania " pajęczynki"
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2013, 14:12:45 wysłana przez Butel »
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Hełmy Strażackie
« Odpowiedź #324 dnia: Maj 24, 2013, 12:23:28 »
Ten hełm to AK-06/2009

 Zdjęcia nowego Galleta i Dragera hps 7000 z targów w sprzedaży będą w licu tego roku w Czechach. Gallet będzie w dwóch rozmiarach i  posiada dwie latarki po lewej i prawej stronie oba hełmy nie mają wyznaczonej jeszcze  ceny.
 PYROS  2013 http://www.pozary.cz/clanek/65454-pyros-2013-ve-znameni-oficialnich-premier-nove-prilby-predstavil-drager-i-msa-auer/
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2013, 14:11:44 wysłana przez Butel »
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein